Nuk e kuptoj me cfare llogjike eshte denuar ky monster me 20 dite arrest shtepie dhe pse nuk del zonja Dade te prononcohet dhe te na tregoje se ajo ka falimentuar ne edukimin e femijve te saj dhe si do te na udheheqe neser ne si popull kur djali i saj eshte e dyta here qe tenton te vrase njerez.

43 Komente

eshte e dyta here qe plagos, (apo armbajtje pa leje), dhe denohet vetem me arrest shtepie??!!

po mire si funksionon drejtesia ne Shqiperi, sipas motos e ''treta e verteta'''?

dmth, po e beri edhe njehere ky miku, atehere do ti thone:  aaaaa,  tani e ''mbushe '' kupen ti.  do te fusim ne burg.... ''e meriton''.

 Drejtesia funksionon vetem po s'pate farefisin ne politike dhe po s'pate leke. 

Shif cunin e Azemit e te Gramoz rucit. Rrahin police e s'ua ben syri terr.

Cudi!!!!

Si nuk kane dale ne konferenca shtypi zedhensit roze, se po te ishte ndonje nip sternip apo edhe nga fshati i Sales do te kishi bucitur mikrofonet.

Ndoshta del vete A Dade.

 Po more mati, po. Te gjithe te paster jane ato te PD-s. Je 100% komunist, te keqen vllai. Komunist safi, e paske ne adn servilizmin. Te rrofte llapa.

ehhhhhhhh

Eh, si nderruan kohet, dikur e nje kohe  ky  kriminel do behej antar byroje , sot arrest shpie.

Sa poshte kane rene te poshterit !!!!!!!!!!!!!

 I thane shoqes Dade do besh me gam..gam..,jo tha nuk do bej,mire po te besojme por per siguri po ta lejme arrest shtepije,po fillove prape armen e djalit qe gjoja nuk po e gjejme,do tja dorezojme prokurorise.Mire tha e shkreta.

I gjithe faji eshte tek kutite se po te ishin hapur kutite nuk do ndodhte ky atentat. Dikur bllokmenet martoheshin me njeri tjetrin sot po i hane koken njeri tjetrit. Zot beji te paguajne per te gjitha ato qe i kane bere ketij populli.

Mendoni se Dade tani do kaloje me LSI

Albi ishte ky ? E kam pas ne klase qe ne tetvjecare...horr ishte edhe atehere. Sidoqofte, nqs ka dal duresh ka dal duresh. S'mund te shahet e ema..sidomos kur dihet qe vjen nga familje e divorcuar.

jo, besniku. albanin e mbaj mend nga koha e gjimnazit kur vinte ne shkoll me pistolete

familje e divorcuar? une e mbaj mend qe ia vrane te jatin me duket

Jemi miq thote viktima!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Po si eshte e mundur qe keto e kane per gen te vriten midis miqsh?

Kur do shuhet kjo rrace kriminelash !!!!!!!!!!!

 lumidrin, kur te lexoj ty, trishtohem sepse mendoj qe ja keshtu jemi ne shqiptaret. enveri beri ato qe beri, por edhe sikur dikush tjeter te kish qene ne pushtet, njesoj do bente. c'e ke gjithe kete urrejtje per femijet e tyre qe per hir te se vertetes dhe vetem te vertetes, duhet thene qe jane te pafajshem ne ate c'bene gjyshrit e tyre?  si mor burre i dheut ecen me teorite mesjetare; i keq i jati, i keq i biri e me tej. c'do njeri ka koken e vete mbi shpatull or lum miku. edhe keta nuk jane te imunizuar nga sherret njerezore ose pakujdesite. 

Prinderit qe i kane sjelle ne jete dhe i kane rritur keta femije sigurisht nuk kane asnje ndikimin ne karakterin e tyre...

Lira.

Se dy vete edhe sikur te lozin me pistolet, jo te qellojne njeri tjetrin , nuk duhet quajtur kriminel , kete e thua ti.

Nuk te kuptoj se ku don me dale, Lira. keto nuk kane botuar ndonje liber, apo kane hapur ndonje ekspozite , keto jane qelluar me njeri tjetrin, edhe per loje ne qofte, deri sa sillen e jetojne me arme ne brez, jane tepke si krmiminelat qe patem ne pushtet per 50 vjet.

Kur nuk te pelqen komenti, mos e lexo, dhe mos e komento, besoj se do ishte me mire , keshtu qe nuk trishtohesh.

O lumidrin, hiç mire si ka eduku sala kta çunat e bllokit. ça bohet kshu. Po te pakten ate nipin e enverit ta kishte qit si pllum. Apo thuj, se kishte menjen aty, duhej me dal shetitje me varke ose duhej me u ul kembkryq te shpia e enverit qe kur te vinte ai te ishte ne lartesine e duhur per i lepirje siç i ka hije malsorit. Thuj shyqyr qe i erdhen mente tani sales dhe s'u la kafe pa ua nxjerre nga hundet. Nji per nji i paguan qelbsirat e kuqe. s'lane kafe pa pagu.

Nga intervista "viktima" duket shnosh si molla (vetem 2 dite mbas plagosjes "makaber&quotsmiley dhe as ne spital nuk ishte.

U tha ne fillim se zenka me arme kishte ndodhur ne lokal brenda, ndersa me vone u tha se ajo kishte ndodhur brenda ne veture dhe asnje nuk i kishte pare. Por nese asnje nuk i kishte pare, por nese asnje nuk u plagos, por nese asnje nuk shkoje ne spital, dhe akoma deri me sot nuk kemi asnje prononcim zyrtar te policise, pse merreni me thashetheme o njerez? Nipi I Enverit, nipi i Adilit, djali i deputetes.......a nuk e kuptoni o njerez se gazetat duan bleres dhe qe te blihen duhet te behen pak interesante?

Dhe se fundi qe kriminelet duhen zhdukur kjo sdo mend, por eshte veshtire ti zhdukesh persa kohe jane ne pushtet. 

 

fiks dje ne mengjes pash sali lushen qe parkoi makinen (ate jeepin e zi me targa italiane) fiks mbi trotuarin e hotel tiranes

pastaj ne dreke pash cunin e rucit qe parkoi makinen (ate me targa zyrtare 0019 z) fiks mbi trotuarin tek sky tower dhe pastaj doli i shoqeruar me tre vajza te bukura zor me tpeer se 25 vjec

dhe sot paradite pata nderin te shof cunin e madh te arta dades (e kam pas ne gjimnaz) tamam prane liburnias

ahhhhh shteti i cunave! si skam degju nje te share per gocen e azemit, rucit a dokles smiley

p.s. burrin e arta dades apo te vali leskajt e vrane ne mes te nje restoranti?

 Mire keto te tjeret qe jane kalamaj bllokmenesh dhe qeveritaresh,po me S.L. ca pate,clidhje ka me kete rast.

po nuk esht cuni sali lushes ai qe mblodhi fisin e u zune me thika dymbedhjete metra nga dera e presidences?

 Mire o mire po e kishim llafin tek femijet e bllokmeneve,kishin arrestu Aldo Baren.

dikur e nje kohe  ky  kriminel do behej antar byroje

 

Edhe pse sot nuk jane antare byroje, pushtet kane plot.  Ja shiko historite qe tregon AM-ja me siper...

dhe ta mendosh qe kam harru cunin e makbule cecos

ej nje pyetje une se sme ktheu njeri pergjigjje

burrin e arta dades a te vali leskajt e vrane se me jane bere lemsh

DMTH...i bie qè shteti i Nato-s e Vizave nuk zbaton ligjin se ka frikè Arta Daden apo çfarè?

yeppp, exactly

kjo djeg

 Jo se ka frike nga Arta Dade shteti,por pritet qe Arta shume shpejt do ti bashkohet grupit te ri parlamentar LMN qe do dali vec nga PS ja.

Cfare prisnit ju, kur del i pafajshem Mediu qe vrau me nje te rene te lapsit 26 vete dhe zhduku nga faqja dheut nje fshat te tere, do futet ne qeli ky se paska shkrep pistoleten! Kur nuk u arrestua per plagosje shoferi i Shkelzenit, ketij gjene mire qe e kane denuar me kaq.

Me sa lexova mè sipèr i bie qè edhe Gramoz Ruçi do i bashkohet LMN-sè....

ruci lmn se??

rama mbase smileypp

 Jo Gramoz Ruci pas renies se Rames,pretendon te marri PS ne.

kur do e marri ruci ps ne, apo pasi te vdesi? komshija im rrojti 72 vjec e te gjithe thonin "sa gjate rrojti". po ruci sa ka vajt, nja 65?

Ja fute kot...ps-nè do e marri Blushi...apo i ka tè urtè fèmijèt Blushi? u bè lèmsh..mirè thonè ç'tè bèn fèmija,s'ta bèn as perèndia...kot i luten zotit pèr poste njerzia,po nuk pate fèmijèt sherrxhinj,nuk bèn pèrpara....

e ka shum te mire gocen e madhe, nataline se e ka motra ime shoqe

smiley

Oj ti mos ke punu gjo tek gjendja civile e bllokut  qe i njihke te gjithe me kuc e me mac?

 E di ca nuk kuptoj une ne te gjithe kete histori? Pse cuni i Arta Dades duhej patjeter te ishte i urte.

e di ca me djeg ne kte histori? sdo me digjte fare nqs cuni i sales do gjunte dike me arme e do merrte arrest shtepie

por e urrej faktin se ne 2005 votova per nje qeveri BLU, dhe akoma TE KUQTE drejtojne vendin. dmth a ne pushtet a ne opozite ska rendesi, cunat e cecos, rucit e dades vrasin ke te duan ne mes te dites ne mes te tiranes dhe gjykata i le me arrest shtepie. arrest shtepie?? cuni i rucit ishte ne arrest shtepie kur rrinte ne greqi me duket. i cecos ishte zyrtarisht ne burg ne kohen kur gjendej ne itali. dhe te dyja keto, pas shtatorit 2005

shtet leshi

Me vèrte...ti AM-TR njihke gjithè tiranèn(opsss dmth..La Tirana che conta)...je pèr tè patur frikè smiley !!

te te gjej noj gje per noj tjeter smileypp

Hahahaha...rrofsh...por jo..e lemè me kaq mè mirè!!

 Per Kirin, po pate noigjo na e thuj, perveç asaj qe zhveshi nga pune nji oficer policie trim qe e mbertheu me shpatulla per muri, por per fatin e tij te keq, nuk e dinte se ishte Kiri i AAzemit

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).