Aleanca Kuq e Zi: Himara votoi shqipTIRANË-Aleanca Kuq e Zi (AK) pershendeti sot të gjithë himariotet pas mbylljes se procesit te votimeve ne Himare ku populli shqiptar dha verdiktin e tij kundër Vasil Bollanos. 

AK vleresoi qe largimi i Bollanos do te garantoje harmonine dhe bashkjetesen fetare dhe etnike ne Shqiperi 

“Ky eshte ndeshkimi me i mire qe himariotet i japin bollanove ne Shqiperi pas denoncimeve te njepasnjeshme te bera nga Aleanca Kuq e Zi per fyerjen e identitetit dhe dinjitetit kombetar duke treguar se Himara eshte zemra e Shqiperise. Aleanca kuq e zi pergezon qytetearet himariote per menyren se si ata e perdoren voten e tyre, mjetin me demokratik,per ti thene boll propagandave antishqiptare”. 

Sipas AK, qytetaret e Himares sot dëshmuan se “i dolen zot vendit të tyre duke zbuar Bollanon se bashku me aferat korruptive dhe votuan shqip per te mbrojtur traditat, kulturen,historine e tyre mijravjecare dhe identitetin kombetar”.  

10 Komente

Ne votimet e 8 Majit fitoj Shqiperia dhe kjo JO nga rezultati ne Tirane Korce Maliq apo FusheKruje por nga nje rezultat i vetem Ai i Himares

Shovinizmi grek nuk munid te fitoj ne Himare as me artilerine e rende e sjelle me autobuza, para e kercenime.  As me deputete greke ultranacionaliste e spiune te asfalise greke, sepse HIMARJOTET JANE SHQIPTARE

Bravo Himara

 ej, pse gjithe ky trumpetim, se mua me duket ose nje naivitet tepruar, ose nje propagande pa lidhje......Jorgo qe ka fituar, deri ne zgjedhjet e kaluara ka qene pikerisht prane Bollanos!!!

Qyteze e vogel eshte Himara. Edhe ketu ne Tirane qe fundja eshte gjithe ky qytet, te gjithe jane prane te gjitheve. smiley

perpjekjet 20 vjecare greke per te futur bregun shqiptar ne harten e pakices greke deshtuan kesaj rradhe.mbase bashke me shqiptarin e greqizuar bollano thyen qafen edhe shqiptari i 'antishqiptarizuar' berisha

 Gje e mire qe humbi ekstremisti Bollano, mirpo kete Aleanca Kuq e Zi, nuk e kisha ndigjuar. Kisha ndigjuar Aleanca per te Ardhmen dhe Aleanca per Qytetarin. 

Keta e kane mendjen per futboll la; kur s'loz gallatasarai bejne noi deklarate mbeshtetese gjoja me sfond kombetar.. Gjithsesi te shofim a do pershendesin kur te ike ai anti shqiptari tjeter.. ishalla nuk lu gallatasarai ather..

Ehe... e zbuan me 30 vota!!! He ju pifsha dolline juve!

Getting high and numb. Bless you!

Sec me duket se e la vet bollanua, se po i binin fondet... Thithen me shume fonde kur "ben rezistence"

Bollanua kryetar apo jo, gjurmet e veta i la ne Himare. Qe do felliqeshin dhe leberit, kete kurre nuk do ta kisha besuar kurre. Bollanua tani eshte ambasadori i diaspores helene, ultranacionaliste, qe kane 100 vjet qe mbledhin fonde dhe lobojne per ndarjen e Shqiperise dhe pushtimin e VE.

Besoj qe kushdo qe fiton keto zgjedhje, duhet te tregoje, me vepra se nuk do beje dhe nuk do lejoje dobiclleqe antishqiptare. Veshtire te me mbushet mendja qe do nxjerrim nje burre shteti kaq heret. Ne si komb, burrat e shtetit i perserisim nje here ne 50 vjet; minimumi.

Keshtuqe, aresye per t'u gezuar, nuk kam. 

E zbuan e zbuan , por ama Jorgo e kishte kthyer emrin Gjergji smiley

 

Keshut mos na rilind ndonje bollano i ri  smiley

 

 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).