vazhdimi i muhabeteve te futbollit per champions ligën sezonale dhe jo vetem.

240 Komente

pytja themelore per sot eshte: a ka byç Arsenali?

All day.

Oh what a pity that the match will be played at night. And Messi will set the World alight.

Eshte shprehje amerikane qe s'e kupton dhe s'ka te bej me kohen egzakte se kur luhet ndeshja...

nope. next question pls.

 

un them sot c'behet "miti" i Barcelones dhe i Messit.

nje rezultat, keshtu fët e fët:  barça-arsenal 3-0

 barca-arsenal 1/1 ose 4+

shaktar-roma x/2

crystal p-cardif x

preston-leeds 3+

wallsal-leyton 1

Huddlesfield -Rochdale  1-1

Barca-Arsenal               1-1

Shakhtar - Roma          G/G

Leicester-Norwich        G/G

Kidermister-Crawley     3+

Swansea-Watford        3+

 

Barca 30 minuta ska Gol me duket koeficent tull 2,25

 

Belul dhe Orange, jeni te vetmit "tifoze" portokallinj qe njoh qe bejne tifo per nje skuader spanjolle. Ju lutem lereni titullin "tifoze" dhe vishni titullin "sportdashes".

Une bej tifo per Arsenalin ne kete ndeshje per faktin qe RVP luan me Arsenal dhe per ............ smiley

dajosh. e ke gabim. te kam thene edhe njehere tjeter me duket. mire une qe jam hollandes ''aloktone'', po hajde, po marrim keta hollandezet ''autoktone'' prej verteti. e pra shumica absolute ketu ne Hollande, eshte me Barçen.  po pse?  po sepse  e kuptojne futbollin e Barçes. eshte futbolli total. futbolli i tyre. te kam thene: Barça luan futboll total.  po ate modernin, te shekullit  te 21. 

pastaj Johan Crujf....... po i le menjane te tjeret.....

 Sapo firmose qe nuk merr vesh fare smiley

Futboll total Barca?

Barca lu sikur po me porta hungazeze or daj.  Nga mezi i fushes per te vajt ne porte e pasojne topin 80 here per 50 m smiley

5 + per Belulin...Barca luan futbollin e Cryjffit smiley

edhe un dajosh, tifoz portokalli dhe nje Tifo te lehte per Arsenalin si skuader qe luan bukur, edhe per hir te ketij Tipit qe ka luajtur njehere e nje kohe, dhe qe i dha stilin e vet arsenalit..Megjithate te veshtire e shoh sot per ta..

 

Eh, lojtare si Bergkamp, MVB nuk vijne me. Por them se cdo fillim e ka nje fund dhe fundi i Barces mund te jete sot. Nese mbyllet barazim pjesa I, e dyta do jete e sikletshme per barcen.

Skedine dyshe 100 euro

Shakhtar 1

Barca + 4

100 x 1.85 x 2.2 = 407 , neto 307 

Neser ata qe jane ne Shqiperi jane te ftuar per nje kokteil smiley

Ku behet koktaili smiley

 Jul, te t'boj dy pyetje une ty, se ma ke sha Totenham-in, medemek se Jol eshte me i mire se Redknap, qe kur mbaroi boterori, e nuk me hiqet nga mendja. Akoma mendon se nuk jane pretendente per titull, e para, dhe e dyta, sa e do bastin qe kane per t'i bo fertele, me nja tre gola plus ata rrushat e Milanit neser? Gjynof, se une jam Milanist ne pergjithsesi, po ma ka vjedh zemren East 17 ket vit. A ca me ka bo ai Redknap mu.

Ok e pranoj... Jol let me down. smiley.

Pretendentë... vështirë. Kanë mundësi të kualifikohen në vend të katërt sivjet, mbase. Janë skuadër e mirë, po jo akoma gati për gjëra të mëdhaja. në Ch.L mund të ecin ama. Kam përshtypjen se Milanin e mundin. (Ti shif njëherë edhe temën tjetër) smiley

Redknap është klas!!!! Ka ca klipe epike në jutub, ma hoqi trurin!! Një herë tek theoffside u thashë spursave: Your team is one made of crackhead fans who havent discovered pot yet. smiley

Kshu që Im waiting for the next fix tomorrow. I hope to be a good one. With dutch flavour! COYS!

 

Barca favorite ne fushen e vet, po Arsenali ka te gjitha mundesite t'u kualifikuar. Do jete ndeshje e bukur.

 Epo dhe kete nuk e prisja une. Me u ba tifoze me ekipin e fshatit te burrit smiley

Jo, jo, s'jam me asnje. Nga fshati i burrit Celtic dhe Chelsea, s'kemi lidhje me Arsenal. smiley
Pac fat me skedinen...le qe ti ne koke i kap perhere. Mbaje pak me hater Milanin neser. smiley

Arsenali nuk ka as shancin me te vogel ndaj Barces sot .. Tifozat e arsenalit akoma se kane marre veten nga fitorja me Barces 2 jave para, ju dukej e pabesushme ,  numeronin pasimet e Barces 80 minuta ( 10 min e fundit e lane lojen ata)..  Ata te barces sikur e kane topin e lidhur pas kembeve, bejne futboll me veten se nuk kane kundershtare.. edhe kur humbin, rrahin veten, nuk i mund kush edhe per nje 5 vjecar tjeter hiqeni nga mendja.

 

Un jam tifoz me Barcelonen, por sot them do e ket shume te veshtire. Nuk luajn Pyol dhe Pique ke Barcelona. Pika me e dobet e Barcelones eshte Maxwell..., nese luan Walcott ka me shume shance te kualifikohet Arsenali. Shpresojm qe Barca mos paguaj shtrenjte 'pordhet" e mdhoja ne ndeshjen ne Londer.

 Barcelona v Arsenal  

Barcelona:

 Valdes, Dani Alves, Busquets, Abidal, Adriano Correia, Xavi, Mascherano, Iniesta, Pedro, Villa, Messi.

Ne stol :

Pinto, Bojan, Keita, Milito, Maxwell, Afellay, Thiago. 
Arsenal: 

Szczesny, Sagna, Djourou, Koscielny, Clichy, Wilshere, Diaby, Rosicky, Fabregas, Nasri, van Persie.

Ne stol : Almunia, Denilson, Squillaci, Arshavin, Eboue, Chamakh, Bendtner. 

Arbitri: Massimo Busacca (Switzerland)

 

Abidal dhe Busquets si qendermbrojtsa.  Te keqen e eksperimentit...

As Xavi nuk lun....Mascherano ne mesfush????? 60-40 Kualifikohet Arsenali....vetem nqs Messi ben neshjen me te mire te vitit ka shanc Barcelona. Pa Xavin.....bohh

 Kuotimet per kalimin e turit jane.

1.43 Barca dhe 3.12 Arsenal.

Pra favorit kembe e koke Barca.

Xavi aty eshte.  Te shohim c'ben VP kunder ketyre mbrojtsave zevendesues...

Gjithsesi do jete ndeshje bukur, dy ekipe qe luajn futboll atraktiv...nqs Arsenali e eliminon Barcen bravo i qofte, shpresoj te mos mbrohet me 11 veta si Interi vjet, sepse atere do ishte me verte turp! smiley

 Dmth si Holanda ne finale me Spanjen ? Ki meshire o njeri e mos i tall tulipanet vend e pa vend smiley

Kuotimet edhe per fitoren e Milanit me Totenhemin ishin pak a shume njesoj. Edhe per fitoren e Barces ne Londer ishte 1.8 lol Isha bo milioner un kshu Koth smiley

 Ne fakt milioner behesh po te gjesh qe kualifikohet Arsenal, dmth koefic 3.2 smiley

 Roma humb 100 %.

Barca ndeshje me gola.

Mos me thoni qe nuk ju thashe smiley

P.s. Ta shenoj dhe oren me dore teme 20: 41 qe mos thote Beluli qe Koth redakton postimet qe gjasme i gjen ndeshjet ne koke smiley

Verified! TS: 20:44 smiley

 

Ok mesazhi i fundit para se të fillojë ndeshja: VISCA EL BARÇA.

te lumte goja! 2 shishe vere, nga ajo me e mira e Pjerit smiley, i ke nga une!!

 Bast 100 i sigurte.

Ndeshja ka 13 korne apo me shume per 90 minuta. Deri tani jan bere 3. Vini ne keni mundesi online. 

100 per 90 neto smiley

 1-0 Shaktar 

Doli portieri i Arsenal, u demtua...veshtiresohet puna per Arsenal.

pse ia fali tverdhen dani alvesit ky? lesh lesh

Po ky Vëngëri me libero po lun në mbrojtje? Atë zullapin e zi ça e ka që pret topat gjithnjë?

come on, come on, come on!!! Gjallë në botë se del Arse pa e hongër nji. Se nuk është Interrrrrrr.

Bravo arbitri qe po i le me lujt.

Shtylle Barca...

po vjen era gol, me duket mua......

e po çoç po gatuan messi

hehe

 Karton te kuq Roma. Dmth iku 1  Shaktar. smiley

Tani te merremi pak me Barcen se po ta lesh ne dore te cave ketu, nuk behet gol kurre aty smiley

Keto i ha bajerni te dyja. Me Roben Riberi do e kishte nxjerr golin tre here der tashti, (ja do e kishte honger edhe nji a dy e ca pastaj)

t'lumt goja millo

Bajerni s'ha dot Hanoverin e Lales, jo me te haj keto.

jo mre jo ska munci, kur u fut hanovri ne champions kshu ?

E hengri Hannoveri ne bundeslige. 

jon filma ato Pakapo. muzika maestro.

Nein.  Nuk eshte Bajerni ekip per champions, jo me ata lojtare rondokope qe ka.  Vjet bajerni overachieved.

shife prape ky. o dak ti po krahaso apples and oranges a e kupto apo jo ? ti ske pa asi neshje te bajernit ne bundeslig ene flet.

S'me intereson se kam pare apo jo.  Di qe ka humbur kunder dortmundin, schalkes dhe hannoverit. 

e mire ashu e lejme. ktu do jemi

cna kujtove Hanoverin, nqs Bajerni i ha vec e vec, Hanoveri i ha te dyja bashke, lol.

Lala e ben cop Messin dhe Fabregasin bashke...

E bene katalanasit...

goool

Na kishte marre malli per icik Barcelon'!

Gol Holanda, oleeeee. Ke qejf me pa tulipanet mer vlla smiley

Nuk te vje icik gjynof per Van Persie? Tulipan edhe ai. smiley

Van Persie eshte nji qelbsine, e ma men si bote kur lujti ne Tirone ? Edhe kte ndeshje meritote te kuqe per ate shuplaken ndaj Iniestes.

tamom lojtar legen, nuk ka fairplay fare. Ene me Kristi Vangjelin kshu lunte gjith dur e kom..i shpif.

Teuta, e kam per sarkazem. Iniesta can burn in hell for all I care, bashke me Xavin dhe gjithe xaxat e tjere te barces. RVP s'ka bythe, eshte prej lecke, ngjan me teper me nej laraske Fieri.

Edhe une me shaka ta thashe. smiley Mistrec shume VP. Une s'kam qejf asnjeren, por s'e di pse me dhimbset shume Venger sonte...

a ka moter ky albitri busaka...tia gezoje otto marsin.

ca goli boni pleshti, magnifique magnifique

 

hofsajt mer komplet

po keto apsaq jon tu lujt gjithe lojen, po ca le albitri e bojne me lloj lloj xinglash pastaj.

ishalla çelin mimozat pjesen e dyte, se shume timid pushverdhet pjesn e par

celen mimozat qysh pjesen e pare, kater te verdha arsenali ca do mo.  messi simulim, hic busaka, alves gershone, hic busaka, si peshore e prishme.

arsenali qenka hedhur direkt ne sulm total per golin e barazimit.smiley

Hahahaha, autogol!

autogolasoooo !!!!

Te le arbitri, e qelbi ndeshjen!

e qelbi e qelbi, me nji te kuqe keto se rrafen dot interin, duhet edhe nji tjeter.

Interin e lodhur amanet ta grije fare Bayerni neser...

Aha, aha, aha............da da da..............aha .....................Lee Cooper

 1 me 1 

E rrasi golin e dyte ai holandezi i Barces. Hallall smiley

ooopa ec aty.

bye bye van qelpsina

Ah mer RVP, kurre nuk u bone dot futbollist, me penallti ne koke.

 albitri gjelbesire!!

iku dhe jovan bregu per peshk

lulekuqet mbi mur..

ka dava janina, tha.

Kët van pussyn, me shrrë e kanë ujit? smiley na turpëroi gjithë tulipanllikun.

 

kot merziten keta tifot e arsenalit. e fali nja 2 here v/persin pjesen e pare arbitri,apo jo..

Fajin e ka Wegneri qe se qiti fill mas se verdhes se pare

Nje parkim te forte autobuzit para portes Arsenali per nja 30 minuta e iken per lesh xhuxhat e Barces.

fshije shpejt para se te te mori hosteni

S'ka nevoje.  Une nuk thashe qe keshtu do ndodhi, por qe keshtu duhet te bejne.

heu bre !! e mire se ste merr hosteni jo mos ki frike.

Dmth Messiah nuk merr te verdhe per ket stopim me dore ne zone!!!!

Xhuxhave ju lejohet te pedorin cdo pjese te trupit per te kontrolluar topin.

Na kishte mor molli edhe per Iniesten!

e beri xhuxhi tjeter...smiley,    dale dale ,ku jemi akoma.   4 me 1 do perfundoje.smiley

Mbaroi, s'ngre koke me Arsenal...

penallti.smiley,    vate ky muhabet.  korigjoj veten me siper.  6 me 1 perfundon.smiley

u dhit dhe kjo neshje sporti. treshja e gjygjtareve e shperbleu besimin.

fh, e di qe me mire preferoni arsenalin se barcelonen si kundershtar.smiley,    po ja, u ndihmuan arbitrat ndeshjen e pare ne londer.  edhe gol te rregullt i anulluan barcelones, edhe 1 penallti ja mohuan gjithashtu.   me interesante se kaq, skishin si ta benin ndeshjen e kthimit. apo jo.  cdo gje ,e ka nje kufi.smiley

kush ka makine rrogallitse t'na gjeje sa jan shancat per nji autogol tjeter smiley

ca e ke ket kunj me barcen ti i her ta morim vesh ?

mgrricin nervat me their polished wejs. jane bo automat, shume tpredikushem.. ta hajn shpirtin si puna atij qi lute nontsh (9-sh), kishte rreshtu dy tresha dhe vetem lute gurin e Mesit sa ke njoni ke tjetri smiley

pse e shikon në mënyrë kaq, kaq, kaq të ngushtë... edhe ajo punë e qejfit me dy të anës dhe një të messit bëhet. Më e rëndësishmja ama... është ajo e Messit.

bullcrap

Sa inat qe i ke Gunners! Pupupupu... Perpos rezultatit, an ugly match...

Jo s'i kam inat gunners. Kam inat Arsenin. Vjedh talente dhe i bën si vetja.

oranje.  u fut Afellay.smiley

e pava e pava. Përdesh bëri dhe gol. Ka grintë ai, është eksploziv.

po te bente edhe gol, do ishte deputim i shkelqyer pastaj.   jo per gje,  po ky Wenger kishte nja 3 vjet qe thoshte:  po e ndjek nga afer Afellain do e marr te Arsenali.. etj etj

oboboo me zemer te ngrime deri ne fund, autogolat si anullo dot as albitri

 

He mer Bendtner, mer germadhe e prishme

bartenderi qe tu e bo nji shot of ikepirdhu

booo..kjo do kishte nxef edhe dalai lamen

e finito della guerra, tha.smiley

Kalun leprat, kalun..

Po keta arbitrat, t'gjithe pushimet ne katalunje i kalojne...

tani sapo pash permbledhjen e Shaktar-Roma. Shaktar e mbyti Romen.  po mua me ra ne sy  arbitri i ndeshjes.  anglezi Webb. ka thene ca vendime skandaloze.  i jep nje penallti kot fare Romes.  pastaj, mire qe se pa  goditjen me berryl qe   Rosi ia futi Srna dhe ta nxirrte direkt me te kuqe Rosin,  po  i dha Srna karton te verdhe.

kush qe ai qen bir qeni qe e vuri kete te Webbi-n te arbitronte finalen e mundialit Holland-Spanje?

Ja dhe stori për Van Gaal, nga tulips blog: http://netherlands.worldcupblog.org/worl...

Siç duken punët, thonë se do qëndrojë deri në fund të sezonit... Pastaj do ikë.

Dhe ka rrezik të shofim Bayernin në C.L në vitin 2013 tani...

 

po pra ashtu u vendos.  nuk e dije akoma ti?  van Gaal do ta qendroje deri ne fund te sezonit.

nejse, puna eshte se kishte kohe qe kishte lindur nje irritim (cmira) i brendshem  te Bajern.  p.sh, van Gaal ishte bere mik familjar dhe shkonte shume mire me familjen Rumenige.  kjo nuk i pelqente Henes, qe e shihte veten pak te izoluar.  keshtu qe u vendos te largonin van Gaal, qe te ruanin unitetin e presidences se Bajernit.

Ca karagjozlleku qeka ky? Si mund te punoje tjetri si trajner kur e di qe ate nuk e duan me tek klubi?  C'interes ka ai te punoje dhe a do e degjojne me lojtaret ate?

i pakapshem, keshtu vendosi presidenca e Bajernit,  (bile nderhuri edhe Bekenbauer i cili ishte gjithashtu dakord qe van Gaal ta perfundonte kete sezon),  jo van Gaal.  por une mendoj qe van Gaal, pas ndeshjes me Inter, sido qe te perfundoje, do largohet vete.

Po u largua vete, humb parate. Po e hoqen i merr te gjitha dhe bile edhe ca me shume. S'do as mend, as kalem. LVG eshte nje tjeter fenomen psikopat holandez.

Gafa e Van Gaal,se hoqi van Bomel. Ai ishte zemra e Bayern-it dhe fati i Milan-it per lo scudetto-n

Jo vetem e hoqi, por e hoqi si qen. Pas aq vitesh me Bayern MVB meritonte nje largim dinjitoz. Thuhet qe Robben eshte teper i acaruar vetem prej ketij fakti.

 Arsenali shume amator sot, ter neshjen ne mbrojtje, si me qene Bilishti me Tironen.  Barca eshe 5-6 gola mund te kishte bere. Me mire qe iken kur skan byc. Edhe i parashikim, Celsi fito prap ket vit kampjonatin.

Ky trajneri Arsenalit sot e kam hum respektin tim perfundimisht. Te dalesh mas kesaj neshje ene te thush qe na e ka hum arbitri lojen o me fol me veten...90 minuta 0 gjujtje ne port, 1 autogol, 5 raste tek e tek cunat e Barces me Almunian ene ky thot arbitri...boh ca paftyrsieee..mir i tha Guardiola...as 3-4 pasime rresht si bot...kalamoj te shpajf

 Sot mbas pune, te gjithe ata qe kane deshire te pijne nje gote vere me rastin e gjetjes se skedinesh dyshe jane te ftuar ne oren 19:00 tek PM.

Jane te lutur pjesmarresit te vijne te ngrene se nuk dalin 307 euro per te pangrenet. smiley

Me vete duhen keto dokumenta :

  • Vertetim me shkrim e noterizuar nga nje prej administratoret  e PPU qe verteton antarsine ne PPU
  • Certifikate qe verteton qe eshte ne moshe madhore.
  • Vertetim me shkrim nga policia qe nuk e ka pijen me sherr smiley

Nuk pranohen tifoze te Hollandes se do na merzisin duke e thene serish e serish qe Barcelona luan futboll total vetem prej Krujfit smiley

P.S. Bast i sigurte per te ardhmen : nese luan nje hollandes ne fushe, vini bast qe ai merr ose karton te verdhe ose te kuq smiley E bene rruge tani.

 unë kokteilin tim pa alkool ia le trashëgim Teutës. smiley

ceshtja eshte c'e do Teuta pa alkool smiley

 pyte vetë. smiley

nuk po e pys, po e lej te vej bast me kothen ne 19:00 te PM, do marri vere apo kokteil pa alkol. 1 - 1.75, 2 - 2.2, x - 5.6 (po piu uje me gaz) smiley

Swed, mire e ka akvlli, pa alkool fare kokteili im. smiley te kam qeras ty me pjesen time te alkoolit. smiley

Akvll, rrofsh per qerasjen, te kam borxh nje kokteil. smiley

mire qe ma the shpejt te pakten, mos ta vej ate bastin se do me qersate kothja me leket e mia smiley

Mire ja vetem ti pranohesh ta kalosh alkoliken tek ky, se po u bene dhe ca te tjere do nxjerre justifikim ky e do me thote:

Po une nuk do pij gjithe alkolin e klubit se me ben dem, keshtu qe cer nelet mi jep evro te thata smiley

Shkurt nuk quhet , plus qe rri mire se e eleminova sot Milanin po rri mire smiley

Gjynah qe se ka dhe interi sot ndeshjen, do kishin rast per "pajtim kombetar" tifozet e milanit me te interit, do pinin bashke nga merzia sa te beheshin lluce smiley

Swed, pajtim kombetar me interiste? As e pire jo! smiley

Aman, vetem Milanin jo! smiley 300 euro pije ti dhe Swed sonte, se ne te tjeret dolem te gjithe fansa te ujit pa gaz. smiley Vetem pa sherre, eh? smiley

 ka njeri këtu të shënojë borxhet dhe të mbajë bastet? smiley

 

une po mbaj llogarite e mia, 300 euro vere dhe 7 euro taksi, bastet le ti mbaje kush te doje smiley

Ishte pak i tepert ai kartoni i verdhe (i dyti) duke marre parasysh qe ne stadium ndodheshin 98.000 tifoze se nuk eshte se do ndryshonte gje thjesht xhuxhave te barces do i duhej te djersinin ca me shume e per me te per so kish as vend por justifikime nga ne tifozat e hollandes smiley

 Albitri  Massimo Busacca me origjin italian eshte nje nga me trapat qe ka FIFA ai eshte i njohur per vendime si kjo me Van Percy

sot fito milani, por fitorja sdo i mjaftoje

Millosh, cdo fitore kualifikon Milanin. Mendohu edhe nje here. Vetem 1-0 ne fund te 90s con ne shtese.

 Sot kualifikohet milani me valencian.

deri ne perfundim te ndeshjes te dyja jane te kualifikuara

 Hej, Milanista, shifni whats ur up against. Një profil i shkurtër nga moi për Spursat, nën dritën e ndeshjes së sotme. Dedikuar Lulianit dhe Teutës. 

 

Shume i mire profili, i balancuar per te dyja skuadrat. smiley

Milanit i rendon goxha fanella ne Champions, djalli ngelet djall edhe ne -1. smiley

 Tani shkrimi është from Spurs' prespective. Më shumë për të informuar mbi Spurs-at. Po sigurisht që nuk mungon respekti ndaj Milanit. Si thotë Jagger:

So if you meet me
Have some courtesy
Have some sympathy, and some taste
Use all your well-learned politesse
Or I'll lay your soul to waste, um yeah

Uroj të shofim një ndeshje të bukur. Mua Spursat mi ka qejfi, e kam deklaru. Le të fitojë më i miri. smiley

 

 

Hear, hear! smiley Looking forward to a good match!

Progresi i Milanit ne Champions league keto tre vitet e shkuara:

2007-2008 - Humb ne 16-ce ndaj Arsenalit

2008-2009 - Nuk merr pjese fare

2009-2010 - Humb keqazi ndaj Man U ne 16-ce

Nga 14 ndeshjet e fundit te luajtura ne Angli Milani ka fituar vetem nje here 6 vjete me perpara.

Shpresoj te luaj Bale sot dhe te jete ne forme.  Shpartallimi qe i beri Maiconit ne ndeshjet e grupit ishte dicka per te pare...

Rikthehet Bale sot, u konfirmua. Do ti hane shpretken Milanit, me cdo gjase..

Ju te PM iu zente AM me dhimbje koke smiley.

Per ndeshjet, deri ne 15 do e shtyjme si do e shtyjme me angari spektatorlleku smiley.  

 Tani une para se te jap parashikimin e ndeshjes du te mesoj kush jane milanistet e peshkut.

Po qe se kane share Ilir Meten hajdut  keta, do ja u eleminoj Milanin sot smiley

E kam share vetem kokemodh, hajdut jo! smiley Mos ma elimino Milanin sonte!

 Dy here gabim se dhe vete e kam koken si qen stani smiley

Mire po e mbaj shenim e kupen nuk e ke mbush po afer je se e the me spont qe eshte vertet hajdut , po ti nuk e ke zane me goje smiley

Tjeter  milanist. Pranohen dhe mendimet e milanisteve te qelbet smiley

 Tani per sot per hater te Teutes do bej tifo per Milanin. 

Po bastin do e vej tek Valencia :

FC Schalke 04 vs Valencia

Do luj fitore per fitore njerin bast dhe do behem me spanjollet. 

Ndersa per me zemer kam te vej nje bast te vogel qe po kjo ndeshje ka tre gola smiley

Te dyja nga 50 euro secila.

Per ndeshjen e Milanit do behem me Milanin per 90 minuta. Pra meqe fal Hotspuri do e marr fitore barazimin per 90 minuta. smiley

Faleminderit, Koth! Ta boft Zoti mbare! smiley

E vune bastin per valencian e? Neser ne 7 te pm, qeras pronari i eurollotos me leket e tua smiley

 Pronari i eurollotos te marre paret e Valencias, por te jape urgjen ato qe ka neshaj tre gola dhe meqe ishte koefic 2.2 , pra dhe 10 euro shtese.

Pastaj per te qeras me paret qe i mora ne fitore barazim me Milanin atij te eurollotos , jane te ftum tifozat e interit per nje kokteil smiley

Ene ne dac me dit , kur ndeshja vajti 0-1 per Valencian i vuna vetem 5 euro ke 1  dhe 5 euro tek X , live, per ta mbrojt, po keto ai evro llotos nuk duhet t`i dije smiley

Tute, mos u merzit se lujten bukur gjithsesi . Fajin e ka Berluskoni* smiley

* Analogji per ate tonen smiley

Ajo gjoja qe duhet organizu per interin nuk quhet koktej, me shume perafrohet me ate qe ne e qujme "dreke vdekje" smiley

Ja mesazhi qe vjen per ty live : 

i thuj swed1, bar miu me pikatore ne koktej, tha ......  dhe jazek te qofte smiley

se si ka force te bej tifo per Interin kunder Bayernit  smiley

 

 

tifo une per interin!!!!!!!???????? une kunder bayernit!!!!!!!!???????? Sorry tha, po qenkemi keqkuptuar, sepse;

1. Po qe puna per ekipe italiane, me dhimbje e them (bile edhe skuqem pak nga turpi) me kollaj bej tifo per crvena zvezden ose per olimpiakosin sesa per ndonje team italian. thene kjo, vjen pika ...

2. po qe puna per ekipet gjermane, une bej tifo edhe per energie cottbus sikur te luaje kunder barces, packa se eshte e humbur qe pa fillu smiley

Ueeeeeee, cfare rasti Pato!

 Harry paska ndërmend t'u lodhë përpara se të hedhë fast guns në lojë, Teuta.

2-1 për Spurs ka për të përfunduar, nëse shkon siç po duket.

 

Ndoshta, por po beri Milan gol i pari, veshtire shume qe Tottenham t'i beje dy gola.

 Unë kështu e kisha skenarin. Milan golin e parë dhe pastaj kaposhët 2. Të thashë, ai ka ndërmend tu lodhë.... 

Dy lojtarët e shpejtë i ka në stol. Duhet të pyesësh përse... 

 

Lennon nuk eshte stol.

veshtire, prandaj zgjidhet rruga me e lehte ne keto raste dhe ben vetem nje

Urime. smiley

 Ok mbaroi. Ngushëllime Teuta. I uroj Milanit të marrë scudeton tani, se e ka fëlliq Interi këto katër-pesë vjet. 

 

And on they march!

S'ka takat Milani kur luan ne Angli. 

Kush osht bastexhi, here tjeter t'pysi romakun dhe t'veje te kunderten smiley

uhuhuh milan

Po s'je per Anne Hathaway ti jo, kokrra interistit! smiley

Edhe vini te tema sa here rrihet Milani, ose fitoni, ku ishit kur humbet me Bayern...??? Gjithsesi, vazhdoni te na shihni targen ne kampionat, se per momentin jemi te paret. smiley

kampionatin merreni, s'e duam me, po ju meziii ...

ne do mundohemi me CHL

 

Anne aq e pat, me ka dale qejfit Tongue

Rrofsh, do ta marrim dhe s'bejme naze hic... smiley

Shiiih si bo ky sikur s'do me Anen...si puna e kampionatit dhe kjo, se s'e kap dot. smiley

Mjaft e vure ate foton e atij dojcit se ke qe ne boteror! Shkrihem gazit sa here e ve...sikur ka ngrene gjithe jeten salcice duket! smiley

Ibrahimovic, vendimtar si gjithmone ne Champions.

 gjynof milani se luajti mire sot, spati as fat, ibra zhgenjyes. totenhemi lujti si arsenali dje, ter kohen ne mbrojtje. ishalla shofim barca-real ne finale se keto ekipet angleze me krosa apo bajerni palidhje si japin bukuri chl. apo akoma me mire barca-inter ne finale, se besoj se do e pallojn bajernin.

barca-inter ne finale

ty te lumte, se na e bone qejfin

Ne koke te Interit tani, se vetem ai mbeti te mbaje flamurin italian...Le qe nuk shifet Championsi pa Bayernin..

se vetem ai mbeti te mbaje flamurin italian

Sa titullare italiane ka interi?

Di qe moren Edhe Pazzinin, po se di a eshte titullar, megjithate ka lozur mjaft..Nejse futbolli Italian ne krize eshte, dhe kjo u tregua edhe ne Uefa..

eh eh eh, sa angari e kendshme sot smiley.

Edhe ti, Brut? smiley

 Disa mendime fët e fët:

-Kur nuk luan Barça, nuk duket se është futboll. 

- Interi ka ngel skuadra e vetme italiane në C.L... edhe ka një luftë këtu midis Serie A dhe Bundesligës, për të kap normën e katër skuadrave në C.L. Do jetë interesante. Deri tani klasifikimi është: Angli, Spanjë, Gjermani. Këto përfitojnë katër skuadra. Në vend të katërt me tre skuadra është Pepinëria. 

Deri tani janë kualifikuar katër skuadra: Barça, Shalke, Shaktar dhe Spurs. Të katërta këto, kishin zënë vendet e para në fazën e grupeve. 

Katër të tjera luhen javës tjetër. Por pothuajse të sigurta janë dy skuadrat Angleze: Man U dhe Chelsea. 

Dhe të favorizuara prej rezultatit të parë janë Bayern dhe Real. 

Pra me shumë mundësi do të kemi këto skuadra në 8she. 

Barça, Real, Man.u, Chelsea, Bayern, Shakhtar, Spurs, Shalkhe. 

Dy spanjolle, tre angleze, dy gjermane, një ukrainase. 

 

 Shalke dhe shaktar sjane per cerekfinale, mos them sjane fare per chl. Marseja do bej surprizen e sezonit, mancesteri me ate ekip qe e degjeneroji dhe liverpuli kalbet se ka te gjate. Finalja Braca-Real/Inter.

Wenn Ostern und Pfingsten auf einen Tag fallen 

Pak a shume CHL keto 3-4 vjetet e fundit ka treguar qe futbolli italian ka cofur dhe ata qe dominojne futbollin ne europe jane spanjollet dhe anglezet.

kjo mbeshtetur nga fakti qe ne 3-4 vitet e fundit 2 skuadra qe e kane fituar kane qene italiane?

E kuptoj ate qe perpiqesh te thuash, qe futbolli italian ka rene (dhe ne fakt ka renie), por rezultatet thone qe nuk kane cofur akoma

1 e ka fituar vjet dhe ai ka qene interi, absolutisht pa asnje lojtar italian dhe me gjeniun Murinjo.

 Po ja shikoje nga cilësia e kampionatit. Tre të parat me kofiçent UEFA, janë Angli, Spanjë, Gjermani. Dhe siç duket diferenca do thellohet nëse Interi eleminohet qy tash. 

now, unë e kuptoj që... shqiptar pa qënë tifoz skuadre italiane, nuk gjen dot. smiley Është si punë e nuses që vjen me pajë. Por e vërteta është që... niveli ka rënë. 

Kur e pytën Orakullin, pse? U tha që keni shumë të huaj. Bleni shumë dhe nuk prodhoni talente. 

 

 o blen anglia (qe e ka ekipin kombetare katastrofe e nuk prodhon hic talente) o sblen njeri o burr po thuj qe nuk blejne shume italianet se po te blenin sic blenin 1990-2003 si dilte ekip perpara. po shume ekipe skane me lek, shih parmen, lazion, romen, sampin, ekipe qe me pare merrnin pjese rregullisht ne cdo kupe dhe fitonin. shto dhe juven qe me maroten ka mor fund dhe plotesohet tabloja.

po mjafton te  shikosh stadiumet cdo te shtune/djele ne Itali.  jane pothuajse bosh.  futbolli italjan,ka rene shume...   dhe diferenca me Spanjen,Angline por edhe me Gjermanine e Francen, sa po vjen e po behet gjithmone e me e madhe....  gjynah per nje vend, me tradite ne futboll, si Italia

Informoju. Futbolli italian nuk ka cofur aspak. Po mbyllim nje sy per La Liga spanjolle, nje kampionat qesharak ku luajne vetem 2 skuadra Barca e Real dhe niveli i tjereve eshte sa per kategori te dyte italiane. Futbolli italian, le te marrim disa statistika:

Ne 10 vitet e fundit skuadrat italiane kane marre pjese ne 4 finale Champions Leage (tek njera ishin 2 finaliste italiane Milan - Juventus) duke fituar 3 here CHL, 2 here fitues i Kupes Botes Klube , Kampione Bote me kombetare jo shume larg ne 2006 dhe nje skuader italiane aktualisht mban titullin si klubi me i mire ne bote (FIFA World Cup Club).

Mos shko aq larg, shiko vetem 3-4 vitet e fundit.  Shiko koificentin e FIFEs.  Shiko blerjet qe jane bere nga klubet italiane keto vitet e fundit mbas calciopolit.  Shfaqja bloze e kombetares ne botror vjet.  Fakti qe s'iu japin shanc talenteve te rinj te tregojne veten e tyre si ne klube e si ne kombetare etj.

Barca per mendimin tim ka shance te mira, kane luajtur bukur fare dhe sigurisht kane fituar, por ♥ ime eshte me Chelsea...

 per kalamojt qe smorin vesh nga futbolli kam ca emra, baloteli, materazi, santon.

Njeri eshte ne man city, tjetri ka vajtur 40 vjec dhe vetem ngroh stolin kurse ky i fundit ralle here luhet gjithashtu.

i pakapshem, rezultatet thone ndryshe, meqe vendose te injorosh kupen e milanit ne 2007 po te coj jo me larg se 5 vite para (ca ben 1 vit me pak, 1 vit me shume?):

Keta ishin italiane te certifikum apo jo?

nejse kot per muhabet, se futbolli italian ka rene*, e pranoj

 

* por nuk ka cofur.

 ndryshojne gjerat vitin tjeter qe do kete financial fair-play ne futboll, se deri tani kane bere para ekipe qe kane nga 500 milion borxh si mancesteri e barcelona, po tani qe duhet te kesh buxhet te balancuar do ndryshojne gjerat se sblen dot me para borxh lojtare.

O romak barcelona 8 lojtare nga 11 i ka rrit ke akademia e vet, nuk ka nevoje te bleje dhe as te kete buxhet me borxhe. Ato borxhet qe permend ti kan ndodhur per abuzimet qe kishte bere Laporta ne kohen kur ishte president. Sa per dijeni Barcelona ka qene i vetmi klub ne bote qe nuk ka pasur sponsor ke bluzja, gjihtmone me "unicef" per bamiresi. Sa per klubet italione perfundimisht kan mor fund. Jo se skan lek po sepse nuk prodhojn me lojtare te rinj..Me thuaj nje talent te ri italian ? Bohhh

 Nuk blen Barca? Ku jeton ti o vlla me nej mal ku skap sateliti? Ja car ka ble barca keto vitet e fundit: Cigrinski 22 milion euro, Villa 40 milion, D.Alves 35 milion, Ibra 55 milion, Afellai 12 milion, Maskerano 28 milion, Abidal 15 milion, Pikue 12 milion, Keita 14 milion, Milito 20 milion, Jaja Ture 32 milion, Maxwell 4.5 milion.

Ter kto blerje e kan zhyt ne borxhe. Sa per ate qe barca ska sponsor shife icik ne shtator se ka bere kontrate me qatar foundation per 25 milion euro ne vit. I lan pordhet se jane me borxhe dhe gjeten sponsorin me te shtrenjte ne bote.

Italia nuk hudh me pare ne futboll. Me pare parma, lazio apo xhenova bleni lojtare nga 20-30 milion, sot sbehet llaf. As anglia ska talente apo lojtare te rinj yje por ama ne chl ecin mire se harxhojne shume pare. Atje edhe west hami apo boltoni blejne lojtare te shtrenjte, lene celsi apo liverpuli. Sot flet parja, jo talentet e reja.

qysh e ?

hupi milani ee ?

smiley))

Teuta, mos ardhte Paul the Octapus Junior gjalle ne fish-tank ne i bona gje Cezarit.  Me angari te kendshme e kisha me Schalken qe skualifikoi spanjollt e flliqt, e qe me shijoi per inerci teutone smiley.  Bonus, mori n'qafe ca skedina anti-Schalke smiley

Humbjen e Milanit e harron javes tjeter ti smiley, e di une smiley.

Me vjen shume mire qe te paskam keqkuptuar. smiley

Pas ikjes se Milanit, mbeshtetja shkon per skuadrat teutone, sigurisht. smiley

 iii Monda, me t'futme

ne rast se ju kishte marre malli 

nuk shifet champions liga pa ekipet italjone smiley

Na iku dhe Milani nga Champions Ligue, hajt  mo na ngeli Bayerni tani,po me sa duken bathet ehe ka me rrah Interi.

S'te eci shansi kesaj here ne stadium, Brad. smiley

 Ec  mo te pakten nuk u rrahem,po shume dobet Pato dhe Robinjo.

Sa ka humbur ai Pato! Nga fundi i ndeshjes po qeshja se po mendoja: Sot e gjeti Gatuso te mos luaje, vetem ai ben gol te Milani, se fundmi! smiley
Mendjen te kampionati tani. smiley

 Lene lene se tek ai goli Gatusos kam rene nga kolltuku,kampionati eshte i qerum,kush ta marri tjeter Interistet dhe Juventinet e qelbet?

"Lene lene se tek ai goli Gatusos kam rene nga kolltuku"

smiley Mos me i besu syve, as ai vete s'e nisi per gol!

m'erdh llafi qe uefa.kam dhe jurosporti.kam do e hiqshin italishten nga sherbimet online (si bibisi-ja shqipen) dhe do e zevendsoshin me mandarin-çen, se medemek i bi interesi gjithmone ne ket fazë

smiley   A thu thashethem ky?

dro eshte e vertete fh-je, perderisa e kishte edhe gazzetta dello sport qe kane bere lay off edhe ata qe ujisin barin ne San Siro dhe Meazza, te gjithe keto hapa duhet te jene ne mbeshtetje te buxhetit te ri per vitet e ardhshme.

vone qekan kujtu me i heq nga puna, kishin tre vjet qe ujitshin barin sintetik smiley

Djema* (tm Pjer) gezohem qe marr pjese ne hidherimin tuj, per nja nje jave smiley

*fh, Millosh.

leje se na u bene te shpeshta keto fatkeqesi, po na forcojne karakterin smiley

ah javen tjeter......

si ka thone i modhi Kim Mehmeti:

Kur vjen e marta, ah kur vjen e marta,

E marta kur vjen more,

vajtojcat e Interit kjajne shqyp

eh kur t'vje e keqja hapi portën, thonë. flm Monda.

sesi me vje kur e mendoj se do ngjojme komentatoret e RAI-t gjate transmetimit te Shakatar-it vs. Shalke. Peró..  magari...

 

Po pra po 5-0 kush ja kishe fajin?

Van Gaal : Gomez, ne cilen minute do te shenosh ?

Gomez : Ne cilen minute parapelqeni? smiley

Basti im per sot eshte

 

Bayern M - Inter     4+                   2.90 koef

Man utd- Marseille X-1 me pjese   4.80 koef

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).