Muzikë allasoj

Mirë se ju gjej në takimin e 20!

Në listen e kesaj jave sjellim një perzgjedhje këngësh të cilat variojnë që nga stili electro-clash deri në indie rock nga grupe si M83, Modest Mouse, Portishead, etj ... ndërsa në rubriken shtesë ju sjellim post-rock nga Godspeed You! Black Emperor (shënim: pjesa e sjellë zgjat më shumë se 15 min). Duke ju uruar  dëgjim të këndshëm ju prezantojmë me listën e plotë të këtij takimi:

http://i.mixcloud.com/CqiHC

  1. Ladytron - Destroy Everything You Touch
  2. M83 - Midnight City
  3. Dntel - The Distance (me Arthur & Yu)
  4. Califone - The Orchids
  5. Modest Mouse - 3rd Planet
  6. Air - Cherry Blossom Girl
  7. Wolf Parade - You Are A Runner And I Am My Father's Son
  8. Portishead - The Rip
  9. The Radio Dept. - Pulling Our Weight

 --- Kërcu përmbi shkarpa: 

  1. Godspeed You! Black Emperor - Storm

 Në kopertinë: nga seria "the unbearable suspence of transition" © Eni Turkeshi Photography 

10 Komente

e ënjte sot? smiley

e keni qare vallaj! 

M83 is so good.

A+

perzgjedhje vertet e mire!

falemnderit njerez! smiley

squpu, this was a much needed break.  Not done with all the songs yet, but oh so good, oh so far. 

Thnx honey, great treat smiley

Ncuq fare una me kte sot. mas protestes per plehnat desha me nai gjo me "sherr" mrena. Sidoqofte keta Wolf Parade me pelqyne.

Kurse Portishead quhen hile ne kete mes. Beth-i ka i zo qe me detyro mu me ta fal ty ksaj rradhe perzgjedhjen qe ke bo. Tani prej inotit te dikujt ketu qe ma ka pas vone ne dukje perhere, po kallxoj nje histori me koncert. Fillojne "the rip" dhe una mor ne telefon nje shoqen time qe po vite ne Paris kastile me i pa (ishin edhe te nesermen dhe shkume bashke). Asaj qe i iku zari ene m'thote "Po ti ku e dishe qe o ishte konga ime e preferume te albumi i ri" Me qe e lexojne Peshkun familiarisht po i pershendes.

Beth-i ka i zo qe me detyro mu ...

edhe mu ...smiley

ok, dmth ne cdo podcast nga nje kenge me Beth dhe jam n'rregull  smiley te lumte ty qe e paske pare 2 here rresht, e ne te tjeret hic

pershendes dhe une shoqen tende per shkak se paska vesh te mire (the rip, eshte dhe e preferumja ime nga 3rd) 

cheers!

 

Ke qelluar ne shenje me kete podcast,bravo Square!!

Storm dhe The rip nuk e di por ne top 10-shen time te kengeve te preferuara  besoj se do i fusja... i vene goxha per shtat mood-it tim te koheve,viteve te fundit !! E para ka fillimin vertet magjik,kurse e dyta pjesen finale !! (Gjithsesi preferoj versionin qe eshte 5min e pak te Storm-it !)

Do u jepja te dyjave nje AAA+ (sipas vleresimit te Standard & Poor's...meqe jemi dhe ne periuridhe krizash gjithandej smiley )

Aspak keq edhe te tjerat,M83, the radio Dept. etj

rrofshi Monda, Lizander & Orik smiley 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).