Pas përfundimit të tryezës së opozitës së Bashkuar ku merrte pjesë edhe Dritan Prifti u vendos që ky i fundit të jetë zyrtarisht pjesë e opozitës së bashkuar duke i’u bashkëngjitur grupit parlamentar të PS. Në tryezën ku merrte pjesë edhe kryesocialisti Rama, Prifti deklaroi se informoi për marrëdhënien me drejtësinë, ndërsa tha se “Prej sot jam pjesë e tavolinës së opozitës dhe do bashkëpunoj pa asnjë ngurim, pasi nuk mund të vazhdoja më me LSI. Në ditët e ardhshme do bëj një kërkesë zyrtare për tu bërë pjesë e grupit të Partisë Socialiste”.

Prifti tha më tej se i’u përgjigj ftesës me dëshirën më të madhe “Diskutuam për situatën, për të vazhduar rezistencën paqësore, deri në realizimin e zgjedhjeve të reja politike”,- tha ai.

Edhe Kreu i PSV91 Petro Koci konfirmoi lajmin se Prifti prej sot do të jetë pjesë e opozitës së bashkuar, ndërsa shtoi se ndër të tjera në tryezë u diskutua për aksionin politik që opozita e bashkuar do të ndërmarrë me qëllim rrëzimin e qeverisë.

“Opozita ka një vision të ri qeverisës. Në tryezë u diskutua për aksionin politik, me qëllim rrezimin e qeverisë”,- tha ai.

Ndërsa kreu i PDS Paskal Milo u shpreh se opozita do të përdorë mjete të reja për të larguar qeverinë. Sipas tij oferta për mazhorancën janë “zgjedhjet e reja, vetëm ato e nxjerrin vendin nga kriza”, - theksoi ai.

(m.a/BalkanWeb)
 

164 Komente

Vazhdojne rrokadat ne impiantin e trajtimit te fekaleve...

ajdeeeeeeeeeeeee

Kam respekt per Dritan Priftin.  Me sa duket ajo diploma e studimeve ne Harvard po i vlen sa duhet.  Kur deklaroi se kishte  beri nja 2 milione $ per "shitje aksionesh" kur ishte ne qeverine Berisha, u konsiderua si anetari me i korruptuar i atij koalicioni.  Tani ju bashkua koalicionit tjeter per shkak te vizionit madhor qeverises qe paraqet. 

Lum Shqiperia per keta politikane qe ka

goxha hapa perpara po ben opozita, pasi beri per vete nard ndoken tani platformes opozitare po i bashkohet edhe dritan prifti. dyert jane te hapura edhe per politikane te tjere vizionare te tipit eqerem spahia

 Jo, Blerim Cela me mire se po boton dhe kujtime si Murat Celebia smiley

po ore, dhe blerimi, pse jo. une propozoj ta ri-regjistrojne edhe iher ne qkr aleancen kta, ose te bejne kerkese per ndryshim emri, psh "koalicioni kazani" do i shkonte shume smiley

 Jo. Une propozoj "Koalicioni Fahriu* "

* Fahriu eshte sinonim i fjales qenefi smiley

Ne se Partia Socialiste do te pranoje ne gjirin e saj maskarenj si Dritan Prifti atehere imazhi i kesaj opozite do te preket rende. ne kete menyre populli do te kuptoje se politikanet e saj bejne thjesht kalkulime per perfitime personale.

Shqiperia ka nevoje per nje moral te ri dhe jo per maskaranj politike

Leje aman Auron se imazhi i PS-se ishte i kristalte si qeverisja e Metes para se te pranohej Prifti ne gjirin e saj, dhe ky pranim e coi ne batak te qelbur PS-ne...

lol!

 A thua Auron ketu fillon te preket imazhi i PS? Vertet mendon keshtu? 

Nuk besoj se ti mendon se PS kishte imazh pozitiv kur genjeu dhe hyri ne fushate pa program, pa ide, pa komandant dhe me shprese se shqiparet jane aq naive dhe budallenj sa te votojne per kostumet e shtrenjta te Rames. Nuk mendoj se ti beson se PS kishte imazh pozitiv kur beri lista hajdutesh ne mes te nates duke flakur kontribute dhe personalitete e duke i zevendesuar me imoralitete. Nuk besoj se ti mendon se PS kishte imazh pozitiv kur mblodhi rreth vetes te pashkolluar, te kerkuar, hajdute dhe mashtrues! Nuk besoj se ti mendon se PS kishte akoma imazh pozitiv kur thirri ne 'cete' ata qe deri dje i kishte kundershtare dhe i kishte akuzuar. Shfaqja e sotme eshte vetem imoraliteti i radhes!  Kur thua moral i ri, mos nenkupton gje politiken e re?!!! Politiken e imoralitetit, te klaneve, te lejeve apo te hajdutllekut!

Mjer ky popull! Si nuk e kupton se keta vetem tallen me te dhe fatet e tij!  

 kjo eshte pike per debat dhe une te mirkuptoj ne zemerimin tend

 Auron, zemerimi nuk eshte personal. Eshte reagim per fyerjen qe i kane bere inteligjences sone! Dhe kjo eshte e perbashket

Hej ta lumsha o Sal Bihrisha, edhe kur humb, fiton. Arusha paska lind me kemishe.

duket se Rama do me u tregu me i ndjeshem se Meta kur tha se e mate afer se i dhimbsej..babaxhan populli / babaxhan liderat.

 

 Po e pranoi PS-ja Tan Priftin ,lum ajo pastai.Si i thone i fjale "...pirdhi ne te kesaj pune..." ose me mire "...beji shurren bahçes..."

e kane pranu plako, te pakten kshu thote bw. dhe bw s'para jep lajme te pakonfirmuara nga ps-ja smiley

 Bahcja eshte ujitur me kohe, tani duhet pleheruar...

domethene,  ata qe i ndjek  Sali-ja si te pavlere, i mbledh  PS-ja?! katandisje i thone...

Edhe Kreu i PSV91 Petro Koci konfirmoi lajmin se Prifti prej sot do të jetë pjesë e opozitës

po ky, ka blere  PSV Eindhoven?smiley

haha! Di gje te m'a shpjegoje kete "trend" te partive te majta me emra me kode?

Eshte pranuar dhe me lutje te medha bile.

te lutemi ajde te ne o Tano...

ju lutem me pranoni o vellezer...

te lutemi mos u tall o Tano...

ju lutem te me besoni o shoke.

"the spankable prayer group syndrome".

Gjithsesi, nje dalje per shtyp, ku t'i kerkohet falje shqiptareve per akuzat e ndersjellta qe i kane bere njeri-tjetrit, eshte e domosdoshme. Kjo gje nuk ka ndodhur ndonjehere tek ne. Keshtuqe apologjia do te ishte fillim i mbare, e jo dalja para kamerave duke u zgerdhire. Shume po tallen me kete popull.

Nxirrni videot, lerini denglat!

Sic e ka thene edhe i madhi Sheme ketu ne peshk, per sa kohe je ne rruge te "drejte" (je me grupin shurupin dmth), per sa kohe pendohesh per ato qe ke perkrahuar ne te kaluaren, ne (Partia) e kemi zemren e madhe - ta falim. Nuk ka rendesi se kemi thene se ke vjedhur 2 milione euro, nuk ka rendesi se kemi thene se je i kryekorruptuar, e rendesishme eshte qe e kuptove se kush eshte ana e drejte e ceshtjes. Ndaj, "Welcome D. Prifti !", minister do te bejme, vec na ndihmo te morrim pushtetin.

So much for the rule of law.

me duket se te ka zone ene ty semundja e frymorit Sali. Atij i del ne ender Bomi qe eshte duke i bo puc, ndersa ty te dale une me nje cader pistolete. Halucinacione eshte semundja e kusareve te rinj.

 

sheme, edhe nje here qe te thashe shendet, plac te duket ty smiley

Po une nuk teshtita qe te me thuash shendet. Thjesht ty te duket sikur. Te ka kap semundja e frymorit, por thone qe eshte e pasherueshme. Hajt te shkume.

Aaaaaaaaaa mos e luaj Shemen. Ka dale duke bere thirrje per protesta andej nga tema e Gerdecit. Hihihihihi 

Opozite vari K...

Kemi nevoje per Revolucion jo per riciklim Fekalesh. Te kam dhjere mu ne stabilitet. Te ishte per stabilitet isha mire ne kohen e Enver Hoxhes.

Enveri na mbante ne roberi por nuk vidhte. Keta edhe na vjedhin edhe na thone jeni te lire sipas menyres qe ju themi ne.

 

ke te drejte. duhet nje revolucion. po revolucionaret kane vdekur. ky eshte problemi

 O Auron, po ti kujt i ankohesh. Ti je vete aty brenda. Kritikoje ate pune dhe mos lejo qe te ndodhi. Kjo do te ishte vetvrasje per Ramen dhe PS. luftoni ore qe te mos ndodhe.

 c'beri nardnoka, c'beri prifti.. vari bidonat atij muhabeti 

absolutisht e kam kundershtuar jo kritikuar. do ishte levizja me idiote qe mund te bente PS

E nese partia vendos me shumice qe duhet pranuar, cfare do besh ti Auron? qe te tregohem pak brutal per hir te te qenit i sinqerte; do hapesh parti tjeter, apo do shkosh te anetaresohesh ne nje parti tjeter? thenks.

Mos e vini ne kaq veshtiresi auronin - nuk jep doreheqjen tjetri nga partia vec per Dritan Priftin, come on now. Apo jo auron? 

Ore se po na habisni,kur ka qene ndonjehere Roni Socialist? Bile mendoj qe Roni eshte shume i lumtur qe nuk u be Deputet,njeriu nje emer ka,dhe Roni eshte djale me kultur.

po ju po perpiqni te kompromentoni ronin, per kundrapeshe?

 Ronin e ruajti Rama!!!! Kujdeset per shoket ai!!!!

 po pse ta japi doreheqjen? pd-ja eshte e mbushur me plehra dhe asnje nga ata pak te mire qe ka se ka dhene doreheqjen. kjo eshte politika ne shqiperi, te pelqen apo s'te pelqen ty. ja te te pyesim ty, si pranon ti besh fresk nje partie qe ka brenda edhe halimin?

Ej swed po pse ai eshte pa integritet, i bie qe dhe ti per hir te te ndejturit ne politike duhet te behesh pa integritet gjithashtu?

sipas vendit dhe kuvendi thote populli o i pakapshem. aq me shume qe ne si shqiptare jemi mesuar ti veme gjerat ne kandar -  europianet dhe arvizuja na thone qe edhe protestat e dhunshme dhe vrasja e civileve jane te gabuara, pa na thene se kush eshte me e gabuar, ndersa neve se pranojme kete menyre te sqarimit te gjerave. ne kete aspekt e bera dhe krahasimin. 

zotrules, nuk e kisha me ty mor jo, e kisha me permetarin se ai eshte pedheist smiley

Aha, dmth meqe ne vend te gjithe vrasin, vjedhin, mashtrojne, fyejne, ndrrojne parti 3 here ne dite athere duhet te beje dhe Auroni te njejten gje meqe keshtu eshte kuvendi? Keshtu besoj mendon dhe Rama, qe te mundesh Berishen duhet te behesh Berishe...Me kete lloj mentaliteti s'keni per te dale ndonjehere nga bataku...

 

Nuk thashe gje mo swedo jo... ju mund te flisni sa te doni; po eshte bere rruge qe njerezit t'u bejne bisht ca pyetjeve qe kerkojne pergjigje, zakonisht te skletshme.

kinezet kane nje fjale te urte qe thote: "nuk ka pyetje te sikletshme(ose te gabuara), pergjigjet mund te jene te sikletshme".

Tani une i bera te zotit te punes nje pyetje... shih se c'behet; kush s'po na vjen te flase ne emer te tij. Thjesht per kete e pata... pyetja ishte direkte, e nuk kerkova filozofira apo shqyrtim opcionesh me ze te larte.

Pyetje mo pyetje bera une i varfri. Le te kete miresine i zoti i punes te pergjigjet... s'kemi pse llogjojme ne per te.

Auronit respekt vec per pozicionimin publik qe mban - te pakten ktu te ppu ku del dhe me emrin e vet.

+1

Po ore po... ka patur nje politikan tjeter, qe jo se vinte ketu, po na kish bere nje websajt, me foton e vet naaaaa - faqe muri. Dhe do ti, na kishte nje forum te vetin ky politikani, ku njerezit i shkruanin, i drejtonin pyetje, etj etj etj... dhe c'bente ky? ky u pergjigjej vetem pyetjeve qe i interesonin; qe per mua, la kokrren e namit, se pyetjet qe perzgjidhte (mesa kam lexuar une) ishin tipike idjote, qafleshiste... dhe gjithashtu pergjigjet, ekordinglli. Derisa e hoqi fare websajtin.  Cudi? Aspak.

Ky eshte Sokol Olldashi, dhe humbi turpshem perballe Rames betejen per Bashkine e Tiranes. E keqja eshte se ai vazhdon te jete ne pushtet, dhe asnje nga ato probleme qe "piketonte" ai ne fushaten e tij elektorale (aka, reklame), asnjerin, absolutisht asnjerit nuk i eshte adresuar, edhe pse eshte ne pushtet.

Kjo nuk ka lidhje fare me Auronin, te kuptohemi drejt fare. Ka lidhje vetem ne ate qe the ti, qe del me emrin e vet. Thjesht une mendoj qe pergjegjesia e kalon permendjen e emrit. Ndersa per kete qe kam kerkuar, e kam kerkuar me shume konkretisht sesa parimisht, dhe hic fare, - kurrsesi filozofikisht.

muhabet po bejme zoto; une auronin nuk e njof, as naj simpati te modhe per PS nuk kom po e kam pa ne 1 ose 2 emisione ku nuk ka ron pre e provokimeve te pseudo-debatit qe bejne disa. Dmth, thjesht per menyren sesi ka arrit me dhon mesazhin e vet, relativisht i qete kur e krahason me kto etalonet e tjera. Une them se menyra e komunikimit eshte ajo ku fillon politika e re

dhe kryetar një zullap të pagdhendur që flet në parlament sikur është në kuplara. 

 nuk mendoj se alternativat e propozuar jane realiste. te kesh mendimin tend dhe ta shprehesh publikisht nuk besoj se eshte  mekat. 

te pakten une publikisht dal me emrin tim dhe mendimet e mia te cilat mund apo jo ti pelqeje grupimi politik ku une aderoj. 

Miredita/mbrema Auron. Ndoshta nuk ke patur ndermend te me pergjigjeshe mua me kete komentin me siper, gjithsesi mos ma merr per ters apo mendjemadhesi nese shkruaj dy fjale me teper.

Une nuk kam propozuar ndonje alternative. Dhe faktin qe del me emrin tend, sigurisht qe e vleresoj, jo vetem une, po te gjithe... madje edhe ti, i ben nder vetes qe del me emrin tend. Besoj se respekti nuk te ka munguar ne kete blog nga ne qe pluskojme kuturu duke bere rrathe kot ne uje... Gjithsesi, sic e kam thene me lart, te dalesh me emrin tend dhe t'i pergjigjesh nje pyetje sa te thjeshte aq edhe direkte, nuk jane e njejta gje. Besoj se nuk gabohem nese konstatoj qe nuk i je pergjigjur pyetjes qe kam bere me siper. Gjithsesi, edhe une nuk po/do pres me per pergjigje.

Dhe te me ndjesh Auron per menyren direkte qe te drejtohem... popull hesapi jam une; "rafinimin" ne kete aspekt e quaj mungese sinqeriteti. smiley

 Me vjen keq ne se e ke marre per keq. mua mund te shkruash edhe ne adresen private ne se deshiron. nuk me mungon as durimi dhe as pergjegjesia per tju pergjigjur te gjithe atyre qe kane deshire te komunikojne per cfare do lloj subjekti. 

 

une me idene  e alternatives kisha parasysh idene e largimit apo shkuarjes ne parti te tjera. une ne fakt nuk kam ndonje deshire per te bere asnjeren nga keto. kerkoj dhe deshiroj qe te ndryshoj realitetin ne shqiperi. perkete arsye kam aderuar ne nje parti politike me shpresen se do te kem mundesi te ndyshoj sado pak realitetin e zymte ku jemi.  per kete arsye mendoj se Politika duhet te kete moral dhe jo te shfrytezohet per qellime te momentit. ne kete menyre mundet te japim sado pak shprese per njerzit.  ndoshta tingellon paksa idealiste por une i perkas kesaj arradhe njerzish qe kerkojne idealizem ne politike dhe jo pazare.

 

shpresoj te me kuptosh drejt

 

auroni

si fillim, falemnderit per pergjigjen.

pyetje: e ke shprehur qendrimin tend(qendrimin qe lexoj ne nje koment me siper) ne PS per kete rast, apo akoma nuk te edhe dhene mundesia?

falemnderit perseri. smiley

auroni

smiley po ti o ti je... smiley

e ke gabim Auron, prit se do e degjosh krismen. Nuk durohet me "Republika e Bllokut" (se kam fjalen per bllokun e Metes por te xhaxhit).

 Auron, si revolucionar, si njeri te ndershem, si njeri me integritet, si patriot, si disident, une njoh Grigor Zaharin (Ligorin), te cilin Nano dhe Berisha (me sakte grupi i hajduteve), e kane lene pa penson, pa nje te ardhur, gje qe eshte e kundraligjeshme.  Se pse, kjo mirret me mend. Ai ka dalur hapur me kohe kundra tyre.

Shenim; Edhe dje e permenda kete fakt, mirpo dikush nga Peshku e kish hequr kete fakt. Se pse, kjo nuk dihet, veç komprometon rende personin qe punon si administrator i kesaj faqeje.  

Po sikur te fitoje PS ne zgjedhjet e ardhshme, cfare posti do i japin Priftit? Me siguri ate te min te ekonomise. Nardit ate te shendetesise, ndersa avokatit si socialist i vjeter ate te drejtesise. 

“Opozita ka një vision të ri qeverisës. Në tryezë u diskutua për aksionin politik, me qëllim rrezimin e qeverisë”,- tha ai.

pooo. opozita ka ''Vizione te qarta''. mbeten duke kopjuar idete e Pjer Thomas.smiley
 

 E gjithe e keqja e kesaj pune eshte se Prifti nuk besoj se do heqe dore nga huqi.

Kujdes nga cimkat cuna se nuk keni gje ne terezi me Priftin afer smiley

 jo vetem ne terezi ,por do jete gjithmone e me i sofistikuar. smiley

 

Dritan prifti deklaroi se Edi Ramen e kishte pare ne zyre qe thithte heroine 3000$ doza e se kisht dijeni per superkorrupsionin e tij....Sot ai pranohet prej Ed Rames dhe eshte koleg pune/bashkepunetor, per te njejtin qellim, marrjen e pushtetit

Sali Berisha deklaronte dikur ne tribuna se Fatos Nano ishte krimineli qe vrau A Hajdarin, "Liderin e Demokracise" dhe me pas ngriti njerzit, e u vrane ne 97-98 nen kete moto. Me pas e Akuzoi perseri F Nanon si "Padrino" e iniciusi i mega korrupsionit ne Shqiperi. ....Sot ata jane bashkepunetore per te njejtin qellim, ate te mbajtjes se pushtetit dhe rajtjes se pozitave te tyre. Nanos i eshte premtuar edhe presidenca.

Ilir Meta u akuzua prej S Berishes se ishte hajduti i floririt te vjedhur me tonazh ne Krrabe, qe nuk u gjet e nuk hetohet prej askujt. Me pas Ilir Meta e akuzoi S Berishen  se ishte krimineli i Gerdecit dhe u grind edhe me P S per kryesimin dhe kalimin ne ekstrem te revoltes popullore per te rrezuar Berishen kriminel......... Sot ata jane kolege pune/bashkepunetore per mbajtjen dhe ruajtjen e interesave te perbashketa, pushtetin.

Kujt i kujtohet shprehja e Rames e shkruar ne poezite e veta dikur: "...Shqiperi te kam dhjere..."

Bravo shum bukur gjatosh, u dhjeve, u zhyte edhe ti ne mutin qe ke bere vete.

 

Shqiperi te kam dhjere

ste kuptova nje here.

 

e ka thene tjeter kush dhe jo Rama

Une e di kush e ka thene i pari, por ketu ishte shembulli kush e tha i fundit. Dhe ky e tha/shkrojti kur u nis per France.

Edi rama qe dikur i quante veteranet e luftes  trukokalla tani ben dasmen ne shtepine e atij qe ishte simbol i kesaj lufte.PS per momentin eshte thjesht nje brand name nje vegel per ramen e klanin e tij per te ardhur ne pushtet.Te mos harrojme se ajo i humbi zgjedhjet ne 2005 prej te njejtit korrupsion per te cilin akuzohet tani PD.Hajduti bertet kapeni hajdutin.

 Kot nuk bashkohen edhe me Meten e Berishen te bejne nje koalicion akoma me te madh! Edhe emri eshte gati,   "Grupi na bashkoi 20 perqindshi". Ca pret me nga njerez qe publikisht e degjenerojne njeri-tjetrin me akuza nga me te ultat ndersa kur komunikojne privatisht i drejtohen njeri-tjetrit me "Vella"!!  Hajde popull dil tani  ne protesta kunder korrupsionit bashke  me Priftin dhe Nardnoken

Nuk e di nese i kane bere llogarite mire Rama, por Prifti ka qene,ngelet dhe eshte nje fytyre politike e qelbet. Nuk e di, por vota e tij e 71 per Berishen nuk mund te kaperdihet aq lehte.. Dihet se  Berishes po i afron fundi, te gjithe do ta braktisin pak e nga pak, eshte histori e njohur. Por kta jan rob qe i blen shtrenjte dhe te shesin shume lire...

 

 

Nuk e di a e terhoqi PS ate padine ne prokurori per 2 milionshin e abuzimit te Priftit. Apo rane dakort te dergoje gjysmat Prifti tek PS se nuk kane leke per autobuzet dhe sanduicet?

 Prifti u dënua me 300000€ nuk e di pse .Nga gjykata apo kontrolli ipasurive . 

SmileySuicide.gifSmileySuicide.gifSmileySuicide.gifSmileySuicide.gifSmileySuicide.gifSmileySuicide.gif

SmileySuicide.gifSmileySuicide.gifSmileySuicide.gifSmileySuicide.gifSmileySuicide.gifSmileySuicide.gif

SmileySuicide.gifSmileySuicide.gifSmileySuicide.gifSmileySuicide.gifSmileySuicide.gifSmileySuicide.gif

 Po hic o fare mos ja fut vetes. Po te ishte ashtu do ishe ketu. smiley

Tani te te bej nje kerkese une ty smiley

Mbas nja 15 minutash fillon Sonila te beje oret e veta te punes ne TV. Meqe jam ketu dhe nja dy ore, a ti fus ndonje kompliment te pakten ne peshk se te shame nuk me le ai Penari mu ? smiley

Po, po, rrofte politika qe na e ben ikjen te mundshme dhe qendrimin larg te lehte.

 

Thuj ca te dush, une do iki per ca ore se u bo boze muhabeti smiley

Hallall PS-ja qe i pergjigjet me force atyre qe kerkonin nje rinovim ne imazhin e saj. Ej shikoni se eshte edhe nje Ali Ali pa pune, i kane bere puç, nje Ben Ali, mund ta merrni edhe ate.

 Dhe maskaralleqet nuk paskan te sosur ne Shqiperi.Politika thone qe eshte kurrv po jo baxhell!

 Mos u merzit vella, ka edhe me keq. Ne te jemi mire, pa ç'iqi temen, politika nuk eshte per ne. ajo baxhella do ko.. te forta qe ne nuk i kena...hahahaha

 Some men change their party for the sake of their principles; others their principles for the sake of their party.  

Winston Churchill.

____

Prifti la  partine e tij(ps) per hater te principeve dhe shkoi ne partine LSI; pastaj la principet per te hyre perseri ne ate parti qe kishte lene(ps)!!

 

Kjo s'vlen per Priftin dhe per asnje politikan Shqiptar, sepse keta te fundit kane vetem nje parim "Te vime ne pushtet me cdo menyre" e per kete nderrojne 45 parti brenda dites po te jete e nevojshme.

Po pra! Ka principles tjetri ($$)

Te hash gjelle te prishur te shkakton me pak stres fizik se kjo :o

prite tani kur PS-ja, ti beje thirrje LSI-se te bashkohet me ta....

...i bejme thirrje mikut tone Meta ti lere merite dhe te bashkohet me ne në rrugen e perbashket........smiley

Alidemso. Ti ke qene nje nga me te zellshmit qe e bone qepaze Priftin. Ske lene gje pa thene per te. Po tani qe u bo pjese e grupit "Na bashkoi babezia per pushtet" cfare mendimi ke? Se mos shan Edin ore se te piu e zeza. Me mire thuaj qe ke qene pijshem dhe gelltite ate qe volle smiley 

 Peshko, po te me lezxosh me kujdes, te del parasysh, opinioni im per kete çeshtje. Por kjo nuk eshte nje gje e re ne politikshkerdhaten tone. me pare e pat bere PD-ja jote me ata te perzenet, apo te larguarit. E provoi me Ceket, Imamet, Pollot Rulet e tj, te cilet kur iken, nuk lane gje pa thene per Salen, dhe kur u kthyen e lepine te gjithe ate peshtyme qe nuk qe thare akoma. Po siç duket paska qene semundje infektive, vella.

.....Pak pushet o shoke, pak pushtet.......... 

 PS do ta shperbleje Priftin per videon merret vesh.. por cmimi do jete shuume i larte .. 

kredibiliteti i PS ka marre rrugen e wool edhe pse fundja pritej .. mbas riciklimit te nardnokes, sterkaj and co., prifti duket brenda normalitetit..

VK atij muhabeti ! Me vjen keq per veten kur harxhoj kohen me k*lliqe te tilla. CQT Shqiperise!!

 

 

 

Ore, m'duket se rama nuk di gjo qe prifti po futet prape ke ps-ja, kon frike me ja thon se ai vet osht shum parimor dhe nuk leji ksi gjonash. jam i sigurte qe sa ta mori vesh do e qisi per zhelesh e jashte ket priftin.

Ironi e bukur.

E paska meritu ate shamine qe ia hodhen ne surrat Rames sot tek varrimi i atij te shkretit, te katertit te vrare. Na, i thane...fshije surratin se te qelbet era urine. Kurre s`ke per te fituar keshtu.

Ore lereni Priftin se kjo dihej por do te degjoni shume shpejt ne media qe Spartak Ngjela eshte i " Derguari" i Sales ne Partine Socialiste me marre ne qafe Edi Ramen,luhet parja modhe,me fal o Spartak qe te paskam rene ne qafe kot,une te pakten.

Ore lind pyetja: nqs ky popull eshte kaq debil dhe lejon keta hajdut ordiner ti bejne cirk. Ne pse na kruhet??????

 E para nuk jane te gjithe debila. smiley

E dyta mos shiko komentet ketu. Te gjithe thone pse lejojm qe te kemi keto plera per politikane, por kur vjen dita e zgjedhjeve shkojne me vrap dhe votojne per te njejtet plehra.

E meritojme plotesisht te behemi cirk. smiley

 "Peshtyma lepihet sa eshte e njome."

- Algeni. 

E dhim-bshme por i shkon shume kesaj situates se tryezes opozitare. Njerezit kerkojne me qiri te gjejne besim a shprese diku. Por nuk qenka e thene. Horrlliku nuk e ka te shkruar ne balle. As kurvat nuk njihen nga e ecura...

haha, edhe citatet e Big Bardhit kishim manget..!!

Opinionisto, nje pytje nga salla; Ai Ogreni i Bigut, kam degjuar se eshte kunati i nje ministri, a eshte e vertete? Edhe po nuk dite gje, nuk ka gajle..Hiqeni ate kokerr llafazani se nuk shifet fare Bigu, prej tij..

Dhe OGreni eshte kunati i Kol Balles smiley
Dhe Neda sec ka me Gert Bogdanin smiley

 Çdo gje mund te  jete  Dritan Prifti, por normale, per te kaluar tek PS- ky "i PENDUAR" sharlatan, kurre nuk mund te  jet.Te tillet  jane vetem sharlatane edhe pse tregoi se si kishte vepruar sebashku me  nje kryesharlatan dhe kusar.Flet  si patriot,ndersa e la  veheten te tradhtonete shokun, mikun.Na qenka  i mire se  se tradhetoi mikun e shokun, kusarin, qe deshi te kuseronte  apo kuseroi me shume se ky gjysmak ne tru, por goxha i plote ne kusarite e veta.

 Une Dritan Priftit nuk i hedh as syte.Mi vret, me besoni !Nuk jane te tillet ..Intelektuale, per tu marre me ta.Sikur edhe emrin tu peremdesh.keta  duhen harruar....

    Sot ai  " na Informoi" (si na haberisi Petro Koçi)...se sa ka thene e sa ka shpure ne Prokurori.... Dhe ne rrime e veshtrojme e degjojme  keta zuzare..!

   Turpet, e kesaj klase politike,  nuk po reshtin more miqte e mi.. Dhe  jane bere  kaqe te zakonshme kusarite, tradhetite , shpifjet, kurthet, kombinacionet, tere te keqiat qe mund te nxeri truri njerezor, sa  po i thone si bema normale...

Ku eshte  fshehur TURPI ?

Ca ndodhi ndodhi nuk cbehet me ,aman o sheme coj haber Kryetarit qe ketej e tutje te mos pije me kokaine para Priftit,se kete muhabet ka ky,vitin tjeter prape do ja nxjerri.

"Trimi Xha Jahos!"

smiley

 Mendoj se nese PS e ka pranuar ne gjirin e saj, kjo eshte nje nga gabimet e saja te renda, dhe qe shpie uje ne mullirin e Buall Mavrise. Do jete mire qe Dritan Prifti, te rrije asnjanes aty, dhe ne pozicionin qe ka momentalisht, te mbeshtetet ne çfar thote, kur ka fakte, por te mos hyje kaq shpejt ne PS apo grupimin opozitar, sepse kjo i ul piket PS dhe grupit qe i eshte lidhur/mbeshtet PS. 

nejse, po ta shohesh me pak kujdes, ripranimi i Priftit eshte nje investim i mire i PS-se.  ky di gjera , apo ka video qe mund ti hyjne ne pune PS-se.smiley        me nje fjale,ky eshte si ai  krimineli i penduar i bandes se Durresit. Adriatik Coli. ka per te  treguar gjithcka.smiley

jane largpames atje ne PS, ore...

 :smiley

ca ishte kjo levizje vari k...? ca shpjegimi mund te kete kjo? une qe shoh te vetmen shprese ne zhdukjen e sali berishes tek edi rama, kuptoj se rama ky qenka nje sali berishe in the making.

Shume t'u desh per ta kuptuar kete.  Kane kohe qe njerzia thone qe Rama eshte Berishe in the making...

por ende shume larg prej tij..

Ne arritje po, larg eshte se ka 13 vjet ne politike e s'ka arritur akoma te jete ne nje pozicion egzekutiv te qeverise qendrore, por keshtu ne prirje autoritare, ne zell karrierist, e ne kapacitet demagogjik s'besoj se i le gje mangut.

s'ka arritur akoma te jete ne nje pozicion egzekutiv

pikerisht.. ska ekzekutuar ende.

Per mendimin tem, Rama po tenton planin c te pucit me kete levizje..! Kesaj rradhe me votat e parlamentit..Me vone i fut gjishtin dhe Priftit..

Mire qe kan integritet politikanet tane. hahaha

Megjithse se kan fajin ato. E kemi fajin ne.

Rama eshte ngushte, duke qene nen presionin e nderkombtare, per zgjidhje paqesore te ngercit, dhe duke u gjendur perpara murit Berisha, eshte i detyruar te gjeje zgjidhje parlamentare numrash..Tashi ju edhe qaheni se doni zgjidhje pa dhune, edhe ne protesta nuk dilni, edhe gjykoni moralisht levizjen e vetme alternative..!! Ju e doni edhe te qethur edhe te rruar, dhe marzallah se levizni..!!

 vendos që ky i fundit të jetë zyrtarisht pjesë e opozitës së bashkuar duke i’u bashkëngjitur grupit parlamentar të PS

He mo se na ngrite gjakun dhe juve. Sipas kesaj qe po lexoj, Prifti do te beje jeten parlamentare ne grupin e PS, jo se do rifutet ne PS. Eshte normale se nuk ka grup tjeter parlamentar ne opozite. Kjo besoj se duhet te jete.

Po te ishte ndryshe, nuk do ta besoja.

ps.

Ne kete konkluzion arrita vetem pasi e lexova tre here tani qe kisha kohe, kete postim, se ne fillim u trondita dhe une.

Bravo trimi xha Jahos. I vure prape syzet e qorrit.

 Jo jo e kam me gjithe mend, Ne PS nuk ka vend ai, vetem tek partia e petro Koçit po, se e ka pasur dhe aleat.

Zura bee, mos e beso po deshe.

ama jo, aq e ke goditur kete punen e syzeve te qorrit or ti Mix, sa s'ka ku te veje.

O alidemso, ik o burre i dheut mos e qelb me.

Ajo qe une degjova nga goja e priftit, ishte se do beje nje kerkese zyrtare per tu perfshire ne grupin parlamentar te PS-se. Pra behet fjale per tu reshtuar ne krah te deputeteve te opozites ne kuvend, ose qe ta kuptoni me mire, nga krahu i djathte si numur, kerkon te numurohet ne te majte. Nese, gjenden edhe nja dy te tjere qe te bejne te njejten gje, nuk kemi me shumice pozitare. Si thoni ju, ta refuzoje PS-ja nje vote qe i ofrohet nga e djathta? Si eshte me e udhes, te rezohet frymori nepermjet kartonave ne kuvend, apo me demostrata dhe gjakderdhje?

Sidoqofte, mbledhja e partive opozitare rikonfirmoje se shume shpejt do te behet nje tjeter demostrate akoma me e madhe ne Tirane. Kjo eshte shume me e rendesishme sesa i penduari prifti. 

 Demostrate akoma me e madhe? Dmth nga 500 vete qe mblodhet te premten do mblidhni 800?

po, rreth 60% me shume sesa me 21 Janar 2011. Dmth rreth 160 mije vete.

 Po Edi, sikur tha qe me 21 janar ishin 250 deri 300 mije vete? Ke rene fare sheme. Do ta heqin teseren.

Edi le te thote cfare te doje, ene policia e shtetit le te thote cfare te doje, une i numuroj vete. Dhe per kete paguhem. Kot nuk dal une neper demostrata apo mitingje. Une dale kur behen tubime nga te dyja krahet, por ndryshimi eshte se ne tubimet e kundra frymorit Sali une e bej punen me qejf.

Nga ty i mer Rojteri fotografite me boje flokesh ku thuhet "demostrues"i plagosur? Se mire bojem po ta falim, por nga 20 mije njerez ti besh 100 000 duhet te ta presin rrogen ne vend. Per kete mer reference te premten e kaluar ku Vlora, Tirana, Korca e Lezha nuk kishin me shume se 20 mije vete, pra te gjithe ata qe derdhen ne Tirane.

Une di qe ne demostraten e 21 Janarit u vrane ne bulevardin "deshmoret e Kombit" 4 shtetas shqipetar te pa armatosur nga ushtaret e gardes se republikes. Jam deshperimisht kerkues per te dale e verteta dhe se kush ka urdheruar per te qelluar mbi mish njeriu. Une nuk e di se cfare teknikash perdor ti per te matur numrin e njerezve ne tubim, por mesiguri do te jesh anetar i shoqates se te verberve, dhe si i tille nuk i numuron dot po nuk i preke me dore. E nese ke prekur 800 vete per 30 minuta, punen e paske bere.

Sidoqofte, mbledhja e partive opozitare rikonfirmoje se shume shpejt do te behet nje tjeter demostrate akoma me e madhe ne Tirane.

 

E pastaj cfare....si eshte plani opozitar...ka ndonje sekret ?

Ore une thashe ato qe ndegjova nga lajmet. Cme pyet mua, shif lajmet.

Si thoni ju, ta refuzoje PS-ja nje vote qe i ofrohet nga e djathta?

Absolutisht! Si mund te pranosh dike qe deri dje thoshte qe kryetari yt pinte 3000 euro kokaine? Si mund te pranosh dike qe deri dje e akuzoje si me te korruptuarin e kabinetit te Berishes? Si mund te pranosh dike qe njihet si kumbari i fejeses Berisha-Meta?  Apo CQT parimeve thuaj, deri sa na shtohen rradhet e ushtareve per te luftuar Berishen.  Pastaj, c'eshte nje Prift kur ne gji ke marre Mucin, Meron, Sterkajn, Ngjelen, Ndoken etj.

Pastaj, c'eshte nje Prift kur ne gji ke marre Mucin, Meron, Sterkajn, Ngjelen, Ndoken etj.

"Aleanca e Degjenerimit"...

Ore sheme po ç'ja fut pordhes kot me plako,  mos kujton se te gjitheve ç'jane kunder Sales po u plas bytha per fisin e madh socialist dhe fatet e tij ?

Kjo eshte tradhti e rende ndaj çdo antisalisti qe nuk eshte i fisit socialist, si ka shume ketu e si ka shume edhe ne Shqiperi. Sot mos e ngacmo me mutin, se po vjen ere, ke dite plot, te na sqarosh larjen e mutit me shurre.

Nese e ke me mua o i pakapshem, ose me mire te te them, nese do mendimin tim (se ate te Edit nuk ta jap dot, besoj se kaq gje e kupton), nese do te behej fjale per te shporrur frymorin Sali, kete kriminel te ketij vendi dhe te ketij populli, une do te bashkepunoja po se po me Priftin, por edhe me Enverin nese do te ngrihej nga vari. 

 Aaaaaaaaaa. Hajde urime. Ishalla po ju vjen edhe Iliri prape se mesa po shoh kot e paskeni shajt Saliun. Rama eshte kopja me e keqe e Sales. Po qe se ju pelqejne keto lloj bataciklleqesh, hajdeni me mire aderoni ne PD se keni origjinalin smiley

 

Shyqyr qe e pranove edhe vete se per ke vdiqen ata te shkrete. Sa te kete mish per top kasapi Rama, ne terezi e ka punen.

Urime??????????

 Per ke vdiqen ato te katert? Per te ardhur ne pushtet Dritan Prifti? He mo. Te hengri Edi gjuhen?

hahahaha, ore une nuk merzitem me ty.Mizat e kalit une i perze lehtazi me bisht. Mos thuaj per ke vdiqen ata te katert, por thuaj per ke i vrau frymori ata te katert...Apo nuk e thua dot? Ja po ta them prape, se nuk merzitem, i vrau ne bulevardin "deshmoret e Kombit" ne mes te dites, te pa armatosur vetem per te frikesuar popullin qe te mos dale te demostroje. Ai tmerohet kur shikon njerez qe i protestojne se nuk kane buke te hane, nderkohe qe pashallaret e pushtetit ndajne midis vedid cdo gje qe eshte e te gjitheve.

 Po mo dakord. Saliu i vrau. Tani me thuaj per ca kauze u vrane? Mos mu perdridh si kale i ngordhem

 Ata i vrau shteti për kauzën e karrikes së Salës ; për kauzën e frikës dhe planeve prej marroku të tij për të " tredhur" opozitën Ata të ndjerë nuk kishin shkuar për tu vrarë por për të protestuar. Po të shkonin për tu vrarë do ishin veshur me antiplumb e të armatosur . 

Aha, u morem vesh pastaj.  Pra lufta e njerzve si puna jote nuk eshte per demokracine, per transparencen, kunder korrupsionit, abuzimit te pushtetit, varferise, krimit shtetror e cdo lloj te keqeje qe pllakos shoqerine Shqiptare, por eshte nje lufte primitive vetem per te hedhur malokun nga kali se si pas komplekseve emotive qe keni perbrenda, nuk durohet nje malok ne krye.  Bile nuk durohet aq shume, sa qe behen deklarata bashkepunimi me monstra si Enver Hoxha nqftse ky te kishte mundesine e ringjalljes.

Bravo, tani e kuptove. Perpara nje supermonstre si frymori Sali, ja vlen te bashkepunosh edhe me monstra te tipit Enver.

Nje korrigjim i vogel.  Supermonstra eshte Enveri, kurse Saliu eshte nje kopje e keqe e tij qe s'ka bere as 11 ne pushtet gjysmak kur tjetri ishte mbret absolut i pashallekut te tij per 40 vjete.

Supermonster, apo monster, nuk matet me vitet ne pushtet, por me demet qe i shkakton vendit dhe popullit qe banon ne ate vend. Ti nuk banon ketu, keshtu qe edhe mendimin per frymorin mund ta kesh pak me pozitiv ne krahasim me Enverin, qe beseoj se e ke perjetuar ketu. Ndersa une qe i kam perjetuar te dy, ndaj mendim tjeter qe besoj se ta bera te qarte ne menyre mjaft te hapur dhe te sinqerte.

Nuk krahasohet demi qe i ka bere Enveri vendit me demin qe i ka bere Saliu.  Faktori kohe, dhe lloj pushteti i ushtruar ka te bej shume ne kete gje. 

Nese e ke me mua o i pakapshem, ose me mire te te them, nese do mendimin tim (se ate te Edit nuk ta jap dot, besoj se kaq gje e kupton), nese do te behej fjale per te shporrur frymorin Sali, kete kriminel te ketij vendi dhe te ketij populli, une do te bashkepunoja po se po me Priftin, por edhe me Enverin nese do te ngrihej nga vari.  

Dmth sheme ty nuk ta ndjeka per vendin. Mjafto qe berisha te mos jet kryeminister.

Dmth sheme ty nuk ta ndjeka per vendin.

 Po keto perfundime nga i nxirrni njehere???

 Po sheme thote qe edhe me enverin do beja bashkpunim vetem qe te heq salen.

Ska kuptim. ?!?!?!

Dmth ska lidhje fare permisimi i vendit, vetem nese i quan parimet e 'xhaxhit' permisim. 

 

 ne fakt me cfare shohim ,per hir te pushtetit ka hyre ne gropen e hales dhe me qellim qe te marre karriken e kryeministrit,po nxjerr qe andej gjerat me te qelbura qe po terbojne e cudisnin te gjithe boten.

.......edhe me Enverin nese do te ngrihej nga vari

 

Ja pra pse çdo shqiptar, i martirizuar nga të parët e Ramës, është bërë sot më i zgjuar, më human e më europian se një mijë Rama, të marrë së bashku. Se populli është regjur tashmë me vaj e me uthull në diktaturën komuniste. I ka paguar haráç të rëndë dinakërísë së saj. Ndaj e ka  lene  Ramën në baltë...

 

Me shume te ngjare Dritan Prifti e ka patur oren (qe regjistroi Meten) ne dore edhe  kur ka shkelur  ne zyrat e PS apo bashkise... Pa le cfare video tjeter mban nen menge.  Ku shkoi sllogani i diteve te fundit "qeveri e matrapazeve" ??? Ulja e Priftit ne tavolinen e opozites eshte matrapazllek i kulluar.

Sidoqoftë Prifti si provë e gjallë e korrupsionit duhet "mbrojtur" siç mbrohen të gjithë të penduarit që bashkëpunojnë me drejtsinë .Po ku është drejtsia ? Kjo është çështja 

 ky ishte mangut ne ate tryeze .tani u plotesua kuadri opozitar.

hajde gallate hajde

shpresoj te mare dhe kallam me vete,mbase i duhet per te thithur

Shume e veshtire per te qene rastesi:

Pasuria, PS: Berisha t’i heqë imunitetin Priftit, të nisin hetimet

arkivuar ne http://laj.me/8636

Burimi: http://www.shekulli.com.al/2010/07/20/zbardhet-pasuria-e-familjes-berisha-shkelzeni-fitoi-200-mije-euro.html

 

Kriza ekonomike, Rama: Zgjidhja si piramidat, qeveria e babëzitur

arkivuar ne http://laj.me/9089

Burimi: http://www.shekulli.com.al/2010/07/23/rama-me-gazetaret-raporti-i-fmn-pasqyre-e-shqetesimeve-tona-per-ekonomine.html

 

PS, pasurimi i Priftit, rasti i kapjes së shtetit. Heshtja nuk e shpëton

arkivuar ne http://laj.me/9298

Burimi: http://www.shekulli.com.al/2010/07/25/ps-pasurimi-i-priftit-rasti-tipik-i-kapjes-se-shtetit-heshtja-nuk-e-shpeton.html

Ku qendron e vecanta ketu? Provoni te hapni linqet e Shekullit dhe do te shihni qe do te merrni nje error 404, qe do te thote se faqja e kerkuar nuk ekziston me. Jane fshire pra, duke tentuar te fshijne cdo prove...

 

Linkun e fundit, qe ku e ke gjithe artikullin:

 

Korrupsioni, PS: Nën patronazhin e Berishës dhe i bekuar prej tijTIRANË- Partia Socialiste i ka bërë edhe njëherë thirrje kryeministrit Sali Berisha, të thyej heshtjen dhe të flasë në lidhje me pasuriminin marramendës, në këtë kohë krize ekonomike të ministrit të tij të ekonomisë Dritan Prifti.Deputeti i PS-së, Artan Gaci, në një deklaratë për shtyp u shpreh se refuzimi i Sali Berishës për tu prononcuar për abuzimet marramendëse të Ministrit të Ekonomisë është prova më e dukshme se korrupsioni 1.8 milion eurosh i Dritan Priftit, dhe korrupsioni i të gjithë familjarëve e kushërinjve të këtij pushteti zhvillohet nën bekimin dhe patronazhin e kryeministrit.Më tej ai ka theksuar se vetëm në Shqiperi dhe vetëm nën sundimin e Sali Berishës, mund të imagjinohet që të mos japësh llogari për miliona të fituara nga korrupsioni. Vetëm në Shqipëri nën sundimin e Berishës, ka vazhduar Gaçi ministrat, djemtë, vajzat e kushërinjtë e ministrave dhe kryeministrit mund të vjedhin e të zhvasin pasurinë e një populli të tërë pa u hyrë gjemb në këmbë, pasi gëzojnë mbështetjen e plotë të të kryekorruptuarit Sali Berishës."Kriza politike dhe ekonomike, kriza e drejtësisë dhe e demokracisë janë përgjegjësi e drejtëpërdrejtë e kryeministrit, ndaj sot më shumë se kurrë Partia Socialiste kërkon transparencë të gjithanshme: të zgjedhjeve, të ekonomisë, të qeverisjes, të privatizimeve, të pasurisë së ministrave e kryeministrit", ka përfunduar GaçiDuke iu referuar pasurisë prej 1.8 milion eurove të Ministrit të Ekonomisë Dritan Prifti, Partia Socialiste i ka kërkuar edhe njëherë Prokurorisë së Përgjithshme që të nisë hetimet.Deputetja e PS Arta Dade tha se presim hapa të rëndësishëm që të ndërmerren nga Prokuroria, e cila shpresojmë t'i ketë shpëtuar kthetrave të Sali Berishës dhe koalicionit që ai drejton.Shqipëria tha Dade, ka qeverinë më të korruptuar në këto 20 vite tranzicion si pasojë e kulturës së pandëshkueshmërisë që ka instaluar Sali Berisha. Rasti i pasurimit korruptiv të Ministri të Ekonomisë vërtëton vazhdoi më tej Dade, se ky koalicion është krijuar vetëm mbi interesa korruptive."Sali Berisha është përgjegjësi kryesor i instalimit dhe i thellimit të korrupsionit në qeverinë e tij dhe është i detyruar t'i japë përgjigje opozitës dhe shqiptarëve për fitimin korruptiv prej 1.8 milionë eurosh brenda një viti të krizës ekonomike të ministrit të tij dhe të skemës nepotike të ngritur mbi kapacitetet korruptive që rrënojnë çdo ditë ekonominë, jetën sociale dhe politike të vendit"-tha ajoOrganet e drejtësisë që deri më tani kanë qenë të dominuara nga politika duhet të veprojnë pasi këto afera kanë vënë në rrezik demokracinë dhe kanë zhytur popullin në varfëri, përfundoi Dade**********************************Partia Socialiste i ka kërkuar kryeministrit Sali Berisha të thyej heshtjen dhe të japë përgjigje për pasurimin e ministrit Prifti. Deputeti Taulant Balla në një deklaratë për shtyp tha se kryeministri është i detyruar tu japë përgjigje shqiptarëve."Për të, ditë të tëra Sali Berisha u fsheh nga përballja me shqiptarët, të cilëve është i detyruar t'u japë një përgjigje për pasurimin e shfrenuar të familjarëve dhe të ministrave të tij. I kërkojmë sot Sali Berishës të shpjegojë para shqiptarëve se çfarë pazari ka mbyllur me Ilir Metën një vit më parë, dhe sa është vlera e këtij pazari. Një nga ministrat e pazarit për një vit ka përfituar 1.8 milionë Euro, - tha BallaMë tej duke vënë theksin tek varfërimi gjithnjë e më shumë i shqiptarëve i është drejtuar kryeministrit me disa pyetje, të cilin e ka ftuar t'u japë përgjigje.1. Sali Berisha a mund ti shpjegosh shqiptarëve se si e ka shtuar pasurinë me 1.8 milionë euro në një vit ministri yt i Ekonomisë?2. Sali Berisha a mund ti shpjegosh shqiptarëve, a e ka paguar Dritan Prifti tatimin prej të paktën 180 mijë euro për fitimin e deklaruar prej 1.8 milionë euro?3. Sali Berisha a mund ti tregosh shqiptarëve se si ka mundësi që fabrika që s'prodhoi asnjë tullë, jo vetëm që i siguroi Dritan Priftit 1.8 milionë euro fitim, por siç po del çdo ditë në dritë, Ministri yt i Ekonomisë paska shlyer edhe 1.7 milionë euro kredi.4. Sali Berisha a mund ti tregosh shqiptarëve se si i pagoi këstet e kredisë apo kush i pagoi këto këste kredie në emër të Ministrit tënd të Ekonomisë?5. Sali Berisha të kërkojmë sot ti japësh përgjigje shqiptarëve, a je ti ortak në fitimet e Dritan Priftit, dhe çfarë nënkupton heshtja jote e tejzgjatur mbi këtë skandal?     Ke ndonje link tjeter qe nuk te hapet? 

Ti ke shkruar artikullin dhe jo linkun ku gjendet ai. Sa per kopje te artikujve te Shekulli-t gjen sa te duash, pasi ka shume faqe shqiptare qe i arkivojne ato...

 3D Smilies,3D Emoticons for MSN,Skype,Gmail,Email,Orkut etckeni nje tendence te keqe ta lodhni tjetrin kot!

Emoticons DownloadCool Smiles

 Ore pixel, por si nuk qeke merzit me gjithe ato linqe qe ke germuar xhanem? Qeke bo tamom si ata sigurimsat e xhaxhit, qe germonin ne 7 brezat qe te te nxjerre armik i kllases..

besoj se linku yt i mesiperm ka nje problem... sorry.

Keto forma te debatuari jane huazuar qe nga Koha kur i ndjeri Azem Hajdari "u gozhdua" me pejetje nga Intelektuhalete e PD -se . Per aq pak kohe sa kishte jeta politike pluraliste edhe pranohej deri diku Jo si MORAL ! Sot mund ti gjesh keta  intelektuhale te shperndare kudo ku ka "bajga " te kesaj natyre ,duke u kenaqur me aromat e tyre e duke u shfaqur ne nje shkalle te larte perceptimi te Demokracise si e drejte "rreshkitese " smiley  Ketu duket sikur po digjon diskutimet e anetareve te Byrose Politike per daljen nga vija e Partise te armikut ..... Ka rrezik hartuesit e "pyetsorit te Azemit , mund te jene edhe duke dhene mesime puritanizmi per formimimin e koalicioneve me njerez te "sigurimit "

Purtha qe su bie qe nje menyre te ,menduari keni si ne 82 , si ne 95 ashtu edhe ne 2011 . Kjo eshte fatkeqesia e Shqiperise !

Vecoj dhe pershendetje nga une si folklorik i "vjeter " . Me te vertet provon sepse me nje Lule,nuk vjen Behari , kur trute u jane kalbur nga dimri i gjate i vetkenaqesise . Kur shikon edhe fantazi !!!!

Rama eshte ngushte, duke qene nen presionin e nderkombtare, per zgjidhje paqesore te ngercit, dhe duke u gjendur perpara murit Berisha, eshte i detyruar te gjeje zgjidhje parlamentare numrash..Tashi ju edhe qaheni se doni zgjidhje pa dhune, edhe ne protesta nuk dilni, edhe gjykoni moralisht levizjen e vetme alternative..!! Ju e doni edhe te qethur edhe te rruar, dhe marzallah se levizni..!!

Fatos Nano u tregua me i zgjuari nga keta te gjithe .U largua ne kohen e duhur dhe tani po i ha gezuar parate e fituara me korrupsion.

http://img17.imageshack.us/img17/3561/dritanpriftiediramarici.jpg

 

Dmth nga sot e tutje s'behesh dot pjese e PS nese s'ke te pakten 1.8 milion euro te ardhura te deklaruara ne vit?

Sa vajti mesatarja e te ardhurave per opozitar te bashkuar tani me Priftin ne gjirin pertejmajtodjathtist?

Jo shume larg prifti thoshte se e kishte pare me syte e tij Ramen duke thithur droge dhe se Edi i priste njerzit ne shtepi me tanga, dhe se nuk ka shqiptar qe beson se Rama ka 3 mije euro gjendje parash ne banke nderkohe qe ai thith me hunde 3 mije euro ne dite.

Sot, jane bythe e breke bashke, dmth bythe e tanga, sipas Priftit.

Me nje llaf, jane bretkoca:

http://images1.memegenerator.net/ImageMacro/4843352/eat-own-shit-recycle.jpg?imageSize=Medium&generatorName=Foul-Bachelor-Frog

 

Opozita ka një vision të ri qeverisës

Po pra, vizionin e Dritan Priftit, dmth korrupsionit.

1. Ilir Meta miting ne Lushnje.

2. Lirohen te burgosurit e "Gerdecit"

3. Dritan Prifti kalon ne opozite

4. Sala fton ne koncert Lady Gaga

Pesh, peshk, pak peshk.

Dmth nga sot e tutje s'behesh dot pjese e PS nese s'ke te pakten 1.8 milion euro te ardhura te deklaruara ne vit?

Parti milioneresh xhibo...

 or milljener uanna bi-s. ? mbase, mbase...

kur te thone ca pa pike turpi, qe politika eshte profesion(dhe ku, ne Shqiperi!!!), te detyrojne te shtiesh me arme edhe pa qene dasme. smileysmileysmiley

 

si ka shku kryeskizofreni per lesh mer aman...

pret komandot qe kthehen nga Afganistani, dhe te shkretet, nuk u mjaftonte te ktheheshin shendoshe e mire... po duhet t'i beje ky sapllaku jone per te vrare veten duke u treguar historira dhe gjeegjeza me grushte shteti...

gati gati i beri per te qare kur po u tregonte se si kryeministri i tyre ka qene i rrethuar per 5 ore rresht nga terroristet e Kandaharit shqiptar, ne nje kohe qe komandot tona benin palle harushe ne Aganistan.

xhizes meri xhozef majkell gejbi mozes, xhhizes khrajst! ky sfidon cdo lloj aresyeje, teorie shkencore dhe dogme fetare!

Kshu si flisni ju mendoni se Prifti duhet të rrijë me shumicën dhe mos  kalojë në opozitë .Por si hajdut( i penduar ) por më duket dhe i dënuar nga KLVP që ka treguar para të gjithëve vjedhjen në nivelet më të  larta ka nevojë për mbrojtjen politike të opozitës dhe nga ana tjetër opozita shton numrin e saj Prifti është deputet apo e keni harruar .Dhe në temin juridik Prifti është "i penduar " i drejtsisë dhe ajo është e detyruar ti afrojë mbrojtje të veçantë si dhe lehtësim dënimi në rast gjykimi .Ju doni ta gozhdoni se është i pabesë por asnjëherë s'kanë besë hajdutët që s'merren vesh për plaçkën e grabitur. Rrini si të doni e flisni drejt. Në temën për videon e Metës ka pas shumë që e kanë vlersuar veprimin e Priftit .Më mirë një i "penduar" e i pabesë  që denoncon se një "besnik " që hesht për vjedhjen e paskrupullt në majat e pushtetit. Edhe nqs se e bën për interesin e tij e njëkohësisht i shërben interesit shoqëror e shtetror duhet mbështetur si veprim i guximshëm. Ju sjell në mëndje se dëshmitarë në çështje dhe më të vogla janë zhdukur pa dyshime fare (Ndalim zemre ,aksident etj ) të vërtetuara dhe nga ekspertë ndërkombëtarë e pa i gjykuar faktet në gjykatë .Shesh besh.

Prifti po te ishte burre i mire nuk i bashkohej asnje grupi parlamentar.  Rrinte i pavarur e bente c'eshte e mundur per te luftuar korrupsionin dhe cdo fenomen te demshem te shoqerise Shqiptare me ane te postit si deputet.  Ja qe Prifti eshte nje shantazhist i felliqur, tipik politikan shqiptar qe kerkon hakmarrje dhe pushtet.

Po sikur te "pendohen" Meta, Ruli apo edhe ndonje tjeter a eshte gati opozita t'i pranoje ne gjirin e saj per te shtuar numrat?

S'ka gjë  më ideale se sa pendimi i Metës etj po më idealja është "pendimi i Salës dhe i dërgon të gjithë çështjet në prokurori , Shkëlzenin për Gërdecin, Argitën për Fazlliçin , Bashën për Rrëshen -Kalimash ,Rulin për hidrocentralet etj etj . Të penduarit janë ndihmsit më të mëdhenj të drejtsisë po kjo nuk nënkupton se janë luftëtarë për  drejtsi .Ata e bëjnë këtê veprim në rradhë të parë për të përfituar vetë mbrojtjen apo dënim të lehtsuar. Dhe ligji ja jep pa rezerva të dyja sa më e rrezikshme apo interesa të larta të jetë çështja .Trebicka nuk ja afruan gjoja e refuzoi e pastaj aksident me 30 km /orë .Asnjëherë se kam parë Saliun në atë gjëndje jermi pas deklaratave se ka video të tjera në 20 janar në kuvend .E them këtëpër të kuptuar rëndësinê çështjes dhe rrezikunqë ka dëshmitari përballë njerzve të tillë që nuk zbythen para asgjëje për të ruajtur karriken dhe "nderin " që i marri kujton se e ka të paprekur se askush nuk i di.

Ajo qe pershkruan ti s'eshte pendim por thjesht veprim per te ndihmuar vehten.  Pendimi i Priftit do ishte nqftse ai deshmonte per korrupsionin dhe gjerat e paligjshme qe ka kryer vete dhe kerkonte ndjese per kete.  Prifti e nxorri videon thjesht per t'u hakmarre ndaj Metes kur ky i fundit e hoqi nga posti i ministrit te METEs.

 çdo i "penduar" pendohet për të përfituar vetë dhe jo thjesht për tu hakmarrë e aq më pak për të vendosur drejtsi.Dhe drejtsia e di këtë dhe e shfrytson për një qëllim më të madh se qëllimi i të penduarit. Ky është thelbi i mbojtjes juridike dhe fizike që i jepet atij për shërbimet që bën për dënimin e keqbërsve .Llafet e tjera janë moralitete pa vlerë e hipokrizi. .

Hidhi nje sy se cdo te thote te jesh i penduar.  Te jesh i penduar duhet te pranosh krimin qe ke kryer vete dhe te kerkosh falje per te, e pastaj te bashkepunosh me drejtesine per te ndihmuar ne kapjen e krimineleve te tjere e i vetmi perfitim qe mund te marresh eshte nje lloj ulje denimi.  Prifti deri tani nuk eshte paditur fare.  Llafet e tjera jane me vertet hipokrizi dhe nje veprim ekuivalent si ky i PS-se ketej nga anet tona do te thoshte vetvrasje politike per partine qe do afronte mbas vetes nje njeri te perfshire ne korrupsion.  Skena politike shqiptare ama eshte pusete fekalesh, dhe cdo person qe rregjet te rrije ne nje ane apo ne tjeter te pusetes duke pellitur qe ana ne fjale eshte me e paster se ana tjeter eshte i felliqur me fekale e gaz metan koke e kembe.

 ai pranoi dhe mban keshilltar Meron qe e beri mu....... nga familja e jo te mos pranoje Priftin qe nuk i tha ndonje gje te madhe.vetem drogaxhi dhe qe vesh tanga i tha.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).