Në mënyrë absolute kandidatura kryesore e Partisë Demokratike është ajo e profesor Berishës. Unë e shikoj si një kandidaturë shumë të fortë dhe nëse do të ishte kandidatura jonë, e shoh në mënyrë të padiskutueshme si fituesin e natyrshëm të kësaj gare.

Thote qjo.

Sa per te testuar ujerat i ka qit Sala keta me keto deklaratat ne media apo e ka seriozPutinërisht? smiley

 

http://farm1.staticflickr.com/106/304039494_f1db0dd144.jpg

81 Komente

o gjibo..thash se do ishe lumturu..c'ne ftyra si pikpytje?

 e pse jo.... i ploteson te gjitha kushtet....

mallkimi me i madh qe i behet ketij kombi!

Pse do behet president kur ai i ka zgjedhjet e 2013 te siguruara.

U merzit shume kur i thane qe merr Presidencen,nuk e kishim keshtue tha,e kishim lane me u ba Mret.Po he mor burre i than,ne nivelin e Lekes do me rone?

Kur thua " i tham" ke qene edhe ti atje brenda tek ai smiley

Urdhero ?

nothing.. smiley

 

“Zgjedhja e Presidentit parashikohet në Kushtetutë, e cila është e shkruar nga vetë shqiptarët”. Kështu u shpreh dje kreu i delegacionit të BE-së në Tiranë, Ettore Sequi. Për diplomatin evropian Presidenti i ri duhet të jetë bashkimi i të gjithë shqiptarëve si dhe mekanizmat e përzgjedhjes së tij u takojnë po vetë shqiptarëve, përmes ligjit themeltar të shtetit

...ashtu si e katandisi Rama postin e presidentit nuk besoj se e pranon Sala, vetem nqs ja kerkojne me ngulme perendimi.....sepse ketyre te Europes me shume se gjithshka  u intereson nje president qe garanton unitetin dhe  dhe stabilitetin e shqiptareve ne te gjitha trevat...mgja never say never...

Pse mgja never Kapo,e kush me shume se Sala simbolizon bashkimin e Shqiptareve ? Kush qenka ajo figure tjeter qe per cdo pale zgjedhje votohet me shume se 1 milion Shqiptare ? pa manipulimet kjo smiley

Sa ngjan Saliu me Skenderbeun..me ndryshimin se i dyti eshte heroi yne kombetar, kurse Saliu...??!!!!!

ndonje cudi e madhe nuk eshte .asgje qe bejne apo thone shqiptaret nuk habit me njeri.

Sipas njerezve te besuar te Berishes (Fevziu& Co),Berisha nuk e do postin e Presidentit,sepse per te do ishte si nje dalje nga politika pas deres se mbrapme dhe do largohej nga politika pa shume buje; Berisha deshiron te dale nga politika me mire me nje humbje ,se sa i lene pas dore ne harrese.

Kur e thote Fevziu qe:

   smiley

nga e nxorre kete qerosin, fevzon ketu, se mu faneps dje tek Abc news me komentet e tij rreth Vv.

nga googlesmiley  

kishte plot smiley

Ku eshte....  fariballia ? 

well, po te behet sala president do behemi prap republike presidenciale. nuk shof naj dalje nga politika.

Kur njerezit e mencur refuzojne te merren me politike ndeshkimi eshte se do te qeverisen nga debilet-pluto.

politika eshte shume e bezdisme dhe jo-estetike. ndersa te kesh rob nen hyqem, ka nje ndjesi qimeje floku pas gjuhe. pranej robt e qut refuzojne. edhe ngelin kto monstrat qe kon "nje raport seksual me pushtetin" - e ka lon ket percaktim per rahmet ai muc nano.

Une po shikoja nje nate condi rice ne interviste.kur e pyeten nese e ndjente mungesen e washingtonit ajo tha se kishte kujtime te bukura por nuk donte te kthehej.8 vjet jane mjaft tha ajo .keta tanet kane 20 vjet qe jane ngjitur e s'ndahen.

Duhet te besh dhe konvertimin; 8 vjet ne Usa jane sa 80 vjet ne Allbenia

Ka mundesi, qe ne kushtet qe Sala i thote presidences "jazek", dhe kur keta halimerit poshte ja kerkojne si .........e vetmja shprese e kombit, ......mund te jete edhe nje loje e tille e kurdisur nga jashte, me qellim qe ta menjanojne me lezet nga politika...se ndryshe nuk lu venit ky robi....

ja nje postim qe shkon me argumentin tim me larte....

 

Jozefina Topalli si kryetare e PD-së   escription">

Televizionet proqeveritare dje dhe gazetat proqeveritare sot i dhanë një vend të rëndësishëm vizitës së Jozefina Topallit në qarkun e Shkodrës. Ajo mori pjesë në një takim përkujtimor me rastin e 22 vjetorit të demonstratës për rrëzimin e bustit të Stalinit në qytetin e Shkodrës, si dhe në një takim përkujtimor me rastin e 21 vjetorit të themelimit të degës së PD-së në Pukë. E parë e veçuar, kjo vizitë e Jozefinës duket thjesht një qokë e kryeparlamentares në qarkun ku ajo ka marrë votën për të qenë në Kuvend, ndërsa zelli i mediave proqeveritare për ta pasqyruar atë duket thjesht një zell i tepruar.

Por kjo vizitë nuk është një ngjarje e veçuar. Jozefina Topalli po shkon në të gjitha takimet përkujtimore me rastin e 21 vjetroit të themelimit të degëve të PD-së në qytete të ndryshme (para Shkodrës ishte në Berat). Dhe ky është një adet që Berisha nuk ia linte njeriu tjetër ta bente në të kaluarën. Ç’po ndodh?

Qokat e Jozefinës, qe po i ben sikur të jetë kryetare partie, po ndodhin në kohën kur deputetët e PD-së po dalin njëri pas tjetrit në intervista, ku hedhin idenë se Berisha është kandidati më i mirë për postin e Presidentit të Republikës. Mos Berisha po mendon të kalojë në Presidencë dhe ka vendosur qe Jozefina t’i zërë vendin në parti dhe në qeveri? Në këtë rast, humbja e PD-së në zgjedhjet e 2013-ës do të kishte probabilitet te madh.

E.Zaloshnja

 

 Në këtë rast, humbja e PD-së në zgjedhjet e 2013-ës do të kishte probabilitet te madh.

...ne pergjithesi cfare ka parishikuar Zaloshja sipas  "sondazheve  e tij" deri me sot ..gjithmone ka dale e kunderta

Ne ish Shqiperi , SOT , te ngresh ne Pozite personalitete si Jozefpercka eshte me se normale. Nje dikush i ardhur ne Politike nga arritjet ne Madhesine e kallepit te Misrit dhe Kokrres se Orizit , ne PD ( alias PK te Reformuar dhathtas ) ben Jatak me shume se kushdo qe ka pervoje si "oh sa kam bothen e mire " ku shkrihet e thjeshta Cicljete .
Fale aftesive maskuline te Babasqapit dhe shpirtit te tij fajdexhi ai ka mujte me i zgjedhe e perzgjedhe vendet e Tregetise se mjaft korobockave qe e rrethojne . Nji prej tyre eshte korrobocja Jozefpercke , "nje Top alltie or tie " qe te vjen TURP ta quash femer Shqiptare . Nje mbarsje e provuar dhe e faktuar DHISH nga te lloit " ...e zgjebosur dhe Bishtin po Perpjete "
Nje intonacion zeri te grave me te shkuar te rende .... te alkolizuara e te mbushura me tym duhani , te poshteruara e te perdorura keqazi
Nje pompozitet i shtirur por ne drejtimin butaforik me ta pas sevdaja edhe mbi Zef Deden qe na dha ate pamje madheshtore te paharrueshme prej te "Ngrefuri " pasi mori vesh se "kunati i tij sh . Xhemal " ka marre pergjegjesi ne komitet .Kot nuk e kishte i ndjeri Palushi kur nder tre te Medhate e Shkodres rreshtonte edhe DALLKAUKLLEKUN .
Thoni Ju lutem nje Merite te Jozefickes e perck - perckes pervec :
A 'je i marre a shtihesh qe menon per Berishen si suksesor ?
Njaj Berisha ka bae gabim qe nuk i shtiu Nanjes me socialiste nga nji " Plum Ballit "
Vallzimin seksohiphopsdogistil ne paraqitjen e projektit te Pallavramentit si me paraqit Kullen e Berishes !
Dhe si qershi mbi TORTE .... "Du me e ba shkodren si Venec " !

Ne qe nuk jemi te Shqiperisa (qe nuk kemi as familje atje) kurre nuk do ta kuptojme popullin e Shqiperise se si mundet nje figure si Berisha te qendroje per aq gjate atje. 

si more nuk e paske kuptuar? me vjedhje votash , me manipulime, me (h)alenaca kusaresh (ti eja me mua te krijojme nje mazhorance dhe vidh e plackit sa te duash, te mbron lala ty, ne gjykaten e apelit  kam tomken, ne te larten kam shpresen, prokuroren e trembim dhe i themi "lavire bulevardi" , te pabindurit i qerojme, te lekundurit i miklojme me poste, te mjeruarit i blejme me nje thes me miell etj.etj

+1, sic duket rakia e boni punen e vet dhe tashme mendimet jane kthjelluar.

Po ore, por 20 vjet rresht keshtu eshte teper teper gjate.. Dhe nuk e di se kur mund te perfundoje. 

edhe 20 vjet te tjera .ja sapo asistuam ne cfaqjen e fundit.Hajduti mori certifikate virgjerie smiley 

Ilir Meta i pafajshem.. ptuuuuu

.

LAJM I FUNDIT :
ILIR META shume shpejt do te behet Minister i Drejtesise

T'mjert na, per ne smiley

Du te di tani se cer do thote me 21 janar n'twiter Rama; dihet qe ne shesh do ta boj si post-Gerdecum..

bama si thu ti tmorim kallashet?

Geldo, nuk te shkojne me mu.. smiley Ka nje vend e nje kohe per gjithshka... smiley E ma men ate te hecmen e heshtur perpara kryeministrise kur ne fakt ishte pikerisht ajo dita qe i duhej vone ne pune leva arkimedit?
Amon, si ja lejo vetes kurajon me u njehsu me Ramen?

Bama pune dreqi opozita e ca me keq opozita kunder Sales nuk di cte bej njeriu
keq keshtu e keq ashtu,
Ajo qe ndodhi me protesten gerdecit mire apo keq kaloi. Tani cfare do bejme? kete po them une pa thonjza.
Cfare do te bente Sala po te ishte ne vend te Edit........ kesaj pyetje duhet ti japim pergjgje ato te PD e dine pergjgjen por su vjen mire ,
eh mer daku t"kishte bo Nano gjysmat e ktyne qe kane bo kta do kishte shku zhaku der n zhu or tej

Ca t'baje Edi mor burre.Ja po ta leje ty, si e kshillon ti? Me protesta,thate na cau k*,tash me twitter na merziti bYthen,spo mujm me dite si e don ujt gomari...

 

pjetro,

a e din ti se ku skuqet qimja m'shume? smiley nuk te fal kimia.. Po si ja lejo vetes me thone ju e na or burr, si?
protesten ta bote ate dite qe duhej bo, e jo te shkote e ti rrifte shpatullen ati qe ti, une e shume te tjere se durojme dot...

Ca t'baje Edi mor burre

po ja nje fitore, njecke te vetme, sa per shenj, e ke parasysh ate qe quhet "gol i nderit"?

emo, qi njoni t'boj gol, po i duhen dhe nja dhjet rob t'tjerë..

Emo, "golden goal" e bani me 8 maj me gjith makinerine e shtetit kunder.E pe ca ndodhi,ha mor e pe,apo jo? Ne sy te e te gjithve ndodhi.dhe ma e forta,ai e perqesh si hums,nilloj si perdhunusi qe perqesh viktimen pse s'asht e virgjer.Rri pash zotin mos na acaro nervat.Doni ju ta bajm si n'Libi,e bajm,po hajdeni dhe ju,jo te bani tifozllik prej amerike smiley

E pashe, Pjeter! As ate nuk ia fal, n'dac me e dit. Por nuk po thoja fitore te kupes se botes, jo. Po thoja edhe ndonje miqsore. Sepse ajo i  duhet me se s'bon. Nuk ke pse nxefesh. Une nuk e boj dot, qe te lej USA dhe te vij ne Shqiperi me rrezu shpellaret. Po t'i kisha hy asaj rruge, nuk do me lexoje ktu.

Shiko,ne nje koment ke i teme tjeter, dikush tha se asht myll ne kullen e twitter-it.Qe kur asht ba k/ps-se i ka ra shqiprise nja shtat a tete here rrethe e perqark,katun m'katun.Kur ishte n'rreshen, ku jam une, i pata qu i mesazh ku i thashe, se je ba si Murat Shtaga me kto takimet me Shqiprine.E provoi ne 2009,me ba fushate nryshe nga qa ishte ba kto izet vjet,jo a t'ia fut kot.Derri do plum,thoni ju,po a kollaj me e than,po hajt e terhiq kamzen.Po pranaj asht ai aty,do thoni prap,se meqan ishim na,mire, po shulat na i hodhi m'det kapterr Arvizuja.Qa t'baje Edi,ha qa t'baje ?

Ca t'boje? 

T'jete konseguent ate t'boje!

Mos thote i here Shtet Fashist, dhe pastaj Fillim i Ri! 

Mosbindje civile! 

Po mos t'a nigjojne ato t'vetet, t'cohet e t'grrici bythen, se nuk o per ate pune!

Perdite e me shume po m'mushet mendja qe ai Sala i ka ble t'gjithe keto!

Me Ed, me Bamir, me mut qe haj edhe une ketu ne Peshk! 

Pthu!! 

si mer ca te boj? Nuk jane as bakterie e as celik njerzit mer, nuk futen here ne nxehte e here ne ftohte se ashtu te interesojne ty do pune te vogla...

Te hapi partine. Te fuse konkurrencen. T'u jape mundesi edhe te tjereve te perfshihen, jo vetem robve te lidhur me te. Ashtu krijohet edhe shembulli i kundert e njerezit te ndjekin.

Dikush thote qe nuk ka perkrahjen e te tjereve ndaj te iki qe aty, dikush thote qe i ka te gjithe te lidhur me te. E perbashketa eshte qe te gjithe tregohen inkonseguente sipas rrethanave.

Edhe kte e ka provu,po klanet e vjetra i kane strukturat e gatshme dhe e hudhin tuc me vote.I fjale goje,te fusje konkurencen. Shkurt muhabeti,me ba me pjerdh Edi Rama,do cohen t'gjihe,pse pordhe ishte ajo,pse kshu zhurme ban pordha,pale era,si kshu ere ka pordha.smiley

kot per kuriozitet, si shlohet porhda n'twiter? smiley 

Po dihej ai muhabet..e tha Fevzo tek emisioni arian Canit te premten; Une Ilir Meten e kam te ftuar te henen ne darke ne emisionin tim, tha. Sikur sot te ishte ne dyshim burgosja Fevzo nuk do ta konfirmonte me siguri intervisten me Meten.

Tashi te presim, ca do na thote harvizuja

Mos mer, sa shpresa kishim tek drejtesia kesaj here. Na iku per shalesh edhe ky rast. Pritet reagimi i tmerrshem i Rames ne Tviter. Ja kom fryken inatit te ktij. Hej ku po na plas nej lufte per dreq.

Edhe Meta, keshtu tha, pak a shume, qe shpresat qe kishte pasur tek drejtesia nuk i qene zhgenjyer. 

edhe 5-0 po deshet, vendim unanim. vetem njeri nga gjykatesit kishte nje mendim paralel, qe metes i duhej dhone shperblim nga gjykata se e kishin lodh rrugve sa ne gjykate e sa ne prokurori

5-0 te ve ne mejtime e? smiley Sa sja kemi haberin ligjes.. smiley

mua mo? jo ore jo, jam njeri i popullit une dhe ne themi "atje ku hane tre, hane dhe pese" smiley

Jo vetem qe korrupsionit ia rruajtem edhe njhere po taksapaguesit do tu duhet te paguajne faturen e gjyqit prej 300 mije dollars.

jo , jo 300 mije... zakonisht Met kokelopa i kerkon demshperblimet me 700 mije euro...smiley

ka thyer lap topin Rama ...s`po ciceron.

Po pse e ka thyer nga inati? Hajt mo Ed mos u merzit se shokut e tu jane ata.. smiley

jo, nga gzimi.tani qe meta doli i virgjer mund te beje aleance.

Po Edi sikur do merrte ne gjirin e tij Dritanin, ehhh cna bet lemsh tani nga mendimet.. smiley

ketlina, edi ne gji e kishte Tanin por ja shkuli Meta forcerisht. Pranej nuk del ne tviter se nuk e priste ket nga shpresa becaj. Tan Prifti duhet te rraset mrena per manipulim faktesh. Kujtoi se po ja hidhte ky horri, por me drejtesine nuk bohet shaka, ajo vonon por nuk menon smileysmiley

Peshki nuk e paska pa t'arsyshme me e qit Vendimin e Gjykates se Nalte ne faqe t'pare? 

Pse kshu mer cuna? smiley

sjon mush mire temat e tjera duket.. smiley 

Jo t'mushme jane temat, m'duket mu! 

T'mushme e ka edhe Peshku s'funi!

T'mushme e kena edhe neve!! 

 

Pse je gjo pjese e krimit ti? Ilir tha krimit te organizum qe desh me ma njesh, do tja mush!!!!

Mesa duket adminet nuk jane ne krye te detyres, perndryshe do ta kishin qit ne balline lajmin, keshtu qe qitini ujt e zi cuna se nuk ka kush ti fshij. 

Ilir Meta koke buall..

Deputetja e Partisë Demokratike, Rajmonda Bulku, shikon Jozefina Topallin si Presidente të vendit nga muaji korrik, kur Parlamenti të zgjedhë kreun e ri të shtetit. Ndërsa për Kryeministrin Berisha ajo thotë se duhet të vazhdojë të drejtojë qeverinë.

.. me mire keshtu... se na ngrin gjakun me ato thashethemet per president,te sygjeruar nga miqte e perendimit.. 

 

hallall ja boft zoti përsa i ka të çelikta lidhjet me popullin

ehh.. trrapsodi e ka i fije t'drejt se ka bo nji tynel tuj ardh ene nji tuj shkue..imagjino t'rijshin n'ven

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).