E bardha e zemrës

e bardha e shpirtit.

Të bardha sytë tuaj në bebza.

Shamia jote e bardhë...

Të bardha puthjet që bëmë

E bardha është z'bardhur në krahët tanë.

E bardh' si xhamia në ramazan

E bardh' e fëmijës

kur lind nga dicka e bardhë.

Të bardha kujtimet kur kthehen në mall'

E bardhë

është fara e dashurive që kam !

7 Komente

 

Të bardha kujtimet kur kthehen në mall'

E bardhë

është fara e dashurive që kam ! 

smiley

ca lloj e qeshure eshte kjo venus, me n/kuptim apo e sinqerte?

me zemer te bardhe ,te bardhe si  bora e Kanadase.

 

Po se Zoti, me te bardhen, nuk presupozoi ngjyre..! Por shpirtin

E bardhë

është fara e dashurive që kam !

Pse ka fare dashuria?

Ajo qe ke ne mendje ti eshte fara seksit, autori flet per te dashurise. smiley

 

Të bardha sytë tuaj në bebza.

Gja tani, pse syte tuaj ne shume bre dhe jo ne njejes? smiley

Infrastrukture interesante poezie, me pak ripunime do dilte me bukur. smiley

Ketlin,prape po me zhgenjensmiley

E ke degjuar ndonjehere shprehjen "mbjell  dashuri" ?smiley

 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).