Te dashur lexues,

 

Ne mbrojtje te transparences dhe demokracise, e ndjejme per detyre te zbardhim

tabulatet e bisedave te 21 janarit, duke u paraprire personaliteteve te shquara

qe do raportojne ne komisionin hetimor parlamentar

 

Vini Re: ne keto regjistrime sqarohet mes te tjerat dhe ceshtja e pucit.

  

-----------T-a-b-u-l-a-t-et-------------

 
From: Edi Rama

 

To: Taulant Balla

Message: Ku je

 

From: Taulant Balla

To: Edi Rama

Message: po mbledh lule prapa piramides

 

 

From: Edi Rama

To: Taulant Balla

Message: Hajde te kafja

 

 

From: Taulant Balla

To: Edi Rama

Message: te sjell ca gure?

 

 

From: Sali Berisha

To: Lulzim Basha

Message: Ca po ndodh

 

 

From: Lulzim Basha

To: Sali Berisha

Message: Nuk e di

 

 

From: Shefi policise 1

To: Shefi i policise 2

Message: Na mbyten me gure

 

 

From: Ndermarrja e Gjelberimit1

To: Ora News

Message: e dogjen palmen. Puc!

 

 

From: Zjarrfikesja

To: Shefi i policise1

Message: Te hap zjarr?

 

 

From: Shefi i policise 1

To: Zjarrfikesja

Message: Cfare zjarri do hapesh mor idiot. Hap zorren!

 

 

From: Erion Veliaj

To: Edi Rama

Message: U lagem mer lal

 

 

From: Nard Ndoka

To: Nard Ndoka

Message: nardnoka

 

 

From: Andi Bushati

To: Mero Baze

Message:  e shef pocin e kuq te dritarja e Kryeministrit? Me bast qe i bie

 

 

From: Mero Baze

To: Andi Bushati

Message:  Me cfare do ti biesh, me ate me xham apo me ate pa xham?

 

 

From: Ora News

To: Ndermarrja e Gjelberimit1

Message: puc puc

 

 

From: Silvio Berlusconi

To: Sali Berisha

Message: carissimo! tutto bene?

 

 

From: Sali Berisha

To: Silvio Berlusconi

Message: mi hanno scoppiato la labbra

 

 

From: Bamir Topi

To: Unknown number

Message: sa eshte arsenali me gallatasarajin

 

 

From: Unknown number

To: Bamir Topi

Message: Dy me zero. vetem se ka dhune ne stadium. Mos anulohet ndeshja.

 

 

From: Bamir Topi

To: Unknown number

Message: Cfare dhune ore! Dhune eshte ajo? Ver dy per Arsenalin!

 

 

From: Erion Veliaj

To: Spartak Ngjela

Message: lali ke nje cader

 

 

From: Spartak Ngjela

To: Erion Veliaj

Message: sikur 13 mije te kisha, asnje s'do te te jepja

 

 

From: Edi Rama

To: Taulant Balla

Message: do vish te kafja apo jo se s'kam lek me vete. me flliqe me fidelin.

 

 

From: Taulant Balla

To: Edi Rama

Message: per dy makiato s'e ben veten fideli

 

 

From: Sinan Hoxha

To: Seldi

Message: Ku ma ke lon celsin e Benzit?

 

 

From: Sali Berisha

To: Lulzim Basha

Message: Kush ma theu pocin e kuq qe kam ne zyre?!

 

 

From: Andi Bushati

To: Mero Baze

Message:  e shef pra...cfare nishani!!!

 

 

From: Ndermarrja e Gjelberimit1

To: Ora News

Message: Puc zemer

52 Komente

 Kot tremben cunat e PS-se. Si paska dal ndonje gje e madhe smiley

smileysmiley hahahahha

 Cfare zjarri do hapesh mor idiot. Hap zorren!

 

hahahah lol 

 

Carissimo! tutto bene?

mi hanno scoppiato la labbra

 

I madh!!

hahahahaha smiley

 shume e gjetur. brravo. smiley

From: Sali Berisha

To: Sali Berisha Message: albcelekom Numri qe kerkoni nuk ekziston....ju lutem provoni perseri...

 

From: Andi BushatiTo: Mero BazeMessage:  e shef pra...cfare nishani!!!

 

 

 

Laughing

 

From: Bamir Topi

To: Eduard Selami  Message: A po vjen nga Amerika na shpeto nga ky hajdut

 

From: Nard NdokaTo: Nard NdokaMessage: nardnoka

smiley

Kjo ishte tamam e gjetur smiley

Nuk thuhet mi hanno scoppiato la labra....Scoppiate do te thote kur pelcet tollumbacen.Thuhet mi hanno rotto le labra.Me kane çare buzet.

Nuk thuhet mi hanno scoppiato la labra....Scoppiate do te thote kur pelcet tollumbacen.Thuhet mi hanno rotto le labra.Me kane çare buzet.

Ze be!

smiley

smiley

 

laughing.giflaughing.giflaughing.gif

 

  

 From: Nard Ndoka

To: Nard Ndoka

Message: nardnoka

:smiley

 Ja edhe nje version tjeter i tabulateve 

 

 

 

From: Edi Rama

 To: Taulant Balla

Message: Me bli i antene te tregu cam, se sma kap mire protesten ketu lart nga kulla

 

From: Taulant Balla

To: Edi Rama

Message: te blej dhe nje pale tanga?

 

From: Edi Rama

 To: Taulant Balla

Message: Me ate sektor meret Dashi.

 

From: Bamir Topi

To: Unknown number

Message: Je bo gati per sot shpirt? Apo skam henger nje pace me pilaf jam ndez i gjithi

 

From: Unknown number

To: Bamir Topi

Message: Gati jam. Iku Teuta? Ma hap pak deren e pasme te presidences

 

From: Sinan Hoxha

To: Seldi

Message:  Sa seksi ato protestusit aty ne shesh

 

From: Seldi

To: Sinan Hoxha

Message:  Adrenalinaaaa, Adrenalinaaaa

 

From: Domenika

To: Seldi, Sinan Hoxha

Message:  O goca do dalim per shopping?

 

From: Nard Ndoka

To: Nard Ndoka

Message: Sa saldim te mire paska ai audi qe po digjet. Ehh cme ke mare malli per axhustimet. 

From: Spartak Ngjela

To: Prec Zogaj

Message: Do mar kalin dhe me shpate ne dore do caj deren e kryeministrise, se une zoteri eci me parime anglo sanksone, jam mbreti Arturrrrrrrrr 

From: Prec Zogaj

To: Edi Rama

Message: I dashur Edi. Mire qe e kam bere faqen bythe me te gjithe duke u zene per ty, po sme ke dhene as pagen mujore 

From: Edi Rama

To: Prec Zogaj

Message: Ska bir kurve te me kerkoje leket e veta ne xhepat e mi. Bej shaka Prec.  Dil poshte dritares te hedh i 3 mije eurosh. Me le pa leke kafeje sot

 

 

 

Bravo shoku Fahri! Heres tjeter perpiquni te na boni edhe me qesh, se helbete momente te veshtira, i duhet popullit te shkrete edhe pak humor.

Apo nuk ka pas sigurimsa te estrada e Ballshit?

I panjohur kete me siper s'e kisha per ty po per ate qe ka shkrujt versioni bis.

I panjohur... a lejohet qe ne kornizen e zbardhjes se plote te fakteve dhe shkaktareve te pucit sa te shemtuar aq te deshtuar te shtetit, te paraqesim ndonje sms shtese? Apo vetem komisionit parlamentar qe mazhoranca ngriti ne perputhje te plote me kushtetuten, i lejohet? smiley

Zotrules shto cte te doje e bardha zemer. Jemi te hapur ndaj fakteve popullore smiley

hahahaha

hahahhahahhahahahha

funny as shiat smiley

 

Po Ruci pse kaq lene pas dore ne keto sms-ra?

Kryetari Edi Rama e cilësoi Ruçin si një figurë të vjetër që jep shembullin më të mirë se si bëhen politika të reja.

Do ti kete nxjerre gazeta Tema keto sekrete patjeter, me antenen brenda pucit.

 rrofsh I panjohuri se me dhe nje dozë t'qeshme në 1 të natës.

Laughing

Laughing

Laughing

 E ke kzbardh  mire mesazhin apo jo se me duket nuk e kuptoke mire Italishten ?  Berluskoni flet me rrokie dyshe kur i derejtohet Sales !

From: Silvio Berlusconi

To: Sali BerishaMessage: carissimo! tutto bene? 

 From: Sali Berisha

To: Silvio BerlusconiMessage: mi hanno scoppiato la labbra

Une ketu ngeca . Vazhdoje te lutmi mesazhin e Beri -Berrit . Me uturaket qe po dergon ...edhe pak melhem se mos i plas suma dhe gjen gabime Zana smiley Dhe labrat zana me duket se dun Le perpara smiley

HIHIHIHIHIHIHIHIHIHIHIHI

Laughing

 Operation Salkyrie

 

 bjuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuutifull

 hehehe fantastike smiley mungon dhe katershja smiley

   smiley  me pelqen shume kjo foto e Pucisteve! Bravo! Besoj se ky eshte grupi me famoz Pucist historik do te thoja, i papare ndonjehere ne historine e puceve, po pistoletat ku i kane ?

 Topi-pirati karaibeve smiley

 

Ruci,Ina,po ai tjetri ne tavoline kush eshte?

 

 shefi SHISH-B.Shaqiri

Ne vijim te luftes tone te palekundur per drejtesi dhe transparence
po publikojme tabulatet e sms-ve te Prokurores se Pergjithshme te dates 21 Janar.
Duke patur parasysh rrezikshmerine e tyre te larte shoqerore,
keshillohet kujdes me perdorimin.
 
 
-----------T-a-b-u-l-a-t-et-------------

From: Ina Rama
To: Mami
Message: ua mami
 

From: Mami
To: Ina Rama
Message: cfare ka ndodhur te keqen mami
 

From: Ina Rama
To:  Mami
Message: u be nami mi mami
 

From: Mami
To: Ina Rama
Message: me dergo nje rimbushje karte se mu mbarua
 

From: Ina Rama
To: Alexander Arvisu
Message: could u pls send a credit to no. 068XX XX XXX
 

From: Alexander Arvisu
To: Ina Rama
Message: Yes Madam
 

From: Mami
To: Alexander Arvisu
Message: Naqo, ti je? Rrofsh!!!
 

From: Ina Rama
To: Blendi Fevziu
Message: blendi ca po jep TV Klan, protestat e '98-tes?

From: Blendi Fevziu
To: Ina Rama
Message: jo, jemi live. ky eshte puc!

From: Ina Rama
To: Blendi Fevziu
Message: urime per emisionin. puc puc

From: Edi Rama
To: Ina Rama
Message: e mi dreq na kan dal llafe ne te dyve
 

From: Ina Rama
To:  Mami
Message: o ma, shif ca me shkruan ky
 

From: Mami
To: Edi Rama
Message: mos ma ngacmo gocen
 

From: Alexander Arvisu
To: Edi Rama
Message: don't mess with my girl
 
 
From: Edi Rama
To: Multiple recipients: Ina Rama, Nard Ndoka, Mami, International Community
Message: I don't want to mess with u. I want to marry u.
 

From: Mami
To: Edi Rama
Message: si s'te vjen turp. sapo u martove o derezi!
 

From: Nard Ndoka
To: Nard Ndoka
Message: nardn oka
 

From: Luan Rama
To: Multiple recipients: Ina Rama, Edi Rama
Message: u trashegofshi
 
 
From: Ina Rama, Edi Rama
To: Luan Rama
Message: u befsh lemsh
 

From: Sali Berisha
To: Ina Rama
Message: silvia konti, mos m'bej puc!
 

From: Ina Rama
To: Sali Berisha
Message: e kush ta ben puc ty...iiii, se je edhe burre plak!
 

From: Parukjerja
To: Ina Rama
Message: Ina jam merzitur me ty. Te Vjollca shkove te krihesh ?

From: Bamir Topi
To: Ina Rama
Message: Ina, ke ndermend ta mbrosh rendin kushtetues?

From: Administratori
To: Ina Rama
Message: leket e shkalles

From: Erion Brace
To: Ina Rama
Message: shihemi ne Prokurori

From: Dick Marty
To: Ina Rama
Message: me gjej organet se e ke punen keq

 
From: Ina Rama
To: Mami
Message: s'e di c'kan me mua kta sot!
 

s'e di c'kan me mua kta sot!

 

sms plot e bejte hic per situaten :O

From: Edi Rama

To: Nano

Message: Shife kullen e korrupsionit.

 

From: Nano

To: Doktori

Message: Ca ben mo? Edhe ne pushtet do te besh miting kunder kryeministrise?

 

From: Doktori

To: Nano

Message: s'jam uun. Asht larva bllokut.

 

From: Nano

To: Brumlli

Message: koklope, sille rakine te berisha.

 

From: Brumlli

To: Nano

Message: po shof 100 vitrinat. ca ka ndodhe mo?

 

From: Nano

To: Brumlli

Message: trap

 

From: username

To: password

Message: harrova stilolapsin. ke i cader teper

 

From: password

To: sign in

Message: shpejt dy cadra.

 

From: password

To: Nard Ndoka

Message: i shperndava dhe dy. ku je ti

 

From: Nard Ndoka

To: password

Message: kam i pun, mbrapa universitetit. ktheu ne baz. macisti.

 

From: Doktori

To: Izet Haxhia

Message: sa gjujta me kallash.

Delivery status: failed: Izet Haxhia.

 

From: Doktori

To: Fazllic

Message: 1 euro. dhej seraund mi.

 

From: Fazllic

To: Doktori

Message: You've been put on hold... please wait. ta na na na, na na na

 

From: Fazllic

To: Argi

Message: drugu moj veligo trublle kod milicia. milicija sirkle frend. treba llojer brzdo.

 

From: Edi Rama

To: Doktori

Message: Nuk ikim pa ipad-in

 

From: Doktori

To: multiple recipients: Nato; Bush sinjor; Bush gjunjor; Alban Bushi; Mero Baze; Eulex

Message: Dik Martini

Delivery status: Failed: Alban Bushi. Pending: Eulex.

 

From: Nard Ndoka

To: Papa

Message: myslymani. macisti.

Delivery status: Failed: John Paul 2.

 

From: Edi Rama

To: Unknown number

Message: kusaria dhe matrapazlliku 

 

From: Unknown number

To: Edi Rama

Message: Wrong Number.

 

From: Edi Rama

To: Arvizu

Message: Wrong Number

 

From: Edi Rama

To: Fyle

Message: Wrong Number

 

 

From: Edi Rama

To: Papandreu

Message: Wrong Number

 

 

From: Edi Rama

To: Sarkozy

Message: Wrong Number

 

 

From: Edi Rama

To: Populli

Message: Wrong Number

 

 

From: Edi Rama

To: Wrong Number

Message: Wrong Number

 

 

From: Edi Rama

To: Exit

Message: Wrong Number

 

 

 

From: Unknown number

To: Berisha

Message: uks fuks tuks

 

 

From: Doktori

To: Zoti

Message: Pucist!

Delivery status: Failed: Message too short.

 

 

From: Doktori

To: Zoti

Message: Khuurr!

 

Delivery status: Failed: Zoti: Message too short.

 

 

From: Doktori

To: Multiple recipients: Zoti; Poplli

Message: fjalim atachd.

Delivery status: working ... ... ...  failed: Poplli: inbox full.

 

 

 

 

From: vodafone

To: multiple recipients: vodafone; amc; eagle mobile; PSH

Message: po na pergjojne. - internet falas per nje muaj.

Delivery status: failed: no network.

ehhhhhhhhhhhhhhhhhh

 aman per keto na u be gjithe kjo rremuje, ta kishim ditur me para

i vodhi Cani te gjitha kto

tu i lexu te gjitha nji per nji

Kane kohe qe qarkullojne ne internet ato dhe autori nuk eshte ai qe i ka postuar ketu.

Cani te pakten t'i kishte lexuar bukur.

Pyeti edhe Cani, ne c'kuptim "mi hanno scoppiato la labbra"

Mendova se ishte vetem Zana qe s'e kuptonte.

"Come la mamma si Zeqo nella cima del fico"

M. Baze me duket se i ka shkruar sms-et!

Pyetje e Canit per K. Myftaraj, C'fare fshihet pas shkrimit te Kadarese ?

Ve bast qe do flase per Vajzen ambasadore

E fitove bastin! smiley

Smile  Hihihi, taksirat e ke tani do i cosh fjale Pjerit te me dergoje nje shishe "Vere te vjeter belgjike"! smiley

Nuk jam menaxheri i kantines se Pjerit. Gjithsesi nje llaf te mire per ty do t'ja them. smiley

from: linda basha

to: edi rama

message: o shpirt pse te shajn pucist ty? pse i thu puc-puc asaj bjondes ti? do te te hy ne dru kur te vish ne shpi

 

from: edi rama

to: linda basha

message: jo o shpirt o yll o drit o jeta ime. vetem ne dru mos me hy aman. te puc ... e di vet ti ku. ajd puc puc. tdu shum. je jeta ime. le koken per ty. shpirti vogel

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).