N.q.s. PS dëshiron të fitojë zgjedhjet vendore në Tiranë, a nuk do ishte më mirë që Edi Rama mos të kishte filluar punimet në Sheshin Skënderbeg? Apo është e kundërta?

23 Komente

Cila eshte e kunderta qe Skenderbeu mos te kishte filluar luften te sheshi Rama?

 

 E para meso te shkruash miku im, pasi dhe ppu, ta ka dhene mundesine nepermjet redaktimit, se dyti eshte afermendesh qe te gjithe politikanet bejne sa mundin qe ndertimet e tyre ti lene ne prag fushate, pasi ato godasin me mire psikologjikisht tek zgjedhesit. Dhe kete e bejne politikanet ne tere boten. A nuk e beri Sala Masivisht, ne zgjedhjet e 2005, ku s'la rruke, kanal apo vije uji pa inaguruar ??????????????????

 Demso, kujt po i thu qe te mesoj te shkruaj me mire?

Pastaj ne 2005, Sala nuk ka qene ne pushtet.

 Katnaro, i thashe erion velise, jo ty, kurse per , 2005,  lapsus, 2009

I thuhet zgjedhje, e jo zgjellje.

 Alidemso thuhet Erion Vela dhe jo Erion Velia. Hiqi syzet e Edit se spo sheh mo mire nga syte smiley

ca pyetje! po t'ishte ndryshe e kishte ngrys me koh sheshin ai, uren tek pallati me shigjeta,satet e rinj, etj etj! cdo gje behet pêr fushate miku im.

Thike me dy presa.

Jopo prese me dy bishta.

po, jo apo e kunderta. pergjigje e thjeshte.

pjo?! smiley

po thjeshtoje mer harbut smiley, thjeshtoje se na mbetet ne fyt ashtu aq e perbere. thuje pjo + e kunderta. cdo gje do me e thon krudo fare ti??? sa i parafinum qe je.

OK daku... vete e kerkove... po ta thjeshtoj deri ne kocke...

Eshte nje "JO" e madhe.

Keto punime qe po behen ne shesh do te kthehen (ne fakt jane kthyer qe tani) kunder Rames.

shume dakord me ty. ose e kunderta. smiley

Ore... edepsez! smiley

 Si me shesh e si pa shesh tiranen e ka te veten ai.

Ku e gjeti, apo ja ka dhene Babe Myslymi me tapi, hé ?!

Thuaj qe punimet i nisi qysh vjet ne Qershor, me shprese te priste shiritin ne Prill 2011, por si po vene punet, sheshi dhe punimet e tjera s'do kene mbaruar dot para zgjedhjeve te 8 Majit.

Edhe sikur te mbarojne punimet in extremis, fakti se qytetareve do t'u kete dale shkuma nga punimet, rremuja, trafiku i renduar, etj etj, do mbahet me teper mend, sesa "puna" qe u be dhe prerja e atij shiriti ...

Pra, as qe diskutohet se zvarritja e ketyre punimeve eshte ne dem te madh te Rames per rizgjedhjen e tij, (nese merr pjese ne zgjedhje dhe nese rikandidon, sigurisht smiley  )

Nga ana tjeter, shanset per rizgjedhjen e Rames ne Tirane jane ZERO! me ne fund, pas 13 vitesh pushtet NON STOP, Rama do bjeri nga Kolltuku !

E mire. Ashtu the edhe ne 2007.

e vertete ! por ne 2007 PD shiti zgjedhjet dhe ja dha fitoren "ne tavoline" Edit ...

Mbaj mend Sokol Olldashin kur u shpreh te nesermen se "e priste rezultatin". Nga ana tjeter, Rama pasi votoi, i beri thirrje Sokol Olldashit qe edhe ai, te votonte per Ramen ...

Kjo mund te duket si argument qe s'qendron, sepse s'ka prova evidente, megjithate, ka elemente qe te bejne t'a besosh nje gje te tille :

Si Sali Berisha, ashtu edhe Ilir Meta, i jane pergjigjur publikisht, disa here Edi Rames se, "Harroje fitoren ne tavoline te Tiranes" ... duke ju pergjigjur atij ne lidhje me te ashtuquatjuren "krizen post-elektorale" te 2009, apo "krizen e Kutive"

Edhe ne seancen e fundit parlamentare, Ilir Meta u shpreh me tone mjaft te ashpra ndaj Rames, duke thene hapur se emisare te tij i kishin kerkuar cope : "Na lini neve Tiranen, pa marrni tere qytetet e tjera po deshet!"

Fakti se "presioni" i Rames pas zgjedhjeve te 2009 vazhdoje kaq gjate, provon deri diku se pas deshtimit me rinumurimin e votave, ai e perdori "krizen e kutive" per te tentuar te perfitoje ndonje "pazar" ne zgjedhjet vendore. Te tere bllokazhet dhe presionet qe vazhdojne gjasme per zgjedhjet e 2009, ne fakt jane te tera per zgjedhjet qe jane pas 4 muajsh ... Pazaret jane gjera qe kane ndodhur ne Shqiperi, fatkeqesisht !

Ne 2007, pazari rezultoi se Rama s'do kerkonte zgjedhje te parakohshme me ane te bllokimit te zgjedhjes se Presidentit (plus, sidomos ndryshimet kushtetuese te bera per 30 minuta, ne Prill 2007) ... kurse PD-ja "fali" Tiranen, duke mos u angazhuar siç duhej ... rezultati + 20 % per Ramen, me mbi 20.000 vota duket totalisht irrealist

si jeni mer burr si Rush Limbaugh...cfaredo pergjigje tju japesh prape do thoni ...por ama..prit pak..ehh por..sidoqofte..ne te njejten kohe...

Mire ka thene Ralph Emanuel, "nuk eshte budalla Rush qe flet ashtu se ate beson, eshte budalla ai qe hyn ne bisede me kllounat e Rush'.

Me shesh, pa shesh.. sido qe ta kesh pytjen, eshte pa bereqet, te pakten per shkallen e tolerimit te militantizmit.

 

ore ta maroje per fushate une e puth ne balle.

po sic duken bathet, ai eshte akoma ke ura ( e teknologjikes smiley)

ose pale e ka venos me shty zgjedhjet, e me ket rast shtyn dhe sheshin

sido qe te jete its a lose lose situation per neve popllin

sheshi osht bo hale, na nxiu jeten

Aktualisht ai shesh eshte bere pershesh,

dhe si i tille, nuk besoj se Edi Rames i shton pike

 Pyetjen e bera sepse nqs Rama do kishte filluar punimet shume kohe me pare, normalisht punimet do ishin te perfunduara tashme dhe kjo mund ti sherbente me mire atij dhe partise qe perfaqeson.

kjo punè kèshtu èshtè nè fushata...vjen dikush bèn 1 pyetje pèr sheshin,dhe duhet tè fillosh ti shpjegosh pèr tè 10 herè...se kush e pengon punèn sot e se kush nuk lejoi fillimin e punimeve mè parè?se kujt i takon menaxhimi i trafikut?se pèrse nuk u bè unaza e vogèl? kush e pengoi?...por nejse...Jam i sigurtè qè kualicioni berisha&nano&meta..kualicioni  i foto nudo,i oooo bythq,i sharjeve me libèr shpie,i djalit dobiç i gjyshit,i gruas sè masakruar, i nènès sè nxjerr me recka rrugve tè tiranès....i ka falur Tiranèn Ramès pèr 3 herè rrjesht...po kjo èshtè e keqja kètyre...se do tè vazhdojnè ta falin pèrsèri smiley....kèshtu e fillojnè me leje ndèrtimi e sheshe...pastaj dalin tek politika shumè fine e mèsipèrme...dhe pastaj..po ne e lamè vetè smiley....

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).