34 Komente

Rrofsh Rono. Do doja qe berisha te pritej me ca veze kokes por nuk do te ndodhe. Salla do jete plot duartrokites me kaptinen rrafsh nga mbrapa dhe me lepires te tjere qe rrafin per nolt. Do provoj te shkoj per pak minuta por kam frike se do vjell ne salle. Tough challenge.

Shko dhe merr ca veze me vete.

Ju pershendes me kete pjesemarresin

Sokol Elmazaj, Partner, Boga and Associates

Per ty Gjemo se ti noshta s'e di, Genc Boga o burri i Valbona Hoxhes. E kuptoni noshti pse Sala ishte aq i lumtur kur i dolen ato fotot me familjen e Dulles.

E di kush eshte Genc Boga. E di qe edhe mbahet si firma me e madhe ligjore ne Shqiperi, apo e kam gabim?

Jo me jo ishte sa per batute, se ti e di qe une e di qe ti e di.

Valbona Hoxha kush eshte, e bija e Sokolit?

Po

 Femra me e bukur ne Shqiperi smiley

Kush eshte kjo,keni ndonje foto?

Tani eshte momenti i shqiptareve te SHBAse ti japin ndonje buqete vezesh te prishura si mirseardhje... smiley

A ka burra andej? He de...

arto kane per ta prit si skenderbeun ja ketu te jena. si petllat e luksemburgut smiley

Keshtu tha dhe Vittorio Emanueli...me Lule e priten shqiptaret..Po ja qe doli nje Vasil Laci qe e beri te mbushte breket smiley

poeti i merzitur apo vorioepiroti smiley po e beri bravo vaso, ia rrasi. smiley

Si tha ai te filmi petlle.... Vasilis Llaqis smiley Hey, e mban mend qe ka pas qene edhe nje poezi per kete qe na e mesonin ne librat e leximit (a kendimit):

"Po ardhka perandori, te dalim e ta presim,

Therrasin italianet dhe larot po therresin..."

Meazallah se me kujtohet autori.

edhe mua nuk me kujtohet autori, po si stil i Shefqet Musarajt duket...smiley

 

Ndoshta...smileydo bejme lufte de more de...tha... ne NY..me veze smiley

Cke per tu cuditur qe Berisha po vjen ne NYC?

Apo nuk ju rrihet te kuqve pa njollosur cdo gje?

Ky Roni me shkrimet qe i lexoj vetem Koco Kokedhima ja boton dihet cmall eshte.Pale aq e do Edi Ramen sa na shkruajti njehere se Lul Basha nuk duhet te hipotekoje pallatet se e ka gabim.Me nje fjele moshipotekimi dhe monopolizimi i lejeve te ndertimit ka qene politike largpamese e Rames.

Berisha shkon ne OKB si Kryeminister i ligjshem i Shqiperise,cte keqen ka ketu vetem Roni dhe kuqalashet e dine.

Ju mbaruan sharjet kunder Eliza Dushkut dhe tani merreni me llafe pazari.

Solidarnos pse nuk shkru ndonji gjo vete vllai? Kush po te ndalon?

Je bo si eunuke intelektual qe e dine si behet; e shohin te behet per cdo dite; jane te afte te kritikojne ata qe e bejen, ama per vete nuk e bejne dot. 

 

Sol merr dhe ti ndonje ko@e veze dhe bej detyren patriotike ... smiley

 Gjynof qe ka vdek ajo Edit Durhami!! smiley

Do ishte knoq! 

 

t'pershnes me i kadro nga kontesha Carnavon me te shoqin, lordin Herbert smiley

http://www.lajmishqip.com/wp-content/uploads/2011/05/lady-lord-carnarvon.jpg

 Pse edhe kjo i ka pas qejf k'ta t'M'ishkodres e? smiley

Ej, ajo rruga Carnavon, (ose Peedh -n'asht- heret) tashi quhet rruga Bush!! smiley

Kur t'a morin socialistat prap, do ja vejne Rruga R. Qosja!! smiley

 

Ej, ajo rruga Carnavon, (ose Peedh -n'asht- heret)

Kur t'a morin socialistat prap, do ja vejne Rruga R. Qosja!

smiley Rrofsh Mrrokle se me 10-ve duke qesh!

smiley
Tani e pash un ket mrrok. Tuj lujt me cellin ne ane rruge....
Jom shkri qi alidemin na e bon bush leshtor... Po mduhet me thon qe ene shijet e socjalistave depilus grup fare jon

 Se.... Nev Jorku eshte kryeqyteti defakto i Ameriks.

Bravo. Ka vajtur per te promovuar Shqiperine prane investitoreve amerikane e per te sjelle ndonje lek ketej. Me vete per suport, ka marre edhe fleten e ranking te konkurences globale 2011-2012, te World Economic Forum, i cili e rendit Shqiperine ne vendin e 78-te ose 10 vende me lart se nje vit perpara Greqise, Serbise, Bosnjes. Udha e mbare e sill ndonje lek! Mos harro pakon e llokumeve per Uidhersin se do ta kete marre malli per llokume Shqiperie. smiley

@ Ophiucus,

bast qe po u rrezua avioni, Sala shpeton?

Epo c'paskam ikur ne kohen me te mire nga New Yorku. I kam lene uraganet pas smiley.

Shpresoj te mos i marri njeri oren kur te takoj femijet e Brooklyn-it.

nese kane ngelur njerez qe pranojne origjinen nga Shqiperia ne Nev Jork, te rrethojne godinen ku do te zhvillohet takimi dhe ta bombardojne me domate lluqe apo veze te pa ziera.

Heheheheheeeeeeeee, mer sheme djali. Kjo rraca qe permend ti eshte 99% kapshtinshtypme nga mrapa dhe qe te degjenerojne edhe fizikisht po i shave kryemonstren. Shanset jane qe ata vertet do mblidhen rreth godines por me lule dhe me flamuj e brohoritje. Une jam ke pakica, ke ajo qe ka frike dhe shef punen e vet dhe qe gjasat i ka as mos e rruje hic kush ka ardh e kush po iken nga NY.

Thone qe amerikanet e kane kshilluar ta bleje bileten vetem Ardhje . Dhe diku andej nga cepat e rrezat , hijeve e perdeve i kane per te thene ca llafe me .... kabllo smiley

do vije Saliu? sa mire ... smiley

Aktivitet tjeter i Berishes (pra rast tjeter per veze-hedhesit):

The US - Albania Investment Forum is holding an event with Sali Berisha and Muhtar Kent (CEO Coca Cola) on Sept 19th in Central Park. Tickets for the dinner are $250.

Do foli ne anglisht berisha? do boj nanjoni nai video me celular ta postoj ktu?

p.s. pse e hoqet Leroy-n mer, ai mezi pret ket viziten 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).