Shefi ekzekutiv i “Apple”, Steve Jobs, është shfaqur sërish për të prezantuar iPad 2.

Jobs, i cili ka qenë i sëmurë kohët e fundit, u pa shumë i dobësuar gjatë prezantimit të djeshëm në San Francisko.

“Kompania jonë nisi me iPod-in, më pas erdhi iPhone dhe më tej iPad. Kur thamë se iPad do të ishte diçka magjike, njerëzit qeshën me ne. Por, në fund doli se ishte diçka magjike”, tha Jobs gjatë prezantimit.

Më tej, Steve Jobs shtoi se iPad 2 do të përfaqësojë një hap përpara dhe do të ketë një “dizajn krejtësisht të ri”.

iPad 2 do të jetë më i hollë, më i lehtë dhe më i shpejtë se origjinali iPad.

 

11 Komente

na cmenen kto gazetat : 

vdiq stivi,

jo nuk vdiq

jo dhe 4 dite jete,

jo dhe 4 jave

 

majkell dagllasi se ha dot vitin e ri,

uuu po ja se e mposhti smundjen

 

majkell gjeksoni ska vdek se i doli hija

 

aman ere na bote me zemer, se kina dhe hallet tona smiley

 

 Me holle. Me lehte. Me shpejt. smiley

Mua ky iPad nuk me ka pelqyer ndonjehere, megjithese jam tifoz i Molles. Si Laptop i thym me duket. Nejse pune kepusin ne dysh sa Samsungu, do e blija nje, mbase.

Sesht laptop po ipod i madh. Edhe titulli gabim, Jobs nuk eshte rikthyer por qe aty sa per ate prezantim.

Do shkoj t'a shoh kete iPad 2 se per te lexuar eshte i mire dhe per te mos marre me vete laptop-in kudo qe shkon kur udheton.

Sa per Steve Jobs, betejen e ka te veshtire me llojin e semundjes qe ka. Ja se si thoshte vete ne 2005 ne Stanford.

Steve Jobs - How to live before you die

http://www.ted.com/talks/lang/eng/steve_jobs_how_to_live_before_you_die.html

Une kam admirim te vecante per te, gjithshka e ka bere vete duke ardhur nga fillime te veshtira.

 I zoti mund te jete por nuk ka person me arrogant se ai. Cdo gje qe nxjerr apple eshte tmerrsisht "overpriced". Por nuk prish pune. Mjafton qe cdo gjeje ti vendosesh logon e apple dhe fanatiket e apple-it do ta blejne 2 here me shtrenjt. lol Jane bere njerezit si besimtar te "Fese Apple" me pape Steve Jobs.

Mos te flasim per kompanine. Ka nje vlere mbi $350 miliard dollare (Market Capitalisation). $40 miliard i ka cash sepse nuk shperndan dividente. Fitimet neto vitin qe shkoi ishin $14 miliard. Dhe me gjithe keto para nuk ka asnje program bamires. Ndryshe nga te gjitha kompanite e tjera te medha (pa perjashtim). 

He is an S.O.B!

 

An amazing "must" smiley

ky do te jete viti i kopjaceve tha Jobs-i gjate prezantimit!

apple 2 hapa para eshte gjithmone

i gjo pa vlere e shitur shtrenjt..

 Nuk ka njeri aty ne Shqiperi, ta ftoje ne klimen e ngrohte shqiptare, per t'ia hequr veremin. 

"...Kur thamë se iPad do të ishte diçka magjike, njerëzit qeshën me ne. Por, në fund doli se ishte diçka magjike”, tha Jobs gjatë prezantimit.

Qesh mire kush qesh i fundit smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).