18 Komente

 ja:

image

 

 Big Grin

Ti bertasec la.. ti thoc futu aty se te griva! smiley

rait klik/ kopi ose CTRL+C ene masanej ke fusha CTRL +V.

Bonus, F5 bo riperteritjen e faqes.

Bonbonus: Strg+C e Strg+V meqë tastiera ime dhe e disave nuk ka Ctrl. smiley

 

 

 Peshku ka nje sistem idiot postimi imazhesh, sepse ne cdo website tjeter duhet te kopjosh "image link" ndersa ketu jo, ketu duhet te klikosh me te djathtin mbi imazh, te zgjedhesh "COPY IMAGE", te vish tek fusha e shkrimit, te shtypesh CTRL+V, e kur te te hapet nje dritare e vockel, te shtypesh prape CTRL+V. U be.

Numri i veprimeve eshte identik si me kopjimin e fotos ashtu dhe me kopjimin e link-ut. Madje avantazhi eshte qe e sheh foton (dhe ben rregullime te madhesise para se ta postosh)

 Prove.

 

Nuk e di pse por me Chrome dhe Firefox te instaluar ne Linux nuk punon. Faleminderit per ndihmen.

Pyetje: Si mund te postoj nje foto ne komentet e peshkut.

 

po provoje njehere me TNT ose DHL.smiley

une perdor firefox.  kur nuk funksionon copy/paste apo CTRL+V etj...,  atehere une hap 2 here firefox-in;  1 here PPU, pra fushen e komentit ku do te bej postimin,  dhe te tjetra  hap imazhin qe dua te postoj.   i zvogeloj te dyja faqet dhe i ve prane njera tjetres. klikoj mbi imazhin dhe duke e mbajtur ashtu te klikuar  e terheq imazhin duke e vendosur ate te fusha e postimit te PPU.  u kry.smiley

Me e mira do ishte qe per fotot te kishte ikone editimi. Per ne qe perdorim shfletues "ekzotike" metodat e mesiperme nuk vlejne.

Beji nje drag fotos qe te pelqen(mbaje shtypur butonin djathtas te mouse) dhe hidhe he faqen e komentit qe do besh te PPU..Thjeshte fare nuk do shkence...

ja ja vodha ekos kete foton....shpejt e shpejt

 

edhe une ,e vodha smiley

Ja ta provoj dhe unë

 si mund te postoj nje foto ne vend te komentit ( perdor Imac compiuter).  Faleminderit.

 

E ke foton nga interneti apo kompjuteri?

Nqs e ke nga interneti thjesht mbertheje foton me drag dhe hidhe ne faqen ePPUse..Thjeshte fare

Nqs se e ke ne PC perdor imageshac ose tinypic ti besh host pastaj kryej te njejten procedure si me lart

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).