Nderroni kanalet. Kenaquni me Shqiperine qe po flet para Evropes artistikisht. :)

194 Komente

shyqyr zotrules qe e bone kabull ene e hape ket stacionin e ri televizorit e t´flasim icik per gjona me t´bukra se Rama, Basha, Neim Cili e Arjan Cani.

Pa fol ktu per Sokol Ballen, qe mvjen me ja fut akoma me shpull mas qafe si ktu e para njizet vjetesh smiley

Maskara!

Ti e paske fajin qe eshte ashtu ai! apo ashtu "e gjete midis nesh"?

Une e shoh per here te pare dhe po le mendte...kesi kengesh ka perhere? pale koreografite dhe veshjet...tani po shoh Portugaline, seriozisht e kane keta! Qenka gallate e madhe! Big Grin 

Jo se jemi ne ethe votimesh, a me sakte votim-addicted, addicted to numerim a cer te dush ti Teute ta quash, po une eurovizionin e shof vetem ne finalen (me theks te e-ja) e madhe, se englendisem me votimin fshatce.  Sllavet per hesap te tyre, nordiket te tyre e me radhe. 

Po kendon Qirio tani...edhe keta me motive buzuku... Edhe dicka qe vure re, Mondushe...me duket mua, apo meshkujt qe marrin pjese ketu are kinda gay?? smiley Se po lexoj qe gay-t vdiskan per Eurovision! smiley

Lere lere Teuta kan ardh nga gjith europa, sic te thash tek postimi tjeter, e kan myt Düsseldorfin kto dit, po na mer fryka me dal perjasht.
Kto kan vite qe e kan kthy ne nje lobby-show per komunitetin gay. Po ta vesh re kenget o duhet te kene motive pink, ose duhet te bejn noi karagjozllik si puna Portugalise. Vetem ne shqiptaret e kemi mor aq seriozisht duke cu perhere kengtaret tone me te mire. Nese dum te hyjm si pretendent ne 5-ce, duhet te cojm noi Shpat Kasap o nai nji tjeter, se perndryshe skemi shonc smiley

Shpat Kasapi i palos! Me ate te dridhme qe i ben belit, e siguroka cmimin! smiley Edhe kujdes rrugeve keto dite... smiley

 Ja pse mori pjese Frederik Ndoci para ca vitesh. Eh c'debat pata bere asokohe me nje shkodrane forumiste smiley

Nese kenga e Aureles eshte kritikuar, keto te tjerat jane skandaloooooze!! Duket si viti 1994, my Lord!!

ok,  votimet kane filluar. dergoni sms  per numrin 03.   forca shqiperia!

S'doni te na lini ndonje surprize per dit t'fundit a si?  Duhet me e pa me se s'ban qe sot? smiley

monde, po sot eshte shqiperia, apo........

Shqiperia ka vajt gjithmone n'finale.  Me te vjedhme, me i cik hile kutish, me i cik presion, po kena vajt smiley.

PS: pedro, ti s'e merito ket teme. 

Monda, une nuk kam te drejte me votu, por edhe sikur te kisha, nuk do ja jepja voten Shqiperise, sepse Aurelen e du fort dhe nuk dua qe te krijoje pershtypjen e gabuar, sikur eshte me te vertete kenge e mire. smiley

Ti s'e merito se na shave dëtin nga tema tjeter.  

Se kujton se ia hodhe, he?

.

Po dëti eshte dhe i imi moj, jo vetem i joti.

I njeh njerezit ti derman?

Dëtit nuk i flitet kshu smiley.

Nuk ka c´te beje e shkreta, eshte nga Vlora! Laughing 

Olele dëti.

Laughing

Mos mor zot..Filluan karnavalet e karagjozeve..... Ky festival eshte nje Perdhumnim i hapur i Muzikes Cilesore...

Mua me pelqeu Aurela. Veri mac. Sonte, per mua ishte kengetarja me e mire. E paarritshme. Skenografia e mrekullueshme me shqiponja...

Aurela te nderon gjithmone. Ka ate te keqen qe eshte andej nga eshte... po s'kemi c'i bejme; se na quajne racist krahinist pastaj. smiley

Kenaquni me Shqiperine qe po flet para Evropes artistikisht. 

 

dua te votoj e s'me lene smiley

 

 

edhe mua ketu nuk me lejohet te votoj.smiley.  u lejohet vetem vendeve qe marrin pjese sot.

ndersa ne finale, u lejohet te votojne te gjitha vendeve pjesmarrese... 

ca te bejme, te shpresojme te kapim finalen dhe te votojme natyrisht.smiley

e ka dhe kjo nje te mire. as emigranti turk dhe as ai grek nuk votojne dot smiley

 

smiley Shpresat i paskemi te emigrantet tane ne Greqi...

greket dhe turqit le tia fusin me sufllaqe dhe qebap njeri tjetrit nga inati.smiley

le qe ketyre grekeve ua kan 10-re keto vitet e fundit. nuk i vene me ne te njejten dite me Qipron.smiley

do na numerojne mire votat keta,neve qe votuam per aurelin?

Edhe Malta me pelqeu. Edhe Islanda.

per Grekun kisha nje shprehje me "Kine"... po kam frike se sjell koken ndonje wart-nose i Ljubonjes dhe na can derrasat me Arvizizma. smiley

Ku e shifni eurovizionin? Big Grin

Ne bibisi uan hejc-di. smiley

Aurela Gace eshte kengetare shume e mire dhe me pelqejne shume kenget e saj, pervec kesaj te fundit (te Eurovisionit).

Si kot m'u duken mua. smiley

Ai rusi me mire te kish dale te bente ca parade, pa kenuar fare, bashke me grekun, se kenget i kishin kot.

Refreni ke kenga e AG s'me pelqeu, sorry!

P. D. U shkriva se qeshmi me atletet e ruseve... smiley

mund te votojme me sms akoma po jo ?

shocking! smiley

He pra zemra... na i prene krahet smiley

Po kjo Aurela nuk ishte dot nga Tepelena te pakten? Duhej patjeter te ishte nga VvvvTropoja? smiley

tani jam me Francen.

Shqiptaret do i japin minimumi 12 vota grekut... nuk ka ku te veje me mire. smiley

mbaroi,  aurela nuk e kapi dot finalen....smiley

cna vajten sms-te dem

shqipe, po e bere per atdheun mor vella, beji kabull.....

Turp, kengetare karaokesh, te stonuar ne kulm, para Aureles...

Everybody... disperse now... back to the elections. smiley

 

 Keshtu eshte kur e marrin ca kenge me da-da-dam! smiley(( 

Cfare zhgenjimi! :'(((

Une po iki te protesoj tek arena, meqe e kom afer 10 min ne kome, te hapen kutite se ska mundesi, na e kan bo me hile komisioneret grek.

Nuk e kam pare interpretimin ne skene, por e kisha pare videoklipin.  

Mire bene.  Dhe m'vje inat se duhet te bie dakort me pedron smiley.

po te jete per videoklipin me ate shqiponjen qe parkohet me indietro keq e ke punen si labe Monde smiley

 

Jo mi se ca gjera i bejme per kastile sa per synin e keq smiley

Se na qelben hudhrat smiley.

 bbboooo....kur u kualifikua edhe ai tipi i Finlandes qe ishte duke vdek ne kemb aty...

Seriozisht e keni ju qe po shifni Eurovizionin?!

Po Eurovizioni eshte nje ofendim i madh ndaj kenges dhe ndaj njerezimit ne pergjithesi.

Une preferoj te shoh Cilin! smiley

 

PS: Bravo Italise qe e ka bojkotuar per gjithe ato vite!

Po pra, italia ka bufonaten e vet, Sanremon smiley 

Bufonate, bufonate, por shume here me i mire se Eurovizioni.

Zotrulso, ti e di qe per ceshtje qe kane te bejne me Italine dhe italianet, une preferoj te mos debatoj me ty! smiley

Olso, i njoh shkelqyer. mi miscello tra di loro come une di loro. e non mi sforzerei per niente. cmq... ti prego. risciparmiami a dolore. x favore. smiley

Ndjese zoto. Po e mbyll me kaq. smiley

ska gje mo shpyrto, ca thu ti. smiley

lule? smiley

Olsi pepinot rikthehen sivjet në eurovizion mbas 14 vjet bojkoti smiley

Jo jo, italianet kane San Remon!!! I vetmi festival me muzike te realizmit socialist ne te gjithe boten. Festivali i vjedhjeve dhe mashtrimeve. Te lutem Olso, pse na ngre nervat tani? smiley C'na i permend plehrat aman. smiley Aty i ke, neser do konkurrojne dhe italianet.

Po cfare thua o olsi!

Ne mezi ia arritem dites qe te kendojme ne Eurovizion!

Italia eshte e perfaqesuar ne Eurovizion dhe eshte direkt ne finale, eshte ne Big Five (Spanje, Itali, France, UK dhe Gjermani).

Per mendimin tim, ne te gjitha kenget qe kam degjuar deri tani, Lena e Gjermanise eshte me e bukura.  Me duket se do te mbetet cmimi perseri ne Gjermani.

Keq me vjen per Aurelen, por nuk e meritonte finalen.

Madje, tani qe po e mendoj edhe njehere, nuk me vjen keq fare.

Italia eshte e perfaqesuar ne Eurovizion dhe eshte direkt ne finale, eshte ne Big Five (Spanje, Itali, France, UK dhe Gjermani).

Eshte rikthyer kete vit.

Keq me vjen per Aurelen, por nuk e meritonte finalen.

Madje, tani qe po e mendoj edhe njehere, nuk me vjen keq fare.

Po ca keq o pedro. Ajo ishte kenge idjote fare. Sikur po binte buria e ambulances ne mes te skenes! Pastaj... gjithe ai patos luftarak, gjithe ajo doze patriotizmi te vonuar dhe pa pike sensi... Pfff...

PS: Thene sa me siper, sqaroj se per mua Aurela eshte nje kengetare shume e mire.

Ajo e Finlandes ishte e lezecme, greku nga vajti u kualifikua dhe ai sllavi tjeter, rusi...

MOS! Tani lexova qe Aurela s'e paska kap finalen.

Booo ca tersi!!! smiley

Ou? Cudi, se ajo pretendonte goxha... smiley

 probabiliteti qe ndonjera te thote: iiiii ky cuni eshte nga ai vendi qe u prezantua me ate kengen e shemtuar bie shume olso smiley

 

E kisha harru kete.

uf shyqyr, sa me pak veta ta degjojne ate kenge e sidomos shohin ate klip, aq me mire. si gjella e djegur dhe getat e grisura: ne hale/kosh.

si gjella e djegur dhe getat e grisura: ne hale/kosh

 

nfakt, siç tha pëllumb kulla, dikush tha se përpara u kish kaluar një thikë me në fund të bishtit një qeros...

kënga shyqyr me aq...

hahahahahahhahahahaha rrofsh jeru dhe iu shtofshin pllumit!

smiley

e man zoti doren

Joooooooooo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! E pabesueshme !!!!!!

 se c'fare i mungon kesaj aureles. ze ka po nuk di ku ta ngreje dhe ku ta uli. s'ka mesues te mire sic duket. kenge rremuje qe te shqeteson. si ve faj se rremuje eshte dhe shqiperia. kenga e aureles eshte pasqyre e gjalle e situates ne shqiperine tone te dashur. 

 Mot me Jericho.

Ajo eshte Diva, e kane thene te gjithe...  por me sa duket kenga nuk i ka terhequr. Sidoqofte, kur shihni kengen e Serbise te kualifikuar, esht per te qeshur...

Mos u merzisni se me ket rast ndiqni zgjedhjet me mire smiley

M'mbrema!

c'kam humbur?

u kualifikuam? ndonje gje memorable?

Edhe laraskat i trembi me ate kenge...

iku per lesh edhe kete vit eurovizioni, hajt se te pakten nuk do zihemi te henen per komentet e Graham Norton kur te na prezantonte (cdo e keqe e ka nje te mire)

edhe ne, mendjen tek zgjedhjet e dreqit, dhe kemi harruar te votojme per Aurelen : njerez kot!!!

na plasi trapi

 Thjeshte dhe paster.

smiley

si gjithmone e kendshme.. smiley

ju faleminderit per mirkuptimin

smiley

na plasi trapi

Ruzhdije, duhet me pa me teper Eurovizion dhe me pak Neim Çili. smiley

neimi na rru trapin neve

kur t'jem bo ulok e mos leviz nga vendi pale ene do ta ngjoj. Sa kohe me punon akoma dora, e komandoj per bukuri telekomanden smiley

ruzhe po pse s'perdor variantin femeror te ksaj ti? psh na plasi pjeshka?

Qyqja!!!!

Big Grin po qyqja ca eshte sorra.. smiley mire pjeshken e morem vesh ne Big Grin

Jo po "black hole"!  smiley

smiley

kjo ishte awsome

smiley

tashti, mu mka thane zysh,a qe, ne shqip, shumsi eshte mashkullor

neve na - plasi trapi

a m'kupto

po ti mundesh me e thane si te dush.  Sta man njeri gojen shyqyr zotit. iken ato kohe

po them tu pas tonat, pse t'marrim borxh te komshijve, se ti je feministe e mcefet, e di une smiley

ça sdi dhe ti mo...çpaske qen smiley

avash se e themelut partine me zotrulesin smiley

me fal shume ruzhe se per pak te nderpreva plasjen e trapit smiley

shii he me vertete e ?

jo jo ske nderpre gje, mos u ngref kot, une thashe qe na kish plas already

smiley

 

Tushe, mos e fal, se nderpreu dhe rrujtjen, jo vetem plasjen.

Se ku e gjen guximin kjo, s'e di vallai smiley

e re mo,

fluturon

smiley kaq lart ke hip eee smiley

yeah,

pale po jam dhe zbukuru smiley

 Rasti i rralle,me sa kom nigju une,perpara atyne grate bohen si pula.

normal qe jam e rralle smiley

pse kaq e zakonshme te dukem une ty ?

tashti meqe e majte men, a po ma shno ne kalenar, ene taksirat ma kujto i cik mujin tjeter, se une pale harroj smiley

smiley

smiley mos deshe te thoje qe ke degjur qe  ka ka risin si pulat Big Grin

 RRalle rralle por ja keput dhe ti ndonje pjeshke trop.

smiley

woooww, u nxeh keq muhabeti ketej.

E prishet edhe kete teme fisnike?! smiley

 

O Ruzhe, ke dy nete qe je bere me erotike se zakonisht.

Si eshte puna? smiley

a ?

sic duket do m'vijne ato smiley

 

 .....ose do ikin ata.

smiley

smiley une e bej njehere ne kaq kohe por ti s'le nje te te shpetoje smiley

smiley dreq i mori lumi ato te tuat e mori vesh gjithe shqiperia

e mi pse

nuk eshte turp

nuk thu shyqyr

smiley

Car shyqyri mi. Ne vdiqem me te pa mami ty!

ti smke pa asihere mer palle

e jo me te me shofesh mami

smiley

oh medet cna ka gjet

ika ika se kam pune ,se juve hani nga taksat tona, ne punojme , juve kruni hallatet smiley

 

Ashtu kujto tina. Po ne tu krujte allatet shofim ene nai resme. Kom faj une qe ty te "spiuno" shoqnia.

po lizander po

ke pa kët timin

po ik cun shif punt e tuja se je si gru e keqe, mu si gru e ve

ske turp, cun i ri, merresh me llafe

Jo vallahi jo me llafe po vetem me ty. Ke inot tiiiiii?

Sidoqofte mos u xef se s'te ka lezet hic s'te ka.

Edhe ty te zene ato mi? Hala?

Ca bohet kshu mer jahu! paska shku jetgjatesia mesatare 150 vjec?

e mer

m'kane bo hyzmet smiley

sjane te gjithe kunguj bosh si puna jote smiley

 cfare dmth "kungull bosh" ne gjuhen e seksit te epokes suaj o xhevrije?

Aurela* si dukej, nga pamja? Po nga kenga?

*No disrespect se kjo eshte alamet kengetare, po kjo somehow gjithmone me ka lene pershtypjen qe she'd be a good kinky lay, kence I ask dhe per pamjen se s'e kam pare ka kohe. smiley

E pashe nga afer 1 vit e gjysem perpara.  E shkurter, cik si teper muskuloze, makiazh si klloun, duar si puntor ndertimi, tipare hic te bukura ne pergjithesi.

Pashi Zotin, Eurovizionin shihni?!!!

 Pse ti ca po sheh.

Laughing

Jo jo, cer s'jena tuj pa, vec eurovizionin jo smiley.

he mi he edhe ti, gjoja sikur nuk e do. Apo te duket shume borgjeze? smiley

Asgje s'po shihja, Peshkun tani dhe ne fakt s'e shoh pikerisht ngaqe jam shume borgjeze smiley

boll boll se e bete ne breke duke qesh mo

 

dhe thone qe grahma e votimeve shqiptare nuk te ze si maria e Lazaratit!!!

Po jo or daku jo!

Na ka zene pranvera!

Na vlon gjaku na vlon! smiley

votime + pranvere = zoti na ruajtet! smiley

hekulli Online" href="http://www.shekulli.com.al/2011/05/10/ag1.jpg" rel="lightbox[foto]">Shqipëria në Eurovizion

Kete foton e kane vene te Shekulli Online. Kush i vesh keto?!!! Aiuuuuuuuto! smiley

 Mjere kokat e Shqiponjes,duken sikur po flene ne cimento.

E frikshme!!! Prape fustan me flamur si vjet!!!

Ca jane keta idjote!

Po pse dreqin e fusin patriotizmin fallco deri ne kete pike???!!! A nuk e kuptojne se keshtu bejme vetem figuren e primitiveve?!

Kush ishin ato qe e kane modeluar kete skenim/pamje makaber? smiley

Baj mavria, c'eshte kjo keshtu mi, vetem si shqiponje nuk duket. Megjithate, merret vesh qe eshte perfaqesuese e Shqiperise, si gjithmone "over the top".

Kete foton e kane vene te Shekulli Online. Kush i vesh keto?!!! Aiuuuuuuuto!

Dolce Gabiana, thone.smiley

ket jave qe kishim votimet e numerimet ne e gjeten me bo eurovizionin keta?normal qe s'e voto njeri Aurelen. pucistat.

se marr vesh pse nuk cojne nai çiljete ti fusi nji te tunme cicave ene bythve ene jena n'rregull dhe te nderum

Vitin tjeter Rrusho, se sic duket vitin tjeter do behet prape ne Gjermani, kshuqe do kem rastin ta provoj nga afer Ciljeten, a e ka me te vertete bythen e mire. smiley

huh

t'rre menja

mund ta kete te mire

por se ka te lire smiley

Ruzhdije, ndac te lire, ndac te zene, le ta kete. Prova eshte prove. Nuk mund ta hedhi llafin ashtu kot ajo. E ke bythen e mire ti zonje? Qe baba, hajte ta shohim njiher, e pastaj flasim! smiley

M´KAY!

hoshafe thuj, pa rrush! ca rrushi!? smiley

Edhe kete e kam pare nga afer.  Pala dhjami ne kurriz si firzamonike, e barku si pjanec 45 vjecar.

 

mqnse e kemi fjalen tek dhjami - me beri pershtypje sa i ishte shendoshur gruaja Fatos Nanos mer!!! Sic duket nuk ka me lek te marre/paguaje nje personal trainer per gruan! smiley

I Pakapshem, se ca ke pa ti, maje per vete. Une du  me von doren n´plag si shen Thanasi. Se nuk besoj kollaj un me llafe dynjolliku.

Knock yourself out derman!  Por do te them qe ke shije te dyshimte. smiley

Nuk eshte e vertete fare. Te pakten jo tani. Aurela ka nje fizik shume sportiv!

 Aurela ka nje fizik shume sportiv!

Kshu thuhet tani? smiley

Ajo fotoja siper eshte e tmerrshme! Une do ta kisha hedhur ne gjyq kostumisten. Po floket? smiley Liqeni i shqiponjave e kishte titullin kenga? smiley

smiley Po une po flas per fizikun!

Lere se as nuk ja vlen me e komentu! Na e ben mishin puckuriza puckuriza nga turpi dhe nga sikleti (qe ne fakt duhet te ndjenin ata sikur t'i kishin syte ne balle).

Paska vrare veten Alexander McQueen???!!! :O

Nuk e kisha vene re kete lajm.

E paska vrare veten 9 dite pas vdekjes se nenes.

Gay?

Po, u be me shume se nje vit. Gay 24 karat. Vetem Cavallin njoh nga keta qe s'eshte.

Gjynaf. Nje British Designer me pak.

Per cilin Olsi, jo per Aurelen.  Per Aurelen i kam dhene pergjigje xhibit me siper.

Ah ok. Po Cili duket 2 kilometra larg qe eshte obeze (dhe jo vetem nga gjoksi dhe vithet).

Pse?! Ca problemi ke ti me obezet?! smiley

Obeze me pala dhjami ta shpifin Ols.

Por do rritesh do t'kuptosh

                     qe fatet, s'jane njesoj.

pliiz talk to emo about this. he knows. smiley

Fatin e ben vete njeriu.

E ke parasysh ate kengen e Vesa Lumes para nja dy vitesh qe ja bente: "Luaj, luaj, luaj". Ajo ishte kenge fiks per Eurofest. Edhe kengetarja vete ishte fiks per ate pune.

Po keta jane copa mishi! Ku marrin vesh keta! Shkojne ne Eurofest per te bere lufte!!!

pash zotin

te dukem une nga ato qe shof Vesa lumat me shoqe

te cojne ore nai konge normale se na plasen.

une se marr vesh, ne kemi pas alamet artistesh, si smsun nji gjo kta rrypat qe perzgjedhin dhe kompozojne sot

Po nuk eshte Eurofesti per kenge normale! Eurofesti do kenge auiu.

Shi ca bishe qe eshte kjo kenga!

http://youtu.be/6unQVkpCfDg

Votat e Ballkanit dhe te lindjes i kishim ne xhep!

 

Shume kenge e bukur, eshte perle...Por kete vit nuk do te lejohen vendet fqinje te votojne per njera tjetren...Do te vendosen ne grupe te ndryshme dhe nu do ti jepet e drejta e votes psh Greqi, Qipro apo Serbi, Bosnje etj

Olso, naten lale... po te le ne mirebesim xhinxhilene.  Bej cfare te te thote, mos ja prish qejfin. mos i thuj jo, edhe sikur te te vije e veshme me cizme lekure dhe ca gjera lekure e me nje kamzhik lekure ne dore... e veshme si freddie mercury, pra. nuk o e xerrikshme ajo, bo kot, si teto ritka qe hante burra.

xhevrije, sillu mire ti.

PS: po e boj ne une si swedi ne po ju thomi naten e mire. smiley

po iku zotrrulsi iki ne une

ajt pafshi ne enderr perQIndje te larta te Rames

smiley

naten e mire

Ouuu???!!! Iket qe te dy njekohesisht per te fjet gjume?!

Koincidence e cuditshme! smiley

Ej po flisnim per eurovizionin dhe jo per bythen e Ciljetes! Fundja e kaloni qe e kaloni muhabetin aty pse diskriminoni, pse s'flisni per bythet e te tjerave?

Tushe, ca kishe thene qe e paske bere pike ti buke vjetra padermanse? smiley

 si s'doli nji qe te thoshte qe ajo kenge meritonte te kualifikohej me shume se ca te tjera qe u kualifikuan...(dhe nuk ndodhi se pbmi ishte ke metoda e votimit)

sa per Ciljeten (qe ka vec b...e mire), ajo do konfirmonte ate qe mendojne pjesa me e madhe...qe ne kemi (dhe dim te bejme) vetem prostituta smiley 
(biles te na fali Cili, po ka nje hije vulgariteti te papare)

 

Nuk e ndoqa eurovizion...por kèngèn e aurelès e dègjova...tè shkosh nè njè garè evropiane(pèr aq sa vlen) me njè kèngè tè tipit.."O sa mirè me qen shqiptar" dhe me shqiponja tè vendosura nè çdo cep.....je komplet aut qè nè nisje...thua bota ka nevojè tè shoh shqiponjèn pèr tè kuptuar qè jemi shqiptar,kemi mbet nè 90' me disa gjèra..njè diçka pèr ata qè organizojnè e pèrfaqèsojnè shqipèrinè kudo: Nuk habitet njeri nè evropè po ti thuash qè je shqiptar!!

Po c'i keni keto paragjykime per Eurovizionin njehere! Meshkuj gay, thoni! Po meshkujt metroseksuale ku i late?! smiley

peoplez, eurovizioni shihet vetem per gallate - cuditem si nuk e paskan kuptuar eVropianet humorin e Aureles  Tongue

Lefty, e kane mbyllur ate temen tjeter o vella. smiley Si te thashe ne MP, nuk do te te pergjigjesha per t'u tallur bile do rrija pa folur. Po do ta kisha thyer, te pakten per te te shtrenguar doren. do propozoja qe ta kthenim kete temen ketu me tematike: Eurovizioni i zgjedhjeve te Saliut. Se ne Eurovizion, te pakten konkurrentet i kane bere detyrat qe ne shtepi. E ka nga ata te PD-se, kryesisht artiste te thurrjes se fjaleve dhe tjerrjes se intriges se trashe, qe jane paraqitur me skuadra kampionati te tipit si ai grupi i Portugalise ne eurovizion... eshte e pamundur te mos humbin. Dhe ketu, kete keste intrigaxhinjsh, antishqiptaresh masonike, me ne krye Bashen dhe padrinjon e tij, Berishen, dora vete, nuk ka si te mos e denoje nje popull, kaq i lodhur sa i yni, o i nderuari Lefty. smiley kane sjelle me shume europiane sesa eurovizioni ne nje stadium te tere. smiley

po te falenderoj per pergjigjen, dhe e aprovoj. smiley

feel the pasion smiley iku per lesh

 

Dasha me e dit, a e shikon ndonjeri prej jush Eurovizionin sonte?

Apo e keni mendjen akoma tek numerimi i votave?

 O Pedro, po na le mer njeri, qe ta shijojme fitoren/humbjen ne qetesi sot..... te fillojme te reflektojme pse fituam/humbem... dhe kujt tja dedikojme fitoren/humbjen....Sot jemi Pushim, neser, po ashtu, te henen fillon puna dhe fillon nje jete e re..........koha eshte e mire, dhe avash avash, do te filloje sezoni i plazhit........

e mire alidemso, ti nuk po e shifke.

A po e shikon njeri tjeter?

smiley

pedro, keshtu me copa.smiley, po e ndjek une.   Lena, alamet.......... femnet.smiley.   po nuk besoj se do fitoj kesaj rradhe.

sic thashe nuk po ndjek shume i perqendruar, por me pelqeu shume kenga e Bosnjes.  por edhe kenga e Italise me pelqeu .... megjithate per mua,  Bosnja duhet ta fitoj..smiley

Belul, mua kenga e Lenes me pelqen shume, pavaresisht se interpretimi i saj kete rradhe nuk ishte optimalja.

Italianet ishin turp i madh, nje Riccardo Cocciante pa kacurrela dhe qe kendon anglisht.

Francezet kishin sjellur nje Paul Pott me dhembe dhe simpatik, por krejt i papershtatshem per kete lloj festivali kenge.

Tani te shikojme; shancet jane te shumta qe cmimi te mbetet perseri ne Gjermani.

A ma pe, se si dhe sa shpejt e kishin transformuar stadiumin ne Düsseldorf kastile per Eurovizion?

pedro, jo se ishte keqe kenga e Lenes, po ne pergjithsi interpretimi, Lena lozonjare dhe nazemadhe qe luan  bukur me pozicionin e kamerave,  e pame njehere vitin qe shkoi dhe ishte e vecante atehere, keshtu qe si zor me duket te fitoj prape kete vit..

ndersa mbetem te mendimi im. Bosnja mu duk mire fare.  pi ty si tu duk Boanja?

Belul, te mire e kishte Bosnja, edhe Dino Merlin eshte legjende muzike ne Ballkan, eshte nga ata ujqerit e vjeter gri plak.

Te shohim si do te shkoje.

Bosnja me pelqeu dhe mua; shpresoj te fitoje nonji gje, sikur edhe me dhjete pike me shume... smiley  smiley

 O Pedro, po mei llaf, nuk ja vle me pa eurovizionin para Sanremos.....

Shume 80s qenkan kenget e ketij viti dhe per fat mungoka turbofolku-llaka-llaka-gili-vili ballkanas dhe lindor.

Francezet kendokan italisht dhe italianet anglisht.

Sa i bukur komentimi i ketij tipit te TVSH-se?! Per te prere damaret.

ej, po kto piket e eurovizionit, vazhdojne te shperndahen gjeopolitikisht.smiley

dmth,  nordiket ja japin njeri tjetrit, balltiket  dhe ish sovjetiket gjithashtu, po edhe ballkanasit nuk mbeten prapa.  

nderkaq, mu be shume qejfi qe kur Qiprua i dha ,si gjithmone, Greqise 12 pike, publiku fishkelleu...

sapo dha piket e Shqiperise Leon Mekshi.   po  ku e kishte gjetur ate kemishen ngjyre limoni mor aman?!smiley

me sa duket, e fitoi Azerbajxhani kete edicion..

Tre gjera me kane habitur nga dhenia e pikeve te Shqiperise.

1 - Perse rezultatet e votimit ne Shqiperi nuk i shpalli Sali Berisha?

2 - Perse nuk mori 10 pike Edi Rama?

3 - Perse nuk i dhane 12 pike Lulezim Bashes?

po qe fitoi Azerbajxhani, nuk u habite pedro?smiley

 

Jo, se keto lloj perfundimesh nuk te habisin me. smiley

 Prandaj te thashe me siper, qe fuck off Eurovizioni, sepse nuk ka supriza, eshte shume i lexushem.. Shqipja te kenoq per surpriza, te le pa fryme, edhe kur arbitri i bi bilbilit per perfundimin e neshjes, se ja u shkrepet noi lojtari dhe ekipet kthehen papritur dhe fillojne prape neshjen nga e para.......

eh mer alidems, ai lojtari qe thu ti qe i shkrepet nuk osht lojtar, por kryetari i federates.

Ai i bo rregullat si i do qejfi.

 Se mos e ke fjalen per Mand Duken, se nuk ta quj.... osht kopje...............

jo mer jo, ti e di fare mire per ke e kam llafin. smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).