Këtu mund të postoni gjëra, copa, batuta, linke, citate, që ju mendoni se bëjnë për të qeshur, jo vetëm ju vetë, por edhe të tjerët. Dmth. vetëm të tjerët, se ju vetë i dini tashmë dhe e keni kryer qejfin tuaj.

80 Komente

Sadami po i ben nje kebap Osames te sapombrritur ne dynjane tjeter! smiley

 

Meqe qenka gallate kjo tema, mua me ka shkue mendja per tollumba shqiperie... Big Grin

 

 

SarandeNje tronditje e fuqishme dhe anija e u anua e gjitha. Por shpejt situata u sqarua. Atehere vemendja u perqendrua tek rrjetat.Mbetet mister lloji i peshkaqenit te kapur qe peshon 850 kg. Kapja e nje kafshe te tille te rralle detare, u be shume shpejt objekt i mbledhjes se shume kureshtareve ne breg te detit. Ende nuk dihet se c'lloj peshkaqeni ishte ky i kapur ne ujerat e detit Jon.Peshkaqenet jane, "vizitore" te shpeshte ne ujerat tona.Ne janar te ketij viti, nje i llojit te till u kap nga peshkataret e Sazanit. Ai ishte 4 metra i gjate dhe me nje peshe prej 370 kg.

 

xhaxhai im me cunin e vet, sa per sqarim.

canart, e vertete kjo? Kaq afer vijne peshkaqenet ne Jon apo Adriatik?

nuk i bo pershtypje fare ta shash nga nona e motra. I eshte po lekura sholle qe ne vitet 1996-1997 kur drejtonte nje emision "klani i nates" nga ora 23 deri ne 1:50 te nates. Me kujtohet qe vetem budallalleqe fliste dhe kur e mernin ne telefon persona te ndryshem, shumica alabake, vetem e shanin mbare e vence. I vetmi ndryshim me Canin e sotem eshte se ne ate kohe ishte anonim, dhe ne kete menyre tallte dhe ai meneren me bashkebiseduesit, biles edhe duke i ofenduar.  

....Dhe e quan veten prezatues programi ky deliranti?.... Po ato bagetite perreth c'bejne? Smiley

O art ..nuk osht per te .Eshte kopje e nje vidio te dy cunave qe kallin toqet me ate qe shan smiley Arianin. E kam postue njehere per ate qe shan smiley .e ke ne YOU tube ke telefonantat !

sa veta jane mbi motor, eshte pyetja?smiley

ishte nate erresire

ca pale kembe ishin shtrire

se te grus

se t'motres grus

le ta gjeje

trupi gjykus

Qe mos te abuzojme me krijuesin popull, eshte keshtu:
At nat u ktheva n'shpi
Me thone t'drejten kisha pi
S'kish as drita as qiri
Ne krevat kater kom pash
Dy i q**a dy i lash
Ishin t'grus a t'motres s'grus
Ket le ta zgjidhi trupi gjykus
smiley

e mer mire

se une po tregoj versionin e bute qe mund tja tregojme dhe kalamajve

smiley

lol

c`me kujtove barcaletensmileyyetet qytetarja, katundarja dhe gabelja per rendesine e gjoksit.

qytetarja tha se ka rendesi pasi te tregon veshjen me bukur.katundarja tha se eshte i nevojshem per ti dhene gji femijes.gabelja tha : ku di gjo un e shkreta!burri mi kap me dore dhe thote ne nje dore kazmen, ne tjetren pushken smiley

gabeli rocks

smiley

 po si e dallonte gabeli kush ishte kazma dhe kush ishte pushka?

ndersa ti me kojtove nje barcalet tjeter (nga ato te lashtat):

njeri donte ti bente nje surprize romantike gruas.smiley, dhe vendosi ti bleje nje pale sutjena. shkoi pra ne dyqan dhe i kerkoi shiteses nje pale sutjena te bukura. shitsja e pyeti:  cfare mase apo numuri perdor gruaja jote?  nuk e di, as qe e kam idene, thote ky.  po mire i thote shitesja se do ta gjejme.  a i ka gjokset gruaja jote sa nje  pjeper?  jo, cthua . me te vogla, i thote ky.   po sa nje dardhe ndofta, tha shitesja.  jo jo i thote ky,  me te vogla..   epo sa nje veze atehere, tha shitesja.   po  i thote ky, bravo, sa nje veze.  po veze te skuqura ama.smiley

Belul - nje here nje grua e martuar nga ato te merziturat fare shikon nje lypsar duke ecur ne rruge me kepuce numer 46! Gruaja i thote lypsarit - A ke ngrene dreke sot! Lypsari thote Jo. Atehere gruaja thote - Pse nuk vjen per dreke tek shtepia ime. Lypsari i gezuar pranon.

Kur shkojne ne shtepi gruaja i thote lypsarit bej nje dush perpara se te hame dreke. Kur lypsari po bente dush gruaja hedh nje sy permes vrimes se celesit!

Kur lypsari del nga dushi gruaja i thote: Ha dreke tani dhe ike nga shtepia shpejt, dhe mos harro heren tjeter te mbathesh kepucet sipas madhesise se kembes!!!

koran, kjo gruaja e merzitur,paska qene nga ato: ''Desperate Housewives''.smiley

nejse, me pelqeu.  por fundi mund te ishte edhe keshtu:

.... dhe mos harro heren tjeter te presesh thonjte e kembeve.smiley

sa shpejt erdhe mer!!

Ruzho une e kom pas dite kshu kte :

O zotni xhykats
Une arrixhi njeri
Kthehem ne shtepi i pi
Xhej 4 kome shtri
Dy i lashe
Dy i ngrita
3-4 here e llokoçita

Se cin kom çi
grune a motren e grus
Le ta xhej trupi xhykus
 

Fije bari kaq e bute
Rri e strukesh fort e urte
Kur askush nuk te josh,
Thua s;vlen asnje groshe.

Por kur me doren prush
Qe nga larg te djeg dikush,
Ti si dege fryhesh, rritesh,
Lart, me lart nis e ngjitesh.

Ja, dora kuvendon me ty,
Lot' i bardhe te del ne sy,
Nga dege behesh trung peme,
Te tjerat jane thashetheme...

 

djali i thote vajzes.

do nje gote vere?

jo se me ben keq per kembet. - vajza

per kembet po pse, te merren? - djali

jo, me hapen. - vajza.

''I wish I could drink like a lady.
I can take one or two at the most.
Three and I'm under the table.
Four and I'm under the host." 
 Dorothy ParkerRoll

 

 

 

smileysmiley

 

tradita te reja ne dasmat shqiptare.  marshallah  na ka dale nusja,  mar-sha-llaaah  mar-sha-llaah....smiley

belul, po vej re me kenaqsi qe ke fillu me anu pak nga ana e horrave smiley

po te rrish ketu te peshku e te mos behesh  i tille?! 

me thuaj me cilin rri, te te them se cili je, tha.smiley

ashtu eshte, po na infektojne te gjithve...
Prit kur te shaje Pjeri me liber shpie ndonje dite

Hallall. Dmth do jete sallam me mish vici.

po mer xhib.  e ka bere mortadelen synet nusja.smiley

 

Lul Basha ne fushate....

Vajti Pali Miska ne Dropull per vizite...Mireseerdhe Palikari!..i tha nje plake

Emrin ma the tamam, po mbiemri sikur nuk shkon u pergjigj Pali smiley

Ne greqisht "pali" perkthehet ne serisht...Prapashtesa po shkon shume.. I paske rene ne koke asaj reklames se 2009

FAN NOLI – MERR E ZGJIDH (1924)

A te duhen luftetare?
Dhe arratine armiku te marre?
A do botes ti vesh zjarre?
Merr nja dhjete kosovare.

A do male me debore
Trima te forte e malesore
Fort bujar e burrerore
Shkon ne Kukes i ken ne dore

Ate duhen sharlatane
Qe lepihen ne cdo sahane
Qe te percajne vatane
Ke sa te duash tropojane

A do njerez per aheng
Per tryeza e e per kuvend
Burra e gra kercejne me loder
Keta i gjen vec ne Shkoder

Njerez te zgjuar me lezet
Qe i gjen ne cdo ane
qe te bejne muhabet
Keta jane mjeshterit dibrane.

A te duhen budallenj
Ca gomere e ca kopuk
Hajdut kacak e batakcinje
Shko e merri mu ne Puke.

A do trima sejmene?
Kapardisur kudo vene
Gjumi pa i zene t mos flene
Per tre mirditore bej bene

Keta matjane burra te zote
Qe dikur kane bere barot
Se i njeh gjithe vendi mbarre
Nuk bejne tjeter vec per xhandar

A te duhen genjeshtar?
Matrapaz e koke thare?
Kripen ta shesin per fare
Mer krutane dhe je i lare

Do dembele per Stamboll?
Mos u lodh e mos hic hall
te rreshtosh nja tri tabor
Tiranasit ti zgjedhesh me dore

Po qejflinj a te duhen,
qe me jevga dine te kruhen
Zonja qe pjellin cdo vit,
vec Elbasani i rrit

Ne do burra llafezane,
qe cudisin gjithe dynjane
Qe rrine tere diten rruges
Nga keta gjen plot ne Durres

Po kerkove koke palare
Kryengrites dhe gomare
Qe punet te shkojne vaj
shko e merri ne Kavaje

Kerkon hoxhe e kerkone prift
mos bridh e mos u ngjit
Se si keta qe bejne mekat
i gjen vetem ne Berat

A do urte njerezite te rine
Nen komande te kesh ushtrine
ne tabjate te kesh njerezine
Merre te gjithe Laberine

Do per pune,nje korcar?
i ke bujq e ustallare,
me gra bashke e hapin varre
krah e koke su ka te share

Do budallenj qe vec hane?
Me dy kembe do hajvane?
pasuri qe sdin te vene
Merr shetit gjithe Myzeqene.

A do te ruash florine?
katandine e shtepine?
Me dy qofte mbush sinine
Ec e mere Gjirokastrine

A do te hash e te besh qejf?
Sofra e shtruar si per mbret
pasterti e per yzmet,
te tille gjen vec ne Permet

Do ministra kolonjare?
Se mbahen burra per mend
Duan kudo te jene te pare,
ne mexhlis e ne kuvend.

Hall i madh me skrapallinj
Ka rrezik te hash dhe dru
Dy ministra le te rrine
se na duhen dhe pa tru

Ore te gjore,harruam Vloren
Se kjo pune lahet me gjak,
Dy shirit e nje medalje
kesaj pune i vene kapak.

ha ha ha

e paskeni fshire komentin tim

GALLATE ME TE MADHE SE KJO NUK KA

Gazeta 55 beri te njejten gje smiley

Premtimet e Ferdinand Xhaferraj
Kandidati i mazhorancës për bashkinë e Durrësit, Ferdinand Xhaferraj ka bërë një sërë premtimesh gjatë fushatës elektorale. Ne kemi përzgjedhur disa nga premtimet më pikante, të cilat po i paraqesim më poshtë:

Do mësoj alienët të pjerdhin !!!
Do bëj Vangjush Dakon kryetar bashkie.
Do gjej se kush e rrëzoi fajen prej fiku.
Do pajtoj Tomin dhe Xherrin!
Mozarti do të kompozoj himnin e Shqipërisë !!
Unë kam veshin e Van Gogh dhe do ja montoj Françesk Radit !!!
Do të sjell detin Jon në Durrës !!!
Do sjell Ajshtajnin te Barcelona !!!
Do sjellim cicat e Pamela Anderson
Do të zbuloj Alehandron e Lady Gagës !!
Jemin Gjana do të luaj Supermanin e ri !!!
Do ndërtoj tunelin e Krrabës…Kështu, Durrësi do jetë shumë më pranë Shkodrës !!
Michael Schumacher do të jetë shoferi im personal.
Nëse fitoj zgjedhjet, do hidhem nga maja e Himalajeve në bregun e dyte të plazhit të Golem-it……….. më bark..
Sezonin e ardhshëm, Leo Messi do të luajë në Niko Dovana !!
Lumi Osum së shpejti në Durrës !!!
Se shpejti, qyteti i Durrësit me një alfabet të tijin…
Së shpejti ju tregoj kush është Zorro !!
Sonila Meço së shpejti bëhet femër !!!
Në sezonin veror 2011 do blejmë një diell privat vetëm për plazhin e Durrësit..
Jozefina Topalli do të jetë Lara Croft i ri !!!
Linja Durrës – Kubë Kubë – Durrës për vetëm 28 minuta !!!
Javën e ardhshme Michael Jackson koncert recital në Durrës !!!
Shijaku është krenar për poetin e saj , Uilliam Shakespear !!!
Do i jap pavarësinë Kosovës !!!
Do të sjellim eshtrat e Ismail Kadares në Shqipëri !!!
Kam folur me peshqit…do të dorëzojmë trupin e Osamës në Durrës !!!
Do e bej Blendi Fevziun me flokë…

smiley

Pango valle nuk kandidoi fare per Aleancen e C'mbertheckave?

Po ndeshjen Brace vs tramvaji kush e fiton?

Laughing

 Do e bej Blendi Fevziun me flokë…

me pak investim, e arritshme pse jo!

 Kam qeshur pafund, "u made my day" smiley

 

Laughing

 

A ka mundesi te degjohet zeri i mases dhe te shtohet ne axhenden e premtimeve:

Plazhi i Durresit me shume fansa ne facebook se gjithe plazhet e tjera te Evropes se bashku.

Shijaku te binjakezohet me Lazaratin

Leksione noti falas per pensionistet

Shkembi i Kavajes, atraksioni turistik i shekullit

 Sheh banania vibratorin qe dridhej e i thote: "Ca dreqin ke qe dridhesh ashtu, ty s'kane per te te ngrene"

kapur ne nje vend afer Shkembit te Kavajes smiley

se di pse me del fotoja smiley e vura sipas rregullave