Me “Vendos Diçiturën” Peshku pa ujë ju sfidon të sillni një diçiturë qe i përshtatet sa më mirë fotografisë së rradhës. Vlerësohet humori, inteligjenca dhe interpretimi më i mire.

Foto e gjetur në Facebook, dërguar nga anëtari elian.

 

100 Komente

 "Operacioni Dragobia"

Der Untergang.

 

 

ska nevoi ta vem ne i ka vene berisha me kohe.....

KLANI I ZEMUNIT

Punuar shume bukur. Komplimenta kujto qe e ka bere.

Po cfare fati ka Herr Ruci. Afer Frau Ines te gjithe jane gati per puccc.

Po kjo eshte loja!!!

7 personazhe ne kerkim te autorit.

 Pese yje per dicituren.

hahahhaha. shum bukur tamn gadi per puc - in ne mendjen e psikopatit.

Kshu duhet thirrur ai kafshe... psikopat.

Ich liebe puçi puçi

operacioni SALSHTRIRJA

 fantastike 

 

lajk lajk lajk

 Hiq Presidentin dhe Kryeprokuroren, te tjereve i shkon uniforma

Pse? Ines i shkon goxha - apo c'eshte edhe bionde, gjermane tamam.

Të bashkuar për drejtësi deri në fund!

 Operacioni Salkyrie.

(copyleft)

Kush eshte ai qerosi ne te djathte poshte?

Eshte kryetari i SHISH,qe ka te punesuar gjith ish sigurimin e shtetit ne sherbimin e tij shtetror.Dhe besoj e kuptoni paanshmerine e tij ne keto ngjarje.

O POPULL THIRRNI MENJES, A PRAP GJINUSHIT,GRAMOZIT E SIGURIMSAVE DONI TI SHKONI PRAPA E TI BENI ISO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Te te bej nje pyetje? Po mos ma merr per keq te lutem.

Po permend Gjinushin. Shume dakord. A ka mundesi ta shpjegosh ate qe do te thuash? (pse, psh, populli te mos i shkoje mbrapa atij) Te lutem te permendesh sa me shume gjera qe te te kujtohen. Mundohu te mos harrosh asnje gje.

p.sh. nje gje qe smund ta harrojm te gjithe qe keto kane qene ministra te epokes me te erret ne historine e shqiperise,ku shqiptaret i vrisnin po shqiptaret.

dhe mos harroni,nuk kane vrare me shum italianet e gjermanet bashke se sa komunistet

A ka mundesi te flasesh vetem per Gjinushin. Meqe po e permend me aq urrejtje. Te lutem na trego cfare ka bere.  rrofsh paraprakisht. smiley

jo cdo kush behej minister atehere apo jo, jo me kot edhe kur na conin ne aksion me vjel miser(megjithse kishim shkuar te studionim per shkenca) ai do ishte komandant, e do na nxirrnin ne 5 te mengjesit nga fjetoret e per te na kthyer per te ngrene dreke e darke ne 8 ne darke.Pastaj mos harro misionin e kryer me sukses bashke me te tjere dhe Saliun ne krye per te shpetuar ish funksionaret e regjimit te kaluar.

cfare ka bere Gjinushi! A eshte pyetje kaq e veshtire???

Si ta zgjidhim nje problem si Saliu ?

Brenda mendjes fantazioze te nje psikopati.

Po ndonje gazetar, apo nuk jane pjese e shtatmadhorise puçiste ?

 po aq nxinte fotografia me sa duket

Operacioni "Thika e helmatisur ne çader pistolet"

Ruci Idioti

tamom idiot! gjith ate femer ne krah si hedh as syte!

 

Ruci wants    ...

Not becaus doesn't like other things, but simply  can't...

hahahahhhhahaa

sa vjec ka vajt ai?

 Ruci eshte si Richards tek Lost. hahaha

 

hahahhahahhhahaa

" Hape deren, jam Tuc Maku."

Celula ilegale per zbritjen e gomarit nga kali.

.... Heronjte e shpallur prej Knesetit  Izraelit...!

 jopo edvinkristaqramistet!

Ata ishin 7 smiley

Prit akoma sa do behen...

Ishte puc i thelle ky. Mezi arriten Sherbime e huaja Informative t'ja thone Salit, se ky Shish-i jone , aha, nuk e gjente dot.

Si ka mundesi , gjithe pucet i ka zbuluar Partia , thoshte Enveri njekohe, dhe Sigurimi i shtetit nuk zbuloi asnje?

Ka dava Janina lol...

Do dal dhe i Teti ne bronxe smiley

Kjo foto eshte mare nga kopertina e Librit te I Kadares

"Misteret e grupit pucist"

Nje novele fiction e shkrojtur ne menyre    eksentrike  ku nderthuret politika, filozofia, dashuria, historia dhe imagjinata e nje te cmenduri

Me pak fjale historia eshte qe pas ngjarjeve te 21 Janarit, ku Shish, Sherbimet Sekrete serbe dhe ato greke ,ambasadat a huja , K/minisria, presidenca, bashkia, partite politike dhe prokuroria analizonin sejcila per hesap te vet  arsyet e ngjarjeve te 21 Janarit. Nuk u arit asnje konkluzion  Dosjet te gjitha u kaluan ne arkiven e muzeut ku nje analist me imagjinate te tejepersosur  i lexoj dhe filloj te imagjinoje se cfare mund te kishte ndodhur me 21 Janar.

Paralelizmi i Kadarese eshte legjenden e mitologjise greke te Laookontit

Nuk po ju tregoj me shume per te mos humbur kuriozitetin e librit

Jeni te lire te perdorini imagjinaten tuaj

 

Ku janè çadrat(divizionet) tona???

" inglorious basterds "

nice

Rrobat e zyrtareve fashiste te komisionit te Gestapos Berishoviqit u jane veshur "pucisteve".   Dhe ti pleher apo admin mos na baj dhe ti censurme fashiste!

Vizione te Qarta ....... , kryeministria.smiley

"L'ultima cena"

domosdo qe autori eshte inspiruar nga Kastriot Myftaraj, i cili e ka cilesuar Ramen si "Hitleri" i Shqiperi, qe prej vitesh !!!

Ka nje paradoks, sepse PS i thote edhe Partia e Sinagoges

Ed Rama ben planin e luftes:

Bamiri, pergjegjes i tabuletave telefonike

Ngjela, shef i batalionit te thikave me helm

Gjino, shefi i grupit te çadrave pistolet dhe silenciator

Gramoz, ti do na gjesh nje makine me dinamit dhe ca pare te paguajme pjesmarresit

Ina, do njoftosh Ambasaden Amerikane per cdo etape

Ti Bahri , do organizosh manipulosh videot

Une do bej nje xhiro nga Peza qe te marr pak frymezim nga Bab Myslymi

Mos te duket cudi qe gjithe keto videot e vrasjeve qe dolen disa ore me vone ngjarjes qe po transmetohej live nga shum kanale tv,te jene derguar ne keto kanale nga sigurimsat e sh.i.sh-it te Bahriut.

 

 They're not even close to operation Valkyrie!

Why?

Because of the following:

1. They are not patriots of Albania but rather a bunch of politicians who put their ones interest first and above everything else, especially the ones that were part of the old regime.

2. They belong to the same regime that "they tried to overthrow".

3. They were not arrested or executed for what they did. 

 

Marrim vesh edhe Shqip ne ketej.

 Kush eshte qerosi i ulur ne tavoline perpara Gjinushit?

Personi i ulur perpara Gjinushit (ose me sakte montazhi i tij) eshte Z. Bahri Shaqiri, drejtor i Sherbimit Informativ te Shtetit.

O Katnaro, po shefi i SHISH-it o , kush tjeter?

 kaq i maskuar mire qenka sa edhe fturen nuk ja di njeri!

E si ta di une se kush eshte ai duke qene se nuk jetoj ne Shqiperi?!

edhe ne qe jetojme ne Shqiperi vella, pardje e kemi marr vesh kush eshte dhe pse ka nja 6 vjet ne detyre.

 SS Puccen

Dicitura

Me apo pa Nard Ndoken kjo hale vjen era njesoj.

Aman po ku e gjetet kete deficenten( Ina Ramen de) dhe e ngateroni me planet per pushtet te ketyre mafiozave te tjere rreth saj. Nga e gjetet kete vajze nga familje te kuqe dhe e ngaterruat keq me planet tuaja diabolike-komuniste-anarkiste-revolucionare-propagandistike-shkaterruese? Si do jete kjo e zonja te dale nga vorbulla qe e keni futur? Ajo ska as potencial intelektual dhe (jo) per cudi as juridik, nese do i duhet te perballet neser me akuza. Pale sa diare shkaktoni kur e quani dhe Silvia Konti.

 te 7 kunder tebes 

te 7 kunder sales

pucin e paska planifikuar eskili para 2000 e kusur vjetesh

The Fuhrer has gone mad ... He is not only the archenemy of entire democratic values but he is the archenemy of Albania ....!  Change must be made .

- Prej sa kohe forcat qe levizin fijet e Rames jane duke u perpjekur te gjejne/krijojne sebepet per te mos marre pjese ne zgjedhjet e 8 Majit?

Keta e duan pushtetin por jo me zgjedhje, por me gryken e pushkes. Another first time?

- Edhe sa kohe/karta i ka mbetur Rames (lexo: ketyre forcave) per te luajtur akoma para se lodres ti dalin zorret dhe te behet e paperdorshme?

Shpresoj/jam i sigurte se edhe jo shume.

Vetem keshtu do ti hapet rruga nje leaderi te shkelqyer - dhe nuku i mungojne djemte Shqiperise - qe ta shohem Zonje kete vendin tone te bekuar.

Vetem keshtu do te heqim qafe kete qafirin tjeter. 

Diçitura; " Gjeni sali berishën në këtë foto". 

Po Bamiri, cne me nje sy te mbyllur??? Ai dhe me dy sy hapur nuk sheh gjesmiley

 Ashtu eshte filmi Bamiri ka mbyll perkohesisht syrin e djatht dhe ka hap te majtin!

Dicitura: Konspiracioni i madh per vrasjen e albanian Fyhrer!

Kjo eshte enderra qe kryeministri yne i nderuar Buall Mavria, ka pare mbreme.  

Mos kemi frike se vetem ne film puçi deshton!

 Mero dhe Koli, duhet te jene ata te dy  tek dera.

the dirty half dozen..

"7 Xhuxhat kundra borebardhes"

Sa kohe te tepert kane mileti...

PO PRECI ME NARDIN KU JANE,NE TEREN ?

Po te jesh i vemendshem aty i ke. Tek dera, mbrapa Rames, jane duke biseduar.

Hitleri i shqiperise duhet zhdukur nje ore e me pare. Jo me dhune, as me grusht shteti te imagjinuar, por duke bindur sa me shume qytetaret dhe duke zmadhuar demostratat. Kjo do te frikesoje pushtetin dhe do ta coje drejt largimit.

O kasolle ku na mblodhe, ish-a dhe aspirante.

Ku ti kerkoj rrenjet e tua parti!!!

Ju paraqesim:

Posterin e filmit te fundit aksion: PUCI, i cili xhiron pambarimisht ne koken e ’ndritur’ te kryeministrit tone;

skenarin e tij mund ta gjeni ne cdo televizion e gazete qeveritare;

spuntoja marre nga enderr-makthi i doktorit;

muzika ne sfond me mjetet moderne te: policise dhe gardes se shtetit;

sponsor material e monetar: populli i varfer;

publiku qe duhet ta pertype e ta gelltisi: opinioni brenda e jashte kombetar.

 

 e si e ben qe vendos kete foton? une e kam provuar po nuk e kam bere dot.

flm!

 te lumshin duart. seriozisht. njish je. smiley

Ky eshte vetem fillimi smiley
PS: po beja shaka per elianin se mire ka bere qe sna ka cituar se si ka ardh koha edhe plaku me ta marr vesh te nxjerr ka shpia se merr mqaf gjithe fisin me kto pune smiley lufte klasash atehere, lufte klasash tani pfff... smiley

do t'i ndajme projektet mo? smiley

sot nuk eshte thjesht lufte klasash shpirto, eshte lufte KLASI.

Hahaha! bashkimi bo fuqin ka thon i lashti smiley

Problemi eshte se ai qe hapi gazeten, e vodhi montazhin sapo u publikua ne Facebook, nga Bled Lame, qe eshte autori.

Flm.

"BLITZKRIEG"

Me qe ky puc ishte kunder Hitlerit .. ateher Hitleri dihet kush eshte ..

..nje ish piktor, thone.smileysmiley

Titulli origjinal, nga autori i montazhit, ishte "SALKYRIE"

????????

 Bamiri kur te dale ne pension do marre kete foto e do i tregoj mbesave. na isha njehere une pirat, ec e e ec u bera komplotist....

Endra Berishiane

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).