Duke qene se ka nja 15-20 anetare te peshkut qe me kane dergu mesazhe per kete gje per nje postim timin ku e permendja shkarazi sherrin e fundit Rama-Ruci, thashe te hapja kete teme. Per me teper, ky eshte nje muhabet qe flitet tashme ne Tirane; por emigrantet kane te drejte te dine per kete ceshtje po aq sa ne qe jetojme ne Tirane, prandaj, mos u kufizojme mundesine te informohen

p.s. Kjo teme ka si fjale te ndaluara fjale te tipit "legen, shkerdhate dhe pucist"

50 Komente

Po mire mer shk...ate pse nuk ke shkrujt mo shum per ket teme, mer legen pucist?! smiley

Pse ndalohet fjala legen??? 

legenlegenlegenlegenlegen

e kom pkut mdysh kushtetuten me ket tfunit.

hahahahahahaahahaha  Ruci ishte me Ramen me date 28 Janar  apo edhe tranmentimi "live" ishte mashtrim i opozites..   smiley   smiley 

Nejse, se te premten jane perseri ne demostrate. Me duket se kendej nga PS sipas "thashethemeve" po finalizojne planin pucist.

merr icik info para se te flasesh. e kam trajtu kte qe thu ti ne nke postim te javes se shkuar ... prit deri neser se pertoj me be copy paste tani

mire, mire, me fal. Ke te drejte, ashtu eshte. Mos e merr mundimin fare. mos u lodh kot.

Ka qene cuni i Gramozit ne proteste kur kane nis krismat. Gramozi ka marr ne telefon Berishen ti kerkoje te pushoje krismat sa te gjeje cunin e vet te shtrenjte. Tom Doshi nderhyn fizikisht dhe se le Gramozin te dale nga lokali dhe as te telefonoje Salen. Ky eshte thelbi, me detajuar, neser ne mengjes

ajd noten

ahahahaha  idiot i lindur!! Ka marre Gramozi Saliun ne telefon eee??  Keta nuk dine as te genjejne.. 

yep exactly. me ke mua, brad dhe 3 tjere ne ppu qe te thone te njejten histori prej nje jave, akoma se beson?

pastaj ca, kujton ti se gramozi se merr dot ne tel salen per ti shpetu jeten te birit?

puna eshte se ti dashurine per ps e ke aq high sa beson se ruci eshte nje engjell i hedhur nga qielli me vlera e parime te pathyeshme

O budalla e kupton se c'shkruan?

brad dhe 3 tjere ne ppu qe te thone te njejten histori prej nje jave, akoma se beson?

Ke do besoj une fantazit e tua apo syve te mi? Data 2 sot dhe akoma nuk eshte mbush java nga demostrata e 28 Janarit ku e pashe Rucin dhe Ramen bashke. Ti thua e di une ka nje jave!

Ju ka bere "baba" me keqe, neser do zbuloni komplotin e peshkut pa uje ndaj babes.

Ju paski vdek per nje cik thashethem. Te hatashem jeni. Ceshtje dite, Rama e Ruci kane bere sherr. E pastaj, c'a? 

Po mir mo, nga dallon ky sherr nga ai Rezi - Rozana? Apo ngaqe jane bura keta? 

 pliiz... pa ofendime. ehhhh e kujt i them dhe une... 

S'e kuptoj per cfare e ke hapur temen?! A solle ndonje gje te re?!

Kesaj i thone te vesh titullin e artikullit e te harrosh ta shkruash.

Apo... le ta shkruajme bashke?

 

OK... atehere gjithcka nisi kur ne vitin e larget 1997 Ruci i veshur me fustan (sipas burimeveve te garantuara nga thashethemexhiu Berisha) kaloi kufirin shqiptar...

Pastaj...

AM-TR - 2 Shk 2011 - 11:18pm - #

Ka qene cuni i Gramozit ne proteste kur kane nis krismat. Gramozi ka marr ne telefon Berishen ti kerkoje te pushoje krismat sa te gjeje cunin e vet te shtrenjte. Tom Doshi nderhyn fizikisht dhe se le Gramozin te dale nga lokali dhe as te telefonoje Salen. Ky eshte thelbi, me detajuar, neser ne mengjes

Faleminderit Belul.

Gramozi ka 9 dite qe as ne seli te Ps-se nuk shkon. Kjo eshte e sigurte se kemi miq dhe ne PS qe na e kane thene( Nuk jemi armiq me njeri tjetrin). Gramozi me Saliun kane me shume fije me njeri tjetrin sec kujton ti. Ka pasur nje perplasje aq te forte midis te dyve (gramoz edi) saqe kane plasur dhe kercenime. Kaq mjafton. Te tjerat kur ti konfirmojme.

Kush ta tha shoku qe punon inxhinier ne SHISH?   smiley 

kjo info po qe eshte tamam, por ne seli ka shku me thane. kurse e vertete edhe per kercenimet

.....

 Edhe mua me duken thashetheme pa bereqet. 

U rrahen me shpulla apo i shkulen njeri tjetrit floket?

nuk e di se sa i vertete eshte lajmi, por s'çuditem qe nga veprimet e Rames, sidomos pas 21 janarit, te kete shume socialsite qe te mos i aprovojne ato : po perdor eufemizem ketu !

Keshtu qe , dhe ndonje çudi e madhe s'me duket!

Do pare sesi do shkojne punet, por si ne Qorre-Sokak po e çon PS-ne Rama me keto protestat ma fund te inspiruara nga Avokat Ngjala

 Ca paskeni qene per thashetheme me! Une kam ndigju qe Rama osht zi me nusen sdi gjo per sherr me Rucin.

Asht me se e vertete. Vini re me kujdes Lehjet e Saliut ne se mundni ti Deshifroni . Konia nuk e per mend kure Qenin e Stanit .Eshte hera e pare dhe rasy i vecante . Perse ? Edhe vuvuzelet e  Berishes kesaj rradhe sipas "na i ka thane baba ne" nuk po shkrujne per "kriminelin Ruci " .

Ruci ne parlament... Nje keshille do ta jap  ; sa nuk eshte vone , Largohu me te MIRE ...

Kush di labce nga vuvuzelet ? Kjo me denger venger,  ham..ra  e ter-tera e patriot flamuresh  s'ma do mendja se dine ?

 Car jane me kto traplliqe..tema debile pa substance. Muhabete kafesh, jo po ka 3 dite qe sflet genci me denisin se kan bo llafe per ate danjelen.....kalamoj.

 shume teme interesante kjo!kur te kem kohe do le kometin tim

E mir po e lej un nje koment, sec kam nje ndjesi qe Rama po i perdor ujqerit e vjeter per tu bere kryeminister kam iden se nje dite nese behet KM do ti largoj pak nga pak, Ruci do jet j pari e kshu me rradh...thjesht nje impresioni im.

P.s po bej dhe un thashetheme

Duke qene se ka nja 15-20 anetare te peshkut qe me kane dergu mesazhe per kete gje per nje postim timin ku e permendja shkarazi sherrin e fundit Rama-Ruci

Vetem 15-20? smiley) sa interesohen per fatet e partise mor aman.

 

Jo mo per koken e Fredit s'dime gje neve! Mos ka ndodhur gje andej nga nderrmarja, mor aman?

Jovan Bregu

 pasi bene llafe, thone burimet e sigurta, ruci u vesh si grua dhe rama lakuric (laskuric, laskuric, ha ha ha!!!. Mire qesha komandant?) dhe shkuan bashke ne kryeministri. 

Ruges takuan qerosin. Po ti ku po shkon? Me ka thirr KM. Ec pra ikim bashke. Pastaj takuan kesulkuqen (e garantume kjo se e kane thene 2-3 vete ketu te peshku), topallin, qorrin, shurdhin dhe memecin.

Burime te sigurta nga kryeministrisa thone se pastaj u be nje kuplara (takim pune -kod pucist) e madhe ne zyren e madhe dhe perfundimi ishte nje "pakt" se si do sillej prokurori i tiranes me gardistet. Thone, burimet e rrjedhura nga km, qe saliu, ne nje moment ekstaze, ra dakort me veten qe prokuroret e gardistet do ta benin punen pa pranga por me arme ne brez dhe policet do te vezhgonin aktin.

Pastaj KM ia lypi me rradhe, mbeshtetjen, gjithe forcave te armatosura po nuk i eci se ata te natos paskan qene xheloze te papame.

 

Kur ta perptype mire kete pune, qeveria do te raportoje ne mbledhjen e partise mbi qendjen aktuale te k.... te rames (militantet presin me goje hapur - thone burime te sigurta)

 

Nderkohe transmetohet filmi me karakter "sadomazokist" borebardha dhe 6 xhuxhat (burime te sigurta, nga rrjedhjet e km, thone se borebardha e ka blere kamxhikun te tregu comve gjate protestes puciste)

 

 

... dhe pastaj, burimi i sigurte, u zgjua nga gjumi.

Olso, dil urgjentisht perjashta! Ju te tjeret mos ju dani ktij muhabeti pa ja qit funin. Amoni rrini tu sqaru VETEM ket muhabet 20 vitet e ardhshme!

Per vete kam nje lloj zhgenjimi.

 

AM-TR - 2 Shk 2011 - 11:18pm - #

Ka qene cuni i Gramozit ne proteste kur kane nis krismat. Gramozi ka marr ne telefon Berishen ti kerkoje te pushoje krismat sa te gjeje cunin e vet te shtrenjte. Tom Doshi nderhyn fizikisht dhe se le Gramozin te dale nga lokali dhe as te telefonoje Salen. Ky eshte thelbi, me detajuar, neser ne mengjes

 

Per cilin mengjes e ka fjalen... neser? kane kaluar ca si shume "nesra" qe atehere.

 

jena qe jena te kjo teme dhe meqe mesa duket njerzit kan frike me fol, te gjithe te peshkut jane jashte tirane dhe se ka pa ku rri gjolek malaj?

 Meqe jemi te tema, Arta Dade kishte veshur pardesy ngjyre qumeshti sot.

rrofsh per infon. po vali leskaj, floket i kishte prere me balluke?

 Ho me, a u gdhi ne Shqipni apo akoma? smiley

 

Gramoz Ruci nje cope legeni

Se ke keq , kur mendon qe Saliu eshte nje UTURAK .

Ne legen edhe kalamajte lahen ndersa ne UTURAKUN Sali  ka qe hane , si psh Vuvuzelet e shpurres .

Po, Ruci ndryshon nga Berisha. Eshte me i zgjuar, me i matur ne gjerat qe thote. Mbase do te dinte te terhiqej pa derdhur gjak. Ka merita ne luften kunder Berishes.
Po fundja, te gjithe i kane keto veti me shume se Berisha. Ama, po s'iku Ruci tani, kur te vije ne pushtet PS, keto qe po themi sot per matrapazlleqet e Berishes, do t'i themi per Rucin... 

 Ruci i mencur?! Po ai as shqip nuk di! E keni degjuar kur flet? Duani ju- eshte nje nga shprehjet e tij.Mos e ulni kaq poshte nivelin e muhabetit. Thoni ndonj gje tjeter qe nuk na rendon shume ne inteligjencen tone! 

ju nuk duani tu thuani shqiptareve smileypp

leje kur thot ato RRRR e tepelenes ... pupuppupupu me te ik truri

dhe ne fund shajm jozefinen se flet shkodrance!

ca ndodhi si perfundim?

ishte ne lezhe ruci??

ja se doli ne kuvend tjetri rahe rehat?? mbetet me hallin mos u percahet partia. po he, se gramoz ruci ka qene ne korridoret e ish ppsh (me te njejten seli si ps e sotme) qe para sales

 me ter men, si perfundoi kjo.

Ka bo apo nuk ka bo sherr rama me rucin?

ca i bi e me e qujt ate qe na e dha ket lajmin pra?

 Per çfar ishte sherri, per çeshtje partie, a demostrate, a parimore, a personale aaa. Gjith keto komente, e asgje e sakte. 

kur rrezikohet jeta e djalit si te duket ty, personale demonstrate parimore a partie?

Historite per kete djalin e Rucit....eh mire...

what in hell do u mean? vetem se nje person di te qelloje plumb sdo te thote qe ky person mund edhe ti shpetoje plumbit!

Se kisha per punen e plumbit jo.  Njoh dike ketu qe e ka njohur nga afer Ledion, edhe femija tipik injorant, rrugac, bythec i cdo politikani ne Shqiperi.  Me e keqja eshte se nje dite Ledio ka per te zene vendin e babait...

per te paren, po eshte tipik ashtu, totally agree e kam pas njoft vet

per te dyten, ur totally wrong ta garantoj me 100%

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).