Këtu jeni të lutur të postoni filma me metrazh të shkurtër, këtë zhanr kaq tërheqës e për fat të keq, kaq pak të marrë parasysh. Lutemi të kurseheni me ironinë therëse, humorin vrastar, shijen vetjake të stërholluar nga dijet dhe denigrimin e atyre që mendojnë ndryshe, fenomene këto, që karakterizojnë aq veçanërisht dallueshëm  në virtualitetin shqipshkronjës shumë nga anëtarët stabilë ose dhe jo të PPU-së.

24 Komente

 Po filma te animuar lejohen?

Kiwi

nese lejohen te animuarit, atehere fallen art, zbuluar fale atyre njerezve te mire qe gjate pushimit te ndeshjeve te boterorit vinin filma tek amfiteatri i akademise se arteve.

Po filma te shkurter shqip(tare), gjendet ndonje verdalle ne ujerat e internetit?

 Per ke bien keto daulle

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).