Kreu i Shërbimit Informativ Shtetëror, Bahri Shaqiri nuk është paraqitur në komisionin hetimor parlamentar të ngritur nga shumica për ngjarjen e 21 janarit, sepse anëtarët e tij nuk janë të pajisur me një dokument i cili u lejon ta marrin në pyetje.

Me këtë dokument, në formën e një certifikate, janë të pajisur të gjithë anëtarët e Komisionit të Sigurisë Kombëtare, ku kreu i SHISH dhe raporton.

Kjo certifikate jepet nga vetë Shërbimi Informativ Shtetëror dhe njëkohësisht nga vendet anëtare të NATO-s, përmes të cilës verifikohet së anëtari nuk ka qenë apo nuk është pjesë e agjenturave të huaja.

Pikërisht ky dokument i ka dhënë të drejtën zotit Shaqiri që të refuzojë ftesën deri në një moment të dytë, ku anëtarët e këtij komisioni të marrin “ok” e strukturave përkatëse.

22 Komente

Prit kur te dale Kryeministri tani dhe te thote qe keta te tre (Presidenti, Kryeprokurorja dhe Kryetari i ShISh) e kane bere me llafe qe te mos shkojne. Te tre pucista smiley

P.S. Shto edhe policine bashkiake te Tiranes qe s'paska pranuar te dorezoje armet.

 Jo me kete eshte diskutuar paraprakisht dhe eshte lene per tu thirr ne nje kohe te dyte. smiley

Zgjidhje e mencur.  Kane ndermjejtes shume te forte e qe ja bejne qeveriut koqet bige. smiley

Sa do vonohet "certifikimi nga NATO" i ketyre 6 te nen-kuptuarve si agjente te mundshem? smiley

 Nuk vonon mer . Agjent mbase keshtu tulle jo, por budallenj e sigurte qe po. 

Nuk mund te lihet Shefi i SHISH ne duar te sherbimeve ruse te spiunazhit. Ndaj e mbajne fort se mezi e kane.

E thashe mer se plasa smiley

Jo, jo s'the gjo se i fute te 6-te ne thes. Nxirre per ke po flet smiley

kujt thu ti se ja ka prish menjen ai konsulli simpatik rus?

 Kjo eshte shume e thjeshte.

Sherbimet e fshehta ruse kane bart dhe po bartin te gjitha lidhjet e vjetra te UDB-se ne Shqiperi. Te vjetrat dhe te rejat. Pergjimet qe bejne ato ketu, ja u cojne gjasme si pa dashje njerezve qe e kane gjuhen e gjate ne formen e : nje mik qe te do te miren.

Kush e spiunonte NATO-n ne luften e Bosnjes dhe per llogari te kujt ? Sllavet na e fusin neve me kramarrje. smiley

P.S. Ti mer qorr do emra kshtu ? smiley

Po mre i du, ti qis ne peshk! smiley hehehe kane nje sherbim diplomatik shume simpatik ruset aty Koth. Osht e veshtire mos ti thush Po.

Fjala e re per perdorim sot: homoseksualistet TM A. Imami.

O Shqiperi te kam dhjere, se s'te mora vesh njehere,

tha Faik beu.

Bravo!

Gjithsesi... pucisti! smiley

mua më pëlqeu që shkoi vetë verzevuli i pari për të dhënë shembullin e vet. smiley

këta ia 10në më pas.

 

E ke gabim ket haberin me duket. Hudhi nje sy ligjit per certifikimin e personave qe kane akses ne dokumenta te klasifikuara. mendoj se ky lajmbersi s'e ka kuptu tamon shpjegimin qe eshte dhone

Po pse re edhe gazetar me bere ti mua? Kshu thote Topi, une s'e ve doren ne zjarr smiley

Na jep ndonje info me shume ose nr ligjit se me ligji per certifikimin e personave qe kane akses ne dokumenta te klasifikuara nuk del gje

Kjo certifikate jepet nga vetë Shërbimi Informativ Shtetëror dhe njëkohësisht nga vendet anëtare të NATO-s, përmes të cilës verifikohet së anëtari nuk ka qenë apo nuk është pjesë e agjenturave të huaja.

Kjo duket nje cike kontradiktore: Verifikohet nga vendet anetare te NATO-s? Se anetari ka qene apo jo pjese e agjenturuave te huaja? Kush quhet e huaj ketu? Te mosqenit ne NATO? Se eshte budallallek te kerkosh certifikate, te themi, nga Greqia per te provuar qe nje deputet shqiptar nuk eshte agjent i grekeve.

 Po thua qe te duket normale qe te paraqiten ne nje komision njengjyresh insitucionet e pavarura, per nje ceshtje si "Cadra me pistolete" qe thote Berisha?

 ka "te huaj" ne kuptimin "jashte nato" - keta i certifikon nato

ka "te huaj" ne kuptimin "jashte shqiperise" - keta i certifikon shish 

 

Po mund te kishte edhe "te huaj" ne kuptimin "ekstra-komunitare" - keta do i certifikonte BE-u (po te na duhej kjo)

 

Nuk ka asnje kontradikte ketu (gje qe nuk do te thote se eshte i tille ligji)

dite e keqe per komisionin !!!!

Po ky komisioni, e merr rrogen kur nuk paraqiten te thirrurit ?

ping pong alla shqiptarce.....

me nje fjale jetet e Shqiptareve te thjeshte zhvleresohen nga dita ne dite si yuani Kinez.......

"Kjo certifikate jepet nga vetë Shërbimi Informativ Shtetëror dhe njëkohësisht nga vendet anëtare të NATO-s, përmes të cilës verifikohet së anëtari nuk ka qenë apo nuk është pjesë e agjenturave të huaja."

kur kjo thuhet nga shefi i Sigurise Kombetare nuk mund te merret as si loje as si batute e rradhes

Dun me pyt ne Bahriun... ik ere Bahri kush tpyt ty. ups.

lapangjozet qyrravece te PDse zoti Bahri, ke patur 4 vjet per t'u pergatitur dosjet. Mos thuaj qe SHISH nuk dika asgje per Berishovicin, se pastaj del si puna e Berishovicit dhe ti, qe per ty thoshte "kete gje(per dhunen) e dinte gjithe Shqiperia dhe SHISH nuk e paska ditur". Nuk pretendoj t'ju mesoj as juve dhe as ndonje tjeter por nje llogjike e thjeshte fare me thote qe po kape ujkun s'ke pse kerkon me gjurmet. Dhe ata lapangjoze qyrravece qe te thirren per pyetje sot, nuk jane gje tjeter pervecse pleshta ne gezofin e ujkut. - s'ka si te jene aq te lare... terbimi eshte semundje qe perhapet dhe me pleshta. fundi i fundit, ti vete e ke ngritur zerin ne parlament kur ke treguar boterisht se "diplomatet" tane dorezonin informacione sekrete sensitive te NATOS te rusi. kohet e fundit ka dale dhe Beogradi dhe sikur po e nxjerr koken pak si shpesh. keshtuqe me lutje nga ne populli, sherbejini popullit me mire e jo shtetit te pushtave; me aq sa keni.. me skuadren e basketbollit qe ju kane katandisur (150 veta).

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).