Nje kusheririn tim, po e ngacmoja per emrin e tij edhe me tha se kur te mbush moshen do e ndryshonte ... Mezi po pres tha te mbush moshen. Mirepo harova ta pyes se kur e mbushte moshen.

Ne cilen moshe mundet robi te ndryshoj emrin ne Shqiperi?

11 Komente

je e sigurte?

 Jeeez.. i have got to change mine! smiley

smiley

nuk paska vone per te pritur ky kushoja im dmth. nuk e do emrin e vete fare.

Edhe nqs se është më i vogël po të duan prindrit ja ndryshojnë .mosha pritet kur  prindrit nuk duan t'ja ndryshojnë dhe s'është mirë kur s'duan pridrit se ata do të thërrasin astu gjithmonë .

ai kot ben ne fakt se s'eshte edhe aq emer i keq por e ka kap fiksimi edhe spo pret ta ndryshoj.

ai t'iu thote shokeve qe eshte bere budist, apo mysliman, prandaj te therrasin isuf, ose anand.

ose t'u thot se eshte bere deshmitar i jehovahit edhe smund ti kete me ata shoke fare.. ne kete menyre s'i bejne as pyetje.

ose do i them tu thot se ehste bere zionist cifut.. e ka emrin avi.

 Avi qenka emmër i bukur dhe i shkurtër po ndoshta do ti pëlqejë më shumë po ta përkthesh (si fjalë  frëngjisht  do të thotë avis = pikëpamje , ndjenjë , mendim, opinjon )

shiko se kjo e budizmit mund te jete ide e mire edhe me kap goca. ndersa me variantin zionist cifut kap ato me radikalet, qe jane me shpirt me palestinen por dashurojne armikun.

po tbej ca te doj.. smiley.. emri i vete eshte.. po deshi ta heq le ta heq.. ndryshe ta mbaj.

e ka emrin Durim btw.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).