Për referencë, kam sjellë këtu kandidatët e partive kryesore për bashkitë kryesore të vendit dhe minibashkitë e Tiranës. Shenja * tregon kryetarin aktual të bashkisë apo minibashkisë.  

Bashkia Tiranë
PD - Lulzim Basha
PS - Edi Rama *

Minibashkia 1

PD - Estela Gostivari
PS - Lindita Nikolla *

Minibashkia 2
LSI-PD - Elez Gjoza
PS - Artemon Cukalla

Minibashkia 3
LSI-PD - Ilir Kokona *
PS - Enver Sulollari

Minibashkia 4

PD - Hysen Gjura
PS - Valt Kalaja *

Minibashkia 5
LSI-PD - Erisa Xhixho
PS - Jeta Seitaj *

Minibashkia 6
LSI-PD - Luzhiana Abazi *
PS - Krenar Cenollari

Minibashkia 7
PDIU-PD - Krenar Alimehmeti
PS - Erion Koka

Minibashkia 8

PR-PD - Arben Tafaj *
PS - Sadi Vorpsi

Minibashkia 9
PD - Indrit Fortuzi
PS - Armond Halebi *

Minibashkia 10
PD - Blendi Fuga
PS - Enada Aliko

Minibashkia 11

PD - Haki Mustafa *

PS - Naim Asllani

Bashkia Kamzë
PD - Xhelal Mziu *
PS - Rakip Suli

Bashkia Vorë
PD - Fiqiri Ismaili *
PS - Bashkim HaxhiuBashkia Berat
PD - Ilir Deçolli
PS - Fadil Nasufi * Fitues 2011

Bashkia Kuçovë
LSI-PD - Selfo Kapllani
PS - Bardhyl Gjyzeli Fitues 2011

Bashkia Poliçan
PR-PD - Çaush Qato
PBDNJ-PS - Adriatik Zotkaj * Fiton 2011

Bashkia Çorovodë
LSI-PD - Nesim Spahiu
PS - Rezart Hoxha

Bashkia Peshkopi
PD - Ilir Krosi *
PS - Ilir Vranici

Bashkia Bulqizë
PD - Roland Keta *
PS - Mufit Durici

Bashkia Burrel
PD - Skënder Lleshi *
PS - Adelina Farrici

Bashkia Durrës
PD - Ferdinand Xhaferri
PS - Vangjush Dako *

Bashkia Shijak
PD - Afrim Brahimi
PS - Indrit Buka

Bashkia Fushë-Krujë
PD - Bilal Stafuka
PS - Gjon Bardhi Fitues 2011

Bashkia Krujë
PD - Shkëlzen Hoxha Fitues 2011
PS - Ismail Dani

Bashkia Elbasan
LSI-PD - Durim Hushi
PS - Qazim Sejdini * Fitues 2011

Bashkia Fier
PD - Ilir Bele
PS - Baftjar Zeqaj * Fitues 2011

Bashkia Lushnjë
LSI - Albert Sanxhaku *
PS - Fatos Tushe Fitues 2011

Bashkia Ballsh
PD - Dallëndyshe Allkaj
PS - Ilir Cela

Bashkia Gjirokastër
LSI-PD - Genci Sinoimeri
PS - Flamur Bime * Fitues 2011

Bashkia Përmet
LSI-PD - Kujtim Hoxha
PS - Gilbert Jace Fitues 2011

Bashkia Korçë
PD - Andrea Mano
PS - Niko Peleshi * Fitues 2011

Bashkia Pogradec
LSI-PD Luan Topçiu
PS - Artan Shkembi * Fitues 2011

Bashkia Kukës
PD - Hasan Halilaj * Fitues 2011
PS - Alfred Cengu

Bashkia Lezhë
LSI-PD - Viktor Tushaj * Fitues 2011
PS - Gjok Jaku

Bashkia Laç
PD - Bardh Rica
PS - Artur Bardhi Fitues 2011

Bashkia Shkodër
PD - Lorenc Luka * Fitues 2011
PS - Genc Uruci

Bashkia Vlorë
PD - Ardian Kollozi
PS - Shpetim Gjika * Fitues 2011

Shënim: Mund të përdorni komentet për të sinjalizuar ndonjë gabim apo për të shtuar kandidatë në zona e qytete të tjera. 

Burimet: KQZ, Panorama dhe NOA.

19 Komente

Nuk pashe Himaren Di njeri gje kush konkuron per Bashkine e Himares?

Bashkia Poliçan
PR-PD - Çaush Qato
PBDNJ-PS - Adriatik Zotkaj

He? PBDNJ ne Skrapar?

 Ne zgjedhjet e shkuara, ka fituar si i PBDNJ-së. Tek Panorama, tani ishte si kandidat i PS-së. Nuk di më shumë, po mbase dikush tjetër mund të më plotësojë. 

Eh c'vete c'vete! Ne zgjedhjet e kaluara PBDNj zyrtarisht ka marre 18078 vota ne rang republike, dhe e forta eshte se shumica e ketyre votave nuk kane ardhur as nga Dropulli e as nga Vurgu por nga zona ku nuk gjendet qofte dhe nje kokerr greku.

Bollano pershembull e fiton Himaren me diku aty mbi 1000 vota nga 6000-7000 votues te mundshem (ne zgjedhjet e 2009 PBDNj mori dicka me shume se 600 e kusur vota ne Himare), pergjithesisht sepse PD e PS nuk e sfidojne hic ne Himare ne kembim te matrapazlleqeve qe Bollano ben me politikanet perkates te ketyre partive me tokat e Himares.

 Jo! Nuk ka asnje matrapazllek... "me tokat e Himares" , bere nga Bollano  me politikanet tane.

Po te ishte keshtu,  problemi  nuk do te ishte aqe i  thelle sa eshte  ne te vertete.Matrapazllek me tokat kemi  ne te kater anet dhe nuk na ben me pershtypje  si marifete korrupsioni.Jane bere  bakalaro nga kjo ane keta udheheqesa te ketij vendi. Jane perfeksionuar  se e riten pjacen deri ne kusari mbi tere pasurite.Por ketu  jane  dhe i  kane ata.

    Problemi  eshte Politik.Me Himaren luhet gjer ne realizim tashme te  strategjise  greke me qitjen e larget.Ne Himare  greket kane plagosur rende Shqiperine. E kane goditur ne brinjen me me dhjame. Tashme e quajne "Qimara Greke"!

 Ketu   kemi  tradhetine e paster prej ketyre politikaneve te cilet per te  vegjetuar dhe mbajtur pozicionet sunduese kane shitur interesin  kombetar.Metastazat  e strategjise greke ja pse u ngjietn gjer mu ne Çorrovode(ashtu e quajne greket).Por ai Zotkaj, nje ish polic lodron me ate lloj  boje sepse jane ilirmetrit qe e ftiqisen ashtu punen.

Himara nuk ben pjese tek bashkite kryesore te vendit, madje e ka shume ta quash bashki, rendesi i jep ngjyrimi i vecante qe merr per zgjedhje e jozgjedhje. Juridikisht admini eshte ne rregull. Gjithsesi, eshte dhe nga te paktat zona ku mund te marrin vota me shume se dy kandidate.

PD: Savo Prifti

PS: Jorgo Goro

PBDNJ: Vasil(laq) Bollano

MEGA: Dhimiter Llazari

 admin, aman te lutem, mos  ju  refero me Panorames.Pu-pu   çna  ke bere , ç`na ke bere me kete  postim! Na fute flaken, na fute! Ke lene, i gahalitur  prej Panorames, me kryesorin e garuesave ne Tirane.Ke  lene pa ryre ne liste, udheheqesin e madh te  proletariatit,  shokun e shokut Ilir Meta,  Husni Milloshin.He de! E  pastaj!  Dhe kete kishim mangut, ne kete katrahure zgjedhore !

   Aman te keqen, gjej  kohe e mundesi vendi  dhe ryre  ne vendin e pare te faqes, se faqeve te Ristanit, se kam dy tri dite, qe kur e  shof tani,  te  paraqitshmin e hereve, me duket  se ja ka marre vajit.Kjo llafua jote,  do jete sebepi.Ç`murdadhek tjater?

 Ndreqe, se plot hadhe kemi...!

PD: Savo Prifti

PS: Jorgo Goro

PBDNJ: Vasil(laq) Bollano

MEGA: Dhimiter Llazari

A mund te thote ndonjeri se sa kercenues jane keta konkurrente perballe Bolles se PBDNJ-se. Kjo do tregonte shume per pazarlleqet qe shqipot bejne ne kurriz te vetes se tyre...

Pati te marte nje debat te Balla me keta te kater dhe pershtypjet e mia ishin:

Savo Prifti (PD) ishte gjysme-gagac, dukej sikur mezi po duronte pa e zene gjumi.

Jorgo Goro (PS) - thone ne Korce: "as ma hengsh, as t'a hengsha"

Me i pergatituri m'u duk ky Dhimiter Llazari, por emri i kesaj partise MEGA sepse me ngjan shume me "Megali Idea".

Une di te them se, per te matur shkallen e lajthitjes (ose jo !) te shqiptareve, duhet pare Lushnja, qe ka aktualisht nje kryetar bashkie te LSI (i zgjedhur ne 2007, perpara se kjo force politike te bente aleance me PD). Dhe qe rikandidon, tashme nen siglen LSI+PD. 
Te jene konvertuar valle gjysma e lushnjareve (+1) nga 'anti-berishiste' (LSI, ne 2007-n), në pro-berishiste (2011) ??  
Enigme !

ti po thu qe ne 2007 lushnja ka votu 100% per PS? kjo eshte friksuese nqse eshte e vertete

Lene Tironen per tironsit o Lul elbasanlliu dhe shko vene kandidaturen ke Urra e Zaranikes.E qelbet Tironen duke ardh nga an e anes dhe po knojni ate kongen "jam tirons tirons i vjeter vendali den baba den".Jeni bo gazi i bote me ate Vucidolasin qe ka fryk me shku per vizit ke shpija e vet se e gjujn me domata te kalbeta.

 Minibashkia 1

PD - Estela Gostivari
PS - Lindita Nikolla *

GAbim, per PD eshte Artan Seseri....., korigjojeni...

Po pra, Artan Seseri osht. Po n´pashaport e ka t´shkrujtme Estela Gostivari. smiley

 aaaaaa, pse qeka fut ne rreshtat e ambasades pink ky robi......

 fitore e padiskutueshme e Lul Bashes.

shife shife Lulin live tani. Sterr i zi ne fytyre! Po te kishit fitu o Brad, nuk do ishe prane kompjuterit tani, po duke i rene borijeve te makinave tani, e duke festu.

 Nuk ka shume jehone sepse ishte dicka e pritshme.

Luli duhet te kete nje memorje te llahtarshme. Ka nje perserijte deklaratash klishe te habitshme. Nuk devijon asnje mm nga papagalllleku.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).