Zoteria ne fjale eshte nje ekonomist turk, qe ka bere studime mbi dallimet ekonomike dhe shoqerore mes Perendimit dhe Lindjes se Mesme. Nje prej librave te tille (s'e kam lexu akoma, do e shof se shpejti) ka nje teze shume interesante: 

 

His first book Private Truth, Public Lies: The Social Consequences of Preference Falsification is about how societies can stick with screwed up beliefs and defend them publicly, yet without everyone being evil or stupid, even if they sometimes sound as such.  It has major implications for the theory of revolution, and sudden flips of opinion, yet I read it as a defense of [fill in the blank] society. 

shumë këtu. A ka ndonje peshk që e njeh Kuran-in (Timurin, jo Kuranin që s'është mbiemër).  

 

 

1 Komente

 ky? Apo a e kemi lexuar? (personalisht jo) smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).