Lexova sot nje shkrim te tek AMA NEWS http://www.ama-news.al/2011/12/misteret-... Shkrimi ishte trondites pavarsisht se artikullshkruesi ishte pa emer dhe asnje burim nga i ka mare faktet e dhena Di njeri kush eshte pronari i kesa faqeje?

21 Komente

Unknown.

hmmm pyetje me vend. Qenka i mbushur me informacione interesante kjo si faqe, por tmerresisht te pa mbeshtetura ne burime te tjera. Shumica e gjerave qe ato sjellin si "lajm" jane perseritje te atyre qe publikon Top-Channel the News24.

Ajo qe me beri pershtypje ishte se as adrese fizike apo number telefoni nuk kishin vene ne disponim. 

 

 

Mero Baze ndoshta?

absolutisht JO

Ai stil mu duk nga lajmi qe postoi me lart Tomi.

Tu duk ty, por ai NUK eshte stili i Meros... (pastaj, kur Mero shkruan gjera 'te tilla', nuk e ka per zor te vere emrin e tij, per me teper qe pothuaj te gjithe faktet e publikuara jane te njohura).

ok man.

mua mu duk njesoj, ty jo.

p.s. ndoshta mund te dish e te thuash kush jane pronaret, referentet? Per kuriozitet, jo per gje.

"Ndrea Prendi, do të rrëfejë gjithçka nga fillimi deri në fund, madje dhe MISTERET E SYRIT TË NXIRË".

Comprend qui peut ! (biles dhe autorin e artikullit...)

Ndonje wikileaks shqiptare ,forse smiley

venus,

pranon te infiltrohesh si agjente sekrete ne rrethet e ama-news e te zbulosh te verteten?

Ne vend mo ! vetem e verteta laskuriqe te dali ne shesh. 

ti je nderlidhesi?smiley

S'ka gje, le te dali ashtu si eshte.

Me mire nje fund i dhimbshem se nje dhimbje pafund.

p.s. Per detajet e operacionit (mendo ndonje emer si t'ja veme) e diskutojme.

Tamam  .Ta pijme me fund them dhe une ;po na zuri mire ,po s'na zuri dhe me mire .

PS: E mban mend ate telekomedine  e vjeter franceze me Renen (nuk me kujtohet titulli) ,se do na ndihmonte shume per te na frymezuarsmiley

Jo, sorry.

Operacioni "Kashta e Zbuluar" si duket? Ath. si fillim, mendoj qe ti nisesh nje mail me nje artikull tend denoncues, social etj. Detaj i rendesishem, vendos nje foto tende bardh e zi,  pak ne profil, qe te terheqin vemendjen e redaktoreve. Perdor nje emer fallco dhe hap nje mail me ate emer. Ato do te kontaktojne dhe do te kerkojne takim. Mos prano menjehere. Pastaj kur ti takosh atehere operacioni do te nisi. Per udhezime tjera flasim.

Vetem Korea e Veriut mungonte nga ai shkrim! smiley

Domainet .al nuk jane anonime, per momentin nuk ka nje whois zyrtar por diku besoj ofrohet si sherbim.

Ju faleminderit
Komenetet tuaja e bejne me intriguese pyetjen time smiley
Ndersa sa per artikullin me pak te besushem sikur ......te mos dinim sc fakte historike qe dime per politken tone shqiptare.......

1 OJQte terrorriste nga Afrika Veriore dhe Lindja e Mesme te Shqioperi. (Te perenmdura shume here por dhe jetura vete ne Korce vitet 94-95)

2. Arestimet me ndihmen e CIA dhe FBI ne Shqipe vitet 96-97. Te permendura shume here ne shtyp por dhe shkrime kujtimesh (Black Banners)

3. Gazidete ish K/SHIK strehohet ne Siri dhe Iran pas ngarjeve te 97. Dhe vjen prape ne Shqiperi i falur nga Berisha .

3. Lufta ne Kosove dhe afrimi i grupeve terorroste per te luftuar. Permendur ne lIbirn Shqiptaro-amerikanët e UÇK-së e Uk Lushit ish luftetar i UCKse

4. Konfiskimi zyrtar i shume pasurive ne emer te luftes kunder terorizmit (shtypi njoftime)

5.Vizitat zyrtare te qeveritarfeve e parlamentareve tane ne vendet e lindjes se mesme

Interesante eshte qe ne jemi nje popull me kujtese te shkurter. Cudia me e madhe tek ne zgjat vetem 3 dite .......

Tronditese jane faktet. Nji artikull "investikativ" pa fakte (rregjistrime audio/video) asht po aq trondites sa dhe ajo tronditja qi p'soni ju apo qeverija kur shkodra permbytet. Me pak fjale, nuk kishte asgja tronditse n'ate shkrim.

Nuk ka rendesi pronari apo lajmetari por lajmi qe sjell

Ja dhe viziten e Mashayee ne Tirane(ne janar te 2011) ne faqe Iraniane ne anglisht. (Ne nje artikull tjeter thuhet se u nis ti jepte nje ftese zyrtare Bamirit per festen e Novruzit)...Por gojet e liga thonin se ishte per ratifikimin e fluturimeve direkte Teheran-Tirane e cila e alarmoi SHBAne. Po ashtu u zbulua dhe skandali i pasaportave tona biometrike qe perdoreshin nga elemente te Gardes revolucjonare te Iranit.

 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).