Këtu mund të postoni emocionet e çastit, mllefet, citate,ekrizat a çfarë të ju thotë mendja e që nuk do të mund ta postonit në tema të caktuara, pasi nuk do të kishte lidhje me ato apo për mungesë vendi.

Ju lutemi të tregoheni të vetëpërmbajtur e të kursyer përsa u përket fjalëve të ndyra dhe fyerjeve personale ndaj antarëve të nderuar të Peshkut pa ujë, pasi administratorët edhe kështu janë të ngarkuar shumë. Ky, siç dihet, është një forum i hapur ku mund të hyjë kushdo, ndaj mos e lini veten të bëheni pre e provokacioneve të anonimëve, që kompensojnë komplekset dhe agresionet në jetën e përditshme në rrjet.

___________

Pa çensurë - 1

Pa çensurë - 2

Pa çensurë - 3

Pa çensurë - 4

Pa çensurë - 5

Pa çensurë - 6

Pa çensurë - 7

Pa çensurë - 8

Pa çensurë - 9

Pa çensurë - 10

Pa çensurë - 11

Pa çensurë - 12

Pa çensurë - 13

Pa çensurë - 14

Pa çensurë - 15

Pa çensurë - 16  

Pa çensurë - 17

Pa çensurë - 18

Pa çensurë - 19

Pa çensurë - 20

Pa çensurë - 21

Pa çensurë - 22

315 Komente

Sokurov fitoi Luanin e Arte ne Venecie per Faustin. Shuuume mire! smiley

E pe gje?

Faustin ende jo (vetem sekuenca), por Sokurovi me pelqen jashtezakonisht.

 (per t'i hyre Sokurovit) cfare filmi na sugjeron Fin ?

Moooooooos !!  I vetmi fiksion i tij qe nuk kam pare !  smiley  (se dokumentare, ka bere shume e nuk i kam pare te gjithe...).
Ne France, 'Taurus' NUK ekziston ne dvd, por me sa kam germuar, NUK ekziston nje dvd e ketij filmi, fare. Eshte pjese e trilogjise 'Lenin-Hitler-Hiroito' (dy te fundit i kam ne dvd ne shtepi, blerë me çmim te hidhët !!...).

Si ke mundur ta shikosh ?? Ndonje transmetim tek 'fuori orario' ??? 

aaaaaaaa, ekzistoka nje edicion italian, nuk me kish shku ne mendje !! Po i sulem blerjes !  Une Hitlerin ('Moloch'-un dmth) kam heq siklet me e gjet; e kam blé me dyfishin e ketij çmimi (tek qyteti i flamurit te 'greves shoqerore'!).
Besoj se web-site eshte affidabile ?!

po, natyrisht qe eshte

Pyta se Sokurov-it gjithemone i kane interesuar gjerat e tejskajshme, nje fare trajektoreje midis qiellit dhe tokes, gje q'i bente filmat e tij te dendur e te mistershem njekohesisht - kur them te mistershem flas kryesisht te pamundesia per te justifikuar "pranine" e te tejskajshmes q'u mesyn ne shpatulla personazheve te tij, jo gjithehere per t'i renduar, nganjehere dhe per t'i lehtesuar - , kurse kur mendoj Faust-in me duket se ka njefare shpjegimi per kete te tejskajshem... dhe hamendesoj se ne nje menyre apo ne nje tjeter mos eshte kthyer nga synimi per publik te gjere, jo aq nga Sokurov-i se sa nga ata q'i falen çmimin... Nejse me te pare e me te folur...

Thua behet me te vete-vendosur ai synimi per publik te gjere? Une kam shpresuar gjithnje qe eshte prirje e vetvetishme e artistit per te qene elitar ose jo. Por siç thua edhe ti: te presim!

Eshte fiks si puna e Lubonjes !!! (them une...)

"...jo aq nga Sokurov-i se sa nga ata q'i falen çmimin."

me duket paksa veshtire sepse edhe Venecia s'eshte aq komercial si Festival

Mor po per ate pune, 2 ne 3 vite, Venecia ka festivalin me te mire ne bote (viti tek i ngelet Kanës). Ose minimalja 1 ne 2 vjet, tek a çift me Kanën. 
Problemi eshte se eshte me e ngaterrume se kaq...

Njerez pergjithesisht te vonuar qe nen efektet e diellit behen akoma me te vonuar.

Nje mision i pamundur me sjell Manhatin ne Burundi!

PS: But we keep trying!

Diktatorët më të cmendur në botë, Enver Hoxha në vend të tretë

http://www.youtube.com/watch?v=IWv6x3oXRY4&feature=results_main&playnext=1&list=PL309CCE364A26B26C

Klasifikimi është bërë nga një televizion britanik i cili ka përmbledhur diktatorët më të çuditshëm në botë. Kriter për këtë vlerësim, janë veprat e tyre të çuditshme që kanë kryer gjatë jetës së tyre. Vendin e tretë në këtë klasifikim e zë Enver Hoxha ish diktatori ynë konunist. Sipas tyre, veprimi më i çmendur i tij është ndërtimi i 750 mijë bunkerëve, ndërkohë që popullsia ishte vetëm 3 milionë banorë. Edhe pas kaq kohësh, Enver Hoxha vazhdon të bëj të flas për veten, me cmendurite e tij që i kushtuan jo pak popullit tone.

Nga te gjithe keta ,Enveri ishte me "i miri" ,se bunkeret i ndertoi per te miren e popullit ,jo per vete.smiley

Formula1 live: Schumacher po e terbon Hamilton!

now grandma's a person who every1 likes

she bought you a train and a bright shiny bike

but lately she hasn't been coming to dinner, and last time you saw her she looked so much thinnerrr...

now your mum and your dad said she moved to Peru

but the truth is that she died and some day you will too

lalalalalalalalalalaa...

Kisha shume kohe qe nuk haja nje akullore te mire ne Shqiperi... deri me sot kur rastesisht mrekullia ndodhi ne Durres smiley

C'me kujtove, ne Shengjin fiks kater vjet si sot, hyj ne nje dyqan dhe pyes shitsin "A ke akullore Scandal" Ai - Skandal jan t'tona, merr ke t'dush smiley

mua me pelqen movenpick-u me vanilje shume,me nxjerr mallin e parfese smiley

U vra nje gjykates pardje. Ne mes te dites. Ne mes te Vlores.

A iu rruajt ndonjerit?!

Zot na ruaj!

jane vra nja 4 a 5 deri tani si ky dhe asnjoni se ka rrujt. jemi bo te gjithe si struci!

 po ti berber paske fillu tani?

 

HITLER KAPUT! / ГИТЛЕР КАПУТ! - Max Raabe / Oops I did it again!

Dove osane le aquile   ka shkrujt mire per ne ky taljoni vetem se  ne akuilat nuk i kemi mo sic i kemi zhduk thujse gjith llojet e zogjve duke  gjujte mren e jasht sezonit ...

ore sapo lexova kete lajmin... ça behet andej nga Italia?

Shpërthen fabrika e fishekzjarreve, 6 të vdekur në Itali

Romë, 12 shtator 2011, NOA- Shpërthimi një fabrike që prodhonte fishekzjarre në Romë, sipas të dhënave paraprake numëron gjashtë të vdekur. Nga shpërthimi i fabrikës mësohet që në mesin e të vdekurve të jenë një burrë dhe dy djemtë e tij, pronarë të godinës. Ndërkaq forca të shumta zjarrfikëse kanë mbërritur në vendngjarje, ndërsa po kërkohet ende trupi i një tjetri, krahas 5 viktimave të gjetura. Aksidenti në fjalë u identifikua në fabrikën Cancelli, një ndërmarrje e vogël me praninë e përhershme të familjarëve. Si rrjedhojë e shpërthimit, banorët e zonës përreth janë shqetësuar për shkak të përhapjes së flakëve dhe rrezikut se mos ndodh ndonjë shpërthim tjetër. a.y/NOA

 Tza! 

Hola.

¿dónde estás Senorita Fin?

 

 smiley mora vesh qe Daljes i thone Salida

 në cilin qytet ke vajt?

apo je në ndonjë ishull?

 

 Xhiro jugut. smiley 

Finisterre, ke shkuar per pushime ne Spanje per te rimar veten nga pushimet ne Shqiperi? smiley

 ato ne shqiperi s'ishin pushime. s'isha per qejf smiley 

zv kryeministri i Kosoves z Behgjet Pacolli po ben pune te papare... brovo i qofte!!

Nigeria ka njohur Republikën e Kosovës 12.09.2011 | 20:48

Para pak minutash zëvendëskryeministri i Kosovës Behgjet Pacolli ka njoftuar për mes telefonit në RTK se shteti i Nigerisë ka marr vendim për njohjen e Republikës së Kosovës.

 

Zëvendëskryeministri i Kosovës Behgjet Pacolli po ashtu ka paralajmëruar se së shpejti  do të kemi edhe njohje të tjera .

 

Ky është shteti i 83 qe njeh Republikën e Kosovës

 O Belul, po pse vetem Pacollit ja kane var kete kembore keta te UCk.......po keta sikur nuk e donin mer daj, si i bohet tani??????????

si i bohet???  alidems, se kuptoj kete pyetje?!  asgje si bohet...mire eshte keshtu sic eshte... tymi te shkoj drejt ,tha   

nuk e njoh mire gjendjen politike, skenat e prapaskenat e politikes se Kosoves, por crendesi ka,  ky po ben pune te shkelqyer... ne kete pozite qe eshte.   tamam, ashtu sic eshte biznesmen i sukseshem  po e deshmon edhe ne politike...

Kush tha se plisi dhe zhguni nuk jane me ne mode???

 

Aferdita Dreshaj me veshje kombëtare në Miss Universe 2011

 

 

Italia po i kerkoka pare Pekinit nepermjet investimeve ne vend.

I duhen 111 miliard euro midis shtatorit dhe fundit te vitit.

Por veshtire qe Kina te pranoje.

Kjo puna e kinezeve me kujtoi qe sa here qe shkoj ne Milano gjej edhe nje bar tjeter "te pushtuar" nga kinezet. Dmth. qe menaxhohet apo eshte blere nga kinezet.

Dhe duhet thene qe brioshin dhe kapucinon e bejne shume te mire. Jane edhe njerez te buzeqeshur. Edhe pse kinezet me duken si "te egrit" e Azise, jane 700 here me te bute se ne europianet.

Neve sikur na ka rrit ujkonja. smiley

Filloi "Sex Therapy" tek Cielo!

Do ju mbaj "ne korrent"!

Cinzia dhe Carlo sot!

Ideja eshte kjo: deri para se te martoheshin kishin nje jete sexuale "focosa". Pas marteses ai filloi ta shikonte ate me teper si "mamma" se sa si "sex toy". smiley

Zot i madh. Degjoj keta te dy qe flasin me njeri-tjetrin. "Vorrei attenzione" i thote ajo. "Tu lo sai che io..." thote ky.

Perfundimisht qeniet njerezore jane kaq te vetmuara... dhe gjithmone kerkojne vemendjen e tjetrit per te marr konfirimimin me vule qe egzistojne.

兵兵兵兵兵兵兵兵兵兵兵兵兵兵兵兵兵兵兵兵兵兵兵兵
兵兵兵兵兵兵兵兵兵兵兵兵兵兵兵兵兵兵兵兵兵兵兵兵
兵兵兵兵兵兵兵乒兵兵兵兵兵兵兵乓兵兵兵兵兵兵兵乒
兵兵兵乓兵兵乒兵兵兵乒乒兵兵乒乓兵兵乒乓兵兵乓乓
乒乒兵兵兵兵乓乓乓乓兵兵乒乒乓乓乒乓兵乓兵兵乓乓
兵乒兵乒乒乒乓乓兵兵乒乒乓乓乓乓乒乒乓乓乒兵乓乓
乒兵乓乓乒兵乓乓乒乒乓乓乒乒乓乓乒乒乓乓乒乒乓乓
乒乒乓乓乒乒乓乓乒乒乓乓乒乒乓乓乒乒乓乓乒乒乓乓
乒乒乓乓乒乒乓乓乒乒乓乓乒乒乓乓乒乒乓乓乒乒乓乓
乒乓乒乓乒乓乒乓乒乓乒乓乒乓乒乓乒乓乒乓乒乓乒乓
乒乓乒乓乒乒乓乓乒乓乒乓乒乒乓乓乒乓乒乓乒乒乓乓
乒乒乒乒乒乒乒乒乓乓乓乓乓乓乓乓乒 乒乒乒 乓
乓乓 乒乓乒乒 乒 乓 乒乒 乒乒 乓乓
乒乒 乓乒 乒 乓 乒 乓 乒乒乒 乓 乒
乒乒 乓 乓乓 乒 乒 乓 乒 乓 乒
乒 乓乓 乓 乒 乓
乒 乓 乒 乓 乓
乒 乓
丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘
丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘
丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘
丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘
丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘
丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘
丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘
丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘
丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘
丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘
丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘
丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘
丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘
丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘
丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘
丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘丘

Traveling Between Languages by Chen Li: Poetry Magazine

Peshq te vegjel e te medhenj! Ndihme! 

Si mund ta perkthej ne shqip "commissario liquidatore"? 

Sipas wickit  "La liquidazione coatta amministrativa è la procedura di gestione delle imprese assoggettate a controllo pubblico".

Me sa di une, ne Shqiperi kemi permbarimin, por kjo nuk me duket se ka lidhje direkte, sepse ndermarrja qe merret dhe drejtohet nga shteti nuk shpall falimentimin. ndaj dhe "agjent permbarimi" apo "shef permbarimi" nuk me  duket se mund ta quaj.

faleminderit  smiley

 KOMISARI I LIKUIDIMEVE

 Vertet keshtu eshte ne shqip? dhe cfare funksioni ka?

 

Ana, ne ketej i themi ''kurator''', por ne Shqiperi ''kurator'' perdoret per dike qe menaxhon nje ekspozite me vepra arti, me sa kam kuptuar...

 Belul, ne fakt, me ate kuptim e perdorin "kuratorin".

Po e shikoja dhe ne anglisht, ata e quajne  Receiver ("receivership", administrative receivership) dhe fjalori e ka perkthimin "sekuestrues" "likujdues" ( ne rast falimentimi).  

na lane ne balte peshqit, me duket. smiley

"Permbarues"?! smiley

 Ate po mendoja, po permbarues eshte zbatuesi i vendimit te gjykates, nuk heton ose nuk perpiqet ta shpetoje ndermarrjen apo banken nga falimentimi. Ky eshte si tip administruesi qe e ve shteti ne nje nderrmarrje private apo banke private per llogari te vet. S'e di a ekziston ketu tek ne ky lloj koncepti.  

Ana, likuidator i kane pase thene dikur

shiko si e kane aplikuar ketu, shiko tek neni 9 pika 2

 Falemnderit, Square. smiley 

 rendesi ka qe u permbaru' smiley 

pret puna gjer neser ?

 Deri ne 9 maksimumi, Ruzh. smiley

ndryshe do zgjedh ate qe ka thene Bradi, komisar likujdues. smiley

i sekonde ti hudhim nji sy ligjit per proceduren e falimentimit për shoqëritë tregtare

hmm

diku thote Administrator i Perkohshem i Falimentimit

 • Neni 22 - Administratori i përkohshëm i falimentimit

 • 1. Në rast se seksioni tregtar i gjykatës së rrethit cakton një administrator të përkohshëm falimentimi dhe i heq debitorit të drejtën e disponimit të pasurisë, e drejta e administrimit dhe e disponimit të pasurisë së debitorit i kalon administratorit të përkohshëm të falimentimit. Në këtë rast administratori i përkohshëm i falimentimit duhet:
  a) të kujdeset për sigurimin dhe ruajtjen e pasurisë së debitorit;
  b) të vazhdojë veprimtarinë e debitorit derisa seksioni tregtar i gjykatës së rrethit të vendosë për hapjen e procedurës së falimentimit, me përjashtim të rastit kur seksioni tregtar i gjykatës së rrethit miraton mbylljen e veprimtarisë për të shmangur humbje të mëtejshme të ndjeshme të pasurisë së debitorit;
  c) të kryejë, si specialist, detyrat e caktuara në nenin 18 të këtij ligji.

  2. Nëse seksioni tregtar i gjykatës së rrethit cakton një administrator të përkohshëm falimentimi pa i hequr debitorit të drejtën e përgjithshme të disponimit, gjykata i përcakton këtij administratori edhe detyra të tilla si mbikëqyrjen e veprimeve të debitorit. Gjithashtu, i kërkon administratorit të përkohshëm të falimentimit të vërë në dijeni gjykatën nëse janë të nevojshme masa të mëtejshme.

  3. Në rastet e parashikuara në pikat 1 dhe 2 të këtij neni, administratori i përkohshëm i falimentimit ka të drejtën të hyjë në mjediset ku ushtron veprimtarinë debitori dhe të hetojë. Debitori duhet t’i lejojë administratorit të përkohshëm inspektimin e librave të llogarive dhe të dokumenteve të veprimtarisë dhe t’i japë atij të gjitha të dhënat e nevojshme.

  4. Administratori i përkohshëm i falimentimit, edhe pa miratimin e gjykatës, ka të drejtë t’u japë furnizuesve si kreditorë të masës së falimentimit, përparësi në pagesë me mallra, shërbime ose kredi të nevojshme, nëse kjo vlen për vazhdimin e funksionimit të një veprimtarie dhe kur furnizimi me mallra, shërbime ose kredi është i pashmangshëm.

  5. Administratori i përkohshëm është përgjegjës për dëmet në të njëjtën shkallë si administratori i falimentimit, sipas nenit 47 të këtij ligji.

 

http://www.ligjet.info/shoqerite_tregtar...

 

Ose likuidator, varet

Operacionet e likuidimit kryhen nga likuidatori, i cili përfaqëson shoqërinë, dhe ka për objekt mbylljen e llogarive dhe çregjistrimin e shoqërisë, në përputhje me ligjin nr.9723, datë 3.5.2007 “Për Qendrën Kombëtare të Regjistrimit”.

Dmth jane dy procese, falimentimi dhe likuidimi.  Zgjidh e merr sipas rastit . Ta ka dhene tamam linkun Squarepusher me lart smiley

 Ky eshte tamam, atehere. Te pakten, perputhet me pershkrimin qe i bente dhe wicki. 

Rrofsh, Ruzhe.  smiley

smiley

Ana e mire , me shoke shume smiley

 

P.S. Djathe ka ngel akoma smiley

Ama, Vera dhe buka dhe ullinjte mbaroi , sorry smiley

gjak e linja ju befte, ruzhe! smiley

kam 3 dite qe po me dalin gjithe pushimet nga hundet. Shpresoj te jem me e lire nga fundjava.  

 Me ruaj djathin, te pakten, se veren e kemi vet. smiley

po shkoj t'i hedh i grusht uje syve dhe t'i jap doren e fundit kesaj pune qe kam ne dore. Naten, zemer. smiley

naten

zoti ta bofte te lehte punen

smiley

e paskeni gdhi ju te dyja. Nejse konfirmmoj no more bageta no more wine no more ullinj smiley

Kshu ti Ana ne i kemi likujdu artikujt e mesiperm smiley

 Më pëlqejnë shumë derrat! Qentë na shohin me sy ngritur. Macet na shohin me sytë poshtë. Derrat na konsiderojnë si të barabartë.... W.CH

Linda in black

http://www.celebs101.com/gallery/Linda_Fiorentino/69409/linda_fiorentino_photo_9.jpg

nooooooooooooooouuuuuuuu smiley transparenca me kujtoi pa dashje nje nobelist grek dhe poet smiley

 ue dhe po thosha ku e kam pa ktë. where the money is!! fantastike.

 

Am Fenster 

Einmal wissen dies bleibt für immer
Ist nicht Rausch der schon die Nacht verklagt
Ist nicht Farbenschmelz noch Kerzenschimmer
Von dem Grau des Morgens längst verjagt

Einmal fassen tief im Blute fühlen
Dies ist mein und es ist nur durch dich
Nicht die Stirne mehr am Fenster kühlen
Dran ein Nebel schwer vorüber strich

Einmal fassen tief im Blute fühlen
Dies ist mein und es ist nur durch dich
Klagt ein Vogel, ach auch mein Gefieder
Näßt der Regen flieg ich durch die Welt

Flieg ich durch die Welt

 

ca jane keto lajme monstrash pedofil qe po lexojme keto kohet e fundit re !! C'esht ky krim qe mbrohet ne familje !!  Kush eshte ai baba  monster qe lejon te vellain te abuzoje me bijat e veta ? Per mua PRINDRIT MBETEN FAJTORE !

Qe pedofilia ekziston ngado ok por qe te mbrohet kaq shume nga familja sinqerisht nuk kam lexuar gjekundi!!

Njerez kafshe ,s'ke c'u thua. Qeni kur terbohet ,vritet Dhe keta lloj , nuk duhet te bejne perjashtim .

 Minatorët e Bulqizës: Në 19 shtator rinisim grevën e urisë


Teksti i SMS derguar inspektoreve

 

Burimi: TemA

nuk e di pse me ngjan si nje numer i meros ky e ka pas atehere kur ishte me pd-ne smiley

smiley

sinqersht petlla, edhe une dyshoj se inspektori e ka me 62. pa rendesi! nqoftë se hoxha o meno dy here, e ka zgjidh meroja meihere.

 "dotju" = "fakju" ? smiley

shpejteshpejt!

Komentet te artikulli jane perle!

Qenka shume e veshtire me perballu Mediokritetin dhe Mentalitetin, por Mediokritet dhe Mentalitet, po jua them ketu balleperballe dhe para te gjitheve: "All'alba vincero!!!" smiley

 Kushedi ca mesazhesh do marrin adminat e PPU pas hyrjes ne funksion te faqes se re smiley 

Na fiket me fikjen e mesazheve qe ju fikte serveri ju fikte!

 kjo e do një "lol". Sinqerisht.

 

 "Është i nevojshëm dekomunistizimi i vendit" - JORGOS KARAXHAFERIS (kryetar i partisë nacionaliste greke)

 

http://www.youtube.com/watch?v=NEP04GVTKoY&feature=player_embedded

(pas minutes se 13:50)

Skandal: Ne shkollen Hasan Tahsim,ne kryeqytet ,nuk arrihet gjoja te hapet nje klase e pare ( dhe ne fshatrat me te humbur, nuk ndodh kjo),nderkohe qe shkollat perreth saj ,bejne mesim me turne.

Te shohim,kur t'i dali tymi dhe ketij muhabeti.smiley

Përgjimet, Berluskoni: Dje e kisha dhomën plot me femra, por vetëm me 8 arrita ta bëja

Mediat italiane vazhdojnë që të publikojnë përgjimet telefonike të kryeministrit italian, Silvio Berluskoni, në të cilat flitet për haremet e tij.

Në një prej këtyre telefonatave, të cilën Berluskoni e bën me personin që I gjente femrat për festat e tij, Giampaolo Tarantini, Berluskoni flet për një natë më parë,  ku e kishte dhomën plot me femra.

Në bisedë dëgjohet Berluskoni që thotë se e ka kaluar natën me 11 femra në dhomën e tij, me 8 prej të cilave ka bërë seks.

“Dje në darkë e kasha dhomën të mbushura me femra. Unë e bëra vetëm me 8 prej tyre, sepse nuk mund të bëja më shumë. Nuk mund të arrij çdo gjë. Megjithatë, sot në mëngjes ndihem mirë, jam i kënaqur me kapacitetin e rezistencës”, thotë Berluskoni në telefonatën e tij me Tarantinin.

Më tej, Berluskoni shprehet se në festën e një nate më parë kishte pasur 40 femra në vilën e tij, nga 67 që kishte ftuar, ndërsa pohon se të gjithë krevatet i ka të zënë.

 

 

Berisha dhe ky ,vdesin ta bejne qimen tra..smiley

Ngjan shume me Berishen,vetem se Berisha femrat i ka zevendesuar me rekorde not dhe ngjitje -zbritje mali.smiley

 Kur do ta prishi piramiden Sala?

shoket ,shoket e Sales.smiley

 Monologon: O si nuk kam nje grusht* t fuqishem/ti bi mu ne ball piramides qe s` bzan smiley

 

kriza e rende qe kalon Greqia ka shfaqur edhe viktimat e para..smiley

E paparë, 82-vjeçarja e virgjër bën seks me një djalë shqiptar dhe përfundon në spital

Athinë, 17 Shtator 2011/NOA Nikos Samaras - E rrallë dhe e paparë, një plakë plot 82 vjeçe greke, ka bërë seks për herë të parë në jetë, me një të ri shqiptar por akti i nxehtë nën avuj epshi e ka rrëmbyer të tërën aq sa ka përfunduar në spital. Ngjarja ka ndodhur në Greqi, raporton korrespondenti i agjencisë NOA, i cili citon burime zyrtare nga Qendra Spitalore e Athinës. *** Hera e parë duhet të ishte një gjë e veçantë, emocionuese dhe duhet t’i dhurohej atij për të cilin ndjen dashuri, shumë dashuri, aq sa vendos t’i japësh atë që ke më të shtrenjtë dhe më të veçantë, virgjërinë. Por për 82 vjeçaren helene, nuk ka ndodhur kështu. Pasi kaloi adoleshencën, rininë, u bë mesogrua dhe më tej nisi të thyhej në moshë, kurrë por kurrë ama, nuk pranoi të çvirgjërohej. Ajo nuk iu tut kushedi sa djelmoshave grekë dhe burrave pafund që në jetë e lutën dhe iu përgjëruan që t’u jepej. Kaloi plot 81 vjet të jetës së saj, pa bërë kurrë seks, pa shijuar kurrë çastet që i kishte parë shumë herë në TV dhe i kishte dëgjuar shumë herë, por që kurrë nuk i kishte provuar. E tani që është 82 vjeç, duket se ka zënë mend. Fitimtar, ka qenë një djalosh shqiptar vetëm 32 vjeç. Ai, ishte mashkulli i vetëm i jetës së saj, mashkulli që e çvirgjëroi. Prej disa vitesh, 32 vjeçari shqiptar punonte si ndihmës në shtëpinë e gjyshes që i thërriste “jaja”. Plaka e kishte punësuar për ta ndihmuar në punët e kopshtit dhe të shtëpisë. Djaloshin e kishte strehuar në banesën e saj dhe ai jetonte e ushqehej atje. Sigurisht që i jepte edhe para, por jo shumë, lekë xhepi. Këto ditë, plaka po e shihte me syrin ndryshe të riun shpatullgjerë që vërtitej në shtëpi duke punuar. Plakës iu tek keqani që të bënte seks me të. Pa një pa dy, nuk e ka zgjatur më, por duke parë njëri-tjetrin ai i është hedhur në krahë dhe kanë nisur kështu një natë epshore. Por plaka ishte e virgjër dhe akti seksual e ka dëmtuar. Kur i është shqyer cipa e virgjërisë, plaka pati një gjakderdhje serioze dhe djaloshi shqiptar u tremb shumë. Ai kërkoi ndihmën e policisë dhe në pak minuta atje mbërriti një autoambulancë. E moshuara u dërgua në repartin e Patologjisë. Por plakës i vinte zor të tregonte të vërtetën dhe fillimisht tha se ishte rrëzuar dhe ishte lënduar e kishte pasur hemorragji. Pak më vonë, që të dy kanë pranuar të vërtetën, duke rrëfyer se plaka kishte qenë e virgjër dhe kishte pasur gjakderdhje andaj duhej dërguar në spitalin gjinekologjik ku të mund të merrte mjekimin e duhur. Një mjek obstetër ka vizituar plakën dhe ajo i është nënshtruar një operacioni delikat. Në spital, ka mbërritur një grup hetimor i Policisë së Athinës. Atje, i riu shqiptar ishte trembur seriozisht se mos ngjarja dyshohej nga policia si një abuzim i tij me plakën greke. Gruas plakë i është kërkuar të konfirmojë nëse ishte përdhunuar dhe nëse donte të denonconte 32-vjeçarin. Përgjigjja e plakës plot humor, ishte: “Jo mor jo, doja vetë pa bëra seks me të, edhe pse isha e virgjër. Tani që ia hodha, uroj që herën tjetër të jetë më e bukur e më shumë ta shijoj”. n.s/e.t/NOA

.smiley

''plaka e kishte punesuar per ta ndihmuar ne punet e kopeshtit..., thote.smiley

keta jane te papare per menyren se se e pershkruajne ngjarjen.smiley

 

 pupu. na doli nami i keq se zhvirgjërojmë plaka ne ktej. Belul, na mbylle derën. S'do na duan të ratë. 

 

Këto ditë, plaka po e shihte me syrin ndryshe të riun shpatullgjerë që vërtitej në shtëpi duke punuar.  Plakës iu tek keq që të bënte seks me të. Pa një pa dy, nuk e ka zgjatur më, por duke parë njëri-tjetrin ai i është hedhur në krahë dhe kanë nisur kështu një natë epshore.smiley

Belulo ,mos ik ne Greqi ,je mire aty.smiley

 

smiley

paska qene ``te keqen halla veve`` kjo jaja

Belul, jam kureshtare te di nese aty tek ty ka kaq shume hollandeze sa ketu smiley .

Ue, cfare flamuri! :O

 Karakterialisht je 100% dojçe smiley

 mundet! rendesi ka qe me erdh linja ne dhome smiley 

 Hahahaha.

Welcome home!

Escudo de Fisterra.png

sanitariuuuuum smiley

e di Fin, e di.   kudo ne Spanje ka enklava me hollandeze.  plus  keta te tjeret qe  vene e vijne  gjate gjithe vitit me ''Ryanair''...    50 apo 70 euro kushton nje retour per Barcelone, Malaga, Alicante etj..smiley

Me ne fund nje dite gri ,gati per shi. Sikur na kish marre malli dhe per nje te tille.smiley

 

po pra e shijova dhe un smiley duke vrapu me taka nga restoranti  tek zyra  smiley  do ti e zgjodha dhe pak larg sot lool po nejse  vertet ndjesi e bukur shiu i par vjeshtor  smiley

Jo une akoma se kam shijuar shiun ,eshte rruges duke ardh'. Une po e pres.smiley

Sa per takat mo ma kujto,se kembet cope i bera sot,por kam nje te mire qe une  marr me vete dhe balerinat e mia te rehatshme ne cante (canta ime eshte si thesi i Santa klausit .S'i heq nga canta .smiley

Dite te cuditshme. Si zakonisht.

Simply loved reading this :

 

Your time is limited, so don’t waste it living someone else’s life. Don’t be trapped by dogma — which is living with the results of other people’s thinking. Don’t let the noise of others’ opinions drown out your own inner voice. And most important, have the courage to follow your heart and intuition. They somehow already know what you truly want to become. Everything else is secondary.

per me sh : http://www.forbes.com/sites/ericjackson/...

Ne 5 Prill, ne Diten Nderkombetare te Tokes, Korpusi Shqiptar i Vullnetareve, me mbeshtetjen e nje grupi deputetesh dhe intelektualesh, apeloi publikisht per marrjen e nje nisme ligjore per ndalimin e perdorimit te qeseve plastike. sot qeveria eshte duke e hartuar nje ligj te tille. e mbeshtesim ate dhe e vleresojme si nje nga veprimet me te mira te kesaj dekade qe jane bere ne fushen e mjedisit!

Deti

Deti. Deti.

Deti. Vetem deti.

 

Perse me shkule

prej detit?

 

Perse me solle ketu,

baba?

r. a.

smiley

a ka noj peshk psikolog qe mund te trajtoje skizofrenin e ppu-s ? thjesht pytje

C'ne alidea?

 

po pra eshte i peshk te ciliit i shkrova si ne pm si ne publik qe ka nevoje per psikologe po me duket se nuk e ka gjet akoma .. adminve ju them te jesh admin nuk eshte titull eshte performance eshte aksion

Kush ka shkalluar? smiley

nje frikacak po qe ben si i fort jam e sigurt qe do e kesh parasysh smiley eshte njeri qe nderkohe qe refuzon ballafaqimin qofte ne pm qofte tete a tete ankohet se i fshihen mesazhet publike .. kuptohet me permbajtje dinjitoze

nese eshte duke komentuar ,e kam nje ne mendje.smiley

Mgjthte nuk e njoh ,qe te ndihmoje.smiley

mire Venus, per rastin ne fjale totalisht te pashprese kushedi do gjendet ndonjeri .. smiley

Nqs. eshte ai qe mendoj une, te siguroj se nuk i ben pune psikologu, por gjinekologu.

 

PS: Ndjese paraprakisht nqs. nuk eshte ai qe mendoj une.

un them qe eshte ai qe ti mendon thjesht nuk po e permen meqense  cesura ekziston dhe tek 'pa censura'  por kushedi ke te drejte per terapin

Ah po do shtoja qe ky pacient suksesin e mat me ofendimet  qe u ben  te tjereve ne mos ne boten reale ne ate virtuale sigurisht qe po,  kete e konfirmoj

Gjinekolog atehere. E sigurt. Gjinekolog i specializuar ne mestruacione cunash.

androlog apo je i sigurte qe duhet futur te gjinia femer?

Cunat qe trajtojne keq gocat i imagjinoj si te ishin lesbike te burgosura ne nje trup mashkullor.

perkufizim shum interesant  smiley si case study me duket duhet tia sugjerojm noj antropologu/ eje

 ..Pse e vret menjen mi goce...????? futi nje tralala dhe kalo matone....ketu robt bojne si te forte, se nuk i njef njeri...ene ti, mjetin me te bukur ne ket bote pa identitet, mosperfilljen,  ushtroje me gjithe te drejten e zotit.....lol

ke te drejte alidems eshte nje opsion i mire dhe ky qe dhe, po do ti qe nuk e vras menjen thjesht argetohem smiley  te betohem qe flej si bebe kur shkoj n krevat  

Shkoj njehere ne nje seminar(po e quaj) mbi empatine dhe gjera te tjera.Ai qe e drejtonte na thote:mbyllini syte dhe imagjinoni sikur jeni dicka tjeter.

I mbyll une dhe mendoj qe jam zog.fluturoj,fluturoj,fluturoj dhe hop nje tu perplasur ne telat e korrentit,bie e ngordhur ne toke.aty mu mbyll(a tu mbyllte e mendjes thone smiley.

hapim syte dhe pyet profesori,kush imagjinoi qe ishte peshk,zog,gjera te tjera.u ngriten duart perkatesisht.pastaj pyeti: kush ishte peshk dhe e hengri peshku i madh,u ngriten gjithe duart e peshqve.dhe keshtu per zogjte e te tjeret.

po c`keni mor tha,qe dhe ne imagjinate fusni pengesa smiley

so,po ti cke??

jo jo,nuk shtyhet hic.smiley

 si erdh kjo vjesht, e ? smiley

ja te heqim edhe nje vize tjeter te shkopi... jemi ne rruge te mbare.smiley

Sulltanati i Omanit konfirmon njohjen 20.09.2011 | 20:55 Nju Jork - Në vazhdën e takimeve të suksesshme në Nju Jork, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi dhe ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj, kanë marr sot konfirmimin nga ministri i Punëve të Jashtme i Sulltanatit të Omanit, Yusuf bin Alaëi bin Abdulla për njohjen e plotë të pavarësisë së Kosovës nga ky shtet.

Zyra për informim e Qeverisë së Kosovës, njofton se Kryeministri Thaçi dhe Ministri i Jashtëm i Omanit janë pajtuar që shumë shpejt ndërmjet dy shteteve të lidhen marrëdhënie diplomatike, përmes shkëmbimit të ambasadorëve.

Takimi në mes Kryeministrit Thaçi dhe Hoxhaj me Ministrin e Jashtëm bin Abdullah është zhvilluar në Ambasadën e Sulltanatit të Omanit pranë OBK-së në New York.

Në ditët e ardhshme delegacioni i Republikës së Kosovës do të ketë takime të shumta me shtete që ende nuk e kanë njohur pavarësinë e Kosovës, në përpjekje për të rritur numrin e njohjeve.

dhe jemi me te vertete te shpejte smiley

Nje gje e mbajne mend. Dy gjera, edhe ka mundesi. Por tek e treta truri iu shkon ne tilt. Po i the qe te marrin gozhden, cekicin dhe trapanin, harroje trapanin. Bazuar ne fakte shuuume reale.

lol

lol, kjo po qe eshte jete... smiley

"Në Ferr do të zbres, të shndërrij për të vdekurit."

O Belul, ja tek e ke smiley

smiley

albanoid, squarepusher... eureka!smiley.  faleminderit!

filtri, faqja 5, diku te ngjeshura nga fundi.. duhej nje formule matematike ta gjeje.smiley.   une po e kerkoja te rubrika: ''pyetje'' dhe te ''me aktivet'', ne fakt. nejse...

I lumte kujt e nxjerr ne breg pa çensurë letërsi II.

I love my lavatrice smiley hahah me ne fund

*57* do you like coffe ?

 

noj birr Venus se kofi ne ket or nuk muj  smiley

Ec aty njona! smiley

Duhet festu.

lene fare anonimo m boni me msu gjermanishten smiley

ou !ma perkthe cik kete shprehjen ,se nese po do te jap nje birre.smiley

 

"mit dir kann ich nicht bleiben,ohne dich , kann ich nicht leben" 3

"mit dir kann ich nicht bleiben,ohne dich , kann ich nicht leben" 3

=

"biri im kana eshte nate plebenj, oh jo diku, kana eshte nate legen"

bleiben -lexohet blaiben.smiley

google translater venus nejse fraza jote: Smuj rroj pa ty smiley tani na thuj kush ta nisi smiley

kush te thote kesisoj fjalesh moj.smiley

perkthimi i googlit qenka me i keq se i ati merumit te tema tjeter.smiley

"Me ty s'mund te rri ,pa ty s'mund te jetoj"smiley

Kam shume vite qe e kam mesuar dhe cuditerisht e mbaj mend shume mire dhe pa e ditur gjermanishten.smiley

Mireupafshim Vasillaq, ishe humorist i madh:

 

akoma asnje teme per te ?

Sa kalova nga teatri i estrades (ish dmth) , ishte plot me milet,plot me artiste, sic duket kishte homazhe. Gati me erdh me qajt. Nje tufe kamerash ishin perqendru ama diku, sa nuk po thyheshin. Cka bo vaki tahse, Kur cte shof, po fliste Aldo Bumci. Si koqe kanari ngjante mes gjithe atyre njerezve te pikelluar dhe te nderuar. Ptu...te dhjefsha mu ne minister. Po kta srrine dot pa nxjerre surratin ne TV as per keq as per mire mor aman. Po lejeni mer miletin ta qaje rehat ......qepeni gojen dhe mos e shfaqni surratin sikur dhe per nje dite. Nuk di, surrati me pa vend aty, mu duk ai i Bumcit.

Mu shpif..

Mos ,paska vdekur Vasillaqi ? smiley

Kur vdesin artistet  trishtohesh vertet ,se jane jo vetem te dashur per ne, por jemi familjarizuar shume dhe me personazhet e tyre ,te cilet sigursht qe nuk vdesin.

Vasillaqi ka lene shenja te pafshishme mi,

eshte kur kilometrik ne rrugen e humorit dhe artit

personazhet dhe pjeset e tij kane per te na shoqeru gjithe jeten , gjersa te vdesim.

Per mua eshte nje nga me te medhenjte, fare fare

gur desha me thane

Sapo e lexova. Me erdhi shume keq. Aktor i madh. 

  

sa keq me vjen. ishte shume i talentuar dhe thonin qe ishte njeri shume i mire. ashtu i stermadh dhe flake i kuq ne fytyre, ndoshta nga pija.

sa keq me ardhka per Vasillaq Vangjelin.smiley.    aktor i madh!  qofte edhe me rolet dytesore qa ka luajtur neper filma, ka lene karaktere te pashlyeshme ne kujtesen tone..  gjynah qe Vasillaqit nuk i kane besuar role kryesore... do kishim pare gjera te bukura nga ai.

ngushullime familjes..

 

Vdekje e parakohshme! smiley Nje nga aktoret me te mire te humorit shqiptar.. Ngushellime familjes!

Qysh postohen fotografite tani,se s'po i ve dot ne koment ?

Klik i djathte mbi foton qe do te postosh, COPY IMAGE. Pastaj vjen ketu tek fusha e shkrimit dhe shtyp ctrl+v ose klik i djathte PASTE.

e kam provuar nja 100 here kete rruge ,por mazallah se ma merr.

thashe mos ka ndryshuar ,se demek shtepi e re ,tabiate te reja.smiley

Belul,faleminderit.smiley

smiley

smiley

e thone pastaj, qe nuk shkojme ne ballkaneset.smiley

sa mire do i shkonte njen shprehje tip "nuk ka bythe ajo me nda shqiponjen tone ne dysh" smiley

o do behen te gjithe ''fit'', o ska.smiley

ndersa ne Hollande, po diskutohet qe duhanpirest te paguajne me shume ''premio'' per sigurimin shendetsor.

Na kishte marr malli per Mirton e Sardenjes.

zɥǝɯ' ʇǝ pnɐ sɥnɯǝ!

"It is a good day to die, sir, it is a good day to die."

 

من از تمام کسانی که مرا دوست داشت، که من دوست داشتم، دوست دارم که بعد از من رفته است. آن بزرگ زندگی می کنند، بلکه ترک با عشق و محبت بسیار زیادی پوشیده شده است. بدرود ، جهان!   

 

yeahhh me ne fund kam te drejten x te peshku .............

4 fazat ne jeten e njeriut smiley

 

e gjeni dot ''beben'' ne kete foto?

Miliona britanikë kanë mbetur të habitur kur në mes të finales së një emisioni shumë të ndjekur për gatimet, është shfaqur një ketër. Nuk është e pazakonte që në atë shfaqje të dalë një ketër, pasi ai zhvillohet në një park, por diçka tjetër ka eklipsuar emisionin. Bëhet fjalë për organet gjenitale të ketrit, që janë kthyer në një objekt diskutimi online. Topet e ketrit kanë krijuar shumë fansa, ndërsa një gazetare pyet: si ka mundësi që ngjitet në pemë me gjithë ato tope?

Qonkerka keter myslimon apo po me duket mu.

Sa shpejt qe e kape shoku, po ne Angli ka nga te gjitha syfetet mer daj, ene ka munci.......lol

Or peshq po ne cdo postim komentohet ore.. beni ndonje pushim from time to time

Sa te bukura duken nga larg,aq dhe te shpifura jane nga afer. 

Mgjth fotoja eshte e bukur.smiley

E bukur vertet... smiley Vetem mua me pelqejne dhe nga afer me duket. smiley

 

 

Insektet i kam tmerr,perjashto fluturat.smiley

Sonte po me ikin dhe vine keto dritat,si xixellonjat e tua.Ufa!

Mire qe nuk te iken lidhja me PPU thuaj. smiley

iken moj,iken ,por vjen prape.....nuk ka pengesa ,qe te me ndajne mua nga PPU-ja.smiley

Kot s'thone :"Ai/ajo qe deshiron te bej dicka e gjen menyren ,kur  s'do ,e gjen arsyen''.smiley

E ç`na duhet ne ç`thone moj Venus ne bejme siç themi/duam vet. smiley

Te pershendes me 3°C smiley

3 grade ?

Jo moj ,jemi mire ketu ne ...ka lezet si ne plazh.

smiley pije te ngrohesh.smiley

Lum ju! smiley

Rrofsh Venus, rrofsh!smileysmiley

shume e bukur smiley

Gjolekajt e Kurveleshit

Vëllazëria e Gjolekajve është një familje shumëdegëshe me origjinë nga Kuçi i Kurveleshit. Gjolekajt u dalluan gjatë rilindjes kombëtare dhe kishin pjesëmarrje të rëndësishme gjatë luftës së Vlorës. Pas luftës së dytë botërore shumë krerë nga Gjolekajt u burgosën dhe u ekzekutuan pasi shumë ishin komandantë të Balli Kombëtar kurse ata që kishin mbështetur LANÇ-in ishin përjashtuar për shkak të mospajtimit me vendimet e partisë komuniste mbi Kosovën.

 

Anëtarë të njohur:

 • Zenel Gjoleka (1805-1852), prijës i kryengritjes së 1847-së. Pasi u shkollua në Zosimea të Janinës hyri në ushtrinë osmane si komandant. Më 1830 morri hakmarrje për vrasjen e gjyshit të Ismail Qemalit, duke vrarë gjeneralin osman Kaftanizade Rushit Pasha. Gjatë kryengritjeve të 1833-7 u rreshtua në çetat e Kurveleshit. Më 1847 formon një çetë prej 300 vullnëtarësh dhe largon pushtetin osman nga Delvina dhe Butrinti. Gjer në gusht të 1847 një pjesë e rëndësishme e Jugut gjëndet nën kontrollin e kryengritësve. Pas mposhtjes të kryengritjes nga ushtritë osmane internohet në Anadoll dhe amnistohet më 1849. Gjoleka vdiq më 1852 afër Podgoricës duke komanduar çeta labe kundër ushtrisë malazeze.
 • Myslym Gjoleka (1835-1880), prijës i degës së ligës të Prizrenit për Gjirokastrën. I biri i Zenel Gjolekës, pasi kreu shkollën ushtarake të Manastirit u emërua kajmekam(nënprefekt) i Himarës dhe më pas i Kuçit. Gjatë kuvendeve që organizoi liga e Prizrenit në jug morri pjesë si përfaqësues i Kurveleshit. Pasi organizoi degën ushtarake të Kurveleshit (2.000 trupa), luftoi në Plavë e Guci me Ali pashë Gucinë më 1879 kundër ushtrisë malazeze, kurse një vit më përpara kishte marrë pjesë në veprimet ushtarake kundër zbarkimit të forcave greke afër Lëkurësit. Më 1880 u vra nga agjentë greke kur po merrte detyrën e kajmekamit të Aidonatit.
 • Kadri Gjoleka (1864-1930), prijës i Kurveleshit gjatë kryengritjeve të 1911-2. I biri i Myslym Gjolekës, kreu Zosimean. Më 1911-2 morri pjesë në luftimet kundër regjimit osman si komandant i çetës kuçiote. Më 1916 u internua nga ushtria italiane në Zvërnec. Më 1920 u caktua komandant garnizoni ushtarak nga qeveria e Vlorës.
 • Rakip Gjoleka (1871-1923), komandant ushtarak. Kreu shkollën Zosimea të Janinës dhe më pas morri pjesë në luftimet kundër forcave greke duke u plagosur në Qafë-Mrete. Më 1920 komandoi çetë përbërë prej 400 trupash për mbrojtjen e kongresit të Lushnjës.
 • Shefqet Gjoleka (1873-1952), komandant ushtarak. Nip i Myslym Gjolekës, kreu shkollën Zosimea të Janinës dhe më pas studime juridike në Stamboll. Në vitet 1913-4 luftoi kundër ushtrisë greke kurse gjatë viteve 1920-30 kreu detyra kryetari komune në Vithkuq dhe Skrapar. Gjatë luftës së dytë botërore kreu detyra komandanti të BK. Më 1946 i biri, Perlat Gjoleka u vra nga agjentë jugosllavë, kurse më 1947 regjimi komunist në Shqipëri e burgosi në kalanë e Gjirokastrës. Vdiq i burgosur në moshë 80 vjeçare.
 • Xhevdet Gjoleka (1896-1937), komandant i xhandarmerisë kufitare. I biri i Kadri Gjolekës, kreu mësime në shkollën Zosimea të Janinës, akademinë ushtarake të Izmirit dhe më 1919 në shkollën e xhandarmarisë në Shqipëri. Bashkë me 70 oficerë vullnetarë morri pjesë në luftën e Vlorës më 1920. Më 1924 mbështeti Fan Nolit dhe morri pjesë në sulmin kundër Tiranës dhe mbrojtjen e kufirit kundër forcave zogiste që sulmuan kryengritësit duke hyrë nga Greqia. Pas dështimit të kryengritjes u shpërngulë por u kthye pas amnistisë së 1926. U internua sërish dhe më 1937 pas pjesëmarrjes së tij në kryengritjen e Delvinës u vra nga agjentë të Zogut.
 • Zenel Gjoleka (1898-1945), anëtar i Ballit Kombëtar. Nip i Shefqet Gjolekës, kreu mësime në shkollën Zosimea të Janinës dhe më pas studime juridike në Ankara. Morri pjesë në luftën e Vlorës, mbështeti kryengritjen e Fan Nolit më 1924 dhe më pas Komitetin Nacional-Revolucionar. Gjatë luftës italo-greke ndaloi pushkatimin e disa bashkëfshatarëve të tij. Refuzoi kërkesen e LANÇ-it për ta mbështetur dhe u rëndit me Ballin Kombëtar. Më 1944 u arestua dhe u pushkatua nga regjimi komunist.
 • Perlat Gjoleka (1916-1946), komandant i luftës nacional-çlirimtare. Më 1941-2 kreu detyre sekretari komune në Zhur të Hasit dhe Ostrozup të Rahovecit në Kosovë. Gjatë festimit të 28 nëntorit pasi qëlloi më armë flamurin italian u internua gjer në 1943, kur u çlirua dhe u rëndit në brigadat e LANÇ-it në Kosovë, ku u zgjodh kryetar i këshillit nacional-çlirimtar të Zymit dhe komandoi 3 batalione. Pas luftës qëndroi në Kosovë si komandant i komandës në Zym. Si komandant kundërshtoi politikat e sistemit jugosllav si mosngritjen e flamurit shqiptar në komunat shqiptare. Si pasojë u arrestua dhe u pushkatua. Në Zym arrestimi i tij shkaktoi protesta kundër jugosllavisë që kishin si pasojë arrestimin dhe pushkatimin e disa banorëve të komunës. Familja e Perlat Gjolekës u internua fillimisht në Prizren dhe më pas në Shqipëri, ku i ati, Shefqet Gjoleka vdiq i burgosur më 1952.

http://www.facebook.com/#!/notes/albanian-genealogy/gjolekajt-e-kurveleshit/258317540870738

Artikull i pershtatshem ne diten e vdekjes se Alise.  Tre pinjoj te ndritur te kesaj familje te madhe me emer patriotesh te zhdukur e gjithe familja shkaterruar internimeve nga Ramizi dhe shoket e tij te kuq.

Jave e keqe,stress,shi,kohe per tu bere tape,kohe per Kaprico.

ncncnnc smiley deri tek shiu. 

Per "kohen per t'u bere tape" kjo m'kujton irlandezet qe thone "eshte Shen Patriku, duhet me u bo tap" se normalisht s'e kthejne hic fare smiley.  Kshu qe hic keqardhje per ket.

Per kapricion pastaj me kohe e pa kohe, mos i ler kusur smiley

te kemi pare edhe kur ka qene kohe e mire, tap ke qene ...

he mo nuk ike n kaprico ?  per javen e keqe shyqyr qe maroj vera thuj se  u bom alien

Jo nje telefonate me ktheu rruges dhe perfundova ne nje vend tjeter,me i mire,tani ajo po merr pluherat,qenka goce per shpi smiley

 epo shyqyr mo se jane ne zhdukje kto  gocat nikoqire smiley  

Mos ju ndaj goces Brad dhe per hajer ishallah.smiley

Ehe iku venus,as emrin sja mesova #-O

shume romantike kjo historia jote.smiley

po kepucen te pakten a ja more ?smiley

Po pra,mua me iken nja 4 pale kepuce smiley

Brad ,zakonisht meshkujt thone:Kam harxhuar x litra benzine duke te te ndjeke ty ,moj qene smiley

Ti ate makinen e kuqe,nuk e perdorke fare?smiley

Ne 2011 te ndjekesh ? Jo mi jo,ndalo,mos harxho benzine poshte e larte,ti jep vetem tollonat,kaq. smiley

me ca uniforme i merr pluhnat ajo mo ?

http://www.frontiermodels.com/images/cache/fc2301a02b0a333b39dffebea92e790a.jpg

Ika i here une, se shpine time e ka myt zhuli se ju e keni m'terezi smiley

U prish ne koha, mezi thahen breket ne tel, duhet me optimizu larjen e levereve smiley

Shitesja e nje dyqani kafshesh shtepiake eshte perleshur keq me nje kliente,pasi kjo e fundit pretendonte qe shitesja i kishte shitur dy mace shurdhe,ngjarja ndodhi tek rruga e kavajes.

smiley

Ky ishte lajmi me i interesant pasi lexova tre gazeta.

venus,po qan apo po fluturon,se spo e marr vesht.

Lere Brad ,lere ,s'me doli gje 

Kisha ne mendje biseden qe bere me njeren ,nga ato qe kane "shpirt artisti ",dhe me thoshte ,qe kur kendonte me pare kengen e zogut (ki parasysh ate kengen per femije"Nje zogu une ju luta ,qe krahet te m'i jape/nje here te fluturoja ,pastaj t'ia ktheja prape) ,nuk i ngjallte keto ndjenja qe i ngjall tani dhe e kuptonte krejt ndryshe tani ,etj se nuk mund t'i them dot fjalet e saj tekstualisht ...demek tani kenga e zogut e bente per te qarre..smiley

U mundova ta perjetoja ndryshe dhe une kete ngjarje ,por duket qe s'kam shpirt artisti,prandaj :

smiley

qe bera une (korr)

Mos u merzit,vetem kurajo te kesh.

'' demek tani kenga e zogut e bente per te qare"

smiley

per te qarre po e po ,por nuk e kuptoj pse fluturon dhe ajo kur kendon.smiley

Qonkerka si ERA,fluturoka,amon venus ti mos u bej si ERA se te kam me kimet smiley

nuk behem dot jo,se e kam provu dhe rashe me koke..smiley

Pa merak.smiley

Nje smiley e ke te paguar nga une .smiley 

'' Dhe rashe me koke''

smiley

Ohhhh rrofsh per kafen,je goc kinge smiley

Zyra e Princ Vidit

dhe ironia eshte se keta ministrat, pasok-xhinjt e sotem dmth, kane qene studente te politeknikumit ne 68-en..

ee si ndrojne koherat...

në 73' u bë përmbysja e Juntës në Greqi, Belul. 68' i referohet pranverës evropiane.

Në atë rrugë jemi.

Këtë ministrin e kanë fut në burg atëherë në fakt, në kohën e Juntës. E kam parë në një dokumentar. 

'remind me next year"  smiley

smiley

Ne fakt duhet modifikuar pas asaj videos qe solli Venuska komuniska: Remind me next year only nqs rrezikohet te me lepijne gjalpin. smiley

Xhibi,une komuniste?smiley

Mo me zhgenje dhe ti ,se Bradi po e po .smiley

 

 

Me faq bre qik se u keqshpreha nga municionet. E kisha ne kuptimin e partizanes, dmth te qenurit te gatitushme per aksione dhe gjera aktive. Ose mbase e ka fajin kuqesia e flamurit qe me ka bere te te perfytyroj duke pastruar pluhurat, veshur si uniforme asgje tjeter perveqse nje shall pionieri si nxenesit qemoti. smiley

shume imagjinate te shfrenuar paske zotrote.smiley Duhesh censuruar nje cik.

Ti do kesh qene i abonuar te revista"Pioneri".smiley

Nje uniforme e tille eshte mbase i vetmi argument qe me ben kamunist. smiley

Revista Pionieri? S'e mbaj mend fare. Mbase ka ndonje kopje virtuale anonim kakavaja, a kakavija, whatever his latest nickname is now after the fallout me vizionetPjervezulluese smiley

 

Ti qenke i kohes se Winksave,ose yt ate te ka privuar nga kenaqesia e te pasurit te kesaj reviste.smiley Une per vete kam qene e abonuar te "Yllka","Fatosi" me pas ,Pionieri" dhe "Horizonti" .

Ta dija ,te kisha ruajt ca kopje per ty.smiley

Mu duk foto me ven per nje sasi te konsiderushme peshqish smiley

Ohhhh,sa u preka.

Qenka si punA e asaj qe shkrihet ne vaj kur degjon kongen e zogut.

smiley

Jo jo ,ajo e zogut  kendon me bukur.smiley

 

 

Admin,zbor na bere sot..smiley

Do te akuzojme si diskriminues nga femrave .smiley

 

Shqipot 1 - Rumania 0

Aha, Tea, s'po ia paska ngene njeri per fitoren kesaj radhe. smiley

smiley Meqe nuk shkoj ne stadium, thashe mos kishte Peshku ndonje teme... Une timen e bera, lajmerova per ata qe duan ta dine. smiley

Hmmm... sa me kishte marre malli per cik caj te mire mali smiley

Duhet ti ngjitesh malit qe te kesh caj mali smiley

ose mund ti ngjitet dikush tjeter per ty smiley

Mire,mendje qe me paske,prit se po te vjen caji.

Hic xhentil,Brad,prandaj s'po gjen nuse ti .smiley

Po pse te marresh malet per te gjet caj tregohet xhentelleku mi venuske,varet ku jeton xhanem,psh po jetove ne Kukes malet do marresh ske ca ben smiley

po re po ,i bie shkurt ti per ate pune .smiley

Ku i keni ato fjalet e bukura ju djemte?

Per ty une do beja kete e ate ,demek deri ne fund te botes veni me fjale ,kurse ne praktik as nje mali te ulet nuk i ngjiteni per t'i bere qejfin nje femre.smiley

 

Po mire si te duket kjo idea pershembull qe cajin ta mbledhesh me femren ne mal,pse vetem?

Po pse, ke frike se te ha Arusha vetem?smiley

Me gocen te vesh e te kenaqesh duke pire caj,duke ngrene qershi,duke pire uje burimi te fresket ,duke u .............cfare te dush me nje fjale.smiley

Pse jo duke lexuar nje poezi venus,vetem per ters te shkon mendja smiley

po cfare te dush thashe une,se ke mendje te keqe ti ,eshte pune per ty.smiley

Ti duke i lexuar asaj nen nje peme bliri ,poezi dashuriesmiley

Do shkosh sysh ,Brad.smiley

 

ca ke me Kuksin ti re smiley nejse mu me dukesh xhentil smiley e ka gabim venuska ktu 

Njeri me therriste venuska,por s'po me kujtohet.smiley

Ne fakt nuk pres fare, sepse ma sjellin vet smiley

E beri rumuni golin qe iu thafshin kembet... smiley

Tifozat KuqZi = PLEHRA

Aq shume tifoz jam sa qe kur pash sot avjonin e TAROM-it te parkuar ne Rinas, thashe: Heu bre burra, u fluturoka edhe per Bukuresht. Bravo Tirana Airport smiley Mbaj mend qe ne kohet e lashta TAROM-i ishte nga te paktat linja qe benin Tiranen apo gabohem?!

Ca avjoni skandaloz qe kishte sot Belleair-i!!! Nje McDonnell Douglas te lodhm qe edhe ata vete nga turpi i kishin heq logon e Belleair-it. smiley I keni parasysh ato tragetet e Adriatikes te nje here e nje kohe, cope cope me korre boje qe eshte stakuar nga trupi?! Fiks ashtu ishte edhe ky avjoni.

Qe thu ti plako,kur isha ne Fronce i bleva dikujt nje pale kepuce Hush Puppies,te nesermen plasi telefoni per tu taku,ca ka thashe,lexonin Made in Albania,kujtoi se i kisha blere ne Shqiperi,mi ktheu smiley

Uaaa...c'jane keta njerez mosmirenjohes?! smiley

Po pra smiley peshqesh ishin ato,dhe ja zgjodha Laid Back Luxe.

Epo ti besh tjetrit dhurate dhe ta kthej ne kete menyre... si jane prish keta rob keshtu?! smiley

Jo, po kjo eshte gje tjeter Brado. kete e lexova sot duke shfletu nej reviste arkitekture. Behet fjale per nje projekt ku nje shoqate nga italia ka perfshire ca cuca nga veriu i Shqiperise per te bere ate qe ato dine te bejne me mire: qendisjen, thurrjen, etj, etj... Kane hap showroom ne Milano dhe po i drejtohen nje target grupi klientesh qe duan gjona te rafinume. Te kapiiii?! Eshte gje e bukur shume.

Persa i perket kepuceve, kjo sipermarrsja shqiptare qe prodhon kepuce per jashte thoshte ne nej interviste se kishte ndermend me hap nje outlet prane fabrikes ne Shqiperi. Nqs. nanjoni me gjen adresen, eshte shume i falenderum paraprakisht.

Kjo i ka ndodhe dhe nje shoqes time ne Milano.Bleu nje pale pantallona firme,qe e kishin etiketen "Made in Albania" .Prodhohen ketu,por fatkeqesisht jo per tregun tone.Neve na vine skarcot e Turqise dhe Kines.smiley

Appunto Venus! Sikur ne te kishim nje cik me pak komplekse per veten tone, keta sipermarresit shqiptare s'do mendoheshin dy here per te hapur outlete-e ketu ne Shqiperi. Eshte turp dhe idjotesi me ble gjona firmato "italiane" ne Shqiperi te cilat prodhohen ne vendin tone pastaj shkojne ne Itali dhe pastaj kthehen prape ne Shqiperi me cmim dyfish per shkak te transportit, doganave dhe marxhinave te fitimit.

Para ca ditesh dhane Hienat nje reportazh te vogel qe kishin bere ne Turqi. Firmat e medha (si puna e D&G, Cavalli...) prodhonin deri para pak kohesh atje jeanse te trajtuara: per te krijuar ate efektin "si te perdorura" vene ne perdorim nje tub nga i cili del rere me presion. Perfundimi eshte qe punetoret turq, te cilet gjate ketij procedimi mbajne vetem maska letre, jane semurur te gjithe me "silikoze", nje lloj bllokimi i mushkerive pa sherim dhe ose kane vdekur ose po vdesin nje e nga nje. Tashme atje eshte ndaluar me ligj ptrajtimi me rere, por kam pershtypjen qe po te hetohet ne Shqiperi edhe aty dalin probleme te ketilla.

Ah po, gjate emisionit u munduan te flisnin me firmat qe dikur kane prodhuar ne Turqi e qe tani e kane zhvendosur prodhimin ne Kine dhe vende te tjera, dhe keto iu shmangen ballafaqimit me gazetaret.

E ta mendosh cfare rroge qesharake marin ato dhe sa shume fitojne pronaret e tyre nga ana tjeter ,eshte e tmerrshme.

Po ta mendosh, ka dicka diabolike ne gjithe kete. Si nej here e nje kohe, kenaqesia e te pakteve realizohet nepermjet sakrifikimit, kurbanit te te pakteve... Gjithsesi, "Guri i Zi" e tutta un'altra storia...

"Te me te dobetve", doja te thoshja...

smiley

E madhe ishte ,e degjova te Fiksi dhe s'po u besoja veshe.

Nje te vertet ka thene.smiley

Sa keni fillu me i besu Sales mi smiley

i ka fol subkonshenca.

 

E tmerroi djalin kjo gruaja!

Topi kthen mbrapsht ligjin per importin e plehrave!

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).