Dritan Prifti ka deklaruar për të përjavëshmen Mapo, se, disponon video më të tmerrshme se ajo që publikoi, për kreun e Lëvizjes Socialiste për Integrim.

Gjatë një interviste në të cilën ai komenton zhvillimet e fundit politike në vend, është shprehur edhe për hetimet më të fundit për korrupsion, shkak për të cilin i hoqën imunitetin dhe është nën hetim. 

Paralajmërimi i Priftit, për prova edhe më të rënda filmike të korrupsionit shtetëror edhe më të lartë se ai i ish-zëvendëskryeministrit Meta, do të ishin një alarm për situatën politike në vend, nëse vetë deputeti Prifti do të pranonte publikimin e tyre. 

Ish-ministri i Ekonomisë dhe Energjitikës deklaron se, nuk ka asnjë garanci se videot nuk do të përdoren edhe kundra tij, ndaj ai është i vendosur të mos i publikojë ato asnjëherë. 

Sipas Dritan Priftit, dikush e ka sulmuar atë me armët që ai disponon, pikërisht biseda të inçizuara nga njerëz që ushtrojnë presion ndaj tij politikisht për afera korruptive gjatë kohës që ai drejtonte Ministrine e Ekonomisë dhe Energjitikës. 

Shprehimisht Prifti deklaron se përdoren në mënyrë të jashtëligjshme videot e tij për t’i mbyllyr gojën që të ndalojë misionin. 

Dy muaj më parë Dritan Prifti publikoi në emisionin Fiks Fare në Top Channel një video ku shfaqej ai dhe kreu i Partisë Lëvizja Socialiste për Integrim që kërkonte favorizime për biznesmenë të caktuar pjesëmarrës në tendera që zhvillonte Ministria e Ekonomisë. 

Mirëpo gjatë hetimeve për autenticitetin e videos së publikuar prokuroria deklaroi se kishte zbuluar edhe një video tjetër që e implikonte vetë denoncuesin Prifti dhe për këtë arsye kërkoi heqjen e imunitetit për të dy deputetët. 

31 Komente

 Paralajmërimi i Priftit, për prova edhe më të rënda filmike të korrupsionit shtetëror edhe më të lartë se ai i ish-zëvendëskryeministrit Meta, do të ishin një alarm për situatën politike në vend, nëse vetë deputeti Prifti do të pranonte publikimin e tyre. 

Kjo thënia, sidomos: 

edhe më të rënda filmike të korrupsionit shtetëror edhe më të lartë se ai i ish-zëvendëskryeministrit Meta,

të vë në mendime. Për kë ta ketë fjalën? Se mbi zv kryeministrin Meta është vetëm një tjetër. Apo ka më shumë sesa një? 

Apo Prifti gënjen? 

 

Po keshtu kane per t'ia nxjerre te palarat njeri-tjetrit. Sesa i vertete apo jo eshte paralajmerimi i Priftit do ta tregoj vet koha.

 Na çau tra*in ky Prifti, na eshte bere si budallai i fshatit. Ke apo s'ke vidio te tjera? Po pate nxirri, qe te shpetojme nje here e mire, ne dhe ata qe kemi lart. Nese ke frike, mos na boj poça, te mos na beje interesantin.

Si i thone nje fjale shqip " o fol e mba, o 10 e ha...."

O Prift, po pate nxirri, sa me shpejte qe te shpetosh edhe ti vete, se po nuk i nxorre, do te gjeje ndonje aksident, si padashje, dhe do te shkosh per lesh, si Kosta......

 O Prift, po pate nxirri, sa me shpejte qe te shpetosh edhe ti vete, se po nuk i nxorre, do te gjeje ndonje aksident, si padashje, dhe do te shkosh per lesh, si Kosta......

rregullohen ato punë, se videove mund t'u bësh edhe kopje smiley. I shpërndan dhe në dy tre vende të sigurta.

Prifti ka studiu në Amerikë, i di këto punë. Po pësoi gjë, me testament hapet videoja. 

Po kjo përmbajtja e videos, thonë, është shumë e fortë. Ka disa njerëz që prapë thonë, se e kanë parë. 

dhe më e rëndisishmja: është një nivel MË LARTË se zv. kryeministri. Kush është atëherë, për kë bëhet fjalë? 

 

nuk e di se si vazhdon te ekzistoje nje vend si ky yni. prifti thote kam video te tjera ku jam edhe une duke vjedhur edhe prap nuk arrestohet!!!

Video te tjera? Tani e ka bo balte, pse si con te ajo websijti Go-Daddy, se na lodhi.

Prifti Disponon video me te tmerrshme-thote artikulli.

Me te tmerrshme?! Sa? Pame Meten duke vjedhe. Fine. How can you top this up?

Sala duke ngrene Luanin? Basha ne pishine me krokodila?

 

Ky Prifti me duket se do me dhone heart-attacks now. Hap mor vlla i website, most maj popplin m'hava...

Kercen prifti nga belaja...smiley

Dritan Prifti ka deklaruar për të përjavëshmen Mapo, se, disponon video më të tmerrshme se ajo që publikoi, për kreun e Lëvizjes Socialiste për Integrim

Video me te tmerrshme... Meta lakuriq?

Ish-ministri i Ekonomisë dhe Energjitikës deklaron se, nuk ka asnjë garanci se videot nuk do të përdoren edhe kundra tij, ndaj ai është i vendosur të mos i publikojë ato asnjëherë.
 

Dmth paska qene edhe Prifti lakuriq?

Kadale kadale mor peshq mos e kapni grepin menjehere, se edhe e kemi thene qe eshte mese e sigurte se videot do te nxirren ditet e fundit te fushates. Tani kane filluar vetem ngrohjen e opinionit futjen ne tave, çorba do pak kohe te serviret. -

E fillojne me - videot i kemi po nuk i nxjerrim - pastaj - edhe mund ti nxjerrim po na u garantua imuniteti etj etj - e ne fund te fushates fiksi ka per te pas dhurata per ju te gjithe dhe per mua.

Se nuk behen gjerat ashtu sic mendoni ju thate fare. 

Duhet edhe pak hi syve sa per te thene qe dalja erdhi natyrshem, pa shtrengime fushate

Sa mire, do gezohet populli qe videot do dalin per fushate dhe jo per ndonje arsye tip parimore si psh luftojme korrupsionin etj....

Pa lidhje

OMG!!! Not again! deja-vu!!! smileysmiley

Jemi ne pritje te bemave te politikaneve... Se tani, Shqiperia e mjere, eshte kthyer ne nje telenovele aq komike sa dhe te trishtueshme e te peshtire.

Mbret ke te drejte, ne fillim testohet terreni, behen ca preliminari pastaj hyhet ne thela, po ne jemi te padurueshem, i duam menjehere, direkt e te hiqi breket na shkon mendja, edhe batutat me dhjerje,ngrenie, lakuriq u bene.

Besoj se ndonje gje kompromentuese per Salen e ka ruajtur, nuk besoj se Rama e dogji veten duke e pranuar, vetem per voten e kote parlamentare qe ka Prifti. Ajo vote nuk ndryshon asgje, kurse nje video me Salen do ishte politikisht e paçmuar.

Sigurisht qe Prifti ne radhe te pare ruan bythen e vet, po edhe Sala e ruan mire bythen e vet, prandaj do jete shume interesant ky 'duel i heshtur'.

Paralajmërimi i Priftit, për prova edhe më të rënda filmike të korrupsionit shtetëror edhe më të lartë se ai i ish-zëvendëskryeministrit Meta, do të ishin një alarm për situatën politike në vend, nëse vetë deputeti Prifti do të pranonte publikimin e tyre. 

Ish-ministri i Ekonomisë dhe Energjitikës deklaron se, nuk ka asnjë garanci se videot nuk do të përdoren edhe kundra tij, ndaj ai është i vendosur të mos i publikojë ato asnjëherë. 

Sipas Dritan Priftit, dikush e ka sulmuar atë me armët që ai disponon, pikërisht biseda të inçizuara nga njerëz që ushtrojnë presion ndaj tij politikisht për afera korruptive gjatë kohës që ai drejtonte Ministrine e Ekonomisë dhe Energjitikës. 

Shprehimisht Prifti deklaron se përdoren në mënyrë të jashtëligjshme videot e tij për t’i mbyllyr gojën që të ndalojë misionin. 

Nuk do perdoren kundra tij? Pra ketu Prifti ketu pohon qe ne videot qe ka rregjistruar edhe ai vete ka kryer vepra penale? Prifti kerkoka te dilka i lare teresisht meqe do jepka prova per korrupsion te larte.  Cfare langaraqi!

Meqe nuk i publikon asnjehere, athere pse i permend ato? Mos Prifti po ben shantazh ende sic bente nga marsi i 2010-tes deri ne janar te 2011-tes?

Perdoren ne menyre te jashtligjshme per ti mbyllur gojen? Sic Prifti perdorte videon e tij ne menyre te jashtligjshme per gati 1 vit?

Kellire koke e kembe!

o cuna permbajtjen e videos e di gjith Tirana vetem ne qe jetojme jashte se dime.Pritet vetem konfirmimi audiovizual

 E vertete , te gjithe e dine....

can you please let us others know? please?

Nuk flasin te gjithe anglisht

 e vertete, po kur i flas shqip graves me thote "i paudhe". smiley

Pra Prifti nuk di te mbaje sekrete hic?

mos eshte ndonje video e tipit YOU PORN nga dasma e ilos me salen?

Prifti: Kam video të tjera

 

Per veten i ke, apo per te tjeret ?!

 Nuk i heq asnje presje asaj shprehjes  te  alidemsit....

Argita dhe Monika

 Mud wrestling!!!!

Kjo puna e videove eshte bere si film me seri. Kush e mer vesh sa nominime per oskar do mar vitin tjeter prifti. lol.

Dy gjera kam une. E para c'ne prifti dhe meta jane akoma verdalle?! Ose te pakten c'behet me 2 hetimet?

E dyta, kush eshte morali i mbajtjes se videove dhe pritjes se momentit te duhur per tu n'xjerrur?!

Kishte prerë një palë rroba të reja Prifti i Rrëzës dhe doli nëpër fshat që ta shikonin njerëzia. Kaloi afër një burimi dhe donte të pinte ujë, por e pengonin pantallonat. I hoqi dhe pasi piu ujë, harroi ti vishte dhe duke ecur nëpër rrugët e fshatit, gratë e uronin : "Ti gëzosh o Prift rrobat e reja:. Kam dhe pantallona të reja, ja kthente Prifti dhe ngrinte fustanin lartë që ti shikonin gratë pantallonat....smiley

Shqiperia vend pagan!

E normale, çfare beri hoxha, e çfare po na ben prifti, si te mos jemi vend pagan !

Ky po shkel parimet e besimit, kush refehet tek prifti nuk filmohet.

A ka ne shqiperi ndonje qe quhet Nastradin, ta zgjedhim president, keshtu qe perralla shqiptare mbyll rrethin.

hahahaha me shkriu ky komenti ketu. hahahahashume i goditur. prifti ma ka kenaqur zemren por e di ca do me kishte pelqyer shume? te kishte nxjerre edhe ca video te tjera me edi ramen, shalsin etj etj... se kur ka qene ne ps kishte bere goxha te tilla. keshtu thuhet te pakten por nuk i tregon se do me u rikthy tek PS-ja.

 Ti prifto mire qe i ke video te tjera, po me videon e pare cfare u be? Ja fute Metes mire ja bere se ashtu e donte, por po del se Meta i paska b@thet e forta keshtu qe kot e ke ate videon mbaje se nuk pin uje fare !! smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).