Si mendoni, kush po e garanton jeten e Dritan Priftit ne kete cast dhe kush ka porositur publikimin e kesaj videoje? Ngathtesia e PS-se ne reagim duket sikur tregon mungese njohurie nga socialistet, a eshte e mundur qe Berisha i cili s'po ndihet akoma, ta kete bere kete per ti ulur koken Metes?

19 Komente

 Keto gjera i nxjerr vetem koha, nga historia e fitimtarit.

Po me cfare motivi? Prifti kuptohet pse e ben kete: per aresye thjesht egoiste. Ai kerkon te hakmerret ndaj Metes dhe ne te njejten kohe shpreson se Berisha do te jete i detyruar ta marre perseri ne qeveri. Ndersa PD-ja s'ka interes fare, po hic ama. Nje levizje e tille do te kishte pasoje zgjedhje te reja, ne te cilat, nga kushtet e krijuara, PS-ja do te ishte e favorizuar. Shkurt, pyetja eshte ne nivelin konspirativ: kush ben "poza me te bukura" (sugjerimin me te cmendur), duke lene menjane rrjedhen logjike te ngjarjeve.

Ja nje pyetje rrufe per ty:

Cili eshte ndryshimi midis PD dhe Berishovicit? Dmth kur thua PD, cfare nenkupton dhe kur permend emrin e te dytit, cfare nenkupton?

Nje pyetje edhe per ty; A e beson deklaraten publike  te    D Priftit se e kam gjetur E Ramen duke thith me hunde 3000 euro kokaine? 

Mat, deklarata eshte tjeter gje, prova eshte tjeter gje.

Me deklarata, Berisha ka thene qe Ilir Meta eshte pergjegjes per vdekjen e dy kufomave te varrosura ne Dajt. Videoja eshte prove konkrete.  

Pse nuk e beri publike qe ne mars kur eshte bere incizimi? Pse nuk ja dergoi prokurorise qe ne ate moment, a duhet denuar edhe Prifti per mos kallezimin e ketyre aferave koruptive? Pse e pergjoj kete bisede Prifti ne zyren e tij?

 Sepse jane e njejta rrace, o mati. Cfaredo te ndodhe, s'i ndryshon dot.

Ja per shembull. Sado te ta hap koken ty une tani, e sado neurone te te shtoj brenda, me nje te teshtire ke per t'i nxjerre nga hundet. Ca tipa thjesht ashtu jane. smiley

 Nuk besoj se po te kete gisht Berisha, do te rezikonte karrigen e vet, dhe per ate te shkrete karrige, ai po mban peng Shqiperine.

Sa te kete kete ngerç  Saliu, te  gjithe ministrat e tij dhe deputetet do te bejne kerdine

Po pse e komplikoni kaq shume?! Aty tjetri eshte kap mat duke abuzu me pronen e perbashket e ju merreni me telenovela.

Hehe, shikoni me poshte ne lidhje me ate qe thuhet me siper per mbeshtetjen e Priftit nga PD. Berisha thote qe e ka pas ditur me pare per videon, dhe qe Prifti ka pasur oferta per te mos e publikuar. Duke qene se oferta mund te vinte vetem nga Meta, i bie qe Berisha sapo ka deklaruar qe video eshte e vertete smiley

 

Berisha: Prifti ma ofroi videon por nuk e pranova

www.ora-news.com

Kryeministri Berisha duke përshëndetur hapjen e hetimeve nga prokuroria për videopërgjimin Meta-Prifti ka akuzuar kreun e PS-së Edi Rama se është falsifikatori dhe organizatori i kësaj videoje.

Në një prononcim për mediat kreu i qeverisë ka pranuar se ish-ministri i ekonomisë Dritan Prifti i ka ofruar videon por që nuk është pranuar nga ai.
 
Po Dritan Prifti më ka ofruar videon dhe i kam thënë që çoje atje ku duhet, dhe ka pasur edhe oferta të tjera për të mos e publikuar” theksoi Berisha.
 
Gjithashtu kryeministri Berisha ka sulmuar kreun e PS-së Edi Rama se përmes kësaj videoje të paskrupullt kërkon t`i afrohet pushtetit.
 
“Falenderoj Ramën po e them haptas për nderin që më bëri që me mundimin e videos dëshmoi që është i biri i të atit, është i paskrupusllt dhe i pamoralë dhe që mund të bëjë çdo mashtrim për të sulmuar kundërshtarin” theksoi Berisha duke shtuar se Rama është një neobllokmen që është i aftë të montojnë gjithçka pa asnjë lloj skrupuj pasi mendon se kështu i afrohet pushtetit.

Shume e lezeteshme. Po me Ramen cfare kane se nuk e kuptoj! Egziston nje video e bere publike jo nga Rama, por Prifti, prokuroria po e heton per vertetesine e saj, Prifti e pranon vertetesine, po ashtu dhe Meta (me perjashtim te nje momenti ku nuk ndegjohet mire 700 mije eurot dhe thote se aludohet qellimisht). Tani Berisha del dhe merret me Edi-n. Po mire ore koqe, po kur doli video me Pangon qe zberthente mbertheckat e goces, pse e pushove brenda 5 minutave nga shfaqja e videos? Pse nuk prite dhe te thoje se eshte e sajuar nga Edi Rama? Pse me dy standarte o Kapo? Ta them une, se ty te ka kap Meta prej koqesh e nuk te leshon. Ashtu sic te ka kap dhe Mehdiu edhe Genc Ruli edhe .....................Dhe ti ske rruge tjeter o rrugac i politikes shqipetare, te vazhdosh vagabondazhin derisa zoti te te mare shpirtin. Ti tashme je nje mafioz i betuar qe vetem vdekja te ndan nga mekatet.

Ti e nenvlefteson Berishen sheme, kjo video eshte loja per te dobesuar oreksin e Metes para zgjedhjeve vendore te majit.

Berisha eshte aq i sigurte ne vetvete sa ndermerr lojra te ketilla pa pasur frike se opozita mund ta kapi me breket ulur.

"Falenderoj Ramën po e them haptas për nderin që më bëri që me mundimin e videos dëshmoi që është i biri i të atit, është i paskrupusllt dhe i pamoralë dhe që mund të bëjë çdo mashtrim për të sulmuar kundërshtarin"

Po e kerkoka Edin te hyje ne valle me daulle!

 Po pse ore te mjere mereni me Ramen. Ai nuk e beri vidion vete, ai nuk veproi si saliu, i cili po te ishte ne evndin e Rames, me siguri qe do te bente grusht shteti, nen petkun e luftes kunder korupsionit.

Kur thote se Rama eshte biri i te jatit, berisha perpiqet ta stigmatizoje por harron se Rama ka patur nje baba, kurase ai akoma nuk dihet se kush eshte i ati.

Por eshte e sigurte qe paranijaku Berisha, edhe ne ender i shfaqet Rama, ka rrezik qe po ti prishet iPadi, me siguri qe do te fajesoje Ramen.

"Por eshte e sigurte qe paranijaku Berisha, edhe ne ender i shfaqet Rama, ka rrezik qe po ti prishet iPadi, me siguri qe do te fajesoje Ramen."

Nese beson qe berisha ka frike nga rama atehere me vjen keq per ty. Rama eshte teper i pafuqishem para berishes, e ka treguar. Berisha me shume rrezik ka nga etja per para e qenve brenda stanit te tij se sa nga pambuket e bythepambuktit rama.

Prifti eshte kopili me i madh nga te dyja palet dhe qe te dyja ja kane nevojen. Berishes i duhet qe te mbaje nen trysni Meten dhe nepermjet bujes se ketyre veprimeve te menjanoje nga vemendja horrlleqet e veta dhe Rames i duhet qe te diskreditoje PERSONALISHT Meten. Rama eshte teper i fokusuar tek lufta tek per tek me Meten. Mezi pres (sikur te jete e vertete) Priftin te nxjerre ne shesh Ramen duke thithur coken, do jete gajasje e madhe.

Ca kopili eshte Prifti mo aman.

Ne nje vend tjeter do ti kishin rras prangat ne vend

Po kshu eshte kur bi n'dore t'katunarit.

nejse, besoj se do ta shtypin si morr, dhe mire tja bejne

Po jo ore se jane llafe. Seshte Edi nga ato burra. Edhe 20% kot i ka dale nami. Keshtu mora vesh edhe nga pronari i nje ndertimi tek avni rustemi. Me rropi tha, me mori gjysmen ndermjetesuesi i tij. Une punoj le lesht ai mer leket qyl. Jo mor i thashe, ti genjen. A ke prova? A ke video? Ske. Atehere mos llap kot se mezi e kemi krietarin i thashe

Kujt i plasi pse dhe qysh e be nje video? Rendesi ka qe te merret kryeministria dhe Sula te bej valizhet per azil bashke me kokmadhin.

 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).