Tabela më sipër marrë nga BalkanWeb, në orën 01:45. Mund t'i referoheni edhe KQZ apo faqes Rezultate2011.com

Himarën e merr PS-ja (Panorama). Peqini, Puka, Lezha, Kukësi i shkojnë koalicionit të PD-së (Klan). Gjirokastra, Saranda i shkojnë PS-së.

Burrel: fituese Adelina Farraci e PS-së (Shekulli). Kjo duhet të jetë e vetmja kandidate femër për kryetare bashkie në rang vendi, apo jo? 

586 Komente

lene se e ka kap bukur at detajin me shumaher. s'm'kujtohet, cer ka pas schumacheri, ferrari?

maj men rono, jepte i her lajm, kish bo aksident ne rruge ky, per fajte vet, edhe me vrap i dha asaj te demtumes (nje gervishtje) firmen qe e kish fajin ky, vec te ikte nje ore e me pare nga veni i aksidentit, se paparacet at pune kane. e megjithate kish qellu nji i ORF-it, edhe i dha makinen nga afer. Kishte nje Opel, kur mos kem njeri. Naj Opel mega do ket qen, se i madh, por Opel ishte. U habita. Se kur kalonin kta niki laudat, me ferrari o vlla, s'kishte au iu.

une kam lexu intervisten e nji shoferi taksie emo. Schumi me grun (Corina a si e ka), ishin vone per me kap avionin dhe vllai i kish dhon 100 euro bakshish ktij shoferit te taksise me ja lon ktij makinen.
Nuk kam pa makine te eci n'ate fare feje - kish thon vllai. Isha krejt i mpi kur kam arrit ne aeroport (prej frikes)

Rono ke ai fletskrini i KQZ-se plako. Pse ke nai variant tjeter ti ?

KQZ ka qene katastrofe. Mua me ka pelqy Ballkanweb. Kta te Ballkanweb kan qene gjithmone shume korrekt per mendimin tim.

Haha me knoqe Rono. Ej tani qe e ke vu tigonin ne zjarr menoj se eshte koha per te dal i her per peshk, si thu ti ?

Une jam vetem emocionalisht i investuar ne kto zgjedhje. Emocionet jan abstrakte ska tigon qe ti gatuj. smiley

Seriozisht qe kto te Balkanweb me kan pelqy. Megjithse nuk e kan leviz rezultatin e Tirones per nje kohe te gjate. Ma merr menja se nuk po numerohet shume ne kte ore atje. Mbas ores 8:00 am kam idene qe do marim informacion me te detajuar. Me ndigjo mu prit deri ne oren 8:00 ta marresh vesh tamom.

O Rono, se me cmene, po ku i morin kto te balscum webit numrat ?

Rama asht thjes t n'pitstop.Mos u dhjaks..smiley

http://www.oranews.tv/

Bumçi: Basha ka përmbysur rezultatin

 

Braçe: KQZ-ja po mashtron shqiptarët me rezultatet

 

 

Do iken ble me siguri ato militantet e PS ne KQZ, ose i kane lidh me tel

Ja gallata shqitare Roni vs Dejoni

Pasi i fryne e i mbushen , politikanet shqitpare Ronet dhe Dejonet me deklarata fitoresh pa u hapur akoma kutite per tu numurar. Pasi Penariet ne per gazeta e bloqe sollen  ketu sontazhe per punen e KQZ pa filluar akoma punen KQZja tani Roni dhe Dejoni jane fry si gjela dhe po zihen smiley

 

 

ehh mer toko ta dije ti ironine e kti komentit tat.. lol

Ca je tu fol mer Tok? Une me Dejonin jemi miq te vjeter. E di sa te vjeter kur kemi qen ne miq skishte as PD e as PS athere qe te dyja ishin PPSH. Eh mer Tok mer Tok.

Ej a e ma men ca ishim tu bo kur kaloi busti i dulles ke banjot e Lemes ?

Nuk e di a ke qen ti por ka qene nji miting i PD te shehsi skenderbej. Edhe Sala kur mbaroi mitingu ka puth Mand jevgun vllain e Lirit.

E ma men apo jo?

lmaooo Mand peshngritsin e ?

Po ore nuk te rrej!

toko, ket tjetrin me formula uno s'e di, po roni eshte  keq fare. te vret per politik. kur ka zgjeghje, i muj para, un i rri larg. se s'i dihet, c'ne me lazem, i lavdero nanji qe s'e do, a i sha nanji qe e do. kur folim, vetem muhabete kohe i boj smiley

 

Emo, po pate ndonjr numer a email te tokos ma nis ne private. Ti e di qe une jam ne DC te qeveriu. Po nuk e gjeta Tokon ashtu si gjetem Bin Ladenin mos me thoncin.

Toko,  po ndigjove zhurme helikopteri dil me vrap nga shpija se jam une qe po vi per ty.

S'do degjoj zhurme hic, se do vesh me ate helikopterin e famshem qe se kap radari.

smiley

Miku im,

OraNews e nxorri Bashen 70 vota perpara. Vetem ora news po jep live. Kot nuk thone Lumi fle Armiku nuk fle. smiley

 Deri tani Rama del humbes te shohim me tej me numerimet 

 

 Me balkanwebin lidhesh ti mo?te kuptoj.

 

Ku i pash shkuar buzeqeshja ketyre?. Duket sikur po marrin pjese ne ndonje funeral...(Dje ne diten e Evropes)

FOTO LAJM- Berisha e Topalli nxijnë në Ditën e Europës

 Cfare mban nen dore kryeministri, kupen e fitores apo "jurin test"?

nai lajm nga mrena KQZ? lol 

Njesia 5 qe eshte bllokuar ka 62,000 votues te regjistruar. Pjesemarrja kete here ishte rekord, 68%, do te thote aty ka 42,000 vota.

Ne zgjedhjet e kaluara aty ka qene 65% per PS, do te thote 12,600 vota diference per Ramen, deri tani jane numeruar 20% nga kjo njesi, do te thote qe sapo Salibani te liroje kete njesi, Rama do te kete 10,080 vota plus.

Keshtu qe po nuk arritet mbi 10,000 vota para me keto Shumakerirat tuaja, mos u gezoni kot. Deri tani eshte Basha 8 vota para duke numeruar ca i do qejfi Saliut.

Nuk po gezohet kot njeri jo. Ishit ju madje qe u gezuat kot e qe shpallet "fitoren e thelle", qe me numerimin e 3 % te kutive ne Tirane !

Sa per njesine 5, te kujtoj se PS-ja nuk doli 65% por 60%, dhe se kishte dhe votat e LSI-se me vete.

LSI vetem ne ate zone te Tiranes ka punuar aq sa s'thuhet, sepse e ka "bastion" te vetin : dakort jam qe eshte zone e majte, sepse te tere jane te ardhur nga jugu (nga Korça, gjer ne Vlore e nga Fieri deri ne Gjirokaster); POR, kjo s'do te thote gje fare, per 2 arsye :

E para, sot pame qe dhe Kavaja votoi majtaj te pakten per kandidatin, (per partite nuk e dime ende); Pra, bastionet nuk jane prona private

E dyta, LSI eshte me Lul Bashen sivjet dhe ka punuar shume, aq sa mobilizimi i votuesve aty ishte 15 % me i madh se ne zgjedhjet e kaluara : pjesmarrja pra, ishte rekord. Kush e parashikon dot sesi eshte votuar atehere ?

Lere pastaj faktin se Basha mbreme ishte 49.2 % vs. 50.8 % per Ramen, kurse deri tani eshte ne avantazh, 50.1 % kundrejt 49.9% per Ramen : PRA, tendenca shihet qarte se eshte ne favor te Bashes, i cili kaloi per here te pare ne avantazh mbi Ramen, duke i marre gati 2 % per disa ore.

Para 10 minutash e nxorri dhe Ballkan Web :

TIRANE, BASHA NE AVANTAZH, BLLOKOHET NUMERIMI NE 3 KZAZ, nderpritet ne Nj 4

Ora 09:33 Në Tiranë janë numëruar 181 kuti votimi nga 485 kuti votimi, nderkohe qe eshte bllokuar numerimi ne KZAZ me nr. 49, 51, 52. Komisioni Qendror Zgjedhor deklaron se kandidati i PD-së Lulzim Basha kryeson me 46110 kundrejt  Ramës qe ka 45879 vota. Në njësinë nr 5 është bllokuar procesi i numërimit.

Ata qe flasin per "bllokimet" qe paska bere PD-ja, te flasin pak per bllokimet tek Njesia 8 dhe Njesia 11, por edhe tek Njesia 4 ku Basha po kryeson ...

Me duket se parashikimi i Kastriot Islamit paska qen shume i sakte deri tani, 2000 vota diference do jene tha Kaçi dhe çdo gje varet nga LSI-ja !

Sikur u tallen shume peshq te kuq ate dite, duke na dhene rezultatet e 2007 ku Rama fitoi me mbi 22.000 vota kundrejt Olldashit ...

LSI ne 2009 ne njesine 5 mori 1400 vota, qe perpjestimisht me numrin e votuesve i binte dicka mbi mesataren e Tiranes, kshuqe kujdes kur te flasesh per bastione

 ndrrojeni mer at foto, kam dy dite qe po pres

Lajmi me i mire nga keto zgjedhje eshte qe Kavaja voton ndryshe. Jo pse votoi per socialistet, sepse socialiste shqiptare nuk ka, kush beson kete genjen veten. PSSH eshte vazhduesja direkte e PPSH, dhe mban mbi shpine te gjitha krimet. Por eshte lajm i mire sepse njerzit (kavajsit ne kete rast) kuptuan se vota nuk eshte nje lule per partine, por eshte arma e tyre e vetme per te shprehur ne menyre demokratike mendimin e tyre rreth politikes. Veprimi i tyre ndryshon kryekeput nga nxitjet e disa fukarenjve para kryeministrise. Shkurt, nga marrja e pushtetit me dhune. Respekt per kavajasit. Per dje e per sot.

Te njejten gje do te uroja dhe per Tiranen.

 PSSH eshte vazhduesja direkte e PPSH, dhe mban mbi shpine te gjitha krimet.

te mjeret ju, ju ka ngel ora e antikomunizmit ne 91. 

hahaha smiley Goodbye Lenin e kishte ai filmi apo e ngaterroj une?

 

Ka ndonje te pavertete te ajo qe ka thene ai?

 sa eshte ndeshja?

di njeri te thote se si del rezultati?

Vazhdon kryesimin Basha ne Tirane, ndersa po numerohen votat tek Njesia 5.

Tek njesia 8 proçesi eshte ndalur

 Tek 5 persa i perket kandidateve per kryetar bashkie, Rama eshte 1500 vota plus. Tani po numerohen kutite e keshillit bashkiak. Po c'ke ti, se nga 5 vjen "shpëtesa" smiley

Cfare burimi informacioni ke ti o i fundmi i mohikaneve te PD-se?

 po kshu ne krahasim me votimet e meparshme , ne ato kuti qe jane numeruar cfare trendi ka?

 

Zgjedhjet PS fiton bastionet e PD,në Tiranë Basha kalon në avantazh Zgjedhjet PS fiton bastionet e PD,në Tiranë Basha kalon në avantazhTIRANE- Procesi zgjedhor hyn sot në ditën e dytë të numërimit, i cili po ecen teper ngadale.  PS-së donimon në bashkitë më të mëdha të vendit, gjithashtu vota e elektoratit në këto zgjedhje kane shkuar majtas edhe në ato bashki të cilat ishin bastione të PD-së, duke bërë që disa bashki nga të djathta të drejtohen tani e tutje nga kryebashkiakët e majtë. Në Tiranë Basha kalon në avantazh te lehte.  PS e koalicioni “Aleanca për të Ardhmen“ fiton Gjirokastren, Saranden, Permetin, Himaren, Tepelenen, Gramshin, Burrelin, Rreshenin, Gramshin, e Lacin. Kryeson edhe në Elbasan, Berat, Vlorë, Fier, Korcë.  PD e Aleanca për Qytetarin Demokratët fiton Kukesin, Bajram Currin, Puken, Peshkopine, Peqinin, Rrogozhinën dhe Delvinën e Lezhen. Kryeson në Shkodër. Në Durrës kandidati Vangjush Dako i PS-se ne avantazh ndaj rivalit demokrat Ferdinand Xhaferraj.

TIRANE, BASHA NE AVANTAZH, RINIS NUMERIMI NE NJESINE 5, I BLLOKUAR NE 2 KZAZ, nderpritet ne Nj 4
Ora 10:33 Në Tiranë janë numëruar 181 kuti votimi nga 485 kuti votimi, nderkohe qe eshte bllokuar numerimi ne KZAZ me nr. 49, 51, 52. Komisioni Qendror Zgjedhor deklaron se kandidati i PD-së Lulzim Basha kryeson me 46110 kundrejt  Ramës qe ka 45879 vota. Në njësinë nr 5 ka rinisur numerimi i cili ishte bllokuar qe prej nates se mbremshme, dhe ishte ne qender te polemikave te djeshme.

Ne Kamez kandidati i PD, Mziu eshte ne avantazh.
Ndërkohë që në njësinë nr 4 numërimi ka vazhduar deri në mëngjes por tani është ndërprerë deri në orën 13:00 pasi numëruesit kanë kërkuar pushim. Janë numëruar gjithsej 28 kuti votimi dhe deri tani Basha është në avantazh me gati 200 vota. Basha ka 7826 vota ndërsa Rama ka 7524 vota. Ndërkohë që ka 15 kuti votimi ende pa u numëruar.
 

TIRANE, BASHA NE AVANTAZH, KASHARIN  E VOREN E MERR PD
Ora 11:20 Në Tiranë janë numëruar 182 kuti votimi nga 485 kuti votimi, nderkohe qe eshte bllokuar numerimi ne KZAZ me nr. 49, 51, 52. Komisioni Qendror Zgjedhor deklaron se kandidati i PD-së Lulzim Basha kryeson me 46303 kundrejt  Ramës qe ka 46024 vota.

Në KQZ, ne oren 11. 20, raportohet mbi proesin e numërimit në njësitë bashkiake në Tiranë. Në njësinë bashkiake nr 1 vazhdon procesi i numërimit. Në njësinë numër 5 procesi i numërimit është ndërprerë gjatë natës dhe ka nisur sot paradite. Në njësinë nr 7 proesi i numërimit ka nisur në orën 11:00, Ndërkohë që në njësinë nr 4, 6, 8 dhe 10 është pezulluar numërimi për të bërë një pushim për disa orë. 

 Ne Tirane sa % e kutive eshte numuruar? 

 37.5 %, po kjo nuk na thote asgje akoma. 

 Misioni i OSBE/ODIHR ka vendosur qe te monitoroje teresisht edhe proceduren e numerimit te votave. Ambasadori i Hollandes do te jete personalisht vezhgues ne numerimin e votave ne njesine nr.5

 

Shume keq dhe shume mire.

shume mire, kjo dmth qe plani per te nxjerre te pavlefshme shume kuti ne njesine 5, NUK FUNKSIONON

KRYESON BASHA ME 776 VOTA DIFERECE

aman, vetem ti mato mo u merzit, se dhe po s'ka fitu ai, do t'i kaparosni vete ju sic keni bere gjithmone smiley

po vazhdun kshu kta do na dhjesin notat e mira qe kemi marre ne teorite e probabilitetit smiley

kur kam qene ne shkolle, vetem tek probabiliteti kam qene shkelqyer ne matematike smiley

 Probabiliteti eshte relativitet apo ..Basha me Saliun e ben ate shkence egzakte?

Momentalisht basha +824.. Do kete nje kercim prej 2 -3 mije sapo te hapen kutiat e zonave tona. Komisjoneret socialiste kane filluar te terhiqen dhe ti lene fletet e votimit mbi tavoline. Bejini thirrje ju te PS qe jeni tek peshku qe te kthehen ne pune. Ska nevoje ti kapi paniku. Nese jeni fitues atehere mos nderprisni punen. Po Edi me Mimin ku jane? Do na informojne pak per voten plebishitare apo jo? smiley

mos u merzit ti cke, se para fundit te dites do dale ku fshihet lepuri dhe keta dredharaket do dalin me breke te palara ne mes te sheshit. pastaj ti do zhdukesh nga peshku pa uje, sepse fondet partia i ka vetem per propagande ne dite zgjedhjesh. Te kan dhene ndonje hamburger ty per perkushtimin gjat ketyre dy diteve ne blog?

dreq se jena vone per pun...pd s'ka kap 1 qytet te vetem ne jug dhe ti flet me ironi? (vetem nqse e ke auto-ironi se tingllon cik e cuditshme)

Akoma se ke kuptu ti qe jemi perqendru ne Tirane? Fitohet Tirana dhe mbaron ajo pune. Me jugun meremi ne 2013-ten.

Po me te miren publike merret njeri apo vetem  nga fitorja ne fitore?

 Kush jane zonat tuaja te mundshme ?

sapo te hapen kutiat

 

eh pike e zeze, m'hiku jeta duke u m'su shqipen pd-istave !
Jo "sapo te hapen kutiat" por "sapo te hapen kuti", o zylyf !

si ai tipi i bashkise se kamzes qe dergonte  sms me gabime te renda drejtshkrimore smiley   e mo, ai qe kish fiskim shamikuqen smiley

Edhe ti si shamikuqe dukesh. Do te te fus ne pune ne stafin e ardhshem bashkiak ose nuk do te luaj nga bashkia, po qe se je po kaq e mire sa ironia qe perdor.

Ka fituar Basha apo jo? Big Grin 

GoooodMooorning Peshkatare

Uaaaa qenkeni gdhi heret sot Apo skeni fjet fare mbrom

He ca po bohet?......... Kujt ja keni ras fajin

KQZse? Ashtu eshte KQZ ajo e keqja e poshtra. 

Prt prit dikush that Edi Rames

OK vllajo Edi Rama ai e ka fajin 

Cfare cfare Berisha OK Berusha me faj

Vazhdoni kapni dike per veshi e bejeni fajtor. Jepini futjani p...rdhes Ca qajne e ca qeshin, kur ata qe qajn sot qeshnin mbreme .

OK ika une Si perfundim keni me i njoh keto zgjedhjet apo si ka era keni me thone "Nuk i njohim zgjedhjet" Ec mo ujku qimen ndron por zakonin se haronin apo Selanik e tatejete keshtu ka qene e keshtu do jete

Ika me mbani ne korent kush e ka fajin Me boni i tel smiley

smiley

 

 Rezulate direkte per kater njesi... nese keni per te tjera hidhni ketu.. Keshtu kuptojme se cfare po ndodh

 

Deri para 10 min

NJesia nr 7 apo kzaz 51 kryeson Rama 128 vota, jane numeru 17 kuti, deri te kutia e 15 ishta basha para.

Njesia 3 apo kzaz 47 rama para me 49 vota jane numeru 11 kuti. Rama ka qene ne fitore me diference jo me te madhe se kaq prej fillimit

Njesia 4 apo kza 48 Basha para me 352 vota, jane numeru 23 kuti... Ka qene basha para gjithe kohes... 

Njesia 5 apo kzaz 49 1439 vota Rama para numeruar 16 kuti....

Basha eshte para te njesite 8 dhe 10, po nuk kam info per kutite, di vetem qe te dhjeta jane 5 apo 6 te fundit.... ndersa diferca eshte 400 plus per bashen

Nuk kam info as per 1 per 2, per 6, per 9, 11   

Mbylleni ket teme dhe hapni "

Rezultatet ndërsa raportohen 2...

 

Riperterirja eshte shume e ngadalte.

Hej, po hapni nje teme te re se u ngadalesua shume kjo!

Nuk jane rezultatet reale te Balkanweb. Balkanweb ne oren 1:45 thoshte qe Basha ishte 48.568 vota dhe Rama 48.000.

Sipas Peshkut pa Uje kjo perkthehet qe Rama ka 50.7% ndersa Basha 49.3%.

Ec e mos e quaj staf te G99-es bordin drejtus te Peshkut pastaj.

Se besoj qe cunat e peshkut te jene me rroge si puna juaj.. Dmth te kene zevendesues edhe kur shkojne per te ngrene buke, etj..

tekerizi, si e do ti? Basha 50.7% dhe Rama 49.3%? U tha u bo!

 Akoma duke numuru keta!!! Tani qe qekan gati jek e jek, pse nuk e hudhin me koke a pile edhe bine rehat te gjitha palet? smiley

Sepse Sala nuk i le asgje shancit...

si ishte ajo kenga qe solli paranoidi dje? tope tope Salabanos...

It's getting very interrresting!!!!

 

520+ Basha

jo keq, nga 568+ ne 520+. mbahu se ka kthesa, mos te perplaset koka te xhami smiley

Gbakalli - 10 Maj 2011 - 1:02pm - # Momentalisht basha +824..

 

Gloni, para nje ore e gjys ishit +824, ka ec Rama me +300 ?

PDIU e treta ne rang vendi, duke zevendesuar LSI-ne qe ka marre udhen per Shish Tufine.

Ne njesine 10 jane nxjerre me force komisioneret e PS-se. Brenda lokalit te numerimit me votat gjenden vetem komisioneret e PD-se dhe asnje perfaqesues i PS-se apo vezhgues te tjere. Eshte dhene urdher qe fletet e votimit te numerohen vetem nga numeruesit e PD-se.

Komode! Jo?! smiley

mos perhap e-panik shoku smiley

 E paska, 10r fare keta te 10s!

Pak surreale kjo situata me fotofinish kur jane numeruar vetem rreth 30% e kutive ne Durres dhe Tirane. Thjesht shume e pabesueshme pasi ne mijra vota kandidatet ndahen vetem me nga nje qinçe (ose dhe me pak). Nuk e di se sa do jete diferenca ne fund por nese vazhdon keshtu, tregon deshtimin e politikes ne Shqiperi ku njerezit i shohin te dyja palet njesoj (pra = vrasese dhe vjedhese) dhe diferenca behet vetem per tifozllik.

Rama mund ta fitoje Tiranen (dhe besoj qe kjo do ndodhi) por ne kembim ka varrosur shpresen tek e mira e politikes... Kjo duhet te jete nje moment reflektimi i madh per Ramen dhe te tijte (gjithmone nese kutite qe ngelen nuk fshehin mrekulline)...

830+

po ik mer Bakall leni votat te numurohen se late nam

zhbllokoni numurimin se nuk keni nga tja mbani.

nuk mbahet me zor

 

Thirrje per dhune nga Mimi Kodheli. Shenjat e deshperimit te madh.

 Qyqa, ke po na perdhunojne tashti!

A keni bo gati garden e republikes me shku tek shkolla avni rustemi?

 Ka plas sherri tek vend numerimi i njesise 10. Po mthone cunat qe socialistet po bojn sherr......

shenje e keqe kjo. ishalla mbaron me kaq.:

plasi sherri te njesia nr 10 e jona 

me : pse , kush 

Toni: kta pidh ropsha socialista

 

uups!

Faqet

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).