16 Komente

Me pelqeu komenti qe beri per gayllekun e hamendsuar te E.Hoxhes dhe pranimi si normal , tokesor i dyshimeve te bashkeshortes per historite roze.  

njemije vjet sikur te jetoj, nuk me shkon mendja te behem president!

kadare

nuk me ka shkuar kurre ndermend te shkruaj per homoseksualizmin e enver hoxhes tek kronike ne gur

kadare

te merresh me homoseksualizmin e enver hoxhes do te thote te mos merresh me thelbin e sundimit

ne evropen e sotme homoseksualizmi do e bente enver hoxhen simpatik dhe interesant

kadare

nuk shkruaj me letersi artistike (romane etj).

s'kam me deshire.

kadare

oh ! Po ky ka thene jo me shume se para dy-tre vitesh  (e kam degjuar live me veshet e mi) se 'une kam ardhur ne kete bote per te narruar, treguar, shkruar narracion' !

C'paska ndodhur ??

Kur paska pas histori roze edhe Is me ato syzet si bythe kavanozi mos mbette djale me kembe kur thoshte jovan bregu.

po e ndoqa. dhe me pelqeu. ai njeri di te flase sakte.

Shperfillaja qe i bani atij trangullit te Canit,m'bani te dalloj madheshtin e nje njeriu te madh pa sforco,se ka turlilloj halabaku, ne ktu biles,qe shterzojne per t'u duk te mdhej

Ka raste kur ''opinion'' i shfaqur në TV-KLAN-KANDAHAR, ndiqet me kërshëri, por jo i mbrëmshmi, pavarësisht se ky ishte Kadare,, kjo love store me kurvicka është banale, qesharake dhe konspirative po aq sa edhe thriller-ët e dobët të kinematografisë italiane të viteve të fundit..

Ceshtje kompromisesh dhe ajo e te shoqes.

S'e pashe, ça ke bere shejtani? Ca jane keto muhabet kurvickash ( me c apo me ç? )

Kaq poshte ka rene familja Kadare sa duhet te merret me kshu budallalliqesh te shesi ca kopje me shume?

"Librin e lexova, dhe mesova shume gjera qe s'i dija. Ishte nje liber shume i mire".

Kadareja qe meson gjera per Enver Hoxhen nga libri i Fevziut.. .

Tingellon si nje qoke shume e shpifur (ti me fto te sqaroj miletin per idiotizmat qe boton ime shoqe, une te bej furce per librin tend tani meqe jemi ne prag panairi)

Kurse mua me tingellon si nje ironi e sarkazem, tip "hajt baba, te te tregoj arat". E kam fjalen qe Kadareja nuk ka nevoje te beje qoke te Fevziu, qe ky i fundit ta ftoje ne studio. Eshte shume me lart si rang, ne mos eshte Fevziu qe i lutet "aman, thuaj nje fjale te mire per librin tim".
Edhe Kadareja, finok, ama, me ate pergjigje.

Hahah, e di qe s'e ke keq. MUND edhe te jete ashtu sic thua ti...

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).