Ceshtja me interes te vecante per mua eshte "Idete Globaliste" te autoreve shqiptare.   Normalisht nese ka.

A mund te sillni shembuj?

Me respekt.

5 Komente

Detyre shtepie eshte dhe kjo?

Ta dime qe mos ta batute-zojme temen smiley.

 

PS: pa lidhje me temen, trop kur do hapesh nje teme per ate ceshtjen jetike?  smiley.

Nqs. po pyet ne funksion te ndonje pune kerkimore serioze... le te themi, nuk me duket vendi i pershtatshem per te bere nje pyetje te tille. Ka nje shprehje per keshtu rastesh ketej nga keto anet ku gjendem aktualisht:

VAI A LAVURAR, BARBUN!!! smiley

Nqs. po pyet thjesht per qejf... zeje se s'e shkruajta sa me lart.

 

Gjithsesi e vetmja ndihme qe mund te jap eshte... nje autor shqiptar qe ka folur per globalizmin... s'me vjen ne mendje emri... kam ne mendje Fatos Kongolin qe me zhurmon emrin e vertete... eshte nje profesor qe jep mesim ne unit shqiptar... shkruan here pas here neper gazeta... tip filozofi...

Ky eshte i vetmi qe kam degjuar te flasi (per koncepte elementare ne fakt) persa i perket globalizmit, qe para nja 3-4 vjetesh.

 Tan Fuga.

 Servet pellumbi ka nje liber shume interesant per globalizmin.

nje ide globaliste totalitare e profit tim :

Poshte kamunizmi! 

smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).