Cila është marrëdhënia juaj me kërcimin?

Kërcimi juaj i preferuar?

72 Komente

trehapshi smiley

Kercim Kaluci.

Hahaha, ne fakt kur bera pyetjen kisha ndermend vallezimin smiley

Aha ok,ka shume kercime pranej.

Ke shume te drejte smiley , gabimi im qe nuk e specifikova qe ne fillim.

Jo me jo nuk ke faj ti,por une qe i shkoj mbrapa valles se Finit.

smiley Mire pra, ja po te pershendes me kete qe me pelqen shume.

p.s. Mbaj marredhenie shume te mira bilaterale smiley me vallezimin.

te mira, nga ana tjeter eshte vallezimi qe nuk na honeps shume Big Grin

kercim pupthi.. Big Grin ( ca eshte pupthi? di ndonjeri/a ta shpjegoj?)

Kercim ne vend,nga poshte lart dhe anasjelltas.

si kangur? smiley

Me te dyja kembet te bashkuara dhe pernjeheresh, me pupa (edhe hapa). Fjalori i '84-es.

Mardhenia ime me kercimin eshte reciproke (e ndersjellte); as ma var, as ia var, secili ben detyren e vet dmth.

Si e tille, pergjegjia e pyetjes se pare, mbulon edhe te dyten.

ajo s'ma var une sia var.. si vazhdon pastaj se e kam harruar? Big Grin

emo.  quiz i dites. (ka lidhje me temen.smiley):      po te kete miresine sinjora e hijshme dhe po te me lejoje zoti major,  une me kenaqesi do te vallezoja me ju.       kenaqesia eshte e imja  zoti.......

kerkohet zoteria?smiley

guljem radoja.

"por... nuk ju shkoi ndermend qe... mund t'ju dorezoja?"

demir hyskja: "nuk do ta benit dot. do te mbeteshit i njollosur per tere jeten".

smiley

s'di pse u niva kaq krenar per ket quiz.

ps. s'mu rrika, Belulo, ja edhe ket: "dhe nuk ka Franceske qe ta marrose". smiley

smiley

 

smiley

ishte e lehte.  kam vene re se vecanerisht kete film, e njeh mire.smiley,  por pergjigja e sakte do te ishte:  kenaqesia eshte e imja zoti tenente.smiley

me eshte mezitur gjithcka... ku shkelqim bosh... ato shakate pa kripe...

dhe une... duhet..te behem pre e merzise tuaj..?

pse kaq i rrepte tenente?  nje grua u hap zemren...smiley

mos u shtirni. ju nuk jeni nje hero. ja, psh ju, do zgjidhnit shtratin e bute te sinjora Bertinit, apo nje qeli te ftohte... te lagesht... smiley

Regjia: Gezim Erebara.

mos kam te bej me nje te dehur?  kush jeni ju?

nje oficer i vogel  i perandorise.......smiley

Dhe ne vazhdim (nuk hyn te quiz-i se eshte shume i lehte dhe kemi thene te mos biem ne diletantizem smiley ):

Sinjor Valeta, si eshte valsi?

Valsi? E-hem... Permesso... sinjora... mund te vallzojm... tarra-ra rrara rrara rrara... tarra-ra rrara rrara rrara...

gjeneral gramafoni... italjani  u mesonte vllezimin vajzave te prefektit (Reshat Arbana).smiley

ritem usta, ritem.. xhinxhile moj xhinxhile..smiley

 Marrdhenie e ftohte, nuk me flet me goje...

Kercimi i preferuar, ai ne trapez elastik..

kur kercej terheq vemendjen e kujtdo, perfshi dhe te verberit, te cilet pavaresisht se nuk me shohin e ndjejne nga vibrimi i sheshit se dicka e keqe po ndodh

smiley

Kercimi eshte si thote Enka nje fare natural high, te fut ne nje bote tjeter, dhe sidomos kur ke ndonje partnere me te cilen te ngjisin me shume sesa trupat dhe rritmi, e gjthe eksperienca shnderrohet ne nje ujvare idilike nga rrjedha e te ciles s'do te dalesh, kur te zgjon mbarimi i muzikes :x 

P.S. Gjynaf ai qe i ka dhene njesh kesaj teme, kushedi sa halle ka. smiley 

marredhenie mjaft e ngrohte smiley

kercimi eshte si njefare droge lumturuese per mua smiley

Me ne fund pak ngrohtesi smiley

mire ngrohtesi po syrin kujt ja shkel enka? smiley

Mbase eshte duke kujtuar ndonje kercim te ngrohte qe ka kercyer me ndonje smiley

lol bobo smiley

jo ore kot e vura shkeljen me demek se te gjif ktu ishin te ftofet ndaj kercimit

kercimin zakonisht preferoj ta perjetoj vetemsmiley

po me kenge te tilla nuk do qe keq nje partner qe di te kerceje  dhe te te shofe kshu smiley

dhe meqe jemi tek kercimet dyshe mendoj se tango dhe contact dance jane shume perfekte smiley

 po ti vet si je me kercimin? rrefeu pak smiley

Une & kercimi? Zihemi se kush e do me shume njeri-tjetrin. smiley

Marrëdhënia me kërcimin?  Një dhe e pandarë.

S'i ndaj dot as për pyetje të dytë. 

Magnum & peshq I hope you dance Smile.

Un si artdashes kam nji dashni qi nuk zbehet kurr per kcimin dhe femnat qi kcejne n'strip clubs.

 Mardhenia me kercimin???????? E papame kjo pyetje. Kercime beheshin ne ato kohet tona ( Idris ku je futur) Kur kerceje me damen, bark me bark, kur ja ndjeje afshin e trupit...... Sidomos, ku ishte ndonje yll, dhe i turreshim te gjithe,eee kush kish fatin ta pranonte ajo. Futja e gjurit tend midis kembeve te saj, ishte nje çast fatlum.....

Po sot, secili kercen per qef te vet, pa lidhje me te tjeret, vetem gjimnastike..

Per mua Valsi, eshte mrekullia vete

ps

mos me thuni se jom i vjeter eeeeej

Ti i vjeter??? Jo ore, ne asnje menyre smiley

Valsi, tango, rumba jane perla smiley

Une kam pasure mardhenie te mira kercimi , ne 83 kerceja vallen labe me fustanella, pastaj asnje gje deri kete vit qe kam fillu dhe mesuar te pakten 3+ figura te 3 waltz dance dhe 7 americo-latino dance dhe 2 swing and rockenroll dances

Nuk e besoj as vete si. me shume em pelqen tango dhe viennese dance

iris, ti je aty? shume bukur

Zyshe, mire mire, po si t'ia bejme qe s'kercehet ne Dhermi qo se eshte sheshi me gunga smiley

ngjitu ne koder Monda, kerce ne bar smiley

 Eh ajo qe do me kery kercen dhe maje plepit.

On and off. Ka periudha kohe qe jane me aktive, ka pastaj te tjera qe as nuk kujtohem, me mjafton muzika. Ne vere zakonisht behem me e rregullt, ka disa vjet qe shkoj here mbas here me shoqeri ne milongat qe jane outdoors gjithe sezonin cdo fundjave.

hey Kristida, nuk e dija qe paska outdoors ca vendi? Une jam relativisht i ri, po konsullata argjentinase cdo dite ne dreke ka tango argjentinase lessons me kane thene. Une shkoj ne kurse rregullisht (ka ca kohe) me 7 CAD ora ......

Eshte akoma pak heret per keto tani, po nga fundi i majit deri nga shtatori, jane nja tre. ka nje ne Verdun,  (La Salle bulevard, close to De L'Eglise) eshte pothuajse buze lumit. Nuk ka vetem tango, po edhe salsa, swing, e te tjera dances. Ne muajt e veres, ketu ka kercime perdite.

Ja eshte kjo:

 

 

Eshte nje tjeter ne Little Italy, kjo nuk para eshte e rregullt, po gjate veres pothuajse cdo te shtune aty i ke

 

 

Po ashtu ka dhe nje tjeter ne St Viateur Park, te dielave kjo

 

Nuk e di tamam kur fillojne kete vit, po nqs te intereson,  te them kur t'a marr vesh orarin. Eshte shume kendshem ne fakt!

Une ejtova ne Lasalle 5 vjet dhe nuk e ditkam kete vend, dmth e di ku eshte nga foto po jo per dance related

I would apreciate it nqs me lajmeron

Pa merak, te them sa t'a marr vesh! Une kisha nje shoqe me origjine nga Kili qe jetonte te 'Les Brises du Fleuve' ca kohe dhe ajo me 'prezantoi' se pari me kete ne Verdun.

Rrofsh, po sn'a the ca ke mesuar qysh atehere?

Salsa, waltz, quickstep. Jo ne nivel per te thene 'lum kush me sheh' po aq sa mund t'i shijoj smiley Kete vit them t'i afrohem tangos, po per ate do marr klasa se duket e lehte po nuk eshte ashtu fare. Ti c'fare kercimesh preferon dhe a e rekomandon ate shkollen ku shkon? Eshte shume larg nga downtown?

P.S pa lidhje me temen, po nuk po di si t'i gezohem kesaj kohes sot, eshte nje mrekulli!

shume tre-kater figurat e para kam bere por me pelqen em shume vienesse waltz dhe tango

Sa keq qe ska keshtu outdoors edhe ne Shqiperi.

 Iris sikur kishte nje projekt  per nje te tille smiley

Ka mi Magnum, te lagja ime smiley

ku e ke lagjen ti Iris? smiley

 wow smiley

Kur u thua shumices se njerezve gje te tille ne Vlore te thone : Ti s'duhet te jesh nga ketu! smiley

Ne nje nga party-it qe organizuan ata qe japin mesim, na mesuan nje valle folklorike, sapo e beri mu kujtua, ajo ishte valle pogonishte qe i themi na, kur ajo vajti pastaj vuri muziken muzike greke, epo i thashe asaj zyshes qe do te te sjell nje muzike qe kjo valle vete fix fare...

KE pare ti qe cdo gje ia veshen grekeve keta? Pa faj se greku ka qene hapur me boten. Ju tregova pastaj qe edhe fustanella eshte shqiptare jo greke, greket e moren nga ne dhe is shtuan me shume pala

lagjia = ne Vlore? smiley

Nis pyetjen me email privat plako nqs me vertet do pergjigje apo e kam gabim Iris?

Ke te drejte Celopicar! Iris, te kuptoj nese nuk i pergjigjes pyetjes smiley

Po beja shaka une, s'kercehet derisa te mbaroje fushata smiley. Flini rehat!

 Ne nga Colja jemi kercimtare te medhenj ne fakt smiley

Kercim interesant... te eshte dashur shume per ta mesuar? smiley

Vallet shqiptare te kenaqin shpirtin. smiley

Veç tyre, ballroom dancing eshte teper elegante, por me shume me pelqejne kercimet latine, sidomos Tango.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).