Këtë javë në [muzikë]2: The Strokes, Pavement, Cut Copy, grupi shqiptar The Freelancers dhe të tjerë. Takimi ynë i përjavshëm fillon tani. 30 minuta muzikë e përzgjedhur, pa ndërprerje. Nën kujdesin e squarepusher. 

Në këtë takim do t’ju prezantojmë me këngë nga albumet e reja të Fleet Foxes dhe The Antlers, ndërkohë që do ta përshpejtojmë ritmin me këngë nga Cut Copy e Chromeo dhe do ta ngadalësojmë paksa me Foo Fighters, Jose Gonzalez, Built to Spill dhe Pavement. Për pak ashpërsi tip punk do t’ju sjellim Micachu & The Shapes dhe The Strokes. Mos të harrojmë q ë për këtë javë The Freelancers do të jenë përfaqësuesit e muzikës shqip në [muzikë]2 .

Lista e plotë:
Micachu & The Shapes – Lips
Cut Copy – Lights & Music
Chromeo – Tenderoni
The Strokes – Hard To Explain
Foo Fighters – Walking After You
The Freelancers – 1980
The Antlers – I Don’t Want Love
Built to Spill – Car
Pavement – Shoot The Singer (1 sick verse)
The Drums – Make You Mine
Fleet Foxes – Battery Kinzie
Jose Gonzalez - Heartbeats

 

Dëgjim të këndshëm!

Në kopertinë: ""Reykjavík memories...." © Eni Turkeshi Photography

6 Komente

 Heartbeats 

e kemi shkruar edhe tjetër herë që na pëlqen smiley

 

 

 po po e kemi thene 

Smile

squpu, I song you smiley

square, rrofsh, se po ma ben me te lehte kete dite ne pune. Dhe per here te pare, po i degjoj te gjitha me ze te larte, se s'kam njerez neper kembe. smiley

Ç'të bën squari! Çdo koment mbyllet me buzëqeshje smiley

 

 

i feel songed! Smile 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).