Këtu mund të postoni emocionet e çastit, mllefet, citate,ekrizat a çfarë të ju thotë mendja e që nuk do të mund ta postonit në tema të caktuara, pasi nuk do të kishte lidhje me ato apo për mungesë vendi.

Ju lutemi të tregoheni të vetëpërmbajtur e të kursyer përsa u përket fjalëve të ndyra dhe fyerjeve personale ndaj antarëve të nderuar të Peshkut pa ujë, pasi administratorët edhe kështu janë të ngarkuar shumë. Ky, siç dihet, është një forum i hapur ku mund të hyjë kushdo, ndaj mos e lini veten të bëheni pre e provokacioneve të anonimëve, që kompensojnë komplekset dhe agresionet në jetën e përditshme në rrjet.

___________

Pa çensurë - 1

Pa çensurë - 2

Pa çensurë - 3

Pa çensurë - 4

Pa çensurë - 5

Pa çensurë - 6

Pa çensurë - 7

Pa çensurë - 8

Pa çensurë - 9

321 Komente

 haruki murakami

haraxhuku

 si ma l'hanno chiuso!!!;(

 

 

Niiiiice kids. smiley Iron Maiden forever.

Amen to that! smiley

Ka dhe keshtu!!!

Ai telefoni te fotoja thoshte dicka te tipit: beji nje foto me telefon qe te mos e harrosh kur te vesh ne shtepi... dicka e tille. eshte e reklamuar ne metrone e Londres gjithandej ne cdo tren!!! smiley

.gif" alt="Large Animated Smileys | Big Animated Smileys" />

@ belul: they need to read the book, not to take the clear pill!

.smiley,      right. is:

Nieuwe-smaken-Crystal-Clear

Mos harroni te shihni çdo te diele ora 20,10 minuta, tv Canvas-in, programin Panorama.  

Diskutim shume interesant tani ne TCH per regjistrimin e popullesise.

Njerez esell!

 cfare linku perdoret per te pare TCH?

Nuk e di Lira. Me vjen keq cfare ke humb tani... ne keto momente.

 flm zotrules! ja dhe xhufi qe po i sqaron aq mire keto gjera qe duheshin sqaruar dhe shkruar shume shume here me pare.

 te lutem lira. nese me te vertete flm... e di vete ti.

 jo jo, flm eshte ''koti''. c'flet o zotrules?  asgje s'di une. me ke bere me hije. kam frike te te jap ndonje pergjigje. ''ja cuf e grricu'' i thone kesaj.

Peace!

Lira, nuk eshte sarkazme ajo qe ben ti tani. sarkazma behet me individe qe jane fully aware of what your're talking about; mi ju lost qe me fillimin e fjalise se dyte.

 zotrules, je shume i komplikuar per kete mendjen time te vockel. nuk e kuptoj, cila eshte fjalia e dyte dhe e 100... Megjithate, kam respekt per mendjen tende brilante ( nuk ka sarkazem ketu),  qe me keqardhje e them nuk e kuptoj aq mire.

Cfare ke thene ketu, ta kam thene une fjale per fjale nga ana ime te ai komenti te cilit po i pergjigjesh. Por 1000 here faleminderit per konsideraten nga ana jote.

Sa interesante ishte ajo qe tha gjyqtari?!

Shqiptaret sot jetojne ne disa shtete ne trojet e tyre etnike megjithate sot per sot shtete shqiptare jane dy: Shqiperia dhe Kosova.

Qellimi i ketyre regjistrimeve eshte qe te kapin keto dy vende ne menyre qe procesi i integrimit europian i tyre te shkoj nepermjet respektivisht Greqise dhe Serbise.

 

Jam shume shume i irrituar! Jo nga greket. As nga serbet.

Po nga se je shume shume i irrituar?

Nga pasiviteti i shtetit shqiptar!

Shteti shqiptar?! Cfare dreqin them?

A e ka pa njeri shtetin shqiptar???!!!

Bastardet!

Per kete ke te drejte, nuk te heq asnje pike dhe asnje presje.

 Large Animated Smileys | Big Animated Smileys.gif" />

dhe ai asnje pike dhe asnje presje nuk ka shkruar!!! (maj gad, aj'm on fajer tenajt!!!) 

Large Animated Smileys | Big Animated Smileys.gif" />

End xhast for uan ikspreshen laik dhet, ju ar on fajer? smiley

Spicles smiley

on fajer uith seblliminell mesixh anderniith. (pliz lexoje me theks teksan redneck, ndryshe nuk ka kuptim) smiley

smiley

Nje pyetje, si del ajo smiley face duke qeshur aq e madhe?

 kshtu: .gif" alt="Large Animated Smileys | Big Animated Smileys" />

Ja ky diplomati po thote te njejten gje:

"Une kam frike shtetin shqiptar!"

Kreshnik Spahiu, bravo, bravo, bravo!!!

Nqs. keta te tre te ftuarit e Shqipit do te shpallnin nje parti neser... une do t'i votoja qe neser.

Shume, shume esell!

Me kishte munguar kjo kthjelltesi pa dorazhka, por dinjitoze.

Logjike e paster. Ajer i fresket.

Olsi. Kreshniku eshte cun zoti per ate vend. Vetem nje gje kupto te lutem, dhe per favore ma kupto drejt.

Me ate qe beri, ka shkelur nje pakete ligjesh bashke, dhe nje grusht nenesh kushtetuese. Nuk i takon gjyqtarit te beje ate... jo fushaten, jo gjthshka tha aty, se per ate i shtrengoj doren une, me tjetren dore ne zemer; por shkeljen e ligjit ne ate menyre.

plus, eshte thjesht mendimi im ky, Kreshniku e zgjati shume dhe u fut pyke mu ne mes te problemit, por qe nuk mund ta beje nje gjyqtar. Jo se ai nuk po e ben mire, ai po e zhvillon shkelqyeshem bile, saqe mua me mallengjen kur e degjoj, se eshte manifestimi me i bukur i shpirtit te shqiptarit, por te huajt e shohin ndryshe, psh greket, e shohin si kryqezate te nacionalizmit, dhe kur kjo shoqerohet me shkelje te gjithatyre ligjeve, kete mund ta perdorin si fakt qe te ne kushedi cfare ndodhka.

Per mua perseri kjo, dalja e nenkryetarit te KLD ne kete pozicion, eshte tregues i gjendjes se deshperuar te kombit shqiptar ne mejdanin e kombeve(zakonisht kurrva - sorry goca, pliiz). Nuk paska bij ky kombi jone, qe detyrohet nje ruajtes i ligjit te shtetit? te veshe ato rroba? 

Me keqardhje di te them qe (konstatim i imi) po, ka. Po ata s'kane ze. Ata sidomos kur jane te certifikuar, si puna e keti Xhufkes qe na ka dale tani si atdhetar i flakte, e kane ngjyer veten mire me perpara ne llecitje te ngjashme me ato qe kundershtojne sot... pra jane te skaduar fare, te skaduar me prove skadence bile.... dhe ne fakt, - vazhdim, - eshte ligjvenesi dhe pushteti(tet) me te larta te atij vendi, qe diktojne te tashmen dhe te ardhmen e te gjitha institucioneve qe egzistojne vetem per ceshtjen e paster kombetare - si ushtria, psh, si aresimi (me i rendesishmi per mua)psh, si akademia e shkencave psh, si shendetesine psh, energjitiken, ekonomine, etj.

Me vjen keq, po ja qe s'paskemi patur tjeter; dhe s'kam bekim per te(Kreshnikun) nga Zoti, aq ma ngroh zemren. smiley

Kreshniku nuk eshte me gjykates tani. Eshte thjesht shqiptar.

Nuk me ke kuptuar Olsi. edhe nje here, te kam xhan. smiley

Me fal zotrules se s'te kisha lexuar me vemendje.

 

Diplomati Hila: Per te shkuar ne Janine duhen pak ore me autostrade (edhe per ne Selanik, do te shtoja une), ndersa per ne Tirane duhen ore te tera rruge.

 

Pellumbi: Duhet te kthehemi tek Toptani per te kuptuar ate qe ndodh sot. Perse e bejne politikanet tane gjithe kete? Per pushtet! Per asgje me shume.

 po ty te mezi te kemi mo, c'thua. smiley

Strategjia greke (nuk do te ndodhi brenda 2-3 vjeteve, por 30-40 vjet):

Regjistrim i popullesise -> "Minoritet" i tejfryre grek. -> Ne keto komuna "minoritetet" marrin pushtetin lokal (pra edhe policine) -> Votim per autonomi -> Autonomi

zotrules, per gjendjen e deshperuar ke te drejte. dhe me rregullin/ mosperzierjen etj po ashtu. Por jo shume jane te afte per te bere cduhet bere dhene nga pozicioni, konjukturat apo urdherat. Kreshniku eshte cun i afte e me kurajo civile. Une a kam pas shok [well, jeta te ndan] dhe mendoj qe eshte atdhetar dhe i intereson sinqerisht te jap  pjesen e tij per nje Shqiperi me te mire. Jo gjithska behet mire me nje here por hapi i tij ne te drejtat e njerezve, shkeljet, abuzimet etj qe kohe me pare ishte epr tu pershendetur. Nga nje here atje duhet me be dhe pak si pact-with-the-devil, jep nje gje per te marre nje tjeter e politika i ndikon te gjithe. Kreshniku ne nje shtet me solid se i yni ndoshta nuk do fliste, si nga pozicioni apo profesionalizmi, tek ne dhe nese do flase publikisht per nja 1500 raste [sic jane] aji ne cdo kapacitet mund te nis apo perkrahe dhe interpretoje nje debat.

 di te me thuash, nga eshte me origjine ky kreshniku?

Nga Shqiperia!

 avash mo Olsi.  cuditerisht, si nuk the qe eshte qytetare  i botes. Ti moderni, une nacionalistia e semure....

BP, mos me ke keqkuptuar gje? ashtu pershtypjeje po me le. Une Kreshnikun ne momentet qe po flasim, nuk do kishte asnjeri mundesi te me bente ta respektoja me shume. Mos e ngaterro ate qe thashe per Xhufin me Kreshnikun. Thjesht po thosha ate qe thua ti. qe sikur ato gjerat te funksiononin sic duhet, edhe Krshniku do kishte mundur te mbante poziten e tij thjesht zyrtare.  pra po ritheksoj gjendjen e deshperuar te vendit. ndoshta te kam keqkuptuar une.

per momentin vetem keta flasin ,prandaj duhen mbeshtetur.te tjeret jane cope -cope.100 here me mire xhufi se lubonja ,pollua e 'pallat'e tjera

Lira, o cun persmari vertet. Sic Olsi that eshte Shqiptar. Ne nje kohe kur pati ca probleme-time ago- bile provoi te rrinte ne Angli, pastaj vendosi te kthehet. Shume me guximtar se shume te tjere. Most of us are talkers -rgd Alb- Niku is a Doer. Thjesht i ka vene shpatullat punes e ben ate qe ndjen e di. Une i heq kapelen.

Zotrules-aspak. Themi te njejten gje, vecse "elaborova" pak per K.S. per vete simpatine qe kam.

Nderkohe "fior fior" te anal-isteve shqiptare jane mbledh tek Fevziu me diskutu nje teme madhore: Vdekja "misterioze" e kengetares ne bllok.

S'e cfare ka per te diskutuar aty... vetem Fevziu dhe keta loqet qe i shkojne pas avazit e dine!

Ore kete punen e flamurit tend s'marr vesh une, andej Shqiperi ketej Kanada.

....andej Shqiperi ketej Kanada.

...sepse  eshte si pune  maintenance i akuariumit te peshqeve ,prandaj i lejohet por eshte pa zarar ..

S'e cfare ka per te diskutuar aty... vetem Fevziu dhe keta loqet qe i shkojne pas avazit e dine!

Une personalisht irritohem kur gazetaret abuzojne me ngjarje te tilla dhe fillojne dhe hapin diskutime koti ne lidhje me to, aq me teper ne raste kur ka pasur te vdekur!

Me ca te drejte njehere?

Vllazen...nje postim jashte radhe. kerkoj falje por nuk po gjej dot nje Shkrim per Diten e i te shkolles, pershtypje apo dicka, kerkova te opinione -por s'me del...

Ka ndonje sugjerim?

[ndoshta peshku o rrite aq shume sa si kapim gjith caqet a akuariumit smiley ]

 kjo? eshte tek "pyetje".

thnx zotrules, tani e kuptova qe ishte per mua. do e fshij ate tjetren -se ja prisha radhen komenteve. Cheers smiley

olsi njehere c'te ka gjetur ty qe po sheh tv? dhe tv shqiptar per me teper.

pastaj fior fioret i dime, mua me kujtohet infoja e xhibit nje nate, qe ishin 2 deputete te fevziu dhe po pleqeronin dashurine c'ka qene, c'eshte e c'do te jete.

kurse diskutimi per vrasjen misterioze besoj se behet si hapje ndaj diskutimeve te 8 marsit, adeti i pervitshem mes gezimit, urrejtjes dhe keqardhjes.

nejse, une them kthehu prape te olsi qe s'shihte tv.

Ketu ne Tirane e kane te shtepise. E degjoj ne sfond. smiley

 

Des, edhe une nuk e kuptoj se perse del flamuri kanadez aty kur une ne fakt gjendem ne Shqiperi.

Ndoshta duhet te merren administratoret me kete problem. Flamuri eshte nje nga ato elementet qe e bejne peshkun terheqes. Nqs. flamuri del kuturu...

O Penar, se ti je burr zotni, po deshe ma hiq ate statusin abuziv qe me shoqeron si breaking news sa here qe logohem. Une nuk mundem dot me i bind moderatoret e tu se shemja nuk vjen ketu tek PPU-ja me sha njerezit, apo me sabotu ket blog. Megjithese kaq gjo duhet ta kishin kuptu me kohe keta/keto moderuesit se kom nja 3 vjet qe mare pjese ne kete komunitet virtual dhe jemi bo si te shpise.

Do ta shikojme dhe kete pune,une per vete nga kjo lutje u mallengjeva,Penar vetem me pas zemer katili,hiqja Shemes prangat. 

O Brado po te jem une Penari, jo vetem qe ja heq shemes statusin e abuzivit, por ene moderatoreve i jap nja 3-4 vjet pushim se jane lodh shume.

 Berber po e ke vone re,ketu kush ben fushate elektorale per x apo y parti behet abuziv,o shok eshte ekonomi tregu,do me bo fushate? hudhu.

nese eshte sic thu ti, atehere keta/keto moderatore qekan tuafe fare se une vetem fushate elektorale nuk boj. Une thjesht du me i mbush menjen ene te tjereve se saliu eshte antishqiptar. Dhe kete e boj me fakte dhe deduksione.

Qe te gjithe admineve u lutem t'ja heqin shemes statusin. pliiiiiiiiiiz smiley

 Aty me rri,cdo ti qe krruhesh me Salen?

Po pse mer, sala mos osht gjo monument kulture e nuk duhet preke? Po ai eshte e keqja e ketij vendi, ai osht delja e zeze, ai oshte moca e zeze, ai osht vete serbi ene greku bashke. Pra ai osht antishqipetari. Kush se ka kuptuar le ta mesoje. Por kush e di dhe e mbron te terhiqet shpejt sa nuk eshte vone. 

 Prape me kete menje ti? abuziv do ngelesh.

 eeeej, o ti quni lakuriç, mos kercno njerzit. smiley

PS: rrugaq. smiley

Sapo ma hoqen statusin abuziv Brado. Sic duket kisha kohe qe nuk meresha me sali-un. Po ja qe ma shtive ti ne mend dhe hopa no more breaking news! Ka edhe njerez te drejte ne kete bote. Nuk jane te gjithe dru te shtremet dhe gjahtar leprash.

 Duhet pak stil pra,ja qe adit i leu ne zemer dhe ta hoqi denimin,me duket se e hongra une tani.

ti e ke mjalt me moderatoret. Po me cfare i qeras mer jahu? Banane?

Mbeshtes kerkesen e berberit.

Kur tipa dyneuronsh si Idrisi mundet/lejohet te postojne, askush s'duhet te quhet abuziv.

Ne fakt statusin abuziv e bejme kabull, por puna eshte qe faqja ka rene shume nga cilesia, shumica e atyre qe ke qef tu lexosh komentet shkruajne pak ose aspak, adminet na ushqejne dite e nate ka shume kohe vetem me sallate krizash dhe asortimente te perziera krizologjike... eshte bere ambienti si kafe tipike lagjeje

Kjo giallo qe te kujton ato historite me Velina - thote Lubonja, ke Fevziu. Ky qenka pepinizu komplet..

Sheme- nese kjo nuk merr fund menjehere, premtoj qe do e firmos nje peticion virtual. Let Sheme back unhindered? [si duket titulli?] ose per sheme-n nen zingjire... per mua eshte njelloj, kjo eshte padrejtesi! Meqe ra fjala mos ka lidhje Politike me keto gure nen rrota qe po fusin. [Nuk dua ta teproj e te them Persekutimin, nese eshte computer glitch...jo per gjo.] Mendova se kjo kohe kishte kaluar smiley

-------

meqe ra fjala-2...a ka Peshku nje board siper ujit, dhe nen uje do jete just fine per mu, qe ne rast se Penari a te tjeret NUK DUN, me i cu ca ceshtje si per pune Apeli. Eh mor sheme c'ide na solle...por ka-i-her, majfton nji rosa parks me ndryshu ca unfair rulessmiley

Me kishin thene: Mos u fut o trim tek Ppu se do behesh addicted por se degjova... dhe ja rezultati... smiley

Brado, kjo historia me shemen me kujton ate barcaleten me ariun dhe lepurushin

(me fal sheme) smiley

Shkon lepurushi tek bari i ariut:

- O ari me sill nje dopjo ketu t'thashe se te cava ballin!

- Mos'me fol mu ashtu se te vara me gozhda prej veshesh!!!

- OK.

Te nesermen:

- O ari, a ke gozhde?

- Jo s'kam!

- Me sill nje dopjo ketu mor legen *uti!!! smiley

same here. I rezistova per vite, por rreshqita kete jave smiley e shof qe kjo rubrike o pa censure por po mundohem pak ta sjell ne rrjedhen e dy komenteve te pare

1. haruki murakami-tha klesidra

2. haraxhuku-ja ktheu olsib.

3. piri-piri- po them une smiley

 

meqe ra fjala ne UK na prune censusin neper shpia, jane bo t'zgjute kesaj rradhe e po na detyrojne ne me e mushe vete, lol...a ka peshku njoi gjo similar. Sa peshq kendojne ketu, sa vallezojne,sa postojne etj...Numra-me nje fjale, sa per kuriozitet.

Me duket se ju paskan cu formularin per pjesemarrje ne "Britain Gots Talent"! smiley

lol. ky Simoni C. gati na prishi familjet-sherr-zhurme-protesta. Na u desh kohe me e kuptu qe e bote per ne burrat. Le shpine e kerkush se ni mungesen tone ne ate periudhe.

dita 1:

- Ari, ke droge? (ariu kamarjer)

- ca thu zoti lepur, un jom i paster fare... boj pun tnershme!

dita 2:

- ari, ke droge?

- po ca thu o zoti lepur, se do me hapesh telashe... nuk kom bo nojher nga kto pun`, te lutem tani.

dita 3, 4, 5 ... 15

- ari, ke droge?

- po ca thua tani, te lutem shume, jam kamarjer i ndershem zoti lepur.

(t'ja gjej ketij ca se me plasi per nder... dite per dite, s'durohet mo, kujtojne te gjithe se shes megjithmend!)

dita x:

- ari, ke droge aty?

- nen ze: po zoti lepur, kam.

- antidroga, qelbesire!

Une e kam degju kete ne versionin "kek me droge". smiley

Jane shume te bukra keto barcaletat me kafshet e pyllit!

ne fakt nuk e kam lexuar bp. po rrofsh qe e solle, se do e lexoj. se ky peshku yne akademik, ka ceshtje me te rendesishme per ne faqe te pare... si: kush ju pelqen me shume... ky apo ai... smiley

Kur te kesh kohe. Igli duket shume upset me Nikun, kur lexoj artikuj te tille [qe kane te drejte ne pjese] me duket sikur kam 112 vjet jashte Shqiperise smiley

Per ate qe nese si anetar i KLD shprehet publikisht per nje ceshtje, skualifikon veten me sit-in-hearing me pas, e ka thene mire.

ate me duket qe e kam shprehur me siper... pavaresisht se kam thene konsideratat e mia per te paralelisht. prandaj gjendja eshte po aq e rende, madje, shume, shume e rende dhe shume, shume serioze.

e drejte, me gjithe te miren qe mundohet te beje ai- pozicioni nuk eshte i rehatshem. Kjo indikon/pasqyron me shume mungesen e te tjereve.

rradhe e gjate para dyqanit te qumeshtit ne pyll. ne krye te rradhes, si gjithmone me te fortet: ariu, luani,  ujku e me rradhe....

vjen lepuri dhe qete qete, duke e shperfillur rradhen shkon ne krye deri te dera e dyqanit. sapo e pa ariu, i thote:   si guxon ti mor shkerdh.... te dalesh ketu ne krye te rradhes  shka atje ne fund te shoket... e ia plas direkt me shpull.  luani i keput nje shqelm.. perfundimisht e gjen veten lepuri nja 30 metra tutje i perplasur te nje peme.

pasi e mblodhi veten lepuri nga turullosja, ngrihet dhe prape ecen e del ne krye te rradhes.  e pa ariu. po prape ti?  i thote. e ia leshon prape me nje shpulle.. ata te tjeret me grushta e shqelma. fluturoi lepuri i varfer nja 30 metra tutje...

nejse,  u ngrit prape  lepuri  duke gulcuar dhe u drejtua dyqanit.  sapo mberrin ne krye, kthehet ariu dhe e shikon i habitur e i thote:  ore langaraq po ti s'nxeke mend..  po ky spaska  respekt  fare,  thote luani...   lepuri qe mbajti pak distance kesaj rradhe,  thote:  ore,  po do me lini te hap dyqanin,  apo tu le pa qumesht fare tu le....

Rekordi i rumunes, gjyshe 23 vjeç

Nënë e dy fëmijëve, Rifca Stanescu, lindi fëmijën e saj të parë kur ishte vetëm 12 vjeç.
Ndonëse ajo iu lut fëmijëve që të mos ndiqnin shembullin e saj, vajza e saj Maria mbeti shtatzanë 10 vjeç dhe lindi kur sapo kishte mbushur 11-vjetorin.

 

Puuu ca lajmi per 8 mars...!!!!!

 

Gezuar 8 marsin te gjitha grave, nenave dhe motrave tona!

 

Kalofshi keshtu........

 

Ishallah nuk shnderroheni keshtu......

 

 

Qofshi gjithmone vigjilente.....

 

 

Dhe qofshi kurdohere te bashkuara.....dhe jo me halle shume,  per veten tuaj!!!!!!!!!

 

sot pashe nje karikature te lezetçme te nje gazete ketu.

 

ne sfond, nje zone me bordello, (nga ato te njohurat me ''vitrina'' ne amsterdam).

siper, me shkronja te trasha, ishte shkruar: 8 Marsi, dita nderkombetare e grave.

para ''vitrinave'' dy tipa. njeri i thoshte tjetrit: une, deri tani, kam vajtur me nje  afrikane dhe nje kineze.smiley

Duke pire nje Kashmer te Cobos, 2007.

 Situatës i bëjnë dëm intelektualët servilë : shkruan Rexhep Qosja, Prishtine- 6.03.2011

Përkufizimi i popullizmit
Është profesor universiteti; dhe shkencëtar. Është ulur karshi gazetares, dikur spikere, kurse tani edhe spikere edhe gazetare.
E ka mbushur mirë karrigen.
Flet gjithnjë duke qeshur.
Dhe, ashtu, i shkrirë në gas, thotë, pa e pyetur gazetarja, se i do shumë e i lexon shpesh, Konicën dhe Fishtën. Vetëm ata të dy, nuk përmend tjetërkënd -as Naimin, as Nolin, as Lasgushin, as Migjenin! Nuk ka dyshim se Konicën e Fishtën nuk i lexon pse janë të mëdhenj (ç'është e vërteta i dyti shkrimtar i madh, kurse i pari mesatar), por pse, ia merr mendja atij, profesorit dhe shkencëtarit tonë, është e leverdishme të thotë se i do shumë dhe i lexon shpesh!
Shihet: është i lumtur.

...

Pse intelektuali ynë, shkencëtari ynë, që shikoj e dëgjoj në televizion sot, çohet kundër të drejtës demokratike të qytetarëve për t'u çuar në demonstrata, në protesta, në greva, duke i quajtur këto prodhuese të popullizmit: të popullizmit që, thotë ai, të çon në rrugë të gabuar?
Ka vetëm një përgjigje të sigurt në këto dy pyetje: sepse është servil; sepse do që t'i servilizojë pushtetit të përtashëm në përgjithësi, kurse ndonjë pushtetari të përtashëm në veçanti; sepse është mësuar që me servilizëm ndaj pushtetit në përgjithësi, kurse ndaj ndonjë pushtetari në veçanti, të përfitojë, t'i shtojë leverditë, që mund t'i ketë të ndryshme. Ato e bëjnë të lumtur. Dhe, le ta bëjnë. Sot si dje!
 

Ej, kishin bere namin grate dje te mumja, e? Me balerin meshkuj, brazilian e anglez, te lyer me shllak smiley

iqin

[ju lutem lexojeni si komenti No.100]

 

Nuk me rrihet pa thene per dy kreshniket me kallash. Njeres i duket karikatori pak i ndryshkur. Lokja No.1. Lind pyetja, cu be me Shqiptarin qe ndante vajin-gjalpin-yndyren-esso oil, nga goja a kalamanjave [pervec esso oil smiley] dhe e ruante me vajis pushken?!

 

a) s'ka me yndyre?

b) ishte propagande?

c) faji i teneqes qe ndrysheket shpejt?

d) o saturu tregu me kallashe?

 Kjo me kallash osht moderrnizu, dhe nuk e ça by.... per armen, shif ate tjetren qi osht me pushke 20-çe, si e ka, t'lame m'gjalpe. Ajo osht kreshnikja e vertete....

megjithe pozimin paqsor e nice-faces, kto dy nonat m'duken si shefe te Kamorres.

just a feeling

Lajmi i fundit: Kreperia tek Petro Nini se shpejti do ofroj dhe sherbimin taxi! smiley

Vallaj kam provuar kreper ne vend te ndryshme ne Tirane dhe si Kreperia tek Petro Nini si ben njeri. Eshte 1!

 

P.S. Nuk jam paguar nga Kreperia per marketing smiley

si Kreperia te Petroja nuk kam gjetur në asnjë qytet tjetër europian smiley

magnum ç'na kujtove!

 

P.S. edhe këto llafe qyli ishin smiley

ç'kanë të veçantë ato krepa, mo njerëz? dajeni me popullin...

jo të gjitha tregohen me fjalë o popull smiley

eh mirë... do shkoj t'i provoj vetë pra smiley

Ajk, keshille qyl: po beju nje print screen dhe kur te vish ne Tirane, merri me vete, tip certifikate dhe shko tek Kreperia, kushedi mbase te del ndonje krep qyl... : D

keshilla vlen dhe per Magnumin. Meqe ra fjala tek Magnum, sa here te lexoj ty, me kujtohen ca akullore te mira fare.... Qyl dhe kjo reklama! : D

Lajmi i fundit: Kreperia tek Petro Nini se shpejti do ofroj dhe sherbimin taxi!

Uhhh... shyqyr, se isha ne ankth! smiley

 

Sot ne mengjes ishte mbledhur parlamenti. Me rastisi te kaloja perpara godines:

1) Makina te shumta te parkuara dhunshem, pergjate gjithe segmentit rrugor.

2) Vetem makina luksose: berlina gjermane dhe SUV-a! Me vinte te nxirrja celesin e shtepise dhe t'iua gervishja ne seri. Legenat e *utit!!! Jane aq te pafytyre saqe nuk iu plas te kujdesen qe te mos duken hajdute e mafioze... te pakten formalisht.

Pse nuk e bere?

Ka nje hendek te madh midis te thenit dhe te berit.

Fundja ka njerez shume me te deshperuar se mua per te bere kete.

Pershembull ata te papunet qe rrijne gjithe diten ne pritje aty tek "Ushtari i Panjohur" kane shume me teper arsye se mua per ta bere kete.

Nqs. nuk e bejne ata, perse duhet ta bekam une?!

Nqs. iu pelqen mjerimi i tyre dhe hajduteria e njerezve qe i perfaqesojne... CAZZI LORO!

Une buken per te ngrene e kam. Kur te me mungoje ajo, atehere mbase do shkoj t'ja gervish makinat atyre langaraqeve te parlamentit.

Pra gjendja nuk eshte aq keq sa perflitet lart e poshte he?

Perkundrazi. Gjendja eshte aq keq sa qe te vuajturit, te shtypurit, te mjeret... ata qe ne fakt duhet te ngrihen kundra padrejtesive sepse e kane mutin deri ne gryke... ata... rrine... shikojne... flejne... krujne qurret... fundshpinen... gjera si keto.

E jo vetem kaq... por rinia... e kam fjalen per ata nga 18 deri ne 20 e ca vjec... jane totalisht llulle... te dhjere nga televizioni, konsumi masiv dhe "You can be famous!".

Shume me keq se c'flitet i Pakapshem... shume me keq! Kemi te bejme me mjerim te mendjes ketu. Mjerimi material eshte asgje para kesaj.

Ne keto 20 vjet ka ndodh nje proces debilizimi i shoqerise. Asgje e te shkuares nuk eshte sqaruar (i re ferohem temes tende ketu), e tashmja eshte vize, e ardhmja eshte... e kujt i plasi!!!

Ky me ngjan si justifikim.  Ka nje pike te derdhjes, thyerjes, mosdurimit qe njerzit ngrihen e nuk i durojne me keto.

Kur truri bukoset... harroje piken e derdhjes.

Me perjashtim te rastit qe... ne fakt jemi ne mesjete, dhe i bie qe njerezit te ngrihen me te vertete kur t'iu mungoje edhe kafshata e fundit e bukes.

Ne fakt, ky eshte gabimi qe behet me se shumti: ne perpiqemi te shpjegojme Shqiperine mbi bazen e nje logjike prendimore, por ne fakt ketu nuk funksionon keshtu!

Ndoshta ata punetoret e Ushtarit te Panjohur, ndonje kafshate buke e kane ende!

Piramida e Maslow behet gjithmone e me aktuale ne kete logjike.

 

Uhhh... shyqyr, se isha ne ankth! smiley

Uhhh... shyqyr qe u qetesove! Me ne fund do e bejne smiley

 

 

Jane aq te pafytyre saqe nuk iu plas te kujdesen qe te mos duken hajdute e mafioze.

Po hajdutet dhe mafiozet te pafytyre jane smiley

Po hajdutet dhe mafiozet te pafytyre jane Big Grin

Do me kete ngaterruar "The Godfather" smiley

WaPo:

Republicans in the Wisconsin Senate voted Wednesday night to strip nearly all collective bargaining rights from public workers after discovering a way to bypass the chamber’s missing Democrats….

The Senate requires a quorum to take up any measures that spend money. But Republicans on Wednesday split from the legislation the proposal to curtail union rights, which spends no money, and a special conference committee of state lawmakers approved the bill a short time later.

The lone Democrat present on the conference committee, Rep. Tony Barca, shouted that the surprise meeting was a violation of the state’s open meetings law but Republicans voted over his objections. The Senate then convened within minutes and passed it without discussion or debate.

Spectators in the gallery screamed “You are cowards.” 

_________

Mother Jones reports that embedded within the bill passed last night is a provision that makes it okay for the state to fire protesting workers: "The bill authorizes state officials to fire any state employee who joins a strike, walk-out, sit-in, or coordinated effort to call in sick." 

termet i forte ne Japoni... çunami  thote.

Kina, Rusia, Filipinet, Indonezia, SHBA etj, jane te alarmuara per nje çunam te mundshem gjithashtu.

çar behet,  u prish dynjaja....

 Çunam?

sa per me thy monotonine...pak humor nga editori i balkanweb (ishte shaka pasi nuk besoj te kete editor aty)

Skandali i naftës Virgin
në pranga 11 biznesmenë
tatimorë e doganierë

Bum arrestimesh pas skandalit të naftës Virgin. Një operacion i gjërë i Taske-Korce ka vënë para drejtësisë 11 persona, mes tyre biznesmenë, tatimorë e doganierë të akuzuar për kontrabandën e naftës së pastër Virgin.

per ate qe do m'thote se eshte thjesht typo, them vetem qe F me K jane km larg ne tastiere

smiley ka shume mundesi qe ndersa shkruante artikull i eshte shkrepur per nje birre Korca...eshte bere lemsh i ziu.

t'i mbledhesh gjithe gafat qe bejne kto te b-web, krijon nji botim voluminoz qe mund te krahasohet me ndonji enciklopedi

Sa patetike qe jane keta te PS-se!

Sot dolen me corporate identity-n e ri nen moton:

 "FAJIN E KA SALIU!"
 

Po lat nam o te zinj! Nuk jeni brand, por parti!

Tani e more vesht kete ti mo?

Ka kohe qe ka dale kjo moto.  Rama ka 1 jave a me shume qe ben turin "FAJIN E KA SALIU!"

Sot e degjova per here te pare. Shoh TV me raste.

Ishte shume qesharake sepse te gjithe zedhendesit e partise socialiste qe dilnin ne tv e perfundonin (ose e nisnin) fjalen e tyre me: Fajin e ka Saliu!

S'mund t'i besoja vesheve!

Sala sot doli ne televizor! Ishte "cool" tjetri! I qete, i permbajtur... takoi edhe gerdecaret... i beri ngushellimet e rastit Japonise... derro politikan tjetri! smiley

Sala sot doli ne televizor! Ishte "cool" tjetri! I qete, i permbajtur... takoi edhe gerdecaret... i beri ngushellimet e rastit Japonise... derro politikan tjetri! Smile

 

lmao!

NPR: 

The head of National Public Radio network in the US, Vivian Schiller, has resigned after it emerged that the organisation's chief fundraiser was secretly filmed making disparaging remarks about US conservatives.

These are difficult times for NPR, the closest thing the US has to the BBC, as Republicans in Congress try to cut funding for public broadcasting. 

 ufff, ca dite sot. S'te vjen fare per te punuar me kete kohe te bukur.

Ishalla mban deri per dite vere.

Nuk shihet me ky BB,ngelem duke qare.

.gif" src="webkit-fake-url://BB8AD0C2-C976-4AEC-87C7-D45520F0B946/lg_smiley.gif" />

emo, pse m'ke sha kolinozin? smiley.

Not fair. 

I use the same. I swear! I go get it at Walgreens!

Tani, tani!

Je qe je, te te jap edhe nje list me vete? smiley.

PS: Mo e bej me ate gabim, te kishe gjet ndonje Aquafresh a ndonje kolinoz tjeter humbamen per krahasim smiley

PPS: M'fal qe te solla ketu, po une andej s'vete, se s'ma mba smiley.

ene une po largohem... jo nga frika e? po se me duhet me dal (nga komentet vec ai largohet, qe nuk eshte lindur peshka pa uje...)

a lil' later, Monde... smiley

 

Have fun smiley.

Ik pa merak, mejdani aty eshte, per trimat me uje e peshqit pa flete smiley

Don't know emo, it all seems to me that it started... a looooong time ago.

komercializmi sistemik nuk eshte se lindi thjesht si ide. nuk eshte se shpertheu dhe tani po korrim rezultatet/pasojat. Kam pershtypjen qe it all grew on ... little by little, derisa perftuam ate komercial boom, qe sot karakterizohet nga esenca e tij me e thelle, revistat shumengjyreshe dhe te llustruara te perfaqesueses me te mire te atij realiteti - vanity.

ka disa gjera te intrisikuara aty qe duhen pare me kujdes nese nuk do te humbasesh thelbin e situates apo c'ndodh rreth teje.

gjithsesi ka nje dicka te rendesishme aty; qe sic ka nje linje zyrtare te te thenit te gjerave per publikun, ka dhe nje ane tjeter te medaljes, qe ne ndryshim nga e para, eshte gjithnje e unifikuar, e padyzueshme, e pakopjueshme, thjesht e transmetueshme, por e pahumbshme nonetheless.

une nuk e di se kush do kish frike qe te mos dihej se c'permban brenda ne te vertete ai tubi i kolinozit, por di qe perdoruesi ekskluziv i tij do te ishte perjashtimisht me i interesuari. Prandaj, mbase s'ma merr per keq nese te ftoj qe te lexosh leaflet qe mund te kete brenda apo infon qe ka ne amballazh... te pakten qe mund te besh. dhe nese te ofrohet ndonjecike info "nga brenda", it only could benefit you.

now, try that again and tell me what you feel like. smiley

Miremengjes.

Pashe keshtu pa dashje tek mendje te ngjashme,une dhe FMG 100 % mendje te ngjashme,sa ka ndryshur ky djale,per mire e kam llafin.

 Large Animated Smileys | Big Animated Smileys.gif" />Large Animated Smileys | Big Animated Smileys.gif" />Large Animated Smileys | Big Animated Smileys.gif" />Large Animated Smileys | Big Animated Smileys.gif" />Large Animated Smileys | Big Animated Smileys.gif" />

Ore keta pese tipat po qajne apo po qeshin,se nuk po e marr vesht.

Po qeshin me lot smiley

Large Animated Smileys | Big Animated Smileys.gif" />

Sa mire e kupton dhe ti zoton mor cun.

E pra smiley

Food inflation vs Ipad ose "Let them eat Ipad2" 

Marie Antoinette 2 (NY Fed President William Dudley)

Dudley faced persistent questions from the audience on food inflation. The president of the Federal Reserve Bank of New York said people forget that even as the price of food is rising, other prices are falling. He mentioned the price of the iPad 2, prompting guffaws from the audience.

une s'e dija se kto ekzistojne..

 

smiley Paska pak konjunktivit me duket. Eshte e vogel?

 FOTO PROFILI X NJE JAVE VDISJA X SYTE 

oh sa e bukur. (kam pare, po kjo qenka shum kjuut!)

bengal cat e paskan emrin

 Yes sir, Bengal cat, up to $42 000 for the privilege of owning one smiley

cheers m8. smileysmiley

image

 wtf iz dhej!

Mace pa gezof, saje nje geni recesiv. Quhen Sfinkse smiley . A s'jane te cuditshme? Ke pare ndonjehere mace persiane te qethura? Une po. Ngjajne si minj te vegjel, se mesa duket gezofi i bollshem ua krijon ate volumin perreth.

 fini, kam pare, kam pare. dhe kam pare boll here si keto. por still, wtf iz dhej! smileysmiley

 wtf iz them roses smiley 

fini me kujtove nje liber te femijerise me dy mace aliene. 

smiley hahahaha, edhe mua ato me duken me te cuditshme.

Po ta mendosh holle- holle bezdia e vetme ne mbajtjen e maceve jane qimet.

 bat dhej iz insajd faking* aut!

* faking[fei-king]. as in: to fake. v. t. pres. t.

nuk eshte kaq keq ne fakt, me nje rul me leter ngjitese behesh sikur te mos kishe mace. gjithashtu po t'i krehesh shpesh leshojne me pak qime majtas-djathtas. pastaj me kalimin e kohes kur gjen ndonje qime ne bluze te kujtohet macja dhe buzeqesh, si ne adolshence kur gjeje ndonje flok paramouri.

Me pelqeu shume salla e re e teatrit Metropol.

smiley Kam rene ne dashuri me Indine. Ka qene ndonje nga Peshqit?

taj-mahal-02

 che c'e d'amare pash zotin, e piena di indiani! smiley 

mos ke rene ne dashuri me taxh mahallen smiley, se dyshoj seriozisht qe do e kaloje pleqerine ne Mumbai. smiley

Finis, nuk kam qene.  Do veja me gjithe qejf ama do merrja buk me vete smiley.

I hate curry and hot hot hot peppers.

 Large Animated Smileys | Big Animated Smileys.gif" /> shat ap! mos ma thuj kaq troc mi dreq! Large Animated Smileys | Big Animated Smileys.gif" />

Shat ap mua? 

Te bej trimen une tani a si?

Turshi spec djegs.

Large Animated Smileys | Big Animated Smileys.gif" style="border-top-width: 0px; border-right-width: 0px; border-bottom-width: 0px; border-left-width: 0px; border-style: initial; border-color: initial; " />

 jy started et! Large Animated Smileys | Big Animated Smileys.gif" />

qejfi ma ka, sedilja s'ma mba ... thone qe minjte vuuu andej ne Indi

ka qene ime moter nja nje vit. qe nga kerala marksisto-feministe, tek kufiri me nepalin, nje toke e tere me tempuj, bukuri natyrore e njerezore, meshkuj qe te propozojne per martese po te jesh lekurebardhe dhe vetullbukur, ushqime dhe masazhe dhe mjekesi popullore per cdo oreks aventurieri, perendimore ne kerkim te shpirtit, guru 15 lek kilja, ngjyra te mrekullueshme (nja-dy sari i kam mbeshtjelle si mos me keq per halloween), trena dhe trena dhe trena, por edhe varferi masive qe te keput shpirtin. ki parasysh qe duhet te besh nja 15 vaksina shtese para se te shkosh por sipas sime motre na del mjaft ne mbrojtje imuniteti shqiptar.

Prandaj ra keshtjella e Kerales? smiley.

PS: Do i thosha Finit njoh njeren qe njeh njeren qe ka vajt ne Indi, po ju indian-dashesit ia merrni eren curry-it qe pertej, dhe ja, s'kaloi dakika smiley

Trop, une kam plot njerez perqark qe kane qene, por pervec ngjyrave te coperave e zbukurimeve, kutive, aromave, mendafsheve e perpunimit te gureve gjysme te çmuar, s'me kish terhequr gje. Me qe dukur shume rremuje per manite e mia sistemuese. Dje pastaj pashe nje dokumentar te gjate dhe gjerat sikur u qartesuan. Tempuj* te panumert me ate artin e habitshem te perpunimit te hapesires, histori princeshash e marajash smiley, elefante te pikturuar... Lere lere smiley

* nje tempull edhe per minjte, te cilet ushqeheshin nga njerezit smiley

'edhe une si cdo femije' kaloja ore te tera me atlasin e botes, dhe caktoja vende ekzotike per te vajtur, ku spikasnin shteti me verilindor i amerikes dhe india. dhe qelloi qe ime moter shkoi ne te dyja keto, perpara meje smiley. prandaj o monde me therret india mua.

finis, pervec tempujve dhe elefanteve (zot ganeshi), mitologjia hindu eshte nje mrekulli, historite e tyre mund t'i degjosh pa nderprerje dhe te zgjedhesh zotin tend te preferuar, si me perendite greke. per te mos folur per kenget e dashurise se radhes per krishnen, apo per ate pikture magjepsese qe eshte krishna blu.

Ganesha dhe Vishnu (ai i kaltri) smiley , po mua me terheq Kalija smiley

kalin (e preferuara e sime motre) s'ta permenda se s'doja te te trembja, po qenke goce trime smiley

Kush e gjen dot sa puthje jane ketu pa i numeruar Big Grin

KissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKiss

512?  Sikur ky carcaf me puthje do shkote te rubrika e masazhit, "disa" mund te kerkojne dhe source. Ku jepen, kush i jep kto puthje?! LOL

 

p.s. mos trego tekniken si bohen se vallahi do kemi nje mallangjim ventuze-ror.

n...Sa per i cik fun- i bo dot m' 3D?!

smiley

 wow, kush eshte ai lumemadh moj? apo thjesht po na mat aftesite konjitivo-numeruese?

 BURRA XPARA SE TI BENI KAQOLIN ME NJE FEMER SIGUROHUNI QE SKA LEXUAR 

SCUM_in SE JU PIU E ZEZA E JU MORRI LUMI..

Mos e teproni me ballokumet sot smiley

My
Very
Excellent
Mother
Just
Served
Us
Nothing

 

 awwwwww Monda! Hillarious! Large Animated Smileys | Big Animated Smileys.gif" />Large Animated Smileys | Big Animated Smileys.gif" />Large Animated Smileys | Big Animated Smileys.gif" />Large Animated Smileys | Big Animated Smileys.gif" />Large Animated Smileys | Big Animated Smileys.gif" /> thanx!

 Kete postim e bera per BP, qe u hutua nga gjeoplitika ime popullorçe

I thashe se nuk eshte popullorçe, por real politike. Ja se fundi dhe reagimi i Djalit te Gedafit. Besoj se do ta terheqi mendimin, per nje provincial ne politike.

Ate komentin ma fshine keta adminet, prandaj po ja kujtoj BP-ise...

Djali i Gadafit: Libia e tradhëtuar nga aleatët italianë

 

   

Scritto da Gazeta Sot   

 

Sabato 12 Marzo 2011 18:06

 

Djali i Gadafit, Saif, deklaroi se Libia ka arsye të ndihet e tradhtuar prej aleatëve italianë, ndërsa theksoi se Roma zyrtare do të paguajë pasojat e qëndrimit që ajo ka mbajtur gjatë krizës. Italia ka interesa të rëndësishme në ish-koloninë e saj, prej të cilës mbulonte deri përpara fillimit të krizës një pjesë të mirë të nevojave italiane për naftë.  ”Kemi parë Italinë të qëndrojë në heshtje përballë këtyre terroristëve që kanë vrarë policët tanë me gjakftohtësi. Jemi shumë të shokuar nga qëndrimi i mbajtur prej tyre”, deklaroi Saif. Sipas tij nuk do të jetë shumë e vështirë që të zëvendësohet Italia në interesat tona ekonomikë. “Italia është partneri ynë kryesor tregtar në botë, por fare lehtë vendin e parë mund ta marrë Rusia ose Kina”, nënvizoi Saif. 

hutua the? smiley

Tronditur fare smiley

----------------

Gjeopolitiken popullore ta thash me kuptim te mire, pa te keq. [ishte buzeqeshje-jo ironi, lol] Nese nuk jam dakort apo ndaj mendim te kundertet me ty, do jesh i pari qe do ta tregoj smiley

[se kuptoj se pse ta fshine komentin-kur?. Pasi zakonisht ti flet mbare e ste kam pare duke share people]

-------

Libia dhe Italianet. Hm. Sigurisht. Bir Selman i nenes pat thene ajo plaka Greke nga Himara.

e bukur kjo po pergjigjem tek pergjigja ime, LOL.

http://www.peshkupauje.com/2011/03/shkurt/franca-njeh-keshillin-kombetar-opoz

 

Alidemso- nuk ta ka fshire njeri, ndoshta harrove se ishte tek tema a Frances, klik or mik. Bile dhe te trego se humba ne futboll smiley

Do ishte ne nderin e cilitdo alidemsi autentik, qe ja vlen inkun e poligrafikut, tu kerkoje ndjese Administratoreve, jo se u bere slander, por te mos ua humbim punen smiley

ato do te falin smiley

ose jo...varet nga ata...

 Sorry, BP, po siç duket na paska lon petlla fare, po na iken mosha per shalesh, e paskam harru fare temen. Por edhe keta te pshkut, po na bojne zborr. Po na e bojne para syve, me kto temat "..kape rrupi kape...", po na hutojne fare. E ku ta maj menjen i ziu njeri, i kokerr orizi osht e shkreta. Ta maj menjen n'Japan, n'Libi, n'Gerdec, n'parlllament, o bo bota lomsh fare BP. Siç duket po i vje fundi. A thu qe Ravi te kete te drejte??? Ishallah nuk po i del llafi ....

.

Cfare dite e shpifur sot!!!

Lere, lere...

che giornata bellissima qua da noi. Il sole che splendeva sopra le nuvole che ci facevano a quattro-venti un griggio bellissimo, quasi padano... come se'l sole non ci si fosse per niente, anzi, di nessuno... 'no sole froccicato, 'no sole inglese... ma che bel colore che e il griggio... ma che sfumature bellissime, specialmente se detto con una voce alla Bossi. mi sentii al'improviso come se fossi un marocchino, di quelli su chi gli spagnoli dicono "de mierda"... al'improviso, non mi fregai del sole neanche nu piccina minchie!

ma che vita difficile... ma che vita bella... e che difficile bellezza.

Large Animated Smileys | Big Animated Smileys.gif" /> sapo u ktheva te shtoja nje lidhez te ky koment... dhe kur me del nje drop-down bar ne chrome qe me thote: this page is in italian... do you want to translate it? Large Animated Smileys | Big Animated Smileys.gif" />Large Animated Smileys | Big Animated Smileys.gif" />Large Animated Smileys | Big Animated Smileys.gif" /> ja ngopa dhe gugllit me duket, e hodha zgupthi!

Zoto,

anche qui da noi è una giornata bellissima! Il sole splende e il cielo è azzurro. Azzurro, il pomeriggio è sempre azzurro e lungo per me, mi accorgo di non avere piu' risorse senza di te, e allora io quasi, quasi prendo il treno e vengo, vengo da te... upps, s'i mbaj me mend vargjet e tjera.... smiley

Ma che me stai a di'? Che versi?... poi, io scrissi ieri, e fu per ieri... che versi scarsi me stai a da'? io scrissi da me... e tu da chi? :|

E che ti dico?! anch'io per ieri ho scritto, mica per oggi... comunque, visto che non mi capirai mai, stavo parlando di azzurroooo

Me nje fjale, po te pershendesja, meqe me bere te qesh, kur lexova ato cka kishe shkruar pardje. smiley

:H

Ore kot, si vajti ajo puna e pastrimit te Golfit te Meksikes nga gjithato milione tone nafte qe u derdhen gjate aksidentit vitin e kaluar? Apo u harrua fare dhe presim te sherohet vete pas nja 20 000 vjetesh? 

Ca bohet me komisionin parlamentar hetimor te ngritur nga kafsha per ngjarjen 21 Janarit? A vazhdojne te punojne ata 5 urithat zgjebsa? A e thiren kreun e shish per ta pyetur, apo nuk e pyesin dot se kane dale spiuna? Ptu, race e qelbur.

Ç'me ka mar malli per hashure.

 Sad Pse mi kujton !!!

Qe kur u ndryshua ora pardje, qejf se eshte dite deri mbas ores 7 ne darke, po e kemi pisk se ne mengjes mezi del gjumi dhe tani ne darke nuk n'a ze per qamet!!! Si i behet? 

perfundimisht dhe pacensura e humbi lezetin si risi ne Peshk

nderuar qofte kujtimi i pacensures smiley

smiley

amen!

Eh sa e duan paqen

Pellumbi eshte zogu i paqes
femra : eshte paqja e zogut
gruaja: ka sigurisht dhe zogun dhe paqen
burri : ka paqe te sigurt per zogun
plaku : ka zogun ne paqe
plaka : duhet te kete paqe,por mendon vetem per zogun
pederasti : do paqen para dhe zogun mbrapa
mashkulli : kerkon paqe per zogun e tij
beqari : nuk e le zogun ne paqe
beqarja : njeh zogun,por jo paqen
i divorcuari : ka humbur paqen dhe zogun
vejushes : i vdiq zogu e nuk jeton ne paqe
vejushi : ka humbur paqen e zogut

 

dola me ble zarzavate me bo i supe t'holle

m'tha Gzimi , shitsi i tezges, banor i Kasharit : ska mo nga ato patatet e mira. Ishin egjiptiane, me nam me nam. Tashti kom nga kto t'tjerat.

qyqja Gzimo, ene nga egjipti qenkshim tu honger breeee ?

A i ka ra bumja Shishtavecit ene Bilishtit e ?

medet medet

Ruzhde, po ene Egjypti i joni osht mo. Gjith ato djem e nipa te ligjshem e te paligjshem, qe ka lon mrapa Mehmet Aliu, Fuadi e Faruku kush do i mori persiper? smiley

" Gjarperi Piton qe kafshoi modelen Izraelite Orit Fox ne gjoks ngordhi,shkaku silikoni i gjoksit"

smiley

Ore mos jam bere ndoshta disleksik une keto 2-3 ditet e fundit apo ka rene ndonje lloj epidemie qe nuk lejon shumicen e peshqeve me shkrujt nje shqipe te kuptueshme?!

E kam degjuar une kengen, si ne shqip ashtu edhe ne anglisht.

Ne fakt ajo qe me ra me teper ne sy e ne veshe ne festivalin e fundit te kenges ishte motivi i patriotizmit ne kenge.

U bene kaq vite me rradhe, qekur ia hapen deren Shqiperise ne Eurovision, qe keta tanet nuk bejne me muzike, por prodhojne kenge per Eurovision. Perjashtim ben ndoshta vetem kenga e Anjeza Shahinit, e cila mori edhe vleresim te mire nga kritika dhe zuri vend relativisht te mire. Ndoshta aty e humbem virgjerine dhe pjesa tjeter ishte eurovisionllik.

Po mire, le te jete per Eurosong, halli eshte se nuk me duket se eshte ndryshe nga shumica e kengeve qe kane marre pjese atje. Po shqipja, po krenaria e shqiptarit, (i dh.***, por krenar ama), muzika eshte e vdekur qe do te kete patjeter nota te folkut shqiptar, balada luftarake me pathos revolucionar. Ndoshta kenga eshte ne sintoni me zerin e fuqishem te Aureles, por mua s'me ngjit, me thene te drejten.

Pse gjalle eshte kjo Aurela Gace?

po mo, top fare eshte

Ajo kenge eshte skandaloze!

Cfare t'i qash me perpara?!

Anglishto-labcen, patriotizmin patetik shpatarak me shqiponja e ngjyra kuq e zi, ulerimat, videon amatoriale...???!!!

Keta sikur shkojne ne Eurosong per te bere lufte!

Ç'dite e shpifur sot! Me shume te besh, me shume zgjatet ajo lista e gjerave qe duhen bere deri neser. Nevojitet diell, det & rere. smiley 

po ky eurovizioni mos eshte gje per te paraqitur cdo shtet pjesmarres kengen dhe kulturen e tij specifike , apo kurs anglishteje?

Non si puo morire dentro, vai a morire un' po piu in la...

olso... po thuaj nje gje te mire o lale, pliiz. Aurela eshte kengetare klas. dimiin dhe song baj llifting Aurela te pakten.

OK, Aurela eshte kengetare shume e mire. Kete mund ta them.

Por persa i perket pjeses tjeter...

Po pjesa tjeter u muar vesh mo... Serbia kendon serbisht, Greqia greqisht, Bosnja serbisht(bosanski), Miza serbisht, Kroacia poashtu, edhe Felliqodonia kendon ne gjuhe te 1/2s se popullsise!!! Ne? Mazallah! A thua se kemi zene gjithmone vendin e dyte ngaqe s'na e kuptonte kush shqipen... e turpshme eshte, po ca t'i bejme? Prit te pakten qe te dale Aurela dhe ta caje sallen me zerin e saj... po turpi do te vazhdoje, se do e nxjerre surratin Zhani Ciko aty, apo ai "artisti" tjeter qe na e vene per te na turperuar imbarrassimisht para jegjropjaneve dhe pellgut mongolo-sllav... atehere na rrofte kenga dhe Aurela ne. Apo jo ore... po nuk eshte surrati i Cikos problemi kryesor... Kur lajmeron ai qe Greqia ka marre 12 pike nga Shqiperia, me te gjitha kenget idjote qe ka nxjerre Greqia deri me sot, duke na peshtire imazhin qe te gjitheve.

 O peshq, po ndigjoj Boden, ate qe ne e qujm Minister te pareve. Leshoi nje thagme te tille:

"me rritjen e ekonomise, rriten dhe çmimet..."

Une nuk jam ekonomist, po nga ana logjike, kete sikur nuk e mendoj keshtu. A ka ndonje ekonomist ketu qe te ma shpjegoje kete citet??????

Faleminderit mer mirkuptimin!!!!!!!!!!!!

Varet nga kushtet monetare.  Nqftse je ne nje tkurrje ekonomike dhe banka qendrore e vendit derdh pare ne treg, per t'a zhbere tkurrjen dhe per te patur rritje, mund te kete rritje cmimesh nqftse banka qendrore nuk e pren kete derdhje ne kohen e duhur.

 Pakapo, lexoje keshtu siç e kom shkru, pa prapashtesen monetare mrapa.....

Sic e ke shkruar e lexova.  Nuk i shtova gje.  Monetare ka te bej me nje nga skenaret e rritjes se cmimeve, te cilin une e permenda.  Thene thjesht, po eshte mundshme qe te kete rritje ekonomike me inflacion.

nga ana llogjike dhe ekonomike ke te drejte. ic e ka thene ministri duken si aksiome, u rrit ekonomia-do rriten cmimet. Jo gjithmone, jane shume faktore brenda-jashte [prodhimi, kerkesa, paret ne qarkullim, aksioneret dhe spekullimet/investimet bankare, interest rates, tregu botror etj] qe tregojne se kjo eshte shume e levizshme, rriten por dhe ulen smiley

 

BP, ja dhe nje tjeter per real politiken popullorçe

(jo me kuptim te keq, se edhe une nuk e pata ate sens kur e postova komentin...lol)

Djali i Gedafit: Sarkozi ka marr financim për fushatë nga LibiaSHEKULLI ONLINE | 16/03/2011 |

Një prej djemve të liderit të Libisë, Muammar Gaddafi pretendon se vendi i tij ka ndihmuar financiarisht Presidentin e Francës, Nikolas Sarkozi gjatë fushatës zgjedhore në zgjedhjet presidenciale të vitit 2007. Saif al-Islam ka deklaruar një gjë të tillë gjatë një interviste për "Euronews".

Ndërsa i përgjigjej pyetjes, se cili ishte opinioni i tij, lidhur me faktin se Franca është i pari vend të njeh rebelët si drejtues shteti në Libi, djali i Gaddafit e qujti Sarkozinë "palaço" dhe tha se së pari duhet tu kthejë paratë. "Sarkozi së pari duhet të kthej paratë që mori nga Libia për të financuar në fushatën elektorale. Ne kemi financuar për atë, kemi të gjitha detajet dhe jemi gati për të bëjmë të ditur gjithçka. Gjëja e parë që kërkojmë nga ky palaço është që tu kthejë paratë popullit të Libisë. Kemi të gjitha dokumentet bankare për transferuat e parave dhe do t'i bëjmë publike së shpejti", Saif al-Islam.

Presidenca franceze ka rrezuar pretendimin se Sarkozi ka përfituar fonde nga Libia.
Pyetjes së çfarë do të bëjë Gaddafi nëse merret vendimi për përcaktimin e zonë ndalim-fluturimi në Libi, ai i është përgjigjur se revolta do të përfundojë brenda dy ditësh.
"Operacionet ushtaraken janë në përfundim. Brenda 48 orëve gjithçka do të ketë mbaruar. Çfarëdo që të vendoset, do të jetë shumë vonë".

kjo i kalo kufijte e popllit alidemso, dhe enzo piaggio s'kish me fol kshu smiley

 

- sarkozi mund te kete marre pare jo vete por nonji ka henchmenet e tij. sarkozi e di apo se di. Financimi ne Fr. i partive eshte nje baterdi-kuterbim qe s'mbaron kurre.

- Sarkozi eshte Palaco! e tha kete?! Se nje familiar i Kadafit do ish kaq i permbajtur nuk ma merrte mendja. Ndoshta kane filluar real diplomacy meqe jane ne trouble. [BTW-Sarko eshte mese nje palaco]

- c'te thuash me per Sarkon, Presidentet Fr. megjithe korrupsionin-intrigat endemike sikur kane nje fare Stature, Sarko i dha fund kesaj.

-cdo beje Kadafi? Po fitoje do ngref prape tenden. Ne ate moshe, s'besoj se ka qejf te levize shume.

- po rebelet? te shkretet belsa...fjale shume po u japin. m'1956 hungarezve ju tha shkoni cuna ju perkrahim. Ishte morale, sic u pa, dhe magjaret e varfer akoma se kan harru.

-----

Me car kuptoj una, ti e ke bo fit qe Kadafi do fitoje e ka per tu dhon kumlla t'hidhme [hurma?] it e fr. Une -e me respekt kjo - jam pak vary...noshta gjojnat do kompliohen pak. Nuk kam my chrystal ball now [ e lashe m'pune] po pate ti, me trego car lexo atje? smiley smiley

Telef! Nje masazh do ishte zgjidhja  me e mire smiley

egen? maj gad uomen.. jo'r ansejshebell!

Do ishte mire = sa do doja te kisha smiley

 po mire, hic, po hic turp? apo per turpin e kishe fjalen qe do doje te kishe? Big GrinBig GrinBig Grin mire do te ishte, po. Big Grin eeeej, thashe t u r p, jo trup. se e di qe lexohen gabim nganjehere kur kullot me sy ketu dhe mendjen e mba gjetiu. Big GrinBig GrinBig Grin

jopo... nau aj ken kemferteblli sej dhet dhis tajm i supersiidid and far-iksiidid majsellf.

Po po, far-iksidid jourself smiley

Pergjigja ime eshte me e thjeshte, hic masazh smiley

E frikshme! Del me shpesh neper lajme Arvizu se sa presidenti i republikes!

Pse habitesh? Nderkombetaret kane pasur gjithmone me shume "prioritet"!

do ca fara ti Olso?

 

 

Ca po t'ban mer rreziku! lule a tuj ha~r!

Olsib, mos i prano se kam degjuar qe farat te bejne shume keq.

Na eshte bere Arvizu si pjestar Shpije me kete prezencen ne media...

Per te mos fol per keto ditet e festimeve qe pasqyrohen nga media; istedy marsi, aqembedhjete dhjetori, istenji shkurti, 14 shtatori, 17 shtatori, te shtatat, te dyzetat....i lost my filli...

Me vjen me thene: "O Arvizu, na cave *ythen! Shko or legen andej nga ke ardh e mos na caj shume veshet!"

... por pastaj kujtohem se me cfare klase politike kemi te bejme ketu ne Shqiperi, dhe si perfundim them: Shyqyr qe osht Arvi!

Me mire republike bananesh se sa Somali!!!

e ti do me thon qe Somalia nuk bo banane? 

fara?

Doja me thone qe Somaline e kan harru edhe Arvizat.

Fara... me kenaqesi.

E sheh? nuk u thu dot jo. smiley

tani e kupton presidentin Topi? smiley

Zotrulso, di gje, ka dale ketu tek Peshku lajmi i skandalit te cvirgjerimit te naftes Virgin?

po mos e permen mo mer cun, se po na e hapin dhe njehere ate teme dhe do na ike tepeleku fare... muajin e fundit jam bere tape nga "dezhavy" te tilla. smiley

UFO interference:

This video contains content from Sony Music Entertainment, who has blocked it in your country on copyright grounds.
Sorry about that.

kjo u tha kur kerkuam Bonnie & Clyde video me Billy Bob. Tërb!

- Oj nenat! - u gerthit... u mush mitralozi dhe u vazhdua: - Per ty Shaniko!

http://www.myspace.com/video/vid/8546109

(rollin' north on 95!)

Peshk 3 muajsh smiley

dukesh dukesh qe akoma pi cice smiley

Ku ka me mire se te pish qumesht bio muajt e pare?! smiley

po pra po je rehat smiley

m'rafte i pike, ishte da m'dysh ambasada pink.

ishte zi kristi me do te tjere per pune paresh

QYQJA, cer na the mi ruzhe, po cere jan kto kobe kshu n'mes t'nates mi, s'i ma dot robi shkret kshu lajmesh , lene masnej qy ka ene rob me zemer.

qy s'paske pik gjaku s'paske. ene si e thu iher, kshu sikur s'ka nodh asigjo..

...eh tobestrefkullah...c'na gjet thuj...c'osht ky tersllik i modh qy na ka hyp kshu mer...kujt i kina ba keq ne t'shkretit..a?

 

 

 

spo e maja dot per vete mooo

ene e plasa ktu smiley

Ahmet Davutoglu: We in Turkey and the Middle East have replaced humiliation with dignityFrom Libya to Turkey the will of the people has revived a sense of common destiny. This is now our region.

 

[...] Usually the "Middle East" – an orientalist term – is regarded as synonymous with tensions, conflicts and underdevelopment. But our region has been the centre of civilisation for millennia, leading to strong traditions of political order in which multicultural environments flourish. In addition to this civilisational and political heritage, we have sufficient economic resources today to make our region a global centre of gravity.

Now it is time to make historic reassessments in order to transform our region into one of stability, freedom, prosperity, cultural revival and co-existence. In this new regional order there should be less violence and fewer barriers between countries, societies and sects. But there should be more economic interdependency, more political dialogue and more cultural interaction.

Today the search for a new global order is under way. After the international financial crisis, we need to develop an economic order based on justice, and a social order based on respect and dignity. And this region – our region – can contribute to the formation of this emerging new order: a global, political, economic and cultural new order.

Our responsibility is to open the way for this new generation, and to build a new region over the coming decade that will be specified by the will of its people.

This is an edited extract of a speech Ahmet Davutoglu delivered this week at the sixth Al-Jazeera forum in Doha. 

1861-2011 Nascita di una nazione , l'Italia

Mora vesh qe edhe ne Kosove duan te bejne nje casting show per te zgjedh cingijen me te mire qe do beje aheng ne Kosove. Deri tani bohet fjale me zgjedh ose Ledi Gagen ose Shaqiren ose Bjoncen, po hala se ka da menjen Pacolli.

Nejse mire e kane. Po te isha une ne vend te Pacollit dhe te Birishes kisha me ngrit edhe nje koloseum ene djele per djele kishte me pas luft me shpata.

“When I love you, I love myself. When I love myself, I love you.”

ju kërkojmë ndjesë që gati po jua shuajmë dashurinë vetëndezëse, po kur (muzika)² ?

smiley

 Ky Kristi ketu, mos osht Kristi i Ruzhdijes???????????????LaughingLaughingLaughing

EULEX- FUUUUUCK YOU, 

             FUCK YOU AND GO HOME,  FUCKIN' EUROPEANS.. 

------------- LONG LIVE USA. FOREVER.

 

WTF?!

You do not like more licking european balls?

You do like more american balls? Forever?

Po ai Kristi mbi kryq a eshte Kristi i Ruzhdijes????????? (bashke me burra qe gajasen)

 

Christiane Lohr

Finis, të përshëndes me këtë rrëmujën dritëdhënëse (hair net,  Christiane Lohr) smileyChristiane Löhr

smiley Flm, dritarja qenka c'qenka!

"50 vjet me pare" @TopShow

Interesante!

Keshilli i Sigurise i OKB miraton rezoluten per krijimin e nje zone ndalim-fluturimi mbi Libine. Kjo rezolute lejon (KUJDES!) edhe perdorimin e sulmeve ajrore si edhe te "masave te duhura" per mbrojtjen e civileve.

Ky reagim i shpejte i OKB vjen pasi Gaddafi para disa oreve u drejtoi nje fjalim ne forme ultimatumi rebeleve ne Bengasi, qe te dorezojne armet deri ne mbremjen e sotme. Gjithashtu Gaddafi deklaroi qe sonte deri neser ne mengjes do ti jepte fund luftimeve duke shpartalluar rebelet e mbetur. Behet fjale qe disa momente pas miratimit te rezolutes, po behen gati stafetat me avione te NATO-s per sulme ajrore ndaj forcave ushtarake te Gaddafit. Pas pak oresh priten edhe bombardimet e para ne Libi.

Po ky shiu ca pati?!

St Patrick's parade te dielen! Dimri mbaroi smiley

Kendej sapo filloi prape smiley

Eh, nuk flasim per dimra te njejte, jo smiley ...keta tonet jane keshtu:

Click to view/print larger imageClick to view/print larger image

 

Kur vjen St Patrick dmth qe dimri po e merr te tatepjeten. Kete vit nuk n'a ka lodhur dhe shume ne fakt, po sidoqofte...

E di, e di, por doja te te provokoja smiley

Ana???!! I'm on my way to the library!!!.que pasa?msg inbox me ose cmq do futem ne skype when I get there xo calcola k ce un traffico allucinante c mettero le ore smiley

 

 Te keqen e komunikimit!!!

Poezi nga Mati i Ri

(sillet me lejen e autorit)

SA NJË SHKREPSE

Vrite,
      o njeri,
               pesimizmin,

Vrite,
       fjalën e ligë,
                     dhe trishtimin,

Bëhu,
            armik,
                        i së keqes,

E dashurohu,
                pa frikë,
                         me të mirën.

Thuaje,
          o njeri,
                  një fjalë të mirë,

Se ajo,
             ka vlerën,
                             e floririt,

Vrite,
       pa mëshire,
                    fjalën e keqe,

Se ajo,
       ka vlerën,
                    e një shkrepse.

do e preferoja kokëngulthi dhe kështu:

smiley

SA NJË SHKREPSE

 

                       e një shkrepse...

     

          ka vlerën

Se ajo

                      fjalën e keqe.

        pa mëshirë

Vrite

                    e floririt.

        ka vlerën

Se ajo,

                  një fjalë të mirë.

        O njeri

Thuaje

                    me të mirën!

         pa frikë

E dashurohu

                   i së keqes.

         armik

Bëhu

                  si dhe trishtimin.

     fjalën e ligë

Vrite

                   pesimizmin.

         O njeri

Vrite

 

 

 

           

 Shume te bukura i ka ndjenjat, por jo aq te bukur moralin e komenteve ketu tek peshku.

Si i thone asaj kenges

" Te tjera ben , te tjera thua..,.."

Nuk e di si e keni jetuar ju sistemin komunist, por jam i bindur se nese do e kishit jetuar si une, do ta urrenit edhe ju ate sistem te mallkuar.Moralisht qendroj shume lart perballe atyre qe luajten me ndjenjat dhe moralin tim ne moshen e rinise.

Djali i nje ish sekretari partie qe me kishte bere shume padrejtesi mua dhe shume bashkefshatareve te mi, ne fillimet e demokracise me tha: se ishte i frikesuar nga bemat e te atit dhe tani ju do te hamerreni. Jo i thashe mor djale rri pa frike, nuk do t'ju cenoje askush, se iku ajo kohe.

 qe ke vuajtur, nuk te heq asnje presje, qe u rrezua komunizmi, edhe kjo eshte shume e drejte, por qe te kesh aq shume urrejtje qe po e transmeton sot pas 20 vjetesh, sikur nuk ka sens, prandaj te them, se bukur e ke shkrujt poezine:

Vrite,
       fjalën e ligë,
                     dhe trishtimin,

Bëhu,
            armik,
                        i së keqes,

E dashurohu,
                pa frikë,
                         me të mirën

keto fjale nuk kane koment, per nga dliresia e ndjenjave, te atyre ndjenjave qe shikojne nga e ardhmja, per peshen e fjales se nxjerre nga goja....

alidemso, flm per komentin korrekt qe ben, kjo tregon se ke sens inteligjent, une kam urrejtje per sistemin qe kaluam, por nuk kerkoj hakmarrje, te keshe bindje te kunderta nuk do te thote te keshe urrejtje.

Bredhi dhe rrufeja

 

 I lartë u rrita mbi njerëz, kafshë;

Askush s’më flet kur unë i flas.

 

Shumë lart u rrita, shumë i vetmuar –

Po pres: Çfarë pres, kush ma thotë mua?

 

Shumë pranë e kam mbretërinë e reve, -

Unë pres të parën e rrufeve

 

emo, meqe te merzita dhe meqe po degjoja nje kenge qe me coi tek dan rather, po te ve ca shprehje te ketij, sipas wikit:

 • "This race is shakier than cafeteria Jell-O."
 • "Things are getting hotter than a Times Square Rolex."
 • "This thing is as tight as the rusted lugnuts on a '55 Ford."
 • (When Georgia was called for Clinton in 1992) "Clinton is off to a start, rolling like a big wheel through a Georgia cotton field."
 • "This race is tight like a too-small bathing suit on a too-long ride home from the beach."
 • "He swept through the South like a tornado through a trailer park."
 • "Don't bet the trailer money on it yet."
 • "It's a ding-dong battle back and forth."
 • "Look at that. Can't get a cigarette paper between 'em."
 • "His chances are slim to none right now, and if he doesn't carry Florida, Slim will have left town."
 • "If a frog had side pockets, he'd carry a hand gun."
 • "You would sooner find a tall talking broccoli stick to offer to mow your lawn for free."
 • "Turn the lights down, the party just got wilder."
 • "It's cardiac-arrest time in this presidential campaign."
 • "It's too early to say he has the whip hand."
 • "It's about as complicated as a wiring diagram to some dynamo."
 • "This election swings like one of those pendulum things."
 • "This will show you how tight it is - it's spandex tight."
 • "Al Gore has his back to the wall, shirt tails on fire with this race in Florida."
 • "Smelling salts for all Democrats, please."
 • "Maybe you can bring some perspective on this, we're plumb out."
 • "When the going gets weird, anchor men punt."
 • "She didn't go to school just to eat her lunch."

 

Blessings on the hand of women!

Angels guard its strength and grace,

In the palace, cottage, hovel,

Oh, no matter where the place;

Would that never storms assailed it,

Rainbows ever gently curled;

For the hand that rocks the cradle

Is the hand that rules the world.

-William Ross Wallace

 

Keni pare ju te shkoi tjetri te postoj pyetje ne temen qe vete ngarkoi, e t'i sulen nja dy a tre si zagare te terbuar me ofendime e sharje, e ky pastaj kur t'iu kthej pergjigje adminet t'ia bejne llogarine abuzive me -35 komente, kurse ketyre te tjereve mos t'iu ndodhi gje?

 Kapo, ta paskan fut keta....

E pra, hera e 6 a e 7-te ne 1 e vit e ca muaj.  E flasin keta per nepotizmin dhe klientelizmin e Berishes, kur keta kane plot antare qe i favorizojne e i konsiderojne te paprekshem, pavaresisht cfare qelbesirelleku nxjerrin nga goja....

 Kapo, mos u merzit me keto gjona, i ka jeta keto..., por ti s'tundesh or babam

 E gjejne edhe rob t'urte mer jahu, qe nuk bo sherr me njeri... smiley

 Jo, mer jo, qe osht sherrxhi, ky s'ka shok, por te pakten nuk e kam nigju te perdote fjale te censurushme......, te pakten per aq sa kam nigju une.... Ja kane fut, kot, se te pakten, per rastin e fundit, nuk pati faj ky, por ai tjetri....Mbase edhe ate tjetrin e kan denu...

Alidems nuk behet sherri elektronikce derman.  Per te share e ofenduar kshu ne anonimitet mbas ekranit duke i dhene tastieres nuk eshte problem, kupton ti?  Sherri behet sy me sy, atje tregohet trimeria. Une ketu s'kam ardhur per keshtu gjerash.  Kam ardhur te bej nje dore muhabet, te shpreh qendrimin tim per nje teme, e ku ka mundesi te bej debat me ndonje qe mendon ndryshe.  As pune tundje nuk eshte, se keta qe i japin gishtave me sharje me keq se Berisha gojes nga foltorja e kuvendit, veten e tyre tregojne e gjithashtu i japin te drejte qendrimit tim.  Cfare eshte e dh*er, eshte qendrimi i admineve qe favorizojne disa tipa pa asnje lloj te drejte, vetem se i  njohin apo se ndajne te njejtin qendrim kur vjen puna tek nje teme.  Pershembull une e emigranti kemi perplasur koke  shume here ketu, por asnjehere nuk e kemi degjeneruar muhabetin ne kembime fyerjesh.  Nejse, njerez te vegjel dhe akoma me te vegjel adminet qe vetem largojne cilesi me keto veprime qe nderrmarin.  Se shpejti kane per ta hegjemonizuar mendimin ne peshk, ku do ngelen vetem ata qe mendojne njelloj.  Nqftse ky eshte qellimi i tyre, athere jane ne rruge te duhur...

 kush është në hemisferën... afër europës anyway... dilni e shifni hënën sot. smiley është e plotë dhe shumë afër tokës. Unë e "kapa" kur po dilte... FANTASTIKE fare.

 

une dola per ta pare por se pashe dot se qielli eshte me re smiley

 E mirë se do e shofim bashkë mot në Maj. smiley

 atëherë do jetë kaq afër tokës, prandaj. 

 Që të keni një përfytyrim vizual, është diçka e tillë: 

(p.s jo kaq e madhe gjithsesi, dhe kjo në foto, është një "oranje moon". )

Beautiful!

 Shume i bukur ky kompozim fotografik. Nqs e ke shkrepur vete, Ore, je i modh fare...

Sa keq qe doli Alma sot nga shtepia e Big Brother!

Vertete thua te jene te sinqerta televotimet? - S'me besohet qe njerzit vertete te duan Nedën aty brenda...

Nuk di cfare te them per ndershmerine e televotimeve... por qe Neda dhe Ogreni jane bere te padurueshem!

Ke shume te drejte!

Nuk dua aspak te me keqkuptosh me kete qe do te them, por kam pershtypjen se teleshikuesit ne Shqiperi jane mesuar kaq shume me telenovelat spanjolle/italiane/braziljane saqe kerkojne me endje keto historite e dashurive ne televizione si Big Brother, prandaj dhe Neda & Ogreni jane ende aty.

 

shuuuuuuuuuume e bukur. smiley :grin: smiley

a ka ku ta shoh te plote? apo kaq eshte?

 Fantastike. 

Nje meter toke

Nga: Shpirt i Lire

 

Gjithesesi cfare eshte e jona?
Ajo qe eshte e gjithkujt
Pasuria e perjetshme

Aty ku do te pushojme
Do te sodisim pertejmalet
Pertejfushat, pertejdetet
Aroma te reja toke
Aroma te reja lulesh

Do te kemi sy te shohim
Pertejjetes me gjate
Aty ku kendojne bilbilat
Me kenget e vete nates

Aty ku do te shkrihen
Dashuria dhe amshimi
Ku do te jemi zogj te lire
Te fluturojme ne cdo hapesire

Ku do te rritemi me guret
Me germimet e minierave
Do te gjejme shpella ari
Do te behemi shume te pasur

Dhe s'do te dime cfare te bejme
Me gjithe ate pasuri te kote
Ndersa krimbat do te ushqejme
Vetem ne nje meter toke

Keshtu e kemi ruajtur
Gjithcka ka per te qene e jona
Gjithcka kemi per te pasur
Gjithcka cfare perfundimisht na mbetet

Dhe s'e dime qe cdo orvajtje
Na nxjerr tek i njejti lume
Ndersa vuajme per se gjalli
Duke ngrene njeri-tjetrin

Kur e dime me se miri
Eshte e kote, eshte prape e kote
Se kjo bote, per te cilen vritemi
S'eshte e jona, eshte e huaj
Te me fale edhe nje here
Kjo bote edhe kjo bote

Jemi te ndershem po te themi
Krejt gjithcka cfare kemi
Eshte vetem nje meter toke

 Ca sqarime: 

- Fotot nuk i kam shkrepur unë. 

- fotot nuk janë të mbrëmjes së djeshme. 

Gjenden në net, dhe janë shumë të njohura. Fotoja e dytë, është edhe kartolinë madje. Nga kjo e fundit u kujtova për t'i gjetur. 

dhe... mbrëmë Hëna nuk ishte kështu (si fotot) këtej. Ishte e bardhë e zbehtë, por shumë e ndritshme, si dritë neoni. 

p.s flm adminit që e editoi foton e dytë. 

Vargje nga Edvin Kukunja:

...kam kaq pak vend

Ti je brënda një gjuhe
E huaj po aq sa edhe mishi im

Kam një shtrat mbi krye
Një shtrat bosh
Mbi faqen e një astri të ndritshëm

Denjësisht i mbijetoj kohës
Dhe gërryerjes së arsyes per të mbijetuar

E drobitur ëndrra  fshihet nën qepallë

Agu është prolog i arsyes
Zgjimi çështje vullneti dhe asgjë më tepër
...kam kaq pak vend në gjoksin tim për ty

Te fundit nga Meksika:

US Ambassador to Mexico Carlos Pascual has resigned amid a row over leaked diplomatic cables in which he doubted Mexico's ability to tackle drug gangs.

[...]

'Ill-feeling'

The Mexican president had not hidden his anger at the remarks made by Mr Pascual in the diplomatic cables, and reportedly asked for the ambassador to be removed from his post.

"I do not have to tell the US ambassador how many times I meet with my Security Cabinet. It is none of his business. I will not accept or tolerate any type of intervention," Mr Calderon said in February, in an interview with Mexico's El Universal newspaper.

"But that man's ignorance translates into a distortion of what is happening in Mexico , and affects things and creates ill-feeling within our own team."

President Calderon launched his crackdown on the drug gangs after taking office in December 2006

Mr Calderon also told the Washington Post that bilateral relations had suffered "serious damage" because of the US diplomatic cables.

The Mexican presidency said on Saturday that ties between the two countries remained solid despite Mr Pascual's resignation. 

Two ladybugs Vaclav VOLRAB

One more fagot of these adamantine bandages is the new science of Statistics.

~Ralph Waldo Emerson

Emerson Hall Harvard University

 "What is man that thou art mindful of him?

where's rav? smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).