Fale lidhjeve qe leshuan ketu ne Peshk dy peshq te respektum, dje po degjoja Radio Tiranen ne internet. 

E kshu, kshu, ishte nje kenge e Mariza Ikonomit, po une ja humba titullin. Kishte te bente me bjeshket, jo me ka marre malli per bjeshket jo me vjen era e bjeshkes...

Melodia ishte yll, m'pelqeu shume si kenge. Po nuk i kapa titullin.

Di njeri te me thote ndonje llaf per kete, titullin, ku t'a gjej etj!

Flm shm. 

22 Komente

 Rrofsh Koran, nuk ishte aty! 

Po shpresoj ke nonji nga keto qe shkrujne nga Shqipnia. 

 

Me bjeshke s'me kujtohet te kete kenge Mariza, para ca vjetesh beri nje version te modernizuar te "kur me zbrisje shkallet", kerkoje ne youtube, se une s'e hap dot.

 tcq! smiley

Ka edhe nje Cobanke e Shelegeve. Duhet te jete perpunim i nje kenge popullore, meqe ka bjeshke ne tekst. Kerkoje cobanken njehere. smiley

 T, rrofsh per ndihmen! smiley

Degjo, kjo kenga, nuk eshte popullore e perpunume.

Eshte kompozim, mu mu kriju idea qe eshte kenge e viteve 70 a dicka, dhe kjo e ka rikendu!

Se ishte shume kompozim i kopsit mire, jo si keto tytyty-te e tanishme!

P.S. 

Ajo Mariza, si kshu, elite me duket mu!

A nuk hy gjithe elita shqiptare n'Peshk me lexu, e me ponderu? 

Goce e mire,  po t'jeshe ketu, perxhixhu e na e hich kyt siklet! smiley

or ti shok se mos ka qen nai tjeter.

ar ju shure qe ishte ajo macka qe knote ?

se na lodhe tuj kerku neper bjeshke smiley

 Jo, jo, ajo dreqja ishte, se ja njof zonin dhe ja kom qejf!

Po ti mos u kastigo, se t'kena me kimet!

Vec pyt verdalle!

Thuj, kam i emigrant si bicim shoki, po bi teslim per kete kongen! Boni sevap! smiley

smiley

ti je i pari qe njof qi pelqen Marizen mer

pranej skam cil pys smiley

megjithate per hater tat do munohem gjer n'piken e fundit smiley

 Ketu permend njehere bjeshket Mariza..

Mariza Ikonomi - Ku eshte dashuria

Ishte dhe nje tjeter tip swing, jazz po nuk permndte bjeshke aty... smiley

Ps: Ruzhdije, Marizen e kam fiksim dhe une smiley 

e di e di

ju mashkullat e sotem jeni apapapa

ca t'thomi mooo mi moter smiley

S'ka gje hic, sorry qe s'ta gjeta. smiley

Nese eshte kenge e vjeter dhe e rikenduar, besoj duhet te jete nga Kenget e Shekullit, po ato jane nja 100 dhe me duket, Mariza s'ka marre pjese...

T'pysim iher kto t'Klanit ene do t'jap xhevap ma vone. smiley

ej duke u nis nga fakti qe e transmeton radio tirana, po m'shkote menja se mos ka knu nai  gjo ke ai tip show qe bonte gjergj leka kohet e fundit tek RTSH, merrte kshu goca e cuna te rinj dhe knoshin kenge te vjetra me stil te ri. por sdi gjo a jane online ato interpretime

Ka mundesi, po s'ka shanse te jene online. Edhe kenget popullore te Marizes nuk jane, pervec njeres.
Ke ndonje mik te radio Tirana se veshtire se qullosim gje nga youtube. smiley

per mrrokun

nga vorri do e qisim mikun smiley

do ja gjejme po he

puna eshte te na sqaroje i cike mo mure Lyrics smiley

Me duket se me kollaj do jete t'i kerkojme nder Marizes e te na e jape vete. smiley

po mi po do e kete dhe ajo nji fejsbuk si gjithe dynjaja mo

 Na vune n'siklet R! smiley

Grusht-shteti, grusht-shteti! XOXO! smiley

mroklle, je i sigurt qe thote bjeshk? se mos eshte vjesht.  e kam hasur,  te pakten, ne 3 kenge te saja, kete fjale deri tani.smiley

 Qo goca ka knu kenge te vjetra "4 shuah", zahten une kshu e kam zbulu, dhe kam ra "n'simpati" me te! smiley

http://www.youtube.com/watch?v=FvgUx3h2Uuk&feature=related

 

Po vallaj, mu, si po e nigjojsha tinez, ashtu mu nigju, si bjeshke. Noshta ka thone vjeshte, noshta ka thone pjeshke, noshta ka thone vreshte! 

Ne ate vreshte te skuqure,

kendon nje zok i bukure,

Ne ate vreshte te pjekure,

Kendon nje zog i eture! smiley

 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).