Rreth orës 9:30 të mëngjesit Kryeinspektori i policisë ndërtimore të Tiranës, Ardit Kaja është qëlluar me disa plumba nga dy persona mbi motorçikletë. Kaja ka marrë një plumb në këmbë dhe është jashtë rrezikut për jetën. Ngjarja ka ndodhur në qendër të kryeqytetit, ndërsa Kaja ndodhej në afërsi të Bashkisë. Kryetari i Bashkisë Edi Rama ka akuzuar se atentati është organizuar nga Lëvizja Socialiste për Integrim. Vetëm dje, Kryeinspektori Kaja ka patur një konflikt me militantë dhe drejtues të LSI-së pasi urdhëroi heqjen e qindra flamujve të LSI-së të ngritura në shtyllat ndriçuese të kryeqytetit.

 

“Ky akt tregon harbutërinë e asaj force politike që me paratë e vjedhura që gjithë Shqipëria i pa në bllokun e turpit, ka dhunuar dhe ndotur qytetin tonë”, tha kryetari i PS pas vizitës në Spitalin Ushtarak. “Flamuj partish nëpër shtylla dhe pemë të qytetit, nuk shihen në asnjë qytet evropian dhe asnjë vend të botës së civilizuar dhe dua të nënvizojë se pavarësisht se PS nuk disponon mjetet e pallogaritshme financiare që ka pushteti i korrupsionit, ne jo vetëm që nuk kemi flamuj për të vendosur në shtylla e pemë, por asnjë poster nuk do të ngjisim jashtë vendeve të lejuara, sepse qytetin e duam të pastër dhe Shqipërinë e duam të pastër”, shtoi Rama.

Nuk ka ende të dhëna nga policia mbi ndonjë pistë hetimi mbi ngjarjen.

59 Komente

Asgje te mire nuk tregojne gjithe keto incidente qe po ndodhin, ende pa filluar mire fushata elektorale : Bidja ime po vertetohet çdo dite e me teper : keto zgjedhje jane BETEJA FINALE, dhe kete forcat politike e kane kuptuar shume mire !

Shumefishimi i incidenteve para-fushates, nuk le gje te mire te shpresosh per me tutje ! Jam mese i bindur se Opozita do kerkoje te provokoje incidente te tjere, ne menyre qe te delegjitimoje zgjedhjet; Nuk perjashtoj mundesine qe me 8 maj te kete ndoshta dhe incidente me te medha, dhe braktisjen e votimeve nga Opozita : tek e fundit, humbjen ne xhep e ka, perse t'a pranoje ?!

A nuk eshte me mire te vazhdoje me gjurulldine qe ka nisur qe pas 2009 dhe te pretendoje se zgjedhjet u manipuluan, listat u ndryshuan, se kartat u fallcifikuan, se votat dhe komisioneret u blene me "para fallco", - siç deklaroi me pergjegjesi Namik Dokle para 2 ditesh ?!

Rama nuk e dorezon Bashkine kollaj ! Me trazira e me dhune ka per t'a mbajtur ! Shpresoj mos te kete viktima, se populli e ha kot, Kryetari i Bashkise i ka kontot ne Svicer plot

 

 

Shpresoj te paguhesh ne nje menyre a nje tjeter; e kunderta do te ish e trishte..

 

O lefty i verber. Ta kam thene edhe diku tjeter, qe ai tipi, qe te shtonte ca y paska patur plotesisht te drejte

Jam mese i bindur se Opozita do kerkoje te provokoje incidente te tjere, ne menyre qe te delegjitimoje zgjedhjet; Nuk perjashtoj mundesine qe me 8 maj te kete ndoshta dhe incidente me te medha, dhe braktisjen e votimeve nga Opozita : tek e fundit, humbjen ne xhep e ka, perse t'a pranoje ?!

A ka budallallek me te madh, per nje njeri qe ka te pakten minimumin e IQ njerezore.?

Ngjarja ne Balldre, u inicua nga nje njeri qe te pakten siç thone eshte i PD

Ngjarja ne Dajt, sipas vete Kandidatit te PD, nuk ka qene e drejteperdrejte ndaj tij.

Kete Policin e Bashkise, me siguri e ka gjujt d.v.naltmadhnija e tij Edvin Rama. 

O temporas o mores!!!!!

Nuk e di se ku ju shpije budallaleku juve. Ju fajin ja vini Edi Rames, qe do me ardhe ne pushtet. Po pse nuk ja vini Saliut, qe me thonje me dhembe do me e mbajt pushtetin????

Ai njeri ogurzi ka dhene prova se eshte gati te djege Shqiperine, per ate karrike. Pse jeni kaq trushpelare, mor zot???

Jam dakort, bile shume dakort me shqetesimin tend, per dhunen ne kete fillim te zgjedhjeve, po te akuzosh nje pale, pa e permendur palen tjeter, kjo per mua, eshte felliqesi. Dhuna eshte dhune, politike ose jo. Ajo nuk ka ngjyre. Ajo eshte prone e krimineleve, e njerezve me deviacione mendore, dhe si e tille ajo duhet denuar me force vetem si e tille, dhe jo te keqperdoret politikisht, duke i vene palet njeta kunder tjetres, ne dy llogore, dhe te qellojne njera tjetren me snajper...

Jo mor vella, ti me keto qe thua, ta ka qefi per nje lufte te vockel civile, kurse mua aspak.

patrioto, shif cer thot Bushi me lart. smiley

E kam menduar fiks sa here, por pa e artikulu dot. Por edhe nqse shperblehen ne nje menyre a nje tjeter, edhe pse nuk eshte me "e trishte", mbetet shume e pegerur gjeja. Sidoqofte, ne rastin kur e ka nje shperblim, si mendon qe ky realizohet:

- per numer komentesh

- per kohe sherbimi

- per cilesi te perceptuar nga shefi

- ne natyre?

- ne forme privilegjesh te tjera (ne anglisht keto quhen "perks&quotsmiley.

Po ashtu kam mendur qe sikur "takemi" te jete me shum se nje: a ka konkurrence mes tyre, zili per komentet me te mira te X-it, a ka mbulim fushash, njeri mbulon artin, tjetri ekonomine, a ka "markim" kundershtaresh me te spikatur, te kujtohet se si Xhentile "mbajti" Maradonen, psh a ka nje te caktum per me majt Idrisin, te cilin e imagjinoj ose sallaks si Shyq Ballgjinin, ose playmaker, si Iljaz Cecon, te dyja shembujt i kom mor nga Dinamo, s'di pse shkojne ashtu, dhe s'di pse s'me duket si Vasilllaq Zeri Idrisi mu, mbase per shkak te kaurrllikut (tobestrakfullah) smiley  por po te ishte idrisi me tironen do ishte ose Tit Ramadoni, ose daktorri (jo Sala, kuptohet, por Tit Dibra). smiley

smiley

 Eh Mer Em, kohe sahan lepresish, nuk po perdor ate shprehjen tjeter, qe perdor dikush ketu me shume kulture, nje lepirje, trupore shume e veshtire, per nga celesia dhe teknika. 

Po keta nuk e bejne per shperblim, jo, se ta bonin per ate pune, ja boj hallall, (qellimi justifikon mjetin) por e bejne nga idiotsia, nga verberia, nga traplleku. Pune IQ

Po ç'ti besh, jetojme ne Shqiperine tone te lumtur dhe krenare, megjjithese pak te 10re

Alidems, keta e bejne nga idiotsi, verberia e traplleku po ata te PS-se nga se e bejne?

 Kapo, nuk bej dallime, por per rastin ne fjale, nuk po me rrihej pa folur. Besoj se edhe ti je dakort me komentin e komentit....

Dakort jam, por keto persiatjet e PS-istave apo mbeshtetesve te PS-se per te kryqezuar mbeshtetesit e PD-se si militante, harbute, barbare, te pacivilizuar, servile etj etj. i bie si me i thene tenxherja kazanit qe qeke nxire shume...

 O Kapo, por ti ishe i barazlarguar, nga na dole tani qe u bere anè.

Qe te jesh i qarte, lexoje komentin e Lefty-it, dhe pergjigjen time, pastaj mundohu qe te besh te baraslarguarin. Te pakten kupto se per çfare behet llaf.....

Kur thashe une qe s'jam ane? Ane e ca ane biles! Une jam ana qe i kryqezon partiaket dhe mbeshtetesit e tyre ne klimen e tashme politike ne Shqiperi!

E lexova komentin e Leftyt dhe jam shume i qarte.  Edhe ti lexo komentin tim me siper dhe kupto per cfare behet llaf gjithashtu.

Lexoji mire ato qe shkruhen, mendohu, pastaj edhe mund te besh verejtje.

Jam dakort, bile shume dakort me shqetesimin tend, per dhunen ne kete fillim te zgjedhjeve, po te akuzosh nje pale, pa e permendur palen tjeter, kjo per mua, eshte felliqesi. Dhuna eshte dhune, politike ose jo. Ajo nuk ka ngjyre. Ajo eshte prone e krimineleve, e njerezve me deviacione mendore, dhe si e tille ajo duhet denuar me force vetem si e tille, dhe jo te keqperdoret politikisht, duke i vene palet njeta kunder tjetres, ne dy llogore, dhe te qellojne njera tjetren me snajper...

Ja kjo eshte baza e komentit tim, nqs nuk te pelqen, te me falesh, por "me dhimbje, vella, me dhimbje" do te te ve ne rendin e atij tjetrit......

O alidems po leji rendet se ngele duke me vene ne rende e duke me futur ne grupe qe s'me perkasin! Une te bera nje pyetje, e nuk te vura ne ndonje rend ty e ti u nervozove kaq shume sa me vure ne rend mua.

Kurse mua me duket dikur jemi perseri tek agimet e stines se madhe. Per nje kategori fatkeqe te jesh i majte dhe i arsyeshem eshte te jesh armik klase. Kushedi c'do te shohim edhe per nja 30-40 vjet.

Per nje kategori fatkeqe te jesh i majte dhe i arsyeshem eshte te jesh armik klase.

Po te jesh i djathte dhe i arsyeshem? apo per nje kategori fatkeqe tjeter, keta njerez nuk ekzistojne?

"Te jesh i djathte dhe i arsyeshem" kerkon informacion tjeter per t'u kuptuar si togfjalesh. Une kam shoke te tille, keshtu qe e di se specia ekziston dhe eshte specie qe ta ka qejfi me u ul ne tavoline.

E cfare informacioni kerkoka per t'u kuptuar?

Meqe je ne Amerike, sa here qe akuzojne dike (qe ne te shumten e rasteve eshte e vertete) per racist ose homofobik, shprehja e pare qe nxjerrin nga goja per vetmbrojtje eshte "Some of my best friends are black/gay".

gjemb, sot kam ne te njejten kohe edhe deshiren e mire por edhe ndjeshmerine e keqe per tu marre me shpjegime-keqkuptime zinxhir.

te djathtet e arsyeshem jane nje bashkesi me prerje zero me kategorine qe po perflasim ketu. ti me detyrove te flisja per ta, sepse s'te pelqen te flasesh per te majtet e arsyeshem, dhe as per luften qesharake te klasave qe eshte bere ne vazhdimesi ndaj ketyre sa here ne pushtet ka ardhur enveri i vogel. fat per disa qe sot kufijte e shqiperise jane (me) te hapur, dhe detyren e cuarjes perpara te historise, ne sensin marksist te fjales, ua lene me te pafateve.

ti me detyrove te flisja per ta, sepse s'te pelqen te flasesh per te majtet e arsyeshem

Nuk besoj se ndihmojme shpjegime-keqkuptimet zinxhir kur bejme te tilla "assumptions".

Sa per sqarim (meqe dolem nga tema): per mendimin tim personal, eshte fatkeqesi qe njerezit do e perdorin atentatin ndaj drejtorit per qellime politike kur ende nuk ka thene gje hetuesia (qe rrezik asnjehere s'do e zbuloje se nuk kane ngelur me eksperte te huaj). I uroj sherim te shpejte drejtorit. Mund te jete ashtu sic thote z. Rama, mund te jete edhe tjeter per tjeter. Dhe jo, nuk jam dakort me ato qe thone ekstremistet Berishjane te cilet etiketohen pa te drejte "te djathte".

imi eshte deduktim, jo supozim. une po flisja per dardhat, e ti kalove tek mollet, gje qe me shtyn te deduktoj se nuk te pelqen te flasesh per dardhat.

vertet, ketu kam mohuar mundesine qe ti te jesh i obsesionuar me mollet dhe te mos pyesesh ne cfare bashkebisedimi futesh, te mos pyesesh cfare ka thene pararendesi, por te kalosh automatikisht tek obsesioni yt. supozimi im eshte qe ti s'je i obsesionuar, sepse ky supozim eshte absolutisht i nevojshem qe une te te kthej pergjigje.

ps: shqetesimi im eshte per luften qe i behet arsyes, kesaj vetie te humbesit ne luften e turpshme ideologjike qe behet ne shqiperi.

po e le ketu, dite te mire.

jo 'Svicer', por Zvicer, o Shaqir !

 

ps: mor po si nuk doli nje berishist qe te shkruaje korrektesisht shqipen ?? Gjynof, se shefi i tyre e ka deklaru vete se pasioni i vertete i tij ka qene gjithmone letersia ! Mjere ai per analfabetet qe i kane shku nga mrapa !  smiley

.. mor po si nuk doli nje berishist qe te shkruaje korrektesisht shqipen ??

smiley

Shumica jane ose me deftese fallco te shkolles se mesme qe nga koha qe u veshen police ne fillim te viteve 90-te ose me kurs jurrisprudence 3 mujorsh tek plepat!!!  Une njoh nje dore te mire te kesaj kategorie!

Nuk po i fut te gjithe ne nje thes! Falje per ate pakice qe jane vertet te shkolluar ndershmerisht. Por e keqja eshte se duke qendruar me kete llumin e deftesave fallco dhe plepistet edhe keta te shkolluarit jane bere njelloj! Mos shko me tutje vetem shiko fjalorin naziskin dhe lopçarist qe perdorin neper intervista ne TV. Me e keqja eshte se ky lloj menyre e komunikimit dhe kjo lloj kulture (PR) eshte perhapur si kolera tek te gjitha partite politike.

Sali Berisha do te mbahet mend ne histori per rrenjosjen e nje kulture komunikimi idiote dhe lopçariste ne PR-in e politikes shqiptare!!! Nje zot e di sa kohe do qe te shkulet kjo gangrena i mbjelle nga Saliu ne kulturen e politikes shqiptare me aq zell dhe e perqafuar rrembimthi nga te gjitha partite. Perfaqsuesit e PS-se duken pak me te moderuar ne komunikim por pa asnje dallim nga PD-ja ne menyren e drejtimit!!!

Nejse ... Zoti perpara ... ne mbrapa! smiley

Ore, une nuk e kam aq shume me ata salista qe jetojne ne Shqiperi (atyre "kur u ndanë, aq u ranë&quotsmiley, por me keta qe vijne e shkruajne ne blogosferen shqiptare ! Eshte e hatashme sa kollaj mund ti detektosh : po qe shkrujt si me kembet e pules (dhe nuk eshte puna vetem tek gabimet ortografike, por mbi te gjitha, sintaksa !!), dije se eshte salist ! E ke te sigurt ! A thua se, me shume se perkushtim politik ndaj figures politike te Shefit, eshte grumbullim i natyrshem lopçaristesh ! Se sa per shefin, ai kur ulet e shkruan, di si shkruan (duhet me ditë se Sala ka shkrujt ne vitet '91-'95, ne shtypin shqiptar, me pseudonim, artikuj qe do i kish zili per nga publicistika cilido gazetar e publicist i sotem !!). Gallata eshte me keta qe i shkojne prapa : a thua se kane qene te destinuar qe ne zanafille te perbenin detyrimisht taborrin e tij !  Qyfyre !!!

Eshtë shumë e çuditshme, se sa te indoktrinuar, jeni ju, zhurmuesit e botes virtuale, që veteshpalleni 'te majte', duke mos pasur asnje lidhje me vlerat reale te saj, por vetem i sherbeni interesave te partise, qe ju 'rriti' dhe ju edukoi, duke ju bere te besoni, se ju jeni te vetmit, midis shqiptareve, qe keni nje mendim te rafinuar dhe nje kulture superiore, karshi te tjereve, sidomos atyre, qe nuk perkrahin ideologjine dhe interesat tuaja, zakonisht meskino-mafioze. Se fundmi, kjo paranoje kolektive narciste, ju ka çuar aq larg, sa te identifikoni jo vetem si Saliste, gjithe shqiptaret qe nuk besojne ne vlerat(lexo: antivlerat) e partise tuaj, por dhe ta shnderroni kete ne nje dogme, qe ju ka vetehipnotizuar.

jo 'Svicer', por Zvicer, o Shaqir !

 

ps: mor po si nuk doli nje berishist qe te shkruaje korrektesisht shqipen ?? Gjynof, se shefi i tyre e ka deklaru vete se pasioni i vertete i tij ka qene gjithmone letersia ! Mjere ai per analfabetet qe i kane shku nga mrapa ! 

Kurse ti nderkohe, do beje mire, te perdorje ndonje presje aty-ketu(jo domosdoshmerisht, kudo qe nevojitet, sepse do mbingarkoheshe shume menderisht). Dhe boll perdore dialektin, si justifikim per gabimet e mundshme, te pashmangshme ne rastin tend.

Lefter, ti je vetem nje vegel e verber ne duart e krimineleve.

 avash ore me keto komentet se po tregoheni aq rende sa politikanet

 Mire e ke ti agonn, por kur ben nje debat, apo komenton mbi nje ngjarje, edhe mund te mos jemi dakort, por kur veme palet ne kandar, ai guri i kandarit duhet te jete ne vendin e vet, dhe jo ti biesh me majen e thoit, per t'ja fut bleresit

 Ai Meta ariu i cirkut akoma ben fushate, duhet te ishte ne gjyq ne fakt , ngre dhe flamure neper shtylla!!! 

fakti qe vete "krye-Ram-izi" juaj doli dhe tha qe atentatin e beri nje "sherbetor i shtetit", pra ja vuri damken politike ngjarjes pa me te voglin respekt per hetuesit dhe punes se tyre, tregon se ai i mirepret, per te mos thene i shkakton vete kto incidente, per te perfituar politikisht.

sikur te ndodhte nje gerdec i dyte do ishte mrekullia vete per Ram-izin dhe ju horrat e kuq qe i gelltisni fjalet e tija si me qene mesia vete!

PS. Sa per aludimet mbi "IQ-ne" qe thone disa ketu... s'ja vlen me zgjat muhabet se kjo dreq barbarizme ka kte " Q " qe ne gjuhen tone tjetersohet kollaj ne shpalosje trimerie "linguistike"!!

Uee, hudh budallai nji llafe ne blog, sulen 100 te mencur ta zberthejne. Nej koment per ket ngjarjen keni? Un e kom nji. Fajin e ka Kaja qe heq flamuret vend e pa vend. Ne nje vend demokratik liria e fjales eshte e shenjte dhe poplli yne trim e mbron me gjak lirine. N'kohen e enver hoxhes arma mo e tmerrshme ishte thika ose gjysma tulles. N'kohen e salihit silenciatoret jan bo si pistoleta me uje.

e kam thene edhe here te tjera dhe po e perseris se Shqiperia eshte e pushtuar nga nje bande kriminelash dhe si e tille mund te clirohet vetem me force. Shikoni Gedafin dhe regjimin e tij. Nuk ka asnje dallim.

Jam dakort, bile shume dakort me shqetesimin tend,

Po pse o Alidems ? Me yyyyy .....ne fund te mbaron edhe ty ? Vetem left me ..yyyyyy ...ne fund mund te thote gjera amazing. Biles po me ben pershtypje se paska ardhur edhe nje ndares lesherash ose leshshs me ...shshshshhsh.... ne fund .

 "assumptions".... smileyqe po na shfaq keqardhje e pakenaqesi ndaj "keqkuptimeve " zinxhir me Left me ..YYYYYYY ne fund.

Ore ketu po ndodh dicka me duket .Sa per sqarim Lefkofeja hyn tek katergotia e pyetjes "A eshte prifti popull " Lefkofeja eshte dicka si pune njohesi i gjuhes shqipe qe JO vetem PD duhet ti vije turp po ta perdore , por edhe kjo parti e fundit me komuniste nuk duhet ta pranoje . Left me ....yyyyyyyyy ne fund,  eshte nje rob i mie qe hyn tek kategoria "ksehases " Asnjehere nuk shquhet as per argument as per qylttyre . Thjesht shtyp butonin e gazetes 55 ,dhe  per kete ngjarje qe "duhet te shprehet Ligji , dmth prokuroria " ashtu edhe per 21 Janarin e gerdecin , Mediun e te tjera qendron ajo qe eshte shprehur nga Saliu "krimineli Rama se ka per gje te vrase njerez".

Ngjarje e rende por MESAZH ! Dritan Prifti ...hiq dore nga vidiot e tjera . Dhe Dritani i njeh me mire nga te gjithe anetaret e LSI ...me mire se Gjembecet , ata me t'kapme dhe vete Left .....me YYYYYYY ..ne fund . Ai e pa se cfare LIGJI ka ne kete vend . Denoncon  ...ne nje vidio ....dhe ne nje tjeter i thone ti ke kruajtur hunden

 Jam dakort, bile shume dakort me shqetesimin tend...???????????

E mer Alidems , ti mire e ke por qemoti kan pas thene " Nuk varet si e cfare thua , varet ne c'vesh bie " ,Thone qe ka vlere edhe tek PPU kjo shprehje megjithse del tek tuk edhe ndonje a- ssum... smiley Erdhi prilli me duket !

 You Rock

Drizo, te paskam sha kot!!!!!!

 Ho me se noi peder do kete qene edhe ky, si i zoti i vet! 

Tekerizi!! 

 

P.S.

E pate ate videon e atyne cunave t'hajthem te PD-se duke tun flamuret nen muzgun tironas? 

 

 Cudi !

Kane ndodh gjithe keto atentate kohet e fundit.

I pari i kandidatkomunarit te Dajtit, i kandidatkomunarit te Balldren a cer e ka emrin fshatcity atje, i Tal Ljepurit dhe ky i sotmi gjithashtu. E vecanta eshte se ne te kater rastet atentatoret nuk kan pasur nishan smiley

Ca fati !

ene 50% e tyne osht bo prej motorrit!

Duhet me nxjerr ene nonji moratorium per motorrat si ai i skafeve. smiley

Duhet me hap ene nji pist hetimi nese ngjarjet e fundit kane te bejne me zhdukjen nga faqja e ekranit e nje personazhi te njohur qe per momentin nuk ia themi emrin e pervecem, por qe i fillon me "S" dhe i mbaron me "onila"

 Tani qe ka ba vaki i gja kjo eshte e sigurte:

  • Mund te jete me pushime ajo S-ja
  • Mund t`i kete ik muza
  • Mund ta kene pushu per sjellje jo te mire me shoket e shoqet e kolektivit
  • Te kete dhenedoreheqje ( kete e them si mundesi teorike smiley )
  • Mund te kete marre leje pa te drejte rroge ( po sa e bukur ka qene kjo ne vaktit )

Ene mund te kem harru ndonje gje po une ne fakt kam ngel pa busull smiley

Shkembim.

Gonja keteja nga Klani, Sonila andeja nga Topja.

 Ke dokument per kete qe thua ti ?

Jo, nje supozim i imi.

 oh, si keshtu! nuk duhet te aludosh pa fakte. Jemi apo s'jemi serioze ketu tek peshku.

Per Sonilen jemi shume serioze.

 Koth, se kan pas me termen keta, se po ta kishin " keta jane edhe te kesaj( dhe bo sikur shkru) edhe te asaj ( dhe bo sikur shkrep)"

ps

Si t'ka shku ajo telenovela ty, ka pas nai hapy end-y

 Po fatin qe kam une mos e paste as hasmi mer Alidems smiley

Jete e poshter e nuk po me jep njeri xhevap pa mire te tjerat. Kam nja dy qe mund te futen mik, po i lexojne ftesat e miaj per kafe a vere kur u skadon afati smiley

 hajt lale, boj gajret, se ka edhe mo keq......

 Ej ka dhe keshtu mer:

Kothi ka miq ne administraten e PPU-se ene ban lutje me shkrim per hapjen e nje teme te vecante me titull :

Te shpetojme Kothin !

dhe nentitull :

Jepni info per cudiberesen e medias shqiptare qe Kothi te kthehet serish ne rradhet e normaleve. smiley

Une kam konstatuar qe mungesa e asaj vete ne ekran ka shkaktuar deformime mediatore ne informim.

Oh sa bukur e interpretonte , me lot ne sy, plagosjen e atij kolegut qe raportonte nga sheshi me 21 Janar dhe qe i kaloi vdekja 5 cm afer !

Po kur Imami u tha po ate dite demonstruesve : Pederaste ! nga studio e e Soniles ? O cer mrekullie mediatike !

Duket aq bukur ishte sa cdo gje tjeter tani na duket banalitet ! smiley

e mor Koth, te ngeli mendja tek Sonila. Sonile jane shumica ne shqiperi, prandaj eshte katandisur vendi ne ate derexhe. jeni te zote te beni dicka, te vrisni friken dhe servillekun ...

 

Fjale... fjale Koth dhe perseri fjale. 

 Pikerisht pikerisht. Tek Sonilat e kam fjalen e mashkullore ndonje variant tjeter qe mund te propozohet ketu me kusht qe gazetar nderi si letyre te jete vete Fahri Balliu smiley

Lira,

nuk kam agje ne dore une me shume se kaq.

P.S. Kush do nje shishe vere smiley

 e kuptoj qe nxjerr mllefin por ajo nje cope femer eshte. cfare t'ju besh burrave qe jane bere si femra te liga atje. kane turp keta njerez, kane seder, kane atdhe ... ? Por edhe mend nuk kane. sepse kishte ''aty'' edhe per tu rregulluar shqiperia edhe per ta, qe te benin nje jete te mire. por jo vetem qe jane te liq por  e kane dhe trurin sa te pules ...

KJo qeka si me e sofistikume.  Krietari doli e tha se ja ka bere LSI per flamuret, po kjo qenka njesoj si atentati Leprit, Dhe atij per politike thua tja kene bere. Sikur ska ere te mire kjo pune!!!!.  Ato atentatet e para ishin pune "idrizash", po kjo.......

Po ata u vrane dhe u plagosen mu ne mes te bulevardit me dur ne xhepa nga kriminelet e saliut dhe ju prape e dashuroni frymorin. Dhe ka ndodhur vetem 45 dite me perpara. Sa shpejt haroni, apo nuk te ben pershtypje?

Hala te ura ti sheme...... 

smiley

Hala te ura ti sheme....

Akoma nuk e kane lajmeruar qe ka mbaruar demostrata,ska faj shemja nga kryeministria deri tek ura e lanes e beri per 4 sekonda,pastaj u ankonte qe gazi lotsjelles ishte i skaduar.

Atentat,ca lesh atentatesh asnjoni nuk paska nishon,fatmiresisht.

 absurditeti ne Shqiperi eshte qe cdo gje qe ndodh, edhe aksidentet rrugore nga shpejtesia e larte per arsye te alkolizimit, cdo gje eshte ngjarje politike.....kush e ve doren ne zjarr qe ky mjerani qe eshte plagosur nuk e ka plagos ndonje qe i ka dhene leke per ti kryer ndonje pune ne bashki, ky nuk ja ka kryer, dhe tani ka mar kusurin. Nese del njeri qe e ve doren ne zjarr per kete pune, atehere hajde bujrum e bejme zhurme te gjithe bashke: majtas e djathtas!

Ec e thuaj, qe nuk jemi shoqeri e dhunshme. Cdo mosmarreveshje, cdo ngaterrese, cdo konflikt, nuk ka rendesi sa i madh apo i vogel, cdo flow chart perfundon pashmangerisht ne dhune (sipas rasteve dhune verbale, dhune fizike, thike, pistolete).

Ca po ndodh mor keshtu,po kjo aasht e pakuptimte  dhe primitive.Ku asht shteti dhe ligji o njeres.Me keta vrases duhet vepruar shume ashper qe te mesojne tjeret,se nuk vritet njeriu per asgje.Po pse mor vetem neve bejme keshtu pune te ketilla te ndyra.Vrasim amerikane,vrasim per xhelozi,vrasim per parti,vrasim per pushtet.vrasim per toke,vrasim per nje domate,vrasim per nje pellembe toke.E vrame Shqiperine more, njerezit nga hakmarja po largohen .

Po ka vendose  me i hjeke flamujt- po pune e madhe,nuk mi ka hjeke tjegullat nga catia.Ka autorizim  dhe vendos more,Po mire  nese kapen keta me motociklete  si do e arsyetojne kete veper kriminale,para drejtesise po per familjen e zotit Kaja ,kur do kuptojne per vrasesin e anetarit te familjes se tyre.

PD ka me e marre me dhune ket here , mgjth tirona sja jep voten malokut .

Kom bo muhabet me ca njerez afer pushtetit - Pd-se dhe ket rradhe e kane te sigurte fitoren do perdorin te gjitha menyrat .

Plagosja e Kajes eshte gjest i paster dhe i paekuivokueshem intimidimi. Vrasesit, padyshim profesioniste, i jane afruar aq sa per ta eleminuar pa problem, por nuk e kane qelluar per vdekje, duke shtene vetem drejt kembeve (as shoferi nuk eshte cenuar). Kjo teknike quhet gambizim (gambizzazione) .

Tani, mua si qytetar me shqeteson shume fakti qe ka persona ne liri, te afte per te kryer materialisht krime te tilla, por edhe me shume fakti qe ka persona te afte te POROSISIN akte te tilla kriminale!

Perballe ngjarjeve si kjo, per hir te ndjenjes se shtetit, te gjitha institucionet shteterore, permes perfaqesuesve te tyre me te larte, duhet te shprehnin menjehere solidaritet te plote me viktimen dhe denim te prere autoreve, materiale dhe porosites. 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).