Pjesëmarrje goxha e ulet në zgjedhje, sidomos në qarkun Tiranë: sipas KQZ, pjesëmarrja në rang vendi deri në orën 19 ishte 50.9%, ndërsa në Tiranë ajo ishte vetëm 38.1%. Shikoni grafikun në faqen e KQZ për më shumë detaje. 

 

40 Komente

S'kishin votu njerzit n'Kamez pranej, ishin merzit shume me xhelalin qe donte me shkep punonjeset e bashkise

Sipas nje njoftimi ne tv, qarku i tiranes deri ne oren 19:00 ka qene 52%.

Do kete qene bashkia 52%

227 mije kane votuar sot ne qytetin e tiranes, ose rreth 52 mije me shume se ne 2007-ten.

Po me pak se ne 2009. Sidoqofte sipas gani bobit i bie qe pd te kete marre ne Tirane 37000 vota me shume. Kush e beson kete eshte i forte.

jo vetem i forte por edhe budall njekohesisht.

Tirana me pjesmarrjen me te ulet ne zgjedhje, Vlora dhe Fieri ne vend te dyte dhe te trete respektivisht. Une prisja qe Vlora te kishte pjesmarrjen me te ulet ne Shqiperi, por kot nuk eshte kryeqytet Tirana.

 

kjo m'pelqen

Sapo degjova Bashen dhe Berishen ne Balkanweb dhe eshte e garantuar pa pike dyshimi qe te pakten Tiranen e kan humbur. Qe te dy me ato qe thane nuk lane asnje dyshim.... Berisha ja hodhi fajin Bashes...

nuk eshte faji jot per ket interpretim; ti je thjesht i infektum si cdo shqiptar tjeter me virusin e rrezikshem te padurimit, i cili kur kombinohet me imagjinaten, mund te krijoje probleme serioze

e ke gabim, jam shume cool dhe rralle shume rralle gaboj ne keto konstatime une smiley

Qe the ti bredho, Tirana mban kampion per votueset femra ku 10% me shume votues jan femra se sa meshkuj, biles po ti heqim Tiranes zonat e periferise, i bie qe Tirana e vertete te kete votuar me te pakten 20% me shume femra ne votime. (kjo me thote edhe sa te sigurte e ka fitoren Rama aty, femrat nuk e duan shemtine, jo ate fizike por ate shpirterore). Berati dhe Fieri gjithashtu kan me shume votues femra sesa meshkuj.

 

Vlora i vetmi qark ne vend ku votuesit jan ndare pike per pike, barazim femra-meshkuj.

 

 

Ps. Me fal edhe Lezha ka pjesmarrje me te larte te femrave ne votime sesa te meshkujve,gjithashtu kam qejf te deklaroj qe ne Lezhe fiton kandidati i majte pa pike diskutimi. Kur te duash me cito mbas rezultateve po isha une gabim.

ti je me keq sesa mendoja une plako...se t'i thush Rames i bukur (fizikisht a shpirtrisht), dmth se duhet ta kesh temperaturen diku te 41 e 3 viza smiley
 

Me ke keqkuptuar nuk i thasheRames i bukur, thash qe PD-ja ka bere nje fushate shume te shemtuar te mbushur me presione, me gangstere me mashtrime etje etj. Tani ska rendesi ca do thuash ti, eshte fakt qe te majtet jan me te qyteteruar. Jane me njerez, me humanista, i mbajne opinionet me te reservuara dhe as nuk shprehen as nuk sillen dhunshem. Ja nje shembull shume konkret, ne facebook nje filan uluret ne mbeshtetje te Bashes tek profili i tij, megjithese ka me qindra miq e shume prej tyre nuk eduan Bashen pra mund te jene opozitar, dhe del nje i njohur i tij dhe ben nje koment me te qeshur kunder bashes, mnjf me stilin e qyteteruar te te qenit kundershtare politik por edhe ta themi hapur dhe ta marrim lehte dhe me shaka se fundja mbetemi miq bashke, kurse mbeshtetesi i Bashes ja kthen duke e sharre para e mbrapa. Ky eshte nje mentalitet i pergjithshem primitiv tek PD-ja dhe vjen nga koka plako. Ta garantoj une qe njerez te tille dyshojne edhe  qe grate e tyre votojne kunder atyre qe votojne ata. Une as nuk e ve ne dyshim, as ti besoj...

Ju te nderuar memedhetare besoj se jeni po aq te zgjuar sa te kuptoni se kushdo qe te fitoje gjindja e thjeshte do te mbetet po atje ku ka qene.

penar, pjesemarrja mbase eshte e ulet ne qark.  Por sapo dolen numrat e Tiranes.  Bile ato per deri ne oren 7:00, por eshte votuar ne shume qendra pas ores 7:00

Njesia Bashkiake nr. 5 - 67.15%

ok, ca kutish jane numeru deri tani dalin ne favor te PS...fikso ndonjoni foton e Sales me ftyre te shtrembrume kur te flasi per standartet e arritme se un nuk jam t'u nejt per t'pa kto. Ate du me e von' n'kornize.

Sapo u ktheva nga Shkolla Vasil Shanto  ku doprezuam kutite e njers nga qendrat e 5-es dhe atje ska me mbaru per 3 dite numerimi se jane 65 qendra qe kane kutite aty  x 6 kutia ???

Pse jane kaq te ngadalte?!

S'kane ngrene buke? S'kane fjetur gjume? Jane dembela? Te vonuar nga trute dhe nga fiziku?

Si eshte pune? Na sqaro!

PS: Une jam gati te kontribuoj me nje arke me Redbulla ( - Promotion - )!

Sot ishin veshur njerezit si per dasem! smiley

Gjithsesi me bente pershtypje qytetaria qe pasyrohej gjithandej. Me bente te ndihesha mire. Gati-gati krenar.

Gjithmone e me teper po besoj se Shqiperia udhehiqet nga nje pakice halabakesh qe dominojne nje shumice qytetaresh te urte e te mire por dembela e pasive. smiley

 

 E paske ngrene dhe ti ate kokla uliri smiley

smiley Pertej shakave! Ishte nje qytet shume i jetueshem sot Tirana emigrant.

Duhet te ishe ketu per ta pare. smiley

te rroje populli!

rrofshin zgjedhjet!

Rrofte partia!

PS: Ah te ishe sot ketu, sa do ishe kenaqur! smiley

ki vendi ine eshte vend i thesareve. po, pooo, i thesareve. dhe thesaret me te mbedha, jane populli dhe partia (demokratike ose socialiste, simas rastit... never lsi).

ktu do kishin kellcit bejtet ne kohe tjeter mer ols... po serioze shume puna ket radhe, pranej...

Eshte vend i papam!

Po, po! smiley

 Ols, me pelqen jeta tiranase e mbushur me kenaqesi te vogla te tipit: "Sot me dukej Tirana si nje qytet plotesisht i jetueshem". Ne qe jetojme perdite ne qytete te tilla nuk i kemi keto kenaqesi. smiley Dje pashe njerin qe priste taksi te kalonte qe prej 10 minutash e ndersa asnje nuk ndalonte ngaqe ishin te zene, ky tipi cfrynte: "Jeta ne kete qytet po behet e padurueshme."

Ma sill, ma sill nje cik ne Tirane ate tipin se du me i thon nja dy fjale! smiley

PS: Hej, po s'eshte aq keq edhe ketu mor PF! Pse e ke marr me kaq frike?! smiley

 Jo mer daje, cfare frike? Javen e fundit te prillit isha ne Tirane. Koha e shkelqyer ishte, ashtu si thua ti. Pastaj ndalova dhe nje dite ne Rome per te takuar nje mik, dhe atje ishte edhe me e shkelqyer. Sidomos ndersa haja nje pizza romane te shoqeruar me vere lokale ne nje qosh te vogel parajse buze nje rruge pa emer.

Pizza me vere?E paske mbushur stomakun gjithe acid.

Meqe i hyra ketij muhabeti, nga dokumenti i KQZ spikasin keto shifra: 

Qarku Tirane, Bashkia Tirane: 47.3%
Qarku Tirane, Bashkia Kamez: 28.6%
Qarku Durres, Bashkia Durres: 31.0%

Eshte per te qare!

 Dje ne Tirane, ka qene e gjitha  si e pershkruan Ols.Qytetari.Reflektim i  nje tradite te munguar prej vitesh, apo nje brenge?Nuk e mora dot vesh.Ndoshta, une, na te  gjithe,  do te  mund ta marrim  vesh  pas dy a ndoshta dhe  tre ditesh.Por dhe une e pashe ate qe ka pare Olsi.Qe ne Tirane vjen era qytetari.Kush nuk e shikon kete,  nuk deshiron ta  shikoje

   Njerez te veshur  hijshem, qe me ecjen e tyre te qete  neper ate  puhizen ne largim, nga nje vrulli rrezesh dielli, gati flisnin me tere shikimet e tyre, "versulur" diku  tej e tej,  ne horizontet tiranase.Si  rralle  here te  djelave, zune te ecinin  rrugeve  e rrugicave te gjelberuara, mbushur me  arome lule bliri, ... ne "Kohen per tu zgjuar".Sot mua mu  be se qytetasit  e mi jane jo vetem banore, por me te  vertete  qytetare.Nga serioziteti i shprehur qe ne trokthet e lehta  permbi asfaltet, ma deshi  shpirti qe edhe me te ecuren per tek ajo "kutia e ndeshkimit", ... se po i benin nje  karshillek te semures rende -politikes.

Shprese....

tirona te bo njeri, o grave.

Vallaj ti grave un sdi ke me besu

Ti thue Tirona ishte imrekulli sot Shkoj ke BalkanWeb lexoj se

Kryetari i PS deklaroi se në cdo cep të vendit ka pasur kërcënime të qytetarëve, parregullsi e incidente, por sic tha ai, këto e bëjnë më të çmuar fitore. Ai deklaroi se zgjedhjet ishin më të bukurat në ekran, por më të shëmtuarat në realitet, duke iu referuar parregullsive.

Lexoj ke i gazet tjeter

Sërish në pranga Emiliano Shullazi, u kap me armë e drogë tek Liqeni

 

  toko,  "Mbrekulline"   nuk e permenda se pake i besoj asaj.Per mire...  me beso mua dhe... emon ! Por kurre mos beso se dogjesh kund, pyll ..pa derra !

njerzit jane te lodhur me politiken ne shqiperi. eshte pikerisht ajo qe duan te arrijne ramistat qe pastaj te bejne qefe sic duan ata me taksat e popullit shqiptar.

Un kom pese-mb-dhit vjet qe s'jetoj ne Tajrone, e ymrin e kisha te lista e zgjedhesve. Sigurisht qe del e ulet % e pjesemarrjes. Robt nuk jane atje.

Hipoteza ime: robt atje votojne e roncem bile. (Hypthesis testing o departamenti i Migros)

shume e vertete po t'konsiderosh sa jetojne jashte po emrat i kane neper lista. Perqindja e votusve reale duhet te jete e larte, rrezik diku te 80% 

Kshu qy tani e dim kur kena votu 'pa e dit': kur % e pjesemarrjes del  a thu se jena atjesmiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).