Kënga të shoqërohet me sa është e mundur edhe me link-un përkatës.
smiley

325 Komente

mistress dread lou reed & metallica

s'e di ku gjendet ne internet

p.s. jam qe jam po e degjoj gjithe lulu-ne

uuuuu smiley flm, mua me shkruante qe s'lejohen ne vendin tim aty ku i gjeta smiley .

Te pershendes:
http://www.youtube.com/watch?v=7M1UJmfQ-...
(Madlib - Stepping Into Tomorrow )
p.s. s'di si kalova ketu, po ja qe po degjohet edhe ky nderkohe smiley

Kjo ka lidhje me vegjeline tende?smiley

http://youtu.be/fCVseM7BUWw  Kjo po qe me kujton vegjeline.Cudi ,sot e perdora ne pune kete shprehje "vegjeline".Zbor i kam bere kesaj lojes.smiley

Po venus ndiej mall kur beheshin dreka e darka dhe mblidheshin te gjithe pleqte e fisit dhe kendonin kenget e tyre.. midis te tjereva ishte edhe ajo kenga me siper.. Mos me kujto hapa dollat dhe mora nje lule ne dore se i kemi kenduar te gjithe ne ate moshe..une them per kenget qe kam degjuar jo kenduar.. smiley

Po venus ndiej mall kur beheshin dreka e darka dhe mblidheshin te gjithe pleqte e fisit dhe kendonin kenget e tyre.. midis te tjereva ishte edhe ajo kenga me siper.. Mos me kujto hapa dollat dhe mora nje lule ne dore se i kemi kenduar te gjithe ne ate moshe..une them per kenget qe kam degjuar jo kenduar.. smiley

mire mi ,mire ,se te kuptova qe heren e pare.smiley

Elita 5 - Alkapone

 per mua ky eshte grupi me mire ne te gjitha trojet shqiptare. s'ka te dyte qe t'i afrohet ...ke qejf t'i shikosh, eshte sikur shikon nje grup perendimor.

Erma, video eshte e shkelqyer. pra realizimi eshte shume i mire. dhe kengetari gjithashtu. por, por dhe edhe njehere por, kete kenge nuk mund ta degjosh perdite. eshte kenge e veshtire. kurse kenget e Elites te mbesin ne mendje edhe kur s'e ke mendjen.

O c'me kujtove cunat e pallatit me kete kengen...gjate veres mblidheshin cdo mbremje me kitara te hyrja e pallatit e kendonin kete e shume kenge te tjera..smiley

mos te kujtova gje edhe  kete.smiley

çna gjeti, jam bere si makine memorje...  them ta kthej ne biznes.  5 euro (7 dollare.smiley) kujtesa...

nje per squartatore-n smiley

dhe nje ne milion per Ajken smiley

http://youtu.be/8553VrL-YMs

Me merr ne krahet e tua ,

si merr femijen nena,

qe ballin te ma puthi

dhe dielli dhe hena.

Une marr nga drita jote ,

ti merr nga zemra ime

dhe dore per dore rendim,

e shtrenjta jeta ime.

E pra ,ke fillu me parashikime dhe tu si Ravi.smiley

Ravi i ka apokaliptike, un e kam atmosferike smiley

 

Ndonjehere ato atmosferiket ,shnderrohen ne apokaliptike.smiley

Pse ,si te duket shiu ty?

Gjithe ate Oqean Boteror ,kush e krijoi?smiley

Fakti qe disa gjera mendja juaj s'arrin t'i rroke, s'do te thote qe s'ekzistojne. Por, bekuar qofte ai qe jeton ne terrin e vet, pa u rene ne qafe te tjereve.

qenke besimtar ?smiley

E kishim gjetke muhabetin.smiley

Jo ,mo jo ,jam shume e sigurte ,por ti me duket se e ngaterron lenden e gjeografise me letersine (mitologjine).smiley

Do kete qene e bukur zysha e letersise smiley

Po normale me ju e tille do ishte ajo.smiley

Apo e doje te nxehte si kjo ti ?smiley

A është kjo mësuesja më e keqe në Amerikë?

Një mësuese 41 vjeçare është nën akuzë pasi ka bërë seks me 11 nga nxënësit e saj.

Prokurorët mendojnë se Cindy Clifton është përballur me më shumë akuza për abuzim seksual me minorenë se ndonjë mësues tjetër në SHBA.

Ajo ka mbi shpinë 53 akuza dhe mund të dënohet me 60 vite burg.

Clifton dyshohet se ka bërë seks me 11 nxënës të ndryshëm brenda tre muajsh këtë vit.

Hetuesit thonë se ajo i dehte adoleshentët me alkool dhe bënte seks me ta në shtëpinë e saj. Shumë prej nxënësve mendohet se janë shokë të vajzës së Clifton, e cila po ashtu merrte pjesë në festat e mbushura me alkool.

Viktimat e saj variojnë nga 14 deri në 17 vjeç.

Mbi 16 vj edhe mundet me kusht qe zjusha te kete qene e lenedes "Edukate seksuale-Nga  Teoria ne praktika, kupto ti smiley

Zonjat e ftohta nga jashte, jane pervelim nga brenda. Por me tej s'mund te zbuloj gje, ceshtje elegance, zoteri, besoj se me kuptoni.

Po pse meshkujt vene te femrat e nxehta ,kur ato te ftohtat qenken "djalli" vete.smiley

 

Natyra burrerore, zonjushe, eshte me e koklavitur se sa kundervenia zjarr-akull apo djallushe -shenjtore. Syte e nje gruaje shprehin shume me teper se gjestet e kurmit.

Dakort jam .Syte flasin me shume ,se cdo gje tjeter.

rezervohem te shprehem zotri, por nuk e pergenjeshtroj dot smiley

Jo jo ,duhen mbi 18-22 vjec ,se nuk kane mbush moshen per pije alkolike.Zysha i dehte me pije me pare.smiley

ka dhe zysha te tilla......mos kini gajle....

 

Nuk i del pensioni, 80 vjeçarja punon si prostitutë
  

Nuk i dilte pensioni ndaj zgjodhi një rrugë tjetër për të siguruar jetesën. Gjermania Hilda Breer, 80 vjeç, punon prej dy vitesh si prostitutë. E lindur në Argjentinë, ajo erdhi në Gjermani në vitin 1980. Tregon se në vendlindjen e saj ishte një yll telenovelash. “Kisha tre shtëpi, shtatë copa tokë. Kisha shumë para,” rrëfen ajo. Por kur mbërriti në Gjermani, me kalimin e viteve gjithçka iku. Mbeti pa asnjë kacidhe dhe në moshën 78 vjeçare vendosi të punojë në një shtëpi publike. “Djemtë e rinj duan gra të vjetra. Në fakt në bordello nuk ka sa mosha ime. Por ata u treguan të sjellshëm”.

Klienti i parë i saj ishte një gjahtar 43 vjeç. 140 euro kushtoi një orë me Hildën. 80 euro shkuan për pronarin e bordellos dhe për taksat.

Por pas 15 muajsh, trupi i saj nuk mbante më. Ajo tentoi që të bënte seks përmes telefonit, por nuk i dinte fjalët. Klienti i parë ia plasi të qeshurës dhe nuk vazhdoi më tej. Meqë në bordello nuk e pranojnë më, ajo del rrugëve në kërkim të ndonjë klienti.

 

morali?-mos i ben paret rrush dhe bizhuteri se ka dite te keqia smiley

morali? edhe ne Gjermani arsimtaret e kane rrogen e vogel.smiley

te gjithe ata/o ,qe kane rrogen e vogel,duhet te "vetpunesohen"?smiley

.....mos do te thush......."e vetmja rruge".....???????

Per nje jave do me bucasin ne vesh zhurma e makines se wild wolf, kot thone dite me fat kjo 11/11/11 kam lene qimet e flokut tani smiley

Ka edhe me keq si puna ime qe kam ngec ne trafik me makine brenda ne Lincoln tunel smiley

Dhe kete e quan keq ti? une rri dite per dite nga tre ore ne trafik siper Kamez Tunel.

Lere lere se me ka ike dita sot rrugeve...smiley

Po pra vrit menjen une ku je,me ke mungu shume sot smiley

Wowww ca flet or burre smiley

Kur fjalet mungojne.

smiley

e kam pare me pare dhe jam smiley

Sa te mrekullueshme qe jane bebet,oZot!smiley

O Brad,po c'ke bere keshtu ,aman,na ke infektuar peshkun epidemine "Fisniket"

smiley

smiley

'Bama smiley

1.Kush te duket muzike katundi ty,se nuk te kuptova?smiley

2.Une degjoj ato qe me pelqejne mua,jo ty.smiley

3.Mund te jem dhe nga katundi,prandaj s'mund te kem shije metropoli..smiley

4.fakti qe une degjoj kenge katundi,s'te jep te drejte te me detyrosh te degjoj ate kenge mostruoze,qe dhe pasi te kisha pire droge ,s'do mund ta degjoja dot

Te lutem mo me ve kenge te tilla,se une nuk te detyrova te degjosh te miat.smiley

'Bama,lexoje cik kete lart po s'pertove.smiley

Kantri=katuni smiley 

hic nuk me pelqyen ,mu sikur po i bije legenit mu duk.Ufa cfare turtureeeeee.Perfundimisht ne te dy,s'duhet t'ia degjojme me kenget njeri-tjetrit.smiley

 

plz,hic s'me pelqyen zgjedhjet e tua.Me mire kenge katundare,se keto.smiley

Hajer befsh!

PS: Para disa muajsh e degjova kete.  Nje peshk me pershendeti me qesendi gjoja.  Pse jemi ne epoken e semi-automatic, jo se ka ndryshu gje, u gjegja smiley

me verte romantike,ma copetoi shpirtin..

''sishte kohe per dashuri..., tha poeti.smiley

oBelul ,Si ndahesh ksaj tra la la së 

nuk di te bej poezi dhe komente politiko-filozofike, prandaj.smiley

s`dashuronim as une as ti/dashuronte dashuria...tha ai tjetri smiley

!!!

Me late ketu, po merresha me pune.  Me paralajmerime keto frymezimet ju gjindja smiley.

ue sa na u perputhkan thellezat smiley

te paca!
ja me fund smiley

kjo maja me Y lexohet? smiley

Me "j" smiley

Kush ma mori zemren time, vetem ti moj shqiptarya ime, tha Maya smiley

smiley.

Kur qenka bë y -j  ?

o Ajku, per kuriozitet,  ku i gjen keto kenget qe i kane degjuar p.sh 327 veta, ne gjithe boten?smiley

Urdhero kete me plot 35 degjushikues. Per shendetin tone dhe te te bukurave sinjorina! smiley

 

em, per ty kam nje qe ka 8 jave ne vendin e pare ne Österreich Top 40. smiley

+

 

Ne Paris blihen lulet me para. Ndersa ne kete vend lulet i hane gomeret. smiley

keto lajme te parendesishme na jep ti. o Myrto.smiley

p.s kujtova se akoma  anton aus tirol ishte nr1 atje.smiley

smiley

 -Sikur te na e kendonit ate kengen "Triste domenica"! Une dhe Zonja ime do t'ju ishim shume mirenjohes. E dini qe ne Itali me mijera te rinj kane vrare veten per kete kenge. -Ne nuk e kendojme se kemi frike se mos e vrase veten edhe ndonje ketu.
-Mos u beni merak per kete. Ketu njerezit nuk jane aq te kulturuar sa te vrasin veten per nje kenge...

ueeee...

flm, ajk!!!

http://youtu.be/_Z5-P9v3F8w

Mbreti i muzikes se sotme i shpallur nga adoleshentet.smiley

Tregun sot e diktojne shijet e adoleshenteve.Kjo eshte fatkeqesia .

Ajka shume anatomike ne kete fundjave! smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).