A eshte ne rrugen e krijimit te nje partie politike Kreshnik Spahiu me bekimin e Bamir Topit?

Une mendoj qe gjithe kjo fushate (gjoja nacionaliste) dhe krijimi i klubeve kuq e zi,po i paraprin krijimit te nje partie politike e cila do te legalizohet kur te mbaroje mandatin e presidentit Bamir Topi. 

Duan te ndjekin shembullin e Berluskonit, qe ne fillim krijoi klubet e tifozeve ne te gjithe Italine dhe me vone i ktheu ne qendra te partise se tij.

8 Komente

Ashtu qofte.

Analogjia me Berluskonin nuk ka lidhje.

 Interesante... 

nuk përjashtohet të jetë kështu. Normalisht publiciteti që i bën vetes Kreshniku, e ka një qëllim. 

Presidenti i Republikës është vendosur sot mbi palët, në një fjalim të ashpër, që duket se shigjeton të dy krahët e politikës.

Sot ka ardhur momenti të paraqesim projekte madhore, dhe Tirana, Durrësi, Korça, Gjirokastra, Vlora, Shkodra, të gjitha kanë nevojë për projekte madhore. Dhe projektet madhore i bëjnë njerëzit e kualifikuar, njerëzit politikanë, qytetarë, njerëz mevizion                                                                                                                                                                                                                                  Top channel

“Never trust a man who speaks well of everybody.”

Shpresoj qe kjo te ndodhi, e biles Spahiu te thithi dhe keta camet e PDIU-se me vete e te kete nje force nacionaliste moderne ne Albananistan, e ngjashme me VV-ne ne Kosove, qe me renien e LSI te behet realisht alternative e trete duke arritur te kap 10-12 deputete si fillim.

Bekimi i topit?

si eshte?

"paci bekimin tim, me te mirin ne gjithe diskursin e politikes ne vend. Paci fara luledielli me bollek, edhe nga ato te kungullit te pjekura dhe me kripe."?

Dihet se cfar eshte bere ose ka ndodhur, por nuk dihet se c'do te behet e c'do te ndodhe.

E ca pastaj? Pse duhet te jemi dyshus per cdo gje ne shqipot mer aman? Pastaj c'eshte ky etiketimi "gjoja nacionaliste"??

Nqs behet, shume mire. Perderisa sa kemi parti qe synojne shkerrmoqjen e shqiptarise, le te kemi dhe parti qe bejne dicka per ruajtjen e saj. Rendesi per mua ka qe e kane kuptuar me ne fund se per popullin do me thene dicka me qen shqiptar.

 

 e pse te mos themi gjoja nacionaliste.

nenkryetari i KLD qe emron,shkarkon,kontrollon te gjithe gjyqtaret e shqiperise,na i kritikoka se pse kane dhene vendime per ndryshim kombesie gjate ketyre viteve.

po ky vete,ku ka qene gjate kesaj kohe,ne hene apo ne mars.

 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).