Deri sa të numërohen të gjitha kutitë e Tiranës, qytetarë janë të lutur të ngulen para televizorit dhe të shijojnë shfaqjen. (Numrat në ekran janë nga KQZ, ora 20:00.)

520 Komente

Pervec asaj pjeses me Hysni Milloshin, po me pelqen ajo cfare po thote Majko tani.

Po e degjon njeri?

 quote 100%

bravo majko

ca tha mer amani se na bot kurioz?

 

"Zgjedhjet jane te manipulume po une do fitoj. Numurimi duhet te rifilloje nga java tjeter se jam para me 20 000 vota. KQZ -ja mashtron!"

Nese ato shifrat qe thote Gaia me siper jane te verteta atehere Basha fiton me 1200 vota me shume se Rama (dhe nese kutite mbajne ekzaktesisht trendin e dreitanishem). Gjithsesi kufiri eshte aq i holle sa dhe nje perqindje e vogel ndryshimi permbys komplet gjerat...

 Me aritmetike nga Balkanweb i kam marre. Vetem diferencen kam shtu vete. Per mu tani fitorja do vendoset ke Njesite 2 dhe 6. 5-sa (PS) dhe 8/11 (PD) do balancojne njera tjetren me duket, vetem nese ke 5-sa ka fitore te thelle. 

Po nqs 2-shi shko ke PD, me kandidat LSI-se qe rikandidon per PD kur me pare ishte PS, kjo eshte i cik e rende. Sepse PD po i jep votat ne grup edhe per LSI-ne.

Megjithate shifrat po na cudisin. Nuk po i jap dot dum trendit. 

Asterisk, jam shume kurioz si e nxore at numer.

Emigranto nje projeksion i thjeshte, pa lujt fare me variablat e tjere. Pune m.ti se tani qe i mora vete shifrat tek BW Rama del fitues me 743. Pra nuk eshte fare e besueshme, pervec faktit qe fituesi do hidhet me koke a pil...

tr="" style="width: 262pt; border-collapse: collapse">Njesia% e votimitDiff.per RamenTotali perfundimtarNjesia 1100,0%446446Njesia 270,4%-317-411Njesia 378,1%22Njesia 4100,0%-140-140Njesia 549,2%27244107Njesia 680,4%9901184Njesia 780,0%10911309Njesia 856,7%-1529-2192Njesia 936,6%-503-822Njesia 10100,0%-524-524Njesia 1169,1%-1693-2216Total 54712)" style="border-right: #ebe9ed; border-top: #ebe9ed; border-left: #ebe9ed; border-bottom: #ebe9ed; background-color: transparent">744

Dulen prap keta PDistat. Po si mer njerez nuk dini me thon "Into e kemi, po hallall e paste se e mori fair and sqaure".

A kini gram ndershmerie ju a jo?

Palangjoze fare, po ku e msun anglishten ata mor amon...

 A eshte e vertete qe edhe Laqi me Mamurrsin i kane shku PS-se? 

 

Laqi nuk e di cer ka bo, por Laashi po smiley

 

Ej, e di qe m'thote i' mendje qe Sala i ka hum keto Kavajna, e Lacna e di un ca tjter pikerisht se i solli n'Tirone ato mo fanatiket e vet, per me jetu  perkohesisht neper garazha, shkolla, ice cream trucks, suvlaki stands etc! smiley

 

habibi... smiley

 

shume pak me flamur shqiptar te ppu-ja. me duket se qenka per inat te sime berishe nuk do shkoj me lefterine...

ps, e tmerrshme mungesa e inteligjencies e gjitha kjo...

 A ka mundesi nagjoni te me thote nai fjale per sondazhet e atij Zaloshnjes??? Me duket se i ka ra ne koke per te dy studimet qe ka bo, ka percaktu sakte fituesin e Korçes deri me 1200 vota,( ka qene studim i porosit nga Andrea MAno) dhe fituesin e Tiranes me dri ne 2% para Rama....(e ka bo per qef te vet)

A ka mundesi ata qe e shane, tu them..."fjalet mrapsh......"

alidemso, po the ti "fjalet mrapsh" un them "celsi kopil". smiley

 Une te mijat nuk i marr mbrapsht hic. 2-3% per Tiranen e ka bazu me rezultatet e 2007-s, duke heq/shtu 5% e votave LSI/AD, dhe nuk e ka ke parashikim apo anketim, duke fut si variable edhe ndryshimet/perceptimet politke te 4-vjete e. Sic na tregojne shifrat tani, nuk do jete 5-sa qe do siguroje fitoren (vetem nese jep mbi 8000 vota. Zaloshnja tha nese 5-sa jem 5000 vota pro Rames fitorja eshte e sigurte). 

Rezultati do jete me pak se 3000 vota. 5-sa do write off 8/11 me shifra. Te shofim 2 dhe 6. 

Luli sapo e fitoi edhe nji kuti. Per 20 minuta pritet permysje dhe nuk e nal mo gjo sprintin e lulit.

Interesant eshte fakti qe votat e LSI nuk kane shkuar ne menyre masive tek PS por jane shperndare midis LSI dhe PD me sa kuptoj une.

Faqet

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).