Mezi ç'prisja. Një javë ka që e mbaj titullin në mëndje. :D

 

155 Komente

 ok, sonte ne mungese te Milanit (Dinjove) po bej tifo per Interin Big Grin

 50 euro plus tre e para plus tre e dyta.

50 x 1.7 x 2.2 = 187 nento 137.

Per te rrisku do rriskoj vete, ndersa per t`i prish mund te tej ndonje ftese. smiley

Mo me thuni qe nuk ju thashe smiley

 

te shpresojme ta maje albitri shalken sic majti milanin. nga krahu tjeter ajo ndeshja duhet pa 3d sot, se lun Ozili. smiley

e paska kopsit nji interi me te fillu, si u bo?

E paska bërë një Interi që në min 2. Stankovic. Unë po shof Real-Spurs. Ku është Luliani, Teuta and co? 

 

Ku e gjete kete titull, more karrote! smiley Me kane ardhur miq ne shtepi, e pashe me vonese temen... Neser duhet me vene flamurin e Chelsea siper TV. smiley Sonte po ndjek Kaposhet, nuk harxhoj 90 min te jetes me fashistat e Moratit. smiley

 Po pija lëng portokalli kur e mendova. smiley Ia rekomandoj Oliverit, pa doreza. 

Can he do it? Apo not there yet? smiley

Kaposhët keq muhabetin... janë një klas më lart këta Berna bejlerët. 

 

 

Nope, he doesn't need it right now. Kaposhet edhe barazojne...ose te ruhet ky rezultat, 1 me 0 s'eshte keq.

 mbase e ka fajin që ngelën me 10, po nuk duken gjë. Reali të kap e të vë poshtë po i dhe fushë. 

U shua dhe endrra e Spurs...

Kros per Militon, del portier jashte zones me koke edhe e çon ne mesfushe, Stankoviç ne ajer gol me porte bosh nga 50 metra. Shume i bukur!

e   paska bo dhe reali, qe ne minute te 4.

e paska squk Shalkja. Ca bohet kshu mer se vetem Taip, Matip, Hasan, Sarfan, ka ke komentet. Po e myt shalkja?

 krejt rastesor, gol nga goditje kendi

nderkohe interi humbi nja 2 raste para portes

po se bone, ta bojn e ka futbolli, nuk eshte konge patizone maja maja rripa rripa

 po pra 

Gjynah, paska marrre Krauc te kuqen, nuk do lunka dot neshjen tjeter, mos.

 inter 2 - 1 schalke

 

goool

E boni Militanti.

 this is total bs!

gol koti

Squaro, nuk o shkence kjo me kompas e raportor, te fut golin braziljoni.

smiley Nderro skuadren, mjaft i mungove vetes ne respekt! smiley

po pra Millosh po, eficence ne maksimum per schalken: nje korrne, nje gol, nje kundersulm, nje gol tjeter. hallall!

Teuta ke te drejte, do bohem me ate skuadren qe nxorri per zhelesh Tongue Bayernin para ca javesh. si e kish emrin s'e mbaj mend Tongue

Palermon? Mos e ler tropin vetem.

une spo e ndjek ndeshjen ne TV square, po ketu te siti i uefas shalke ka pothuajse dy here me shume raste apo protagonizem loje. mbase jane me te etur per te fituar se interi se interi ka fituar gjithcka tashme.

jon hap ambasadat ne Milano, hyni edhe Edu te lista.

2-2

Do boji te tretin Schalke.

Po pusho e pusho,si nuk te rri goja rehat.

Inter Merdaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.

brado ku po e shef ti, te interrrifet.com, eshte 20 minuta para transemtimi aty?

Laughing 

edit

Laughing

ka 2 Brad-a; njoni qe ka udhetu ne kohe dhe tjetri qe ka ngel ktu. Dhe te dy shkrujn ktu te ppu me te njejtin acct.

smiley Oleleleleeeeee brinjet! Brenda 4 ditesh 2 here felliqja me tre gola e lart! Si e tha i madhi Mario Suma ne derby. A Inter: NATI DOPO, NATI TARDI, NATI MALE!

Sa i dika mbiemri ketij Marios mi.

smiley

Laughing 

Solidarizohem me brinjet e Teutes Laughing

Rrofsh, teze teutone, u solidarizofsha edhe une me te tuat me kesi rastesh! smiley

 Ca rastesh interi...

Kater Schalkeeeeeeee.

 ok na flliqen zyrtarisht

 kjo eshte e papare. Cdo rast schalkja gol..

 ue ça turpi! Ia falën Chelseat apo Man.U finalen. 

po turp mer turppppppp.

 

Me ke bohesh tifoz ti Julo te gjithe e hajne.

tashi po lujn qe te beje gol Papadhopulos se ska bo asiher gol der me sot.

Ouuuuuuuu 5 me 2.

Nuk kane faj,nuk u lozka Sneider sonte,Julo ku je mo.

 Ec Interi, para ne grope......

Perdhunim i Interit!

Morali i dites: when one assumes, one assumes smiley.

He se kalon, edhe nje birre Veltin nga prapa edhe Prost!

 pupupu. Ça qe kjo flliqje me? Më keq se panolinot e Oliverit Interi sot. 

Shalke - Real atëherë në gjysfinale. Siç duket do shohim El Classico 5 herë sivjet. 

 

Mbreme nuk qe futboll ai smiley Nate e çmendur me gabime qe nuk tolerohen ne Ch. L. Futboll ka sonte, dy ekipe qe luajne total futboll Barca - Shakhtar dhe dy gjigandet Chelsea - Man. utd.  

Shpresoj qe Barca dhe Manchester ecin ne gjysemfinale!

S'paska tifoz verdalle sonte? Po kemi alamet ndeshje Chelsea Man Utd! Go, Blues...jam me ta sonte! smiley

ndersa une jam me Man-in.smiley.     1-1 me duket mua kjo ndeshja sot

A thua? Mua me duket se skuadra qe shenon e para e fiton ndeshjen. Nderkohe, Barca e beri te parin...duket se do ta kete te lehte.

 Ktu jena tifozat këtu. smiley

VISCA EL BARÇA. 

të tjerët janë rob shtesë.  

Sa kam qesh me krahasimin e panolinave te Olit tim me flliqjen e Interit! smiley Barca ka ndeshje stervitore sonte.

 I'll be always here to help a young mum dealing with the baby. 

Sa herë ta ndërrosh tani do të kujtohet kjo. ahahahahaha smiley

Thanks! From now on his dirty diapers are called Internappies. smiley E beri ky surrat Shreku per Man Utd... smiley

kete e kemi Shrek te kuq.smiley

 

 

 

 

Ueeeee, Shrek's Mini Me eshte! smiley

tani,edhe ne, me Barçen jemi o Leeuw.  po ca ti bejme qe ata po lozin me Shaka-në e Donetsk sot.smiley.  gallate kane per te bere me te. 5-0

Teuta,  gol Mani.  e fitoi ndeshjen.smiley

 po u bëra merak u burrë i dheut, se kaluan 30 min dhe vetëm një gol! 

Tani bënë të dytin.

Teuta smiley

 Forca Chelsea! E meriton nje CHL ne keto 7-8 vitet e fundit, me shume se cdo skuader  tjeter. Go Blues Go!

ah sikur  te ishte kaq  Paranoiak.smiley, edhe futbolli....   nderkaq, sa hijerende eshte Man-United.smiley

S'kane bythe para Djajve te Kuq morracaket e Abramovicit!

ky trajneri Shakatarit duket si Vebi Alimuca, ja kom fryken sonte

Futi nja 2 plloma vetes edhe perqendrohu! smiley

Torres eshte per faqe te zeze.. deshte te bente nje gershere dhe keputi mish.. Humbi rast te mire.

kam frike nje 3-0 per man.u

Shalke u hakmorr per bayern dje. E pabesueshme ne San Siro.

Sonte Celsi nuk paska fat.

2 raste njeri pas tjetrit...

..2 izi..

PO ja prish lojen Drogba dhe Torres Celsit te fusi Anelka  dhe Malouda

ta degjoi fjalen Anceloti.....  po do ishte mire te fuste nje sulmues me shume,  e jo te nderonte sulmues me sulmues....

nuk e di,  po Celsi luan futboll te cuditshem.  ben volum loje, bredhin si budallenj posht e perpjete,  por pa kuptim.pa pike esence...

 come on Barça! duam edhe një ta bëjmë manita. Tu kujtojmë madrilistëve diçka...

 

 Prape vjedhje karshi Chelseat? Po ti mor arbiter mor te nderofsha seksualisht syte, si nuk e jep ate penallti qe edhe nje qorr do e jepte? Turp! 

Po pse tek nje penallti ne minuten e 93 mban shpresat chelsea?

Ishin dobet, nuk shiheshin me sy.. Kot hane inat me arbitrin.Nesje, keto dy ekipe nuk kane asnje shanc. Mesa shoh Barca me Shalke ne finale.

 Interi beri gol ne sekonden e 50 te pjeses se pare dhe humbi 5 me 2. Vete Barca gjate asaj ndeshjes qe ishte nje "fuckin disgrace" e eleminoi Chelsean me te vetmen gjuajte qe beri gjate ndeshjes, ne minuten e 91. Ky eshte futbolli mor plak, s'ka rendesi minuta e shenimit, por rezultati perfundimtar. Manchesteri beri 2 gjuajtje ne porte gjate gjithe ndeshjes dhe njera nga keto perfundoi ne gol. Chelsea pati shume me shume raste, por ajo penalltia ishte 100% per tu dhene. Te mos e japesh eshte pocaqillek. Ne pjesen e dyte Chelsea dominoi, ndersa e para u luajt e gjitha ne mesfushe, me ndonje sulm te bluve tek tuk. 

Penallti sade.

 Atëherë siç duket në gjysfinale do kemi:

Shalke-Manchester dhe Real-Barça.

 

Real-Barca okay,por Shalke- Manu nuk i dihet,dy ekipe Angleze cfare nuk pret.

ndersa ne  finale Leeuw do kemi: (e kam thene me kohe,  bile kam parashikuar edhe fituesin).smiley

Beluli - 18 Mar 2011 - 8:42pm - #

finale CL: Barcelona-M.United.    Barça fiton CL.

europa league, e fiton PSV Eindhoven.

shenoni daten dhe oren  postimit se nuk e them prape.

 

 Brado, nuk ka bth Chelsea për Europë. Prandaj s'e ka marrë asnjëherë. Vujnë prej mentalitetit, SAF është dhelpër. 

Pse jo Twente Belul? Ama aty je gati 75% i saktë. Presim Real-Barça. Po s'e besoj ky Real të mundë dot Barçën... snuk... Ozil Khedira Di Maria e vari leshtë... 

Nuk ia dalin dot. Barçën tani do e shof ritransmetim. E pe ti?

 

Leeuw, sapo pashe permbledhje te Barces..  ndeshje mesatare mu duk.  po natyrisht ndikon edhe emri i kundershtarit me duket....

ende vazhdoka CH.L? shenjat e qarta qe ne 2012 do ndodhi dicka e tmerrshme u dhane qe dje! Why bother?

Tongue

 

Man U - Real ne finale

Pavaresisht rezultatit, Mourinho kalon tek Man U mbasi Sir Alex del ne pension.

eshte e sigurte qe Murinjo do te largohet nga Reali ne fund te sezonit. nuk i ngjiti Spanja,thote....  ndersa une kam pershtypjen se cfardo qe te bente ai te Reali, futbollin e Barces nuk e tejkalon dot. te pakten keto 5 vitet e ardhshme.smiley.  megjithese antipatik, do pranuar, Murinjo eshte inteligjent, i kap gjerat shpejt.

p.s van Gaal, ka mundesi te kaloje te Juventus sezonin qe vjen....

Futbollin e Barces se kap dot, po Murinho o rref Barcen ne gjysem finale o plas.  E beri vitin e kaluar edhe pse me lojtare krejt ndryshe, e une besoj qe ka per ta bere dhe kete here.

Murinho e ka shpallur dashurine qe ka per Angline dhe Priemershipin ne pergjithesi.  Next stop: Man United.

Kush rref ke mer? cer jane keto percartje?

FORÇA BARÇA!!

Ai portugezi skuth i vogel qe ben shume zhurme ne media, por qe per cdo skuader me te cilen ka qene lojtaret bejne be e rrufe per te.  Kjo eshte arma me e forte qe ka ne arsenalin e tij.

.

 

 

 Man Utd nuk do merrte kurre si trainer nje mercenar si Mourinho. Madje une them qe nuk do marri trainer jo britanik. Ndoshta e merr City Mourinhon...

 

Ky Mou i eshte qepur keq Championsit..

Mourinho kthehet tek Interi ne fund te sezonit. Barca e ka te marre Champions. Me realin do e kete thjesht ndeshje stervitore.

E bere Realin ekip lagjesh tani...smiley

 Psv po rrihet keqas, twente po rrihet po ashtu

Belul, te kam thene qe futbolli orange eshte ne krize..

ketej nga futbolli, mbizoteroka qetesia....

 Po normale atq, pa Milanin s'ka kuptim CHL smiley

 

Ishalla del manchesteri qe ti beje te dyja ndeshjet me bluzen blu Shalkja ne gjys finale.

Mesa duken bathet vate dhe Chelski.  Prej ketej une them se Man U e ka te sigurte finalen.  Giggs, lojtare klasi dhe i paplakshem edhe pse eshte 37 vjec burri i botes.

Ops.

Manchester - Inter, gjysemfinalja !

Finale e duhur eshte Real- Manchester , njeri  tranier i perjetshem, kunder nje tranieri qe eshte gati te ik, e ne mes K.Ronaldo.

 Mancester Inter gjysemfinalja.

smiley

 

 Me mire per keta tifozat e Interit qe rrijne fshehur sonte,nuk ke nga ta kapesh.

Ku eshte Lumi?

Sot eshte dite e madhe per Milanin smiley

 Mirupafshim. 1 me 0,I'm sorry Drin river, as always U say bullshit when it comes to Inter!

Leo kish thon qe nuk ka pse mos dali ndeshja 4-0. Me siguri e ka pas fjalen per Schalken

Barazoi Interi...prape edhe kater duhet te beje, o Leo! smiley

 

Edhe nje tjeter Shalke... 6 me 1 deri tani.

 Booooo ma shpifi ky Reis Cico mor zot,ku u bo ky me mor vesht nga Futbolli, o pleher o legen,pranej nuk bo hajer Interi shi ca plehre ka tifoz,po pse per kete plehre do thyej televizorin une?

lol

u be per te thene Shalke-07.....smiley

Pak me respekt per skuadren kampione ne fuqi, ju lutem Smile

 barca - real dhe manutd- shalke 05 uuuups shalke 04. 

na e mori spanja championsin, shalke ska shonse me fitu ne finale....

Edhe cunat e Sir Aleksit jane per tu patur frike

nje zog me tha qe Manu ( chao) sdel ne finale..... a do te kishte zogu te drejte ?!

Zog denglaxhi.  Djajte e kuq dalin ne finale pa problem, dhe jane gati per Barcen ose Realin.

Shalke is in this business to win it.

Me love your optimism smiley

Schalke 05 lol

 Me erdhi keq per interin po kshu eshte kur e nenvlereson kundershtarin, ne mos i kan ber ndonje shitje.

Fituesi ket vit do jete spanjoll, kushdo te dali ne finale me keta ska shans, jane nje nivel siper cdo ekipi qe ka ngelur. Po besoj e merr reali, ai ozil po ma mbush mendjen qe eshte superlojtar, di maria po ashtu, marcelo sikur merr doping ket vit, i papermbajtshem, me i llaf reali fito. edhe me barcen do fitoje 3 nga 5.

Enjthoveni 2-0. Ede nji petull i duhet. Andej nga ana tjeter eshte dite Bajrami.

Stop all the clocks, cut off the telephone, 

Prevent the dog from barking with a juicy bone, 

Silence the pianos and with muffled drum 

Bring out the coffin, Tottenham is undone. 

 

Let aeroplanes circle moaning overhead 

Scribbling on the sky Tottenham is Dead. 

Put crepe bows round the white necks of the public doves, 

Let all the referees wear black cotton gloves. 

 

It was my North, my South, my East and West, 

My working week and my Sunday rest, 

My noon, my midnight, my talk, my song; 

I thought football would last forever: I was wrong. 

 

The stars are not wanted now; put out every one, 

Pack up the posts and give up all fun, 

Pour away the ocean and sweep up the wood; 

For Champions League can never come to any good. 

 that's what I call: Humbje me dinjitet.

Është e bome vet?

 

 E ke pare kete? Pershendes gjithe tifozet goca qe marrin pjese ketu.

 

shiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiit. everifing dhet thei niid.

Ti ishe ai me shall, majtas ekranit, në rradhën e parë? ahahhahaha smiley

 

Loved it! smiley such a cool Valentine's present!

asnje interes per champions sot?! çbehet keshtu?  ku jane futbolldashesit?smiley iu paska  ka marre mende fare, Rama dhe Basha.smiley

une them qe Shalke ''kualifikohet'' sot.  fiton 3 me 0 ne Manchester.smiley

Hajde te flasim per finalen Barca Man U Belul, pa Domosdova e Gelsenkirchenit as ne katershen e kampionatit te vet s'arrin.

i pakapshem une kam folur me kohe per finalen. te postimi im,  ketu me siper, i dates 6 prill ora 10:51,  do shohesh qe finalen dhe fituesin e kam parashikuar qe me 18 mars ora 8:42, postim i meparshem ky.smiley

ndersa Domosdova e beri detyren. i shkoi lodren italjaneve (Interit). kaq. ndalu beg se ka hendek, tha.smiley

Barca beri c'beri, dermanin ka per t'ia gjetur Sir Alex. 

 Urime Milanit të Teutës për scudetton. smiley

Ngushëllime gjithashtu Teutës për humbjen e Chelsea. smiley 

Manu - Chelsea 2-0 btw... 

Chicarito dhe Vidic. 

 

Shume faleminderit per urimin! E ngritem nje kupe kete vit! smiley

 urime juve. ne sapo e humbëm një... smiley

 

Cheer up, ka prape futboll vitin tjeter! smiley

 Teuta urime dhe nga une, for you've restored my faith that "milanistas" are good people too!big grin

Rrofsh, square, me fal qe s'po te them "ne te tilla raste ta shperblefshim"! smiley Thelle thelle ti nuk je interist, dhe ti e di shume mire kete! smiley Nga futbolli s'merr ere me kete Interin, per muzike ama, je njish! smiley

s'po te them "ne te tilla raste ta shperblefshim" 

 Tongue 

 O Belul, ç'është ky gazetari zezak tullac me ten Cate-n mo, kush është ky? Gjithnjë ky del aty... 

Po e shef ndeshjen? Twente - Ajax 1-2.

 

po, natyrisht po e shoh... sapo shenoi twente.smiley. 2-2

ndeshja po transmetohet nga 2 kanale njri kabllor (ketu po e shoh une) dhe nje kanal sportiv me pagese.  pra aty eshte edhe ky gazetari qe thua ti. Humberto Tan e quajne. me origjine nga Surinami. eshte gazetar dhe prezentator i mirenjohur ketu.  ka mbaruar per drejtesi ne fakt.

per kete e ke fjalen ,apo jo?

 

p.s  te kanali qe po shoh une, analist eshte Hetinga sot.

 Po po, ai është. Ça thotë Johny kur do kthehet tek Ajaksi?

 

tani per ndeshjen,Johny, u tregua i sinqerte. tha qe Twente e meritoi kupen.... dhe ashtu eshte ne fakt.  nuk u demoralizuan nga 0-2,  dhe krijuan me teper raste nga Ajaksi.  ndersa nese do kthehet  te Ajaksi, si gjithmone pergjigje dipllomatike:  do ta mbyll karieren te Ajaks,tha.

mire do ishte ta mernim kupen sot,   po nejse, kampionati eshte cmim me i madh dhe me i rendesishem per ne. u be kohe e gjate qe skemi dale kampion..... te shohim pra cfare do te ndodhe te djelen qe vjen ne ArenA.....

 vl mer burrë se më kanë hip kacabujtë tani... një skuadër që respekton veten, nuk lëshon avantazh dy golësh për të humb më pas. Keq shumë nga gjendja mendore skuadra. duket si prej letre... nuk e mbajnë dot topin në zotërim, lejojnë shumë raste etj... punë mti për psikologjinë e lojtarëve. Anyway... mbase u vijnë mendtë, me e bo fanellën tre yjëshe pas një jave. smiley

Johnny është rob zoti... do vij shpejt kish thënë, që të jem në gjendje të kontriboj ndopak. Tani po flasin dhe për rikthim të Hunterit aty. do ishte nice... 

edhe grunë e ka fantastike johhny. smiley motrën e zenden.

Hej, ça thuhet andej për Robben, ku do shkojë? Se thuhet që do ik nga Bayern, e duan Milan dhe Inter. 

 

po mor vella, birinxhi eshte gruaja Johny-t, nuk e shava.smiley

 

tani ky eshte problemi i Ajaksit te ketij sezoni. jostabil dhe i papjekur.  ndersa Twente e kunderta. ekip kompakt dhe teper stabil.  besoj e mban mend se si u prezantua Twente dhe si u prezantua Ajaksi kete sezon ne CL. gjithsesi  te shpresojme te djelen qe vjen per kampionatin.  luhet ne shtepine tone....    per Robben skam degjuar gje, te them te drejten

 s'ma mbush mendjen as mua Belulo Ajaksi joooooooo... e krahasoj me 2004-ën, kur morën kampionatin e fundit... Sneijder, Vaart, Johny, Galasek, Chivu... ncuk më duken gjë kta mu! 

një gjys cope Eriksen kanë si prospect, ja Vertonghen pak e aq. mehhhhhhh. 

Nusja shumë e mirë. Johny, bravo!

 

 O Belul! 

A po e shef mo ndeshjen? 

Duken mirë sot maskarenjtë, nëse nuk lëshojnë lojën në pjesën e dytë, e kemi të marrë kampionatin.

Dje iu dha kupa Milan-it.Feste e madhe...Gjasme fushata elektorale dje ishte mbyllur po gjithe ai manifestim nuk ishte gje tjeter veçse fusha te elektorale e kamufluar keq.4-1 Milan -Cagliari.Berlusconi ne autobuz te hapur ne Duoma.Kaq shume fondo tinta kishte vene ne fytyre sa dukej si maske.Ai pato eshte i mrekullueshem...Djali qe do te desheronin te kishin te gjitha mamat. smileyTa hash...do ti qe e kapi n'dore Berlusconia ,Barbara qe ka hy ne keshillin admin te Milanit.Kjo eshte e ndare e ka dy femije...me duket gati si pedofile.Nejse.Silvio ka bere premtime te medha...Flitet Kristiano Ronaldo...u fol edhe per Kak' po ky paska shume problem per fisco-n ne Itali...Si qejf prishur mu duk Ibra....Me duket se sirenat e Man.City-t po e vene hume ne ngashnjim.Per dy milion me shume ai shkon.Tashma ka pashaporten e mercenerait dhe e mban pèa problem.

jo, Leeuw, ndeshje te tilla nuk me ben zemra ti shikoj.smiley,  po merrem me ca punera te tjera prandaj.  por po e ndjek per se largu.  1 me 0 pjesa e pare. goxha mire.  te presim pjesen e dyte ,  mos ti hame me sy.  ptu ptu ptu...smiley

Po Koeman-in e dëgjove ça tha të paktën? Ke ai kanali ku është prezantues çokollata pa flokë.

dhe dy me zero Belul djali! Autogol i Twentes!

 2-1! Jansen! smiley

 

Belul, e morëm më duket! smileysmiley

*** fanella. smiley

Vish brekët e plazhit e hudhu në kanalet e Am' tani smiley

 

fitore Leeuw!! fitore!!!

fanella me tre yje, ishte disenjuar qe perpara ndeshjes.smiley

qe baba:

shumë nice Belulo. E pashë dhe ceremoninë. smiley Kur u shpërnda titulli ishte bukur, ishte dhe Johny aty. Pastaj Stek me Vertonghen, kur ngritën mbi stadium stendën e kampionatit me 3 yjet. Çunat tregonin fanellat, dy Blind-ët babë e bir dolën në foto, F. de Boer kur e hodhën në pishinë. Nice fare. smiley

 

 o Belul... sa zili të kam o maskara... që je aty tani. S'po ngopem duke pa ceremoninë nga larg. Festë e madhe, i kanë lujt fenë... tulipanllik, esnafllik.

 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).