Revista amerikane, “National Geographic”, zbuloi fytyrën më të zakonshme të planetit.

Në një artikull të publikuar gjatë mbrëmjes në faqen e internetit të revistës, mësohet se për të arritur në përfundim, u klasifikuan gjenet kryesore që përcaktojnë pamjen e fytyrës dhe u krahasuan pamjet e 200 mijë fytyrave.

Si përfundim, u vendos që një 28-vjeçar kinez kishte fytyrën më të zakonshme të shtatë miliardë personave në planet, me përafërsisht nëntë milionë persona të tjerë që janë identikë apo shumë të ngjashëm.

Sipas parashikimeve, brenda dy dekadave të ardhshme, njeriu me pamjen më të zakonshme në botë do të jetojë në Indi.

6 Komente

zoti e paska harru fotokopjen ndez

duhet shtu klori ne uje ne ato ane...

si tha ai :

nuk bojme 4 kalamaj por 3

pse ?

se 1 nder kater fmi del kinez

smiley

Nuk do mend qe ne te ardhmen Indiani do jete me i zakonshmi, me kete ritem shumimi prej leprish po ja kalojne kinezve ne kthese..

E di per ca po me vin keq te keto tiparet e popullatave qe evolojne; kam degjuar qe bjondet natyrale me jane specie ne zhdukje...duhet kriju nanje organizate per ti mbrojt a ku di une, por duhet bere dicka..

Para disa ditesh diku lexova se kinezet tejkaluan shifren 1.340.000.000 banore,megjithese une nuk e besoj,sepse si ka mundesi t'i numerojne ata te gjithe keta,kur ne jemi rreth 4 milion dhe s'po numerohemi dot.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).