mlb-odds-play-ball-2010-world-series-baseball-season.jpg (416×300) 

 

He mre, ku jini?!

204 Komente

MLB: soxat po prisnin yankeet me tregu se kush jane; 1 down, 2 more to go!
NBA: Celtics nuk jane aty ku duhet...ai Docu ala spo kupton se ku calon loja dhe ket gje e ka kuptu dhe macja e landlordit tim qe hyn najher ktu te mu sa per me m'pershendet. Nuk sulmon njeri koshin per me corodit mbrojtjen po vec pasojn dhe humin ndeshje qe normalisht duhet t'i fitojn duke pas paraysysh perqindjen e mire qe kane kosha per gjujtje. Rondo eshte shume i ekspozum se duhet te sajoje loje vazhdimisht. Plus, falin cdo rebound ne sulm duke u perqendru ne mbrojtje. Knicksat po m'pelqenin pa mor Melon; Chauncey Billups eshte i vetmi perforcim qe u duhej. Sa t'ken A. Stoudamire jane contender...si perfundim, nqse Cs nuk ndryshojne loje per playoffs dhe nqse nuk e morin kto youngbloodet e chicagos, do zoti nuk fitojn lakers ose miami...cdo ekip tjeter le ta mori pastaj

Ah, NFL...do dhe 2 vjet ky muhabet smiley

hahah rrofsh smiley

Celtics nuk jane kurrkund. Praktikisht mbyllet nje cikel katervjecar, me nje titull, nje finale, nje sezon pa fat ku ju vra lojtari kryesor, dhe nje sezon ku bene gabimin(e detyruar) te prishnin peseshen kryesore. Mund te kish vajtur me keq, po dhe me mire. tani i presin vite te tera mediokriteti. (tani qe po shkruaj madje, duhet te jene duke humbur vendin e dyte ne Miami). Bullsat u rriten ne momentin e duhur per t'i bere kunderpeshe Miamit, po veshtire te dalin ne finale kete vit. U duhet nje SG per te qene. Per dreq Miami- Lakers kete vit, finalja me antipatike e shekullit. Ne perendim shpresa vetem te Oklahoma, ku i dihet dhe Blazersave

1 min tani se po m'huto. Ku po i shef ti Cs tu u rraf? se ktu qe po i shof un jane 11-2 per Celtics...mos harro se i kan rraf Heats ket vit dhe mgjse e lshun pjesen e dyte te vitit, jane prape 3-1 me Bulls. Do kisha dash me i pa ne vend te pare ne eastern conf. po prape, playoff eshte playoff...eksperienca ka rendsi

Tani jane 22-17, e kisha qe do jene duke u rraf, se pres te rrifen sot, e ishallah s'me del parashikimi. Me Bullsat e ke gabim, jane 2-2, po po flasim per Celticsat e tanishem, jo ato te fillim sezonit, dmth me Krstic, jo me Perkins apo Shaq. Per mu s'do e marrin me veten se dhe grupi nuk duket me i lidh, po shpresoj ta kem gabim se une vetem Miami apo Lakers nuk du ta marrin. Pastaj, per eksperiencen, fitun titullin vitin e pare, kur kishin fare pak eksp. dhe deshtuan sezonet e tjera. Eksp. ka rendesi, por po nuk pate ekipin..

e drejte, me ishte fiksu se kishin fitu ndeshjen e 3 me bulls; 3-0 me miamin. Sa per Perkins e ke ti gabim se nuk ishte faktor ne gjysmen e pare te vitit kur Celtics kishin rekordin me t`mire ne lige se ishte i demtum dhe nuk lujti fare. Kur flas per eksperience, e kam fjalen jo thjesht si grup po si lojtare me eksperience. Plus, Shaq do jete faktor i rendsishem ne playoff; per mu zhgenjimi eshte Jermaine oNeil. In other notes, Chris Bosh i miamit eshte lojtari qe un endrroj me e pa te plas si lope nga naj Shaq ose KG

E di, e di qe Perkins qe i vrare deri nga janar-shkurti, qe nga para ndeshjes se shtate vjet me Lakersat. Puna eshte se Shaq edhe po luajti, se s'po luan fare, me shume se 20-25min nuk i mban, pa Perkins nuk ka kush e ploteson ate pozicion. Jermaini nuk ka fizik per qender, s'e kam kuptu dot si i ofruan ate kontrate. Si vajti puna, do kisha mbajt Erdenin se kishte me prezence fizike ne qender se Jermani apo Krstici. Me sa kam lexu dhe i kam pa ne fushe keto ndeshjet e fundit e kane humb fare lidhjen si ekip. Pjesa e pare 40-47 nderkohe, megjithese po luajne jo keq ne sulm, po u grine fare ne rebounde

s'kane gjo n'vije...thibodaeu i beri mbrojtjen me te forte ne lige. Titullin e kan prej atij se ky doc rivers mu m'duket medioker si trajner. Vec nji trajner medioker nuk arrin me kuptu se pse skuadra fiton nji ndeshje dhe humb tjetren. Perkins i mbaronte kontrata dhe nuk pranoi me firmos zgjatjen qe i dha D. Ainge kshuqe mendun me e heq qafe per me mor nji tjeter. Edhe une mendoj se ai S. Erden i duhej

Per mu ta kishin majt kete sezon, duke e humb vitin tjeter. Green eshte lojtar, sipas meje, qe as shto as ul gje. Do e luanin deri ne fund, per here te fundit. Ekipi eshte teper, teper i vjeter per te prit sa te gjejne nje qender tjeter, qe te mbaje si duhet mbrojtjen. Ne rast se Shaq nuk jep sa pritet, dmth nja 30min eficente ne mbrojtje per cdo ndeshje, ekipi mas playoffit shperbehet. Nuk kane pse humbin nje vit tjeter pastaj.(le qe mund te jete dhe lock-out) Ikin Docu, Garnett, Allen minimumi, riniset nga Rondo e Green. Po per mu, keshtu si i kam pa kohet e fundit pisk do e kene dhe me New Yorkun, jo me me tutje

p.s Docu nuk eshte trajner i keq, po ku te mungon nai lojtar kyc behet shume e veshtire. Para dy vitesh, me Thibodaeun, kur mungoi Garnetti ne playoff pesonin nga 100e kusur pike per ndeshje nga Chicago e Orlando

mungesa e KG ne playoff ishte me shume psikologjike sic ishte ajo e Perkins vjet ne ndeshjen e fundit me lakers...e humen kot duke qene perpara. Thashethemet thon se Ainge ja ka von synin D. Howard pranej hoqi dore nga kontrata e Perkins dhe pranej nxitoi me e lon me ik qe tani qe t'merrte dicka in return. Ai Krstic nuk e nisi keq, ai T. Murphy zhgenjys kurse Green nuk eshte i ri per Cs. Nuk eshte lojtar fort i keq, plus ka dhe 3 piksh. Une them se loja qe bejn celtics tani eshte shume monotone dhe e merzitshme, pa fantazi dhe pa guxim. E vetmja menyre qe ky ekip te fitoje me ket loj loje eshte qe te 5 lojtaret ne parket te jene shenues mbi mesataren. Pierce, Ray dhe KG e plotsojne ket po nqse 1 ose 2 prej ktyne nuk jane ne terezi, nuk ke garanci me Rondon, Green ose Davis.

Bullsat u rriten ne momentin e duhur per t'i bere kunderpeshe Miamit, po veshtire te dalin ne finale kete vit.

 

Rose s'ka burre nene qe e mban dot ne kete moment.  Edhe Rondon super te shpejte e beri helaq para ca ditesh.  Shtimi i Boozer dhe Corver ju ka dhene pikeshenuesit qe ju duhen.  Noah eshte bishe ne mbrotje dhe karakter vendimtar kur vjen puna te shperqendrimi psikologjik i kundershtarit ne eliminatore.  Thibodeua eshte alament trajneri, dhe statistika me e rendesishme qe e tregon kete eshte fakti qe kur Bulls kane qene ne disavantazh ne fund te pjeses se dyte, pothuajse gjithmone kane shperthyer ne pjesen e trete.  Per vete s'shoh asnje qe ti dali perpara Bullsave ne rrugen drejt finales. Mesa duken bathet, Rose e ka te palosur MVPne kete vit gjithashtu qe po ndodhi keshtu ka per ta bere MVP me te ri ne historine e NBA-se.

per MVP dhe per cilesine e Rose nuk ka asnje diskutim. Ceshtja eshte se deri te titulli Bullsat mund te kene se paku tri pengesa: Orlandon aka Dwight, ndaj se ciles/cilit kane vuajtur perhere shume, dhe mund t'i hasin ne gjysmefinale. Miamin ne finale dhe te lirat e panumerta qe merr Wade ne playoff(kujto 2006) dhe Lakersat ne finale qe per momentin, them se nuk i hajne dot. Bullsat kane shume gjera ne vije por u duhet nje scorer si SG se varen shume ofensivisht nga Rose. Te kishin marre Rip Hamiltonin se aty e kishin. Preferuan te rrinin po njelloj. Te shohim

me ket Noah nuk jam dakort...ai nuk lu dot me shume se 3 minuta se i del gjuha...per mos me fol pastaj se si gju topin...sikur t'kisha kursy 1 cent cdo here qe kam dash me thy tv sa here e kam pa, sot do isha milioner

E gabim per kondicionim fizik te Noahs.  Per menyren se si e gjuan topin jam dakort, por Noah eshte lojtar mbrojtes qe ne eliminatore te jep 15 pike per, 13 tabela per dhe 1.5 bllokime per, plus dhe xhindosjen e lojtareve kundershtare.

krahasoje me KG; sa gjyma e moshes po ska as gjysmen e energjise se KG

Nga afer s'e kam ndjekur kete sezon, por ne shtypin vendas apo ate te kombetar s'kam degjuar ndonje veretje per konditen fizike te Noahs.

Sa per KG qe ma permende, s'do mend qe eshte talent por si karakter s'me pelqen aspak.  Fryhet e shfryhet, thua sikur te jete trimi me i madh ne NBA por gjithmone kur ka plasur sherri jo vetem qe e ka ngrene turive por dhe eshte ulur si pule; shume fallco.  Leje pastaj ate incidentit me ate lojtarin qe ja kerrciti me shpulle allateve kur po gjuante....

KG eshte impulsiv dhe flet cik me shume se c'duhet po jehona amplifikohet pikerisht sepse eshte KG. ka plot lojtare qe bejne me shume e me keq se KG po nuk kane ate nam prandaj dhe nuk dalin ne plan te pare. Prej ksaj eshte penalizu dhe KG jo rralle (fames te keqe dmth). Po ktu dallohet dhe lojtari profesionist nga kto capaculet e tjere; KG i shmanget sa eshte e mundur kontaktit fizik sidomos tani kur loja nuk po i ecen Celtics.

Lakers ne finale edhe mbase s'i hane, por keta te tjeret i kane ngrene lehtesisht brenda sezonit dhe besoj se mund ti hane dhe ne eleiminatore edhe pse niveli i lojes rritet rendshem ne eliminatore.

Nuk eshte pjese e temes dhe mbasi pak vone per diskutim but here is a big shout out to my UCONN champions and MVP Kemba Walker.

ne t'njejten note nuk duhet harru se jena n'playoffs ne NHL. Kshu, Bruins e kan te morme sivjet!
Pse? se e them un o pra, nuk t'mjafton ty kjo?!
 

Ho me, paskeni hyp tgjith ke dum dumi i Rose-it e ? Mos tju vije keq kur ta perlaje Orlandoja 4-2 ne raundin e  dyte.

1st round: Bulls, Magic dhe Heat kalojne pa problem kurse Knicks > Celts in 7.

2nd round: Magic > Bulls in 6, Knicks > Heat in 7

ECF Knicks in 7   smiley

 

Nis playoff-i te shtunen. Shpejt e shpejt:

Bulls - Pacers 4-1

Heat - Sixers 4-0

Celtics - Knicks 3-4

Magic - Hawks 4-2

 

Spurs - Grizzlies 4-3

Lakers - Hornets 4-2

Mavs - Blazers 2-4

Thunder - Nuggets 4-1

Bulls - Pacers 4-0

Heat - Sixers 4-2

Celtics - Knicks 4-1

Magic - Hawks 4-1

 

Spurs - Grizzlies 4-3

Lakers - Hornets 4-3

Mavs - Blazers 4-3

Thunder - Nuggets 4-0

e sigurte kjo celts-knicks e ?

uf mo!

Ka rrezik qe Celtics te hane nje dajak te fuqishem nga Knicks.

jo me jo 4-1 per celts thone ca burime te sigurta

po mire o burr se nuk i vuna vulen une...kushedi, del edhe 4-0 smiley

Nje dore pleqsh pa Perkins kunder Stoudamire dhe Melo? Te shohim...

Un jom i cmen me Knicks qy nga 98a. Shyqyr mo n'fund arritem ne playoff. Skuadra eshte e mire, po trajneri osht komplet klluf, te mos flasim per pronarin qe eshte idiot i certifikum. NY nuk ka mbrojte fare dhe Celtics besoj do kalojne pa mundim te madh, ndoshta 4-1, 4-2. Knicks do kalojne vetem me 3-piksha qe nuk hyjne dot kurre ne 4 ndeshje playoffi. Vetem Stat dhe Melo, pa supporting cast ne mbrojtje nuk bejne dot gje para veteraneve te Celts.

t'hongert goja mjalt dmth po ja kom friken atij Billups. Jo per gjo po ka kalu 1 her nga garnizoni jon ai...kush ishte ai palle qe e la me ik

Billups ka mor fund, eshte shume i lashte. Do ishte efikas po te kishte nje backup te mire por Tony Douglas nuk nuk ben per ate pune. Rondo eshte celsi i Celtics. Knicks po frenuan Rondon kane shanse. Shpresoj vetem te jene ndeshje te bukura dhe Knicks te pakten te regjistrojne 2 fitore. Vitin tjeter, histori tjeter.

Ja ke fut pordhes kot tani. Fakti eshte qe Stat > Garnett dhe Melo > Pierce. Kto jane matchups me me peshe ne loje. Rondo nuk perben rrezik fare sepse Billups, edhe ne moshen qe ka, prodhon me shume ne sulm sesa i lejon  Rondos ne mbrojtje. I vetmi matchup qe nuk me pelqen eshte Fields/Allen, por edhe ktu nuk ka shume per tu shqetesuar pasi dihet qe Allen iken M.I.A. shumicen e kohes.

Nuk eshte me bostoni qe ka qene o plak prandaj mos ja ki friken. Pastaj ca lesh tifozi i cmen je ti o burr qe shef vetem mangesite e skuadres.

"Pastaj ca lesh tifozi i cmen je ti o burr qe shef vetem mangesite e skuadres."

Veshtire me gjet kusht eshte tifoz tamam nga ne te dy. Une kom vujt shum me Knicksat, ti mund te jesh i ri. Preferoj te tregohem pesimist qe te mos cfryhem si tollumbac pastaj. Vete fakti qe Celtics kane traditen dhe plus edhe kane dale kampion me kete skuader me ben te kem respekt per ta. Nga Knicks nuk ka asnje kampion (Billups eshte 1/4 e atij qe doli MVP para do vitesh) dhe theksoj qe TRAJNERI eshte idiot. Kur nuk arriti dot sukses me SUNS qe ishin kaliber shume i larte, nuk pres te arrije gje me Knicks. Ishalla dalin gabim te gjitha c'thashe.

hahaha kaliber i madh suns ? Mi thuj i cik ku jane kta lojtaret me kaliber te madh tani ? Fakti eshte qe D'Antoni i beri kta lojtare medioker stars gjate qendrimit te tij me Suns. Boris Diaw anyone? Barbosa anyone ? Marion anyone ? Raja Bell anyone ? Te gjithe u bene scrubs sa iku d'Antoni !!!

ke harru Shaq. Nuk ka center n'bot qe ta mbuloje 1-on-1 po ai Docu ala nuk po e shfrtyzon ket

Shaq po shkon 40 o Bredh dhe nje 4 a 5 qe gjuan mire nga 12ft+ e nxjerr Shaq jasht loje komplet.  Pa le pick and rollsat qe kurre s'i ka mbrojtur mire edhe kur ishte i ri.

Shaq ne half-court mund te luaje 15 min, ne "7 second offense" si knicks ka per ti ron nai inarkt mrena 2 minutshit te pare.

ku di un, a e pate neshjen e fundit? deri para se ta linte lojen, po vraponte mo shume se te 4 celticsat e tjere bashke

Ca thu o burr se na flliqe.

Puna eshte me qene realiste Dejon, se per fryrje kemi me shumice ne NY. Me mire mos prit shume qe te surprizohesh. Celtics kon tall trapin it me ne. Ishalla e marrin me mendjemadhesi. Cdo gje eshte e mundur por trajneri i NYK eshte komplet koqe kanari, vetem run & gun dhe kurre nuk merr timeout kur ndeshja po iken dursh.

Trajneri eshte yll fare. Nuk ka trajner tjeter qe do kisha me kte skuader pervec D'Antonit. Pse kujto ti se lu run and gun D'Antoni, nga qejfi ? Fakti eshte qe kur je undersized nuk mund te lush half-court pasi qendra kundershtare e mbyll paint-in. Per mendimin tim shume njerez diskriminojne kot kunder D'Antonit pasi shikojne numrin e madh te pikeve te lejuara nga knicks dhe rrjedhimisht mendojne se nuk kemi mbrojtje. Ne fakt nuk marrim parasysh se knicks japin shume here me teper possessions se skuadrat e tjera per shkak te lojes ofensive.

Hajde tashi leri analizat per sports talk radio dhe bej ate qe i takon nje tifozi, tifo !!
 

Dejon, per mbrojtjen e Knicks une nuk gjykoj nga piket por nga "effort" qe shoh ne fushe. Asnje skuader nuk fituar ne NBA pa mbrojtje te forte dhe mbrojtja nuk eshte teknike por "effort". Dhe eshte trajneri ai qe inspiron lojtaret ne mbrojtje gje qe ai katnari me mustaqe nuk e ben se eshte derr. Ishalla i kom ra n'qafe kot, nuk do m'vi turp me kerku falje publike.

po po ashtu mate ti me effort, se effort eshte what counts at the end of the day, not results.

dejon, po je knej m'thuj icik si osht puna me ket billups leshin.

a e kape icik D. Rose apo jo? m'ka ardh gjynof per pacers n'fakt...do kish qene surprize e bukur

E kape trajnerin e Indianes mbas ndeshjes?

"He's got Iverson's speed, Kidd's vision, Billups shooting, & Jordan's athleticism. How do you guard that?"

ah, nuk e kapa po eshte i llaftarshem...prej atij e kan ndeshjen

Graingeri e beri akoma me te forte kur tha qe Rose eshte si ish dashnorja e cmendur qe te qepet nga mbrapa here mbas here edhe pse mendon se e ke hequr qafe.  Me keto qe bejne keta ja ulin moralin skuadres rendshem...

lol, nfakt ndeshje si ajo te demoralizojne krejt...ishte mundsi e arte per ta nis serine mire...nuk ka per t'i ardh prape

torture me pa playoffs online...po persa kohe qe celtics fitojn, nuk ka problem

bredho, ku je tu e pa online? hudhe nji link knej.

ah, m'fal daje se tani qe mbaroi e pashe mesazhin tat.

ruje ket linkun per here qeter

http://www.lshunter.tv/basketball-live-streaming-video.html

ca ndeshje mer dajeee...sado qe urrej cdo ekip new yorkez, drejt me thon, celtics ishin bernut sot dhe knicks me pelqyn...3 pikshi i funit i dha fitoren celticsave; gjynof qe e hume

Jo mer se e pashe n"TV, po dojshin kto t'shpis me pa Portokalline pranej thash po ja lej TV. Knicks moren goditjen fatale psikologjike, nuk arrijne dot te fitojne me Celtics sikur c'te bejne. Celtics treguan pervojen. Neve na ka mor malli per nji fitore se kemi qysh ne 2001 qe nuk fitoje nji ndeshje playoffi. Po m"bohet goca 10 vjec dhe nuk po arrin me gzu per Knicksat, rrezik do presi derisa t'martohet smiley

Nejse urime per Celts dhe thx per linkun.

lol!

Iku ndeshja 1 per Knicksat, i mushen breket per 20 sekonda, qurrsat. S'kan shons me fitu kur nuk fitun ket ndeshje.

t'verteten? knicks kan lujt shkelqyshem sidomos ne mbrotje. Celtics shume te corodit ne sulm dhe shume te ngathet

ti thuji vetes ca te dush, por tifoz i cmen mos i thuj. ndoshta tifoz mistrec

Mir mer mir, ti qite inotin ke mu, s'ka problem, vetem Knicksat t'fitojn. Po nuk kon sy per qabe. Kur nuk fitun sot...............

te marten e ke neshjen e sigurte, blowout fashion.

e humen neshjen kot se koti. shko ene i jep O-foul Carmelos 1 ore larg topit.

its ok, neshjen e dyte e keni blowout.

 ai faulli fantazem kunder melos qe i turpshem.

Jo vetem ai, por edhe faulli i Garnet ndaj Douglas ne momentin e 3 pikshit te Allen. Knicks nuk marrin dot "superstar calls" perballe Celtics, prandaj duhet te jene perfekt. Dhe me nje performance me te mire te Melos do kishin fituar kollaj. Melo u zhduk ne pjesen II, nuk i falet. Edhe Billups me mire te mos kthehet, Carter eshte me i disiplinuar dhe Douglas luan me mire kur nuk luan Billups.

 melo rralle luan dobet, ket ndeshje shi po si rrasi 30, eshte i pamarkueshem 1 on 1. kjo seri do jete me e forte se c'mendohet. un jam me lakers po vec prej melo qe e kam shume qejf dua te kalojne niksat. kurse bostoni se shof dot me sy, si redsoksat si ata palloshat e n.england. 

ti duhesh ban nga kjo teme!

Sot nuk luan Billups. Toney Douglas ose do shkelqeje me shi 3 pikshash dhe Knicks do fitojne, ose do leje nam dhe Knicksat do pallohen fort. Anoj nga e para. Kush pret deri m'darke!

qe dmth se Allen & Pierce duhet me nis nga 3 pikshat heret sot dhe t'mos i lejn per ne fund smiley

sot te treja ndeshjet behen 1-1!

Amare out, Carmelo's time to shine !!!

asgfakgfqgfblewhgqkle arbitra motherFFFFFF tu dhon faulla kot !!!!

shyqyr qe fitun se na bon me zemer, thuj!
Tani ajo puna e arbitrave ashtu eshte mo, nuk ke ca i bo...edhe un arbitrat do shaja po t'ishin rraf celtics. C. Anthony ka fitu pike ne syte e mi dhe nuk eshte me ai legeni antipatik...thjesht anitpatik

F C U K boston me gjithe arbitrat b!ythq!ra dhe Howard Stern. Sa llum paska edhe america! Prape Knicksat mund ta kishin fituar po te ishte icik me i zgjut ai RRK qe kane per trajner dhe mban Jeffrin ne loje kur i duhet nje lojtar sulmues, ose mban SWilliams ne stil dhe fut Walker qe gjuan per sorra. Po shkoj te fus koken ne akull............Moterq!rat e mutit

Bredho, believe it or not sapo u shkembeva ne rruge me Spike Lee. Ishte e forte se e pashe nga prapa dhe ishte me te njejten uniforme si tek fotoja dhe isha gati duke i thene qe ngjake kopje si Spike Lee. Kur e shof mire, ishte ai dora vete. Gati sa nuk ja plasa gazit. Ky rrezik me kete veshje edhe fle gjume.

Nejse, Knicks in 6. smiley

ishte para nja 2 mujsh ktu n'Toronto dhe kto te punes time e kishin ftu per me fol me rastin e black canadians pride day a ku di une si e kishte ai eventi po di qe ishin te fttum me mor pjese vec te zinjte dhe kish qen i hap per pytje-pergjigje po u kish ca torovelen t'u fol 90% te kohes vec per M. Jacksonin. Sikur t'ishte thjesht tifoz i Mets, nuk do kish naj problem po duke qene tifoz i Yankees, eshte 2fish i perbuz. Nuk di kush eshte me antipatik, ky apo Jack Nicholson mgjse duhet t'jesh i denum me purgator t'perjetshem po t'jesh tifoz i yankees dhe lakers njikohsisht...

Edhe un them se me shume shanse me fitu kane Knicks vec nqse ndodh naj mrekulli dhe rondo dhe big baby davis rregullojn doren ose nqse Shaq nxjerr nja 20 minuta loje mesatare.

He mer dreq, tashi po tregohesh edhe diplomat. Ku i kane shanset Knicksat? Down 2-0, vetem 10% ne historine e NBA kane kaluar. Po flasim per Knicks qe kane Billupsin topall, Stat invalid dhe nje tufe role players per D-league. Vetem Anthony eshte lojtar kalibri. Nejse, rrofsh qe na jep zemer............racist i qelbet smiley

hahaha...jo mer jo po nqse kisha naj fije shprese se ne playoffs do ndryshonte loja e celtics, tani jam ndergjegjsu se vec po fitun ndeshje si kto me knicks se ndryshe nuk bojn hajer. Dhe per mu me shume rendsi se celtics te rrafin knicks, ka qe miami te mos fitoje dhe mesa shof une, knicks do lunin me mire kunder miamit kurse celtics rrezik rrifen me 20+ diference si ndeshjen e fundit ne regular season.
2 ndeshje nuk jane naj gjo daje, thjesht e bojn serine me t'gjate dhe interesante se ti e ke pa vet, kto 2 ndeshje kane qene me shume te ny sesa t'bostonit po thuj zoti eshte bo ekologjist dhe ka preferu jeshilen...

Knicksat luajten faktikisht pa PG. Douglas eshte headcase, nuk ja ke besen. E pabesueshme qe kane 11 ndeshje rresht qe munden nga Celtics. Vetem zoti po beri ndonje cudi se kjo seri ka mbaruar. Knicks kane vetem 2-3 lojtare tamam. Pa CA do kishin humbur me 20 pike.

 mvje keq per niksat se pa stoudamire dhe billups dhe luajne si te barabarte me gjyshat e bostonit. melo e tregoji qe eshte superstar. rondo shume antipatik, garnet surratin si vllaji i snupdog i cili per vete eshte vllai i majmunit. shpresoj prape te fitojne niksat dhe ti zhdukin kto qelpsinat e bostonit.

ca superstari je tu fol me? po normal qe mes lojtarve jo cilsor do dukesh si superstar...Melo ishte 14 nga 30 per field goals kurse Rondo 13 nga 23. Kto epitetet pastaj mund t'i vej vec nji tifoz i fakersave. Stoudamire ishte ne nji dite te erret, vetem 2 per 9 ne 18 minuta loje me 4 pike gjithsej. Knicks nuk kishin nevoje per Stoudamire per rebounds se ne rebounds e shkrine fare bostonin kshuqe all in all, humbja e stoudamire nuk ishte justifikim per me humb ndeshjen.

Sot fitore e sigurte me ose pa Stat.

n'fakt ty t'ka dal llafi deri tani

ca ti boj une qe keni ble albitrat. pastaj ju keni ardh me lujt UFC, jo bball.

hey, what't the feeling being a ny fan other than the usual shitty feeling?
tifoza mo katnar se kto te ny nuk shef ne us, perfshi futboll etj

c. anthony 2 hapa jashte fushes, arbitri i jep topin knicksave se gjasme rondo e prek i fundit...kto dun me bo serine e gjate.

Lakers - NO ne ESPN
(cilesi e mire fare)

kush e pa Brandon Roy-n dje ne ndeshjen e katert. Situate me emocionuese nuk behej, sikur ta kishte ideuar ndonje skenarist andej. Kjo eshte sfida me luftarake megjithese te dyja ekipet po luajne shume dobet, Blazers bernut fare nje here.Te shohim te pesten se aty mund te vendoset fati i serise.

Me parashikimet vetem te Knicksat s'ja theka fare, po kush i priste demtimet e tyre+ ndeshjen e pare e paten lojen nen kontroll dhe e lane aty. Kjo percaktoi dhe nje pjese te mire te fatit te serise.

phillies me miami sot ishte ndeshje me nerv; ai iguodala shume zhenjys deri tani po ato te rinjte e moren lojen ne dore ne fund. 

 

o dejon, knicksat po fitojn prap sot
 

ok, sa fola me D. Ainge - osht myll ai muhabet per supermanin - m'tha, - vitin qeter vje me Celtics se do me fitu kampionat para se me dal n'pension. Heqim qafe O'Neilat dhe ca prej ktyne bishtave qe morem tani n'fund. R. Allen ka shpreh deshiren me e mbyll karrieren n'Boston, do firmosi dhe nji 2-3 vjecar me nji shume modeste dhe kshu...kampion te garantum edhe per nja 2 vjet

Ca do japi Boston per supermanin?

ne ket transaksion futen edhe skuadra te tjera plako, Bostoni ka akoma ca me ofru plus naj draft...rendsi ka qe do bohet se m'siguroi vete Ainge per ket

Rondon do e japin?

e japim fundja, morim C. Paul se m'duket se ai eshte n'vit te fundit sivjet...kshu jemi skuader bomb...gjynof per king james se kshu i bi qe t'mos fitoje kampionat

Prit tani se po dhe Rondon do marresh Howard.  Ke do japesh per C. Paul? Plus C. Pauli ka shprehur deshiren ti bashkohet Melos dhe Stoudamire ne NY.

po pse do me m'i prish endrrat pa m'dal gjumi mer burr?

ti shef endrra me sy hap o burr. CP3 dhe Superman thu do shkojne ne Boston, vari lesht salary cap edhe 101 pengesave te tjera.

nejse urime per Celtics.

mirese t'pru zoti shnosht dejono!

mos ki hic merak, kena salvagente sa te dush ktu ne big apple qe sna lejn me u myt krejt.

Schalke Man U.  Asnje interes ketej?

nuk e kapercen dot njeri telin me gjemba qe ka von dejoni

Ktu e ke temen

Mesa duket Man U pret o Barcen o Realin ne finale.

Bruins 7 - 3 Flyers

me shkop te mbare...

ku lakers, ku?
Kshu edhe dhimbja per celtics behet me e lehte (mgjse kurre mos thuaj kurre)

Bredh Rama do kete qene duke pare Lakers kur tha qe fitorja jone ne Tirane eshte e sigurte, presim vetem thellesine e rezultatit.

smiley. ti thua qe eshte tifoz i dallas?

Une them qe eshte tifoz i Charlie Sheen.  Winningggggggggg!!!

celtics nuk duhet te humbin sot po si po duket, nuk eshte thene ta fitojne smiley

i take it back; we'll win! smiley

mbase...

e dhimbshme mrom dejono

Talent me kuintal Bredhe, dhe Celticsave po i'u duken shume thinjat.

po jo o vlla, ato jane te gjithe banged up. Une do bohesha me underdogs ktu edhe sikur t'mos lunin celtics. Si mund t'bosh tifo per nji skuader ku mblidhen lojtaret me t'mire te liges dhe qe nuk dha naj spektakel gjate gjithe vitit?

Nuk bej tifo per ta jo.  Me mjaftojne e teprojne Bullsat.  Thjesht them qe kane teper talent, dhe Celtics po ju duken shenjat e pleqerise ...

Nejse pleqte e Bostonit kane per t'iu a nxjerre fruthin edhe pse do humbin, qe kur te dalin ne finale me Bulls te jene te rraskapitur e gati per t'i zhdepur Bulls. smiley

shyqyr, o, se na merziten keto dinastite e medha. ta fitoje i here mark cuban (dallas), s'behet qameti. 

Bredho, ju keni qene shprese e funit shpirti i majmunit qe pa fillu neshja e pare.

Mavs v Heat finalja, fito dallas ne 7.

Hiqeni MLB nga titulli, dihet ai muhabet.. Phillies... smiley 

Say cheese ... smiley

..steak smiley

Seriozisht tani hiqeni nga titulli smiley 

steak vs cake, tutje tehu smiley.  

Seriozisht tani, as mos t'shkoj ndermend smiley.

S'e mbaj mend sa vjet kisha pa bere tifozllik per Celtics (me duket se qe nga hera e pare dhe e fundit qe i kam pare live ne vitin e larget 2000) dhe ajo e 7 majit me kushtoi ca ankesa komshiore.

Sdq une jam me Grizzlies, Memphis in my heart, plus underdog plus stil i ndryshem loje plus me kane shijuar kur i kam pare.

NY duhet te ngre taksat per takspagues si puna tate smiley.  

pse kshu, se s'jam me heatsat si pensionistet e nju jorkut? smiley me nicksat vallaj nuk, por po me prezantove ti personalmo edhe mund ta mendoj ta kem skuader te trete.

Juve keni marr rrugen e pakthyeshme te tifozerise pa taban, s'ka shpetim smiley.  

ke shume te drejte, juvja eshte ne te njejten linje me skuadrat e bostonit. pse nuk binjakezohen njehere smiley.

hm...we lean more towards irish teams...brits too
 

bredho, meinstrim-ohu icik, irish teamsat s'i shoh as te irish pubet e lagjes.

ajo e anglezeve eshte easy choice. me pak imagjinate mund te arrish te juvja smiley

mbaj mend qe Milani ka lujt ne foxborough m'duket, Barca bo naj vizite tek-tuk; edhe Celtics m'duket po Juven s'di pse nuk ma ka kap chipi fare

 Ju thoni qar te doni, ne jemi fitusit moral!

Cer ti boj 30 Gurit, pa ja kisha qendis edhe ketij nje carcaf smiley 

kush eshte t'u e pa ndeshjen? kto arbitrat duhen vra me bilbil n'goje per zotin...ca jane ato faulla qe po japin kunder celtics? min. 5 pike i kane heq minutat e fundit me 2 traveling inekzistent

boll mer mo mo    kush flet per albitra

une nuk hyj mo te kjo teme kshuqe nuk e kam lexu ket koment ose naj tjeter qe vijon

ske faj hic, Sox-at i ke ne ven te funit, Celtics u ka dale ne pension gjysa e skuadres, ene Bruins per lesh kan per te ik....me nigjo mu ik e futja i dor vrap se nihesh me mire.

dejono, mire yankees e?
Shife pak ket videon...kshu jane soxat, nuk dine me prish qejf  smiley

 ONE MOMENT WHILE PHOTO LOADS

ky me duket se ka escape nga gorrilla cage ne bronx zoo !!

o dejon-eksperti, i ke pa Bruins & Red Sox lately apo jo?
smiley

o plak, yankees jane tu lujt like shit ene prap 2 loj larg. imagjino i cik se ca te bojn ne gusht-shtator. pastaj mos fol me mu pa kalu trade deadline, e di vet ti se ca bohet...King Felix is coming home.

po ca je t'u flas tani? soxat e nisen sezonin 2-10 sa me i lone yankees nji avantazh. Ca me thon...ekip i plak...te kishin lujt me shume ndeshje me yankees deri tani, sox do ishin dhe ca ndeshje me larg po thuj kan humb me toronto e baltimore. Po nejse, as mu nk me kenaq fort ky bilanci provizor 5-1 me yankees...kishim mundsi me i fitu te 6 ndeshjet

ej, jom tu flit me ty, nuk kena nevoje per me teper avantazh, keshtu qe skeni nevoje me mor dishezen mar sic e keni mor.

o rako, ma kap i cik Dirkun ca i boni ktyne xaxave te majemit.

ej, for the record mavs kane qene skuadra e dyte e zemres mas knicksave.

uiiiiiii ca te futme Canucks. lol

fole ti mer tifoz i cdo ekipi nju jorkez? smiley
Prit se dardha e ka bishtin prapa! edhe Montreali fitoi 2 ndeshjet e para po masanej mori pushimet. Masanej nqse i ke pa kto 2 ndeshje, kane qene barazim total. Vankuver fitoi te paren ne 20 sek e fundit dhe dje ndeshjen e humen vet kto tutkunat e Bostonit kur mendun se e kishin te morme. Nuk eshte se vankuveri po e shkrin ne loje bostonin, thjesht ka pas fat.

8 me 1 pra mo Dejono!
A e more vesh si fito Boston? jo me cic-mic, n'kohe shtese ose ne 20 sek e funit.
Ik apliko se mora vesh se Vancouver punso dike me qit puckun nga porta

sa qejf i kom kto njujorkezet kur bijn squk.
O Dejono, ku i ke yankees mre? mire kshu 6-1 me ndeshje deri tani?
A t'kishim me lujt ene nja 19 ndeshje te tjera me qene thuj...

Me le rehat o burr se jom tu pa bball. Brravo ju qofte keni mujt fosilin Garcia ene nja 2 minor-ligsa.

Flash News: New England is out of "presh" aka "pras".

Not so Flash News: Green tailed individuals spotted flying around the village of Boston, MA.

jeni skuadra me payrollin me t'modh o vlla, kujt po i ankohesh? ca do, te t'japim lojtare borxh per me lujt me ne e? masanej, ca justifikimi eshte ky i lojtarve nga minor league? para 2-3 vjetesh ne kishim ne ekipin e pare 3-4 rookies. Edhe sivjet kan mor, kshu e ka sporti. Nejse, erdhi mid-season, shkoni blini naj kal te vdek per 100 milion dhe bini rehat

po pres naj koment per sox ose bruins dejono...mos m'thuj se edhe a.j. burnett eshte minor ligs, ok? so much for kto canucksat e leshit...12 gola kan honger ne 2 ndeshje

XImageTransform.Microsoft.BasicImage(Rotation=0); width: 249px; height: 213px; top: 0px; left: 0px" alt="" />

 

 

 

 

 

 

 

 

Papi is da pimp and yankees are his b1tch!
(another 3-0 series is over)

 

 

 

 DALLAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAS

Ik LBJ kris bythen! Nowitzki me ne fund fiton nje titull, pas 13 vjetesh, ne shtepine e Heats. P E R F E C T!

Bravo Mavs. Shife LeChoke James sa classless ne konference shtypi.

NOT 1...NOT....oh wait

po nigjoj komente sportive te top radio...priceless.
Njoni prej ktyre te dyve flet capraz kurse tjetri e mbeshtet duke perserit vazhdmisht:
- e vertete!

Sapo i bene nji historik nba me ca kishin degju me naj rai apo mediaset ku mes xhavahireve qe thane, permenden ray allen si nji lojtar qe nuk ka fitu ala nji kampionat (ja hoqen fare ate titullin celticsave) si dhe faktin se michael jordan i fitoi i vetem perballe te gjithve titujt te bulls, a thu se scottie pippen, dennis rodman etj, nuk ishin lind akoma ne ate kohe

Bukur!

nice

ca i kane punu bruins ktyne canucksave ne boston...gjynof se ato ndeshjet qe ka fitu vankuveri ne fushen e vet, me breke neper kom i ka fitu te treja...bruins duhet te kishin fitu minimumi njonen prej atyne kurse kto ne boston nuk kane pas ca me u diskutu shume...
Le t'lutemi te gjithe qe skuadra me e mire (dmth BRUINS) te fitojne ndeshjen 7!

kur/ku o e 7?

neser dako, 8PM knej lart (vancouver) po nuk ka gajle se bruins kan me i shkermoq ket radhe canucksat...sa rob qe e shofin ndeshjen jashte mer ej...a thu se ka miting sala

Ti duhet te jesh Kanadezi i vetem qe ben tifozllek per skuader jo-Kanadeze. Duhet te t'a heqin nenshtetesine.

nuk kan ca t'me heqin pa ma dhon gjo ala gjemb.
Masanej, po t'i kesh pa ndeshjet ne boston, kishe me von re shume tifoza te bruins qe knonin hymin kanadez, plus fakti se shumica e lojtarve te bruins jane kanadeze

OK, (marr fryme i lehtsum)...Bruins pas 20 e ca minutash do ngrejne Stanley Cup. Ky parashikim ja fut cdo parashikimi dhe vizioni qe mund te ket pas Pjeri (with all due respect).
Ca dmth kjo per njerzit e zakonshem si artiani, xp e m'the - te thashe?
Kjo dmth se universi i eshte kthy rrjedhes normale dhe se nuk do ket fund bote (ket gje mund ta konfirmoje edhe Ravi)
Ju falemnerit te gjithve, jeni shume te mire, zoti e bekofte ppu dhe gjithe fiset e Mauritanise!

Ben Nelms/Reuters

amon...sikur keni fitu nai gjo te modhe. tani sju ka ngel tjeter vetem me festu edhe nai kampionat ping pongu.

Kishe gje me hockey ti? smiley

sa shpejt i harrove komentet kur fitun canucksat mer? apo all of a sudden u bo sport koti? fshije ket koment sa nuk ta ka pa naj admin...m'kujton kohen kur ishim t'vegjel e kur ngacmonim ose na ngacmonin per partizon/ tiron/ dinamo, ai qe i ishte rraf ekipi, zgjohej papritmas dhe thosh:

- eee, vecse ne basketboll femrash ju shkrijm...

Kshu dhe puna jote dejono...e para hockey eshte sport #1 knej n'veri po edhe anej poshte (filadelfia, boston, detroit po edhe ne ny...fakti qe keni 2 skuadra flet per ket) eshte sport me tifozllik te cmen. Mesatarja e cmimit te biletave qe kishin ngel dje ala ne treg ishte $3,600 dhe kto nuk ishin rradhet e para...
E dyta dhe e funit, nuk ka ngel skuader bostoni kto 5 vitet e fundit pa dal kampion ne cdo sport (vecse nqse fut n'hesap naj sport si mundje etj)

Bredha, congratulations on Bruins' victory! Me vjen vertet shume inat me ate reagim idiot ne Vancouver, po ujku mjegull do. Most are not sore loosers though, po here mbas here ka ndonje qe i duket vetja si huligan anglez. S'ka kure per te tillet per fat te keq smiley

flm! ti thuj shyqyr qe nuk u be ne Montreal se tifozet anej jane pak me te cmend. Edhe n'Boston kish pas rremuja, makina te kthyme permbys etj po pa zjarr.

kjo foto ne vancouver dje mas ndeshjes, duhet me fitu cmim patjeter

ASG anyone ? 

yeah, gonzalez (from red sox) hit a hr for AL.
(ato legenat e NY nuk lujn fort se nuk dun me i dhon home field advantage red soxave ne WS)

e pra, ce do qe nuk i eci mrom...

- o ba, ma hidh topin aty ku e du un, ok?
(plaku i vet i impenjum ne maksimum t'u ja hedh topin aty ku i duhej cunit)

ej o tu dal nji film i ri me majmuna. shko shife se aktorin kryesor e ke ne skuader

 ONE MOMENT WHILE PHOTO LOADS

oh, this monkey...yeah, i get it now

ej a e pe si i shkoi topi Jeter-it ne dore tak fak. te ishte anej ka ju e kishit cu direkt ne pawn shop per beer money. pfff tifozeri anatollake.

tifoz idiot o burr'...tifoz tipik i yankees. Tani do ja llogarisin si income te gjitha biletat qe i dhane yankeet...i bi me pagu nja $14,000 si income tax ne fund te vitit

 E rrasi Ibra smiley te parin.

Njashtu! 

PS: Per t'u shenu nga 1st half

Robben, o rob zoti, fake it better next time e mos na turpno me busquetsesque.  S'ia vle per nje makine shpie. 

Qashtu!

Kadal, kadal, penall, penall. 

 smiley

Albanoid, po prisnit per bailout nga gjermoni?  Kohe t'veshtira.  Duhet me i mbrojt prodhimet e vendit smiley.  

 Ne fakt vara turinjte sepse doja te shikoja neser Milanin kunder Barcelones... por ja qe fituan gjermanet nje here kunder skuadrave italiane smiley

 Semel in anno licet insanire smiley

Pats weaponry now include Chad Ochocinco

Kidding right?

nuk di ca me mendu...will he ruin the team's chemistry or will Belichick's magic powers work on him?

nuk di ca me thon, efforts are being made to win on and off the field.

Damnit, jon bo patriotsat si shkolle riedukimi smiley

smiley

smiley)

 

Free drinks anyone smiley

 Urime Bostonianeve. Te frikshem Patsat vitin tjeter. 

e di...eshte kthy ne rutine

 vetem mos u gezoni para kohe ....... 18-1!

po nuk i heq gje faktit se jena te frikshem - ket desha me theksu

Jesemjes mo, Klinsi e mori ofiqin e larte, thumbzzzup

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).