Muzike me parfum

Mirë se vini në Katror!

Në këtë takim: muzikë nga albumi i ri i Tom Waits, The Avalanches, The National dhe kënga më e re nga Mazzy Star! Mbi rubrikën "kërcu përmbi shkarpa" sundon gjithë kureshti pyetja "A jemi gati per Scott Walker?" Nëse jo, s'ka asgjë të keqe!

Dëgjim të këndshëm!

http://i.mixcloud.com/CrteZ

Lista e plotë:

  1. The Avalanches - Rock City

  2. cLOUDDEAD - The Keen Teen Skip

  3. Tapes 'n Tapes - Cowbell

  4. The National - Mr. November

  5. King Krule - Portrait In Black And Blue

  6. Mazzy Star - Common Burn

  7. Tom Waits - Get Lost

  8. Casiotone For The Painfully Alone - Don't They Have Pay Phones, Wherever You Were Last Night

--

Kërcu përmbi shkarpa:

  1. Scott Walker - A Lover Loves

  2. Scott Walker - Clara

 

Në kopertinë: nga seria "the unbearable suspence of transition" © Eni Turkeshi Photography

9 Komente

Sot e ka degjuar nje klase e tere katrorin smiley .

Vetem se nga "Muzike me parfum" u quajt "Musik mit Lussac" (aus frei bewegenden Moleküle). smiley

 

a mund te marr pjese dhe une ne klasen tuaj se kimine e kam pas shume qejf po zyshat ama njera me ters se tjetra, prandaj per inerci mora dhe kimine inat? smiley

Ëhë, me shumë qejf! Ti je edhe tip Benjamin Button. smiley

Fotoja shumë e bukur.

shume bukur squaresmileyvdes per `the avalanches`smiley

edhe une po s'po na nxjerrin nje album te ri qe prej 10 vjetesh; rrijne bejne plazh andej ne Australi mistrecat smiley

Muzike super, foto super... si gjithmone.

Si kontorno edhe kete:

Shume artistik peshku... lately. smiley

rrofsh smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).