Lorenz Günter Köstner është trajneri i ri i Kombëtares së Shqipërisë për dy vitet e ardhshme.

59 vjeçari gjerman do të mbërrijë në kryeqytetin shqiptar ditën e enjte për të hedhur firmën mbi kontratën tanimë të negociuar.

Gjermani 59-vjeçar do përfitojë 400 mijë euro për fushatën e ardhshme eliminatore, e cila nis në vjeshtë të 2012-s. Nuk dihet nëse Köstner do të jetë në bankinë për miqësoren e dytë të muajit nëntor, me Maqedoninë.

 

 

36 Komente

kush eshte ky, qe i'a pafshim te miren?!

nje gjerman (nevojtar) qe do perfitoje nje pakogje.smiley, 400 mije euro ne vit.smiley

hidhi nje sy wikipedias.. eshte gjermanisht, po me ndihmen e ''google translation'', mbase  arrin te kuptosh dicka... sukses.smiley

Paska stervit gjithe ato ekipe te bundesliges 2, paska qene dhe ndihmestrajner te Stutgarti kur ka fitu Stuttgarti kampionatin ne 92. Eshte prish tregu fare, para nja 20 vjetesh me 400.000 euro merrje i derr trajneri, tani maksimumi eshte nje trajner jo-derr smiley

e kerkojne me kova se e dine qe do i bi vlera! Forca Greqia!!!!

si lojtar

 

 skuadra  FC Wallenfels
FC Bayern Hof
VfB Helmbrechts
Borussia Mönchengladbach
FC Bayer 05 Uerdingen
Arminia Bielefeld 

 

si trajner

FC Bayern Hof

SSV Reutlingen 05

SC Freiburg

KSV Hessen Kassel

VfB Stuttgart (Co-Trainer)

Stuttgarter Kickers

SpVgg Unterhaching

1. FC Köln

SpVgg Unterhaching

Karlsruher SC

TSG 1899 Hoffenheim

Rot-Weiss Essen

VfL Wolfsburg Amateure

VfL Wolfsburg (interim)

VfL Wolfsburg Amateure

 

ne rend kronologjik

mire boll, krahasuar me hasin dhe kolen qe paskena pas si alternativa, ky qenka lule. suksese presoro smiley

Hmmm sikur perflitej qe do zgjidhej nje trajner shqiptar mbas 8 vitesh me te huaj, dhe emrat qe perfliteshin me shume ishin Hasi dhe Kola...

Hasi nuk pranoi..., per Kolen nuk e di.  une degjova qe u perfol edhe emri i Ervin Koeman.. bile ky para 2 javesh,papritur dhe pa pasur ndonje argument me te vertet bindes, dha dorheqjen si trajner i FC Utrecht...

Paska bere mire.  Hasi ka pasur ambicie per nje reformim thelbesor te kombetares, kurse keta te FSHF-se kerkojne nje arnim shpejt e shpejt e rezultate te menjehershme me pleqte e fundit si Bogdani, Skela, Lala, Duro etj.

Sikur me 400 mije euro te merrnin ne pune ca prefesora japoneze apo gjermane qe te mesonin 200-300 te rinj shqiptare si te ndertonin fjala vjen robote , fluturake a sende te tjera te teknologjise se larte.ja edhe fituam ndonje ndeshje nderkombetare e pastaj?Senegali mundi francen dikur po senegali mbetet senegal e franca france.pas fitores senegalezet u kthyen prape ne mjerimin e tyre.Vendi eshte vithisur ne hale ata paguajne 400 mije euro per nje trainer futbolli.po iki te marr nje nje tjeter budlight se keto idiotesirat e shqipove me japin ca si mornica kur thoshte xha sulua.

mornicat ti jep budlaiti.. smiley Pi nje antialergjik..

Ca e do,le qe nuk eshte per ate pune por dhe sikur me qene neve na mungojne lojtare cilesore,keshtu qe dhe Pepen me mor po ai muhabet eshte,vendi i parafundit ose i fundit.

Une coku e njof futbollin gjerman dhe kete nuk e kisha degjuar ndonjehere. 

po si vend i plehrave qe jemi ,vdesim per plehra evropi.po ti merrte ato leke nje shqiptar mbase do te ishte me i motivuar.ngado qe ta kthesh koken vetem zezake shikon ne shqiperi.

S'deshen ti japin kontrate 4-vjecare Hasit, qe ka treguar pasion te madh per kombetaren shqiptare dhe kerkonte qe ta reformonte ne rrenje futbollin shqiptar.

Ne kontraten e gjermanit Kostner cilesohet se 100,000 Euro i jepen trajnerit qe t'iu flase lojtareve gjermanisht dhe 250,000 Euro qe te jetoje ne Tirane.

shteti shqiptar ka rezervuar vetem kamarierllekun dhe refugjatlleken per shqiptaret .gjithe sipermarrjet fitimprurese jane ne duar greko-serbe kryesisht.keshtu qe edhe duka sic ben i madhi do beje.se te kishte sjelle ndonje nivel te larte helbete.po ca pret ne nje vend ku rruga rinas-tirane akoma shtrohet me tapet kur vjen ndonje drejtor kopshti nga brukseli

Shteti shqiptar nuk ka te beje fare me kete kontrate,por kete e ben FSHF-ja qe mesa di une nuk varet fare nga shteti shqiptar.

Generous funding for this program was provided by the Pilo Peristeri Foundation.

http://www.top-channel.tv/artikull.php?i...

Alarm fallco.

Gjithsesi ky kishte me ken zgjedhje persmarit se paska ekperience me moshat e reja. Per mendimin tem paskena dale te pafat dhe kesaj rradhe. Neve me te vertete qe na duhet nji trajner i tille jo me emer te madh. Nje trajner qe njeh futbollin modern dhe eshte i azhornuar me sitlin evropjan te futbollit. Edhe nje trajner spanjoll do kishte me ken nji zgjedhje e duhur. Mos ti humbim shpresat se ka akoma trajnere atje qe mund ti sherbejne ekipit tone kombtar.

Per ata qe se njihnin ket trajnerin me pare, ky asht djali i tezes i Sabri Godos.

Tani qe nuk do te jete gjermani,do te fillojne komentet pro tij dhe kunder FSHF.

Sinqerisht shpresoja per Hasin ,sepse jo vetem qe ka qasje maniakale ndaj futbollit,por edhe eshte kokrra e djalit.Se çfare shkruhet neper gazeta per kushtet dhe aranzhmanet rreth Hasit,ju lutem mos iu besoni sepse Besnikun e njoh nga afer, prandaj e di se ç'flas.

A di gje se cfare ndodhi realisht me federaten jakove?

Nuk e di per federaten,por e di per Besnikun qe nuk i humbiste trajnimet,edhe pse i semure dhe me temperature prej 39 gradesh.Thjesht,e kall zemren dhe trupin per kombetare.

Me mire te luajme ca kohe pa trajner. Secili t'i bjere topit sic di, e mbase na buzeqesh fati me ndonje gol te rastesishem. 

Pasi kane shpenzuar pothuaj 1meleon $ ne 10 vitet e fundit ne paga traineresh te huaj dhe jane po atje ku ishin me shyq rrelin qe merrte 8 mije leke te vjetra ne muaj vene e hedhin edhe 400 mije euro te tjera duke menduar eshte ndryshe kete here.

400 mije euro per kete bandillin?

Epo boll me ken' gjerman, se t'ana i din e t'ana i ban.

1.
Eeeeeerdheeen driitaat!

2.
Oooouuuuuu....

smiley E kisha harru kete. Kam qesh si budalla...

Ky duhet vene si standarti i humorit shqiptar. Me vjen keq qe po ta them cope ne fytyre, po do te ta vjedh kete.

smiley

Belulo, pse hap llafe kot mer? (ose me gjuhen tende: Po ben propagande Murat smiley ) sot gazeta panorama thoshte qe ky trajneri kishte dal nga lista e kandidateve se s'kishte kthy pergjigje.

Swedo, kerkoj ndjese!  po nuk e bera lajmin vet.smiley.  copy/paste bera nga nje agjensi, a gazete online, dicka e tille... gjuha shqipe, ja thone...

para te hedhura ne ere, nuk e kuptojne budallenjt se nje peme e rritur shtrember, nuk ka si te rregullohet nga nje kopshtar sado i zoti te jete. Fidanishta rregullohet, drejtohet, zbukurohet, permisohet si ta doje nje kopshtar i zoti, por jo nje peme. 

Kjo tregon se edhe burokratet e federates se futbollit, nuk marrin vesh fare nga futbolli. 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).