Pas rezultatit te exit pollit te djeshem? Po ai "specialisti me i mire ne bote per sondazhe per vitin 2010" sipas te cilit edhe sondazhet qe kishte bere ai dilnin pak a shume ne ato vlera qe deklaronte Shkelzen Maliqi, a do ri-aplikoje per titullin "sondazhieri me i mire i vitit" apo do e beje pushim kete vit? 

29 Komente

 Besoj se mbaroj me kaq historia e atij plakut qe mezor flet shqip qe perpiqet te paraqese rezultatet. 

Mu me shqeteson shume edhe ai krye-sondazhieri qe nxorri klani dje. A do e shkruaj ne cv sondazhin qe ka bere ketu?

O swedo kush ishte perfaqesuesi i Gani Bobit dje? Se me cfare mora vesh, Gani Bobi vete ka nderuar jete kohe me pare. Po ai amerikoni (shok i arviziut lol) qe foli mbreme a ka dale prape me konfirmu saktesise e exit pool-it te Bobit &Klan? Apo ka qene loje e Frangajt?

Shkelzen Maliqi, ai qe ka qene gjithmone. Ndersa ai amerikani ka rrezik ka mor valixhen sot, ka mor dhe medaljen "sondazhier pararoje" qe jepet nga Instituti Artan Hoxha, dhe ja ka fut vrapit per mos tu duk mo ketyre aneve se u bo gazi botes, po e ka regjistru njeri kane per t'ja perdor per ti bo shantazh koqes smiley

pra i bie se ky shleqen maliqi, po te morim ne konsiderate infon qe na jep i pakapshti, ka gabuar deri tani ne masen 20%? Po te jete keshtu, nuk eshte ndonje gabim i madh, po te kemi parasysh se psh instituti yne i statistikave gabon me here!  lol 

O muqirruf ca info te kam dhene une ty o mavri? Ca ke thithur sot?

pse me , dhe hallin e gabi bobit do qajme ne tashti smiley

 

Tashti, edhe me zgjedhjet, ta shikosh holle holle per "bobin e ganiut" po grime sallate.
Ganiu dhe Bobi vetem ne shqiperi I marrin per pune se vetem ne ate vend ka rezultate sondazhi qe I shkruan Saliu per ti lexuar Ganiu.

Po he pra. Ne mbaruam se beri tramvajet dhe metrote qe i erdhi radha hallit te bobit se ku e si do punoje?

Plus qe kemi per te ndertuar lulishtet neper ballkonet dhe taracat e pallateve si pjese e fushates "Gjelberohu dhe ti para vitit te ri".

Do punoje ne Shqiperi sa here ti duhen sondazhe Saliut

Ganiu do transferohet ne Afganistan.

 Ca thu mer?

Per kto  punon akoma Kanuni i Lekes, qe ka 500 vjet, t'mos punoje Gania!! 

eheheheee... smiley

e c'me knoq ti mu. smiley

gania thot. me "a". hajer hajer...

Të shtunën mas iqinije
Në Misir u nis nizaja.

 

 Emo, kot me t'pyt, eshte nje kenge e vjeter nizamesh, shkodrane. Nuk e mbaj mend mire se si shkon, po ka dy vargje qe m'kane ngel n'men sepse perdoret nje fjale qe nuk e kam degju nga njerezit me e perdor. 

Thote kenga...

Ani i moren djemt e ri,

Gjysma t'martum, 

e gjysma t'folun... (t'fejum, besoj una)

 

Di gjo per c'a konge po fol?

Jo, nuk e di. Po kjo t'folun eshte yll. te premtum, me llaf te dhon, t'folun. bwoh... ja per kto t'vje mir me qen shqiptar, mer. s'ka mo bukur.

une di ket tjetren ama, qe erdhen vaporat bregut detit, dil e shifni asqert e mretit, djemt e ri qe po i conin, gjysma qanin, gjysma knonin.

 

smiley

O banem Zot rrase ne kru',

Le t'vije Mihania e t'laje mbi mu'

 

 

Em, sipas kesaj i bie qe "I promessi sposi" te Manzonit mund ta perkthejme dhe "T'folunit". smiley

s'ka mo bukur.

po 'te vluar' ku e le?

Nuk ka gjo me te dhime se me ta perdhos emrin e mire qe ke mbas vdekjes. Mirpo pervec ketij Shkelqim Maliqit (qe osht raca jone), sec doli ene nje amerikon (goxha burre jo si arviziu) qe pretendonte se ishte specialist me dipllome per exit pool-et dhe tha se ky sondazh (nen emrin e Gani Bobit te shkrete) eshte i pagabueshem, ose nuk ka sesi te gaboj. Ju lutem peshqeve qe ndodhen anej ka amerika si xhibi & company qe tia rishkruajne CV ketij amerikoni, dmth tia nxijne qe te mos puthi mo me ket zanot. Kush ma gjen videon ku fliste me kopetence per vertetesine dhe saktesine e sondazhit ka shume falenderime nga ana ime.

Sondazhet jane shume te sakte, jane njerezit qe kane votuar gabim!

Ca do me thone " jane njerezit qe kane votuar gabim!" se nuk e kuptoj?

 Sheme duhet kuptuar nje gje qe ne Shqiperi,me kete gjendje politiko ekonomike nuk do te kete ndonjihere sondash te sakt.Ne pergjithsi ne jemi me dy fytyra.Dhe kjo nga halli.Me thuaj ti ka nenpunes te shtetit Shqiptar qe te thote se jam me opoziten dhe voten time do tia jap asaj?Gjall ne bot,ose per ndryshe do te dale ne rruge te madhe!Kjo eshte dhe per bizneset,te cilet kane frike se mos u vjen kontrolli financiar dhe u ben "zbor"llogarive.Plus pastaj kur sondazhet "behen me porosi nga lart"eshte ti varesh bidonat .

Pjeserisht bie dakort me ty, por nje kompani e shquar ne punen e saj keto gjera i mer parasysh dhe ne rastin me te keq (jo me te mire) refuzon kerkesen per te bere punen. Por keta jo vetem qe bojne punen, por edhe te mburen pa pike turpi se e kena bo mire dhe se lu topi. Dhe prandaj duhet te diskreditohen me te gjithe fuqine qe na jep shpirti dhe teknika e avancuar e perhapjes se lajmit.

 Po ke te drejte.Ketu ndahen te ndershmit nga maskarejt.

 Ja futi Berishes Gani Boba, ne fakte parate e popullit ishin!

Ganiu i mblodhi cantat per ne Prishtine. E keni rruges tani..Hajde ti dali perpara Berishes ky Maliqi ... smiley Por Berisha me c'po e kuptoj eshte me teper i nevrikosur me "Fejsbuk-un"..Degjova se po i ben gati nje padi penale Zuckenbergut... smiley

Gjithashtu Berisha vete eshte angazhuar per te krijuar nje platforme te rrjetit socjal e cila do quhet "Salibook"

Sondazhet jane shume te sakte, jane njerezit qe kane votuar gabim!

hahahaha e forte si gjithmone smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).