Kënga të shoqërohet me sa është e mundur edhe me link-un përkatës.

smiley

tra la la-ja që po dëgjon? - 8

310 Komente

Ziggy 65 vjec!David Bowie as everyone at a birthday party.
It’s already January 8 over here at DBAE HQ, so we’re officially wishing David a very happy 65th birthday in our own very special way!

!

!

just a kiss

don't you wana stay ?

o belul o mo belul

përtej gardhit mos e ul

se të kapin ushtarët

e të fusin  ...ët

.....se do e kapin ushtarët,

      e do i hane ka...ët!

populli.smiley

this is me you're talking to

i never told you 

 

don't you wanna stay ?

here without you

Happy Birthday! smiley

bubrrecin

p.s. që i jep përgjigje dhe pyetjes mbi modelin ekonomik shqiptar.

weee camet came ngelem kur vje puna me te mbaru ndonje pune.

mewe ra edhe llafi po degjoj youssou n'dour

Himni psikopatise ky smiley 

Always be my baby

Dance me to the end of love..

se ku e kam degjuar dikur kete kenge.... smiley

Ku ?smiley

PS:... apo do e kesh degjuar ne tubimet elektorale te PDsmiley

 

afer lulishtes se lanes, dikur...

e pakse frekuentuar shumesmiley

Me vjen mire qe te zgjova kujtime te bukurasmiley

vetem nje here por edhe kujtime (ne shumes) eshte e arsyetuar smiley

Let me die with you

walking away

skueri kam gjithe diten me pixies sot, kur jo ne kompjuter, ne mendje. te pershendes me http://www.youtube.com/watch?v=Ax8PSzVqrNk, me duket te kam pershendetur me nje version tjeter para 1-2 vitesh, zeppelin ndoshta, por perseritja babe i kenaqesise.

falemners smiley 

me leje?!

ëhë, pa! smiley

uee, edhe pertej jutubit paska shkuar censura e gjermanit?

za' za' smiley

kam nje shok qe thote se femijet nuk do t'i lere te lexojne c'tiu doje qejfi, se me c'ka pare prish pune. eshte per tu derguar ne gjermani? ndersa kjo zazaja paska pasur nje tekst per tu degjuar. naten e mire o ajkullore.

Zaza-ja me ngeli ne mendje gjate rruges ne kerkim per njeçik ze. smiley

Edhe une me kete fryme jam rritur, me friken se mos me prishej shija smiley Naten nga ajkullorja e zonave subtropikale, gjithe agrume dhe fruta te lashta.

danke schoen! smiley

gerneschön! smiley

Miremengjesismiley

Come back to me 

All i think about is you

scatterbrain 1 2 3

smiley se fundmi pashe qe kishte dale ne siperfaqe nje bootleg cd e vitit 2000 e quajtur Les Enfants Terrible me disa b-sides dhe gjera te tjera te rralla (duke perfshire kenget demo te epokes On a Friday). Vec e vec kane qarkulluar neper internet prej vitesh por me cilesi te dobet regjistrimi, ndersa keto duhet te jene me cilesi te mire. Po te te interesoje dhe nuk e gjen dot, me thuaj smiley

po bej gati litarin smiley nderkohe gypsy motifs are wasted on me kur thote amerikani smiley

ja dhe litari ---> http://bit.ly/zgx84b

cilesia qenka shume e dobet dhe nuk qenka permbledhje zyrtare e grupit, megjithate ia vlen thjesht per ato gjerat e rralla (p.sh. man o war nuk e kisha degjuar ndonjehere). Kape dhe kete versionin e True Love Waits qe nuk ka akoma nje version studio pasi grupi e ka luajtur vetem live. Ky eshte versioni im i preferuar pasi  ka ate si bicim sintetizatori arpeggio andej nga para-fundi i kenges qe versionet e tjera nuk e kane. smiley

.

rrofsh i dashur mik

Te mos e kishe postuar ketu kete video, e cila keshtu do te kaloje si tralalaja e radhes. 

Ja t'ia dergojme cave qe s'e njohin te verteten smiley

Illyricum faleminderit!    ku eshte  ''shqiptari i vjeter'', kur te duhet?smiley

Flm Iluricum, e pashe. Ja vlen ta qise Peshku ne nje artikull me vete. smiley

Ndonje updates se ca u be me kete qe beri dokumentarin e ca reagime pati ne Gerqi?

E pashe edhe une - flm Illyricum! Vertet e vlen teme me vete! Admina, why not?

Me beri pershtypje ajo qe tha per arvanitasit qe u bene me greke se greket. E besova ne vend! Mu kujtu qe kam lexu diku per Stalinin qe u be me rus se ruset.

hajde nje natesmiley

Zgjidh ketlinsmiley

une te dua me gjithe zemersmiley

ti je vajze me zemer guri smiley

smiley

.

Degjojeni pak kete grupin nga Toronto. 19.000.000 hits ne youtube brenda 1 jave. Fantastike fare. Vetem ajo fituesja e Festivalit ne RTSH ia kalon smiley

http://www.youtube.com/watch?v=d9NF2edxy-M&sns=tw

Blejeni dhe kengen per 0.99 cent se nuk do beheni fukarenj. Une e bleva, thjesht per ti ndihmuar.

hahaha! shume origjinale kjo gjetje .Per kursim kitarash apo dembelizem ?smiley

hallall klikimet!smiley

Ashtu...smiley

Broken strings

Never told you 

??

"How do you sleep?" earlier and now

Day

&

Night

ps. just by extrapolating it does not take a genius or some Maya prophecy to get it: the world is going to its doomsday!

djali i Polit dhe Lindes ky?

Oh, jo, jo smiley

cdo perkim eshte puro koincidental smiley

po ato jane kenge me histori, nuk jane "meselera me xhixhilera" smiley 

ja Sir P. McCartney i involvum ne ate rast:

http://youtu.be/A4dBo3WciII

ps. nje nga kulmet e latmadherise se TIJ!

e mire,sa do thosha i ngjaka te jemessmiley
ps. very nice...

ne termodinamike thone qe s'ka motor me rendiment 100%. Po kta xhaxhat ktu ua nxoren 125% te kapacitetit instrumentave.

Per ju, dhe nepermjet jush gjith dashamireve te artit te vertete smiley

Dire Straits!!!

ps. "Lavdi past i gjalli qi nuk vdes!" nga 1001 netet smiley

pps. flm per shkembimin e frytshem te infos.

Animal instinct

edhe 100!smiley

Orange, Venus shume flm per urimet tuaja...ju pershendes!

I may hate myself in the morning

ajku rrofsh per rivemendjen. i degjova qe dje po s'kisha kohe te komentoja. me bezdisi shume nje ide fikse qe ajo qe po degjoja ishte nje pastico muzikash te tjera. ne cdo fillim kenge me lindte shpresa pastaj fikej ajo si me zjarrfikes dore. nuk dashurova dot asnje kenge. dreq o pune.

epo, smiley , do gjendjen e vet.

per dollapin s'jam pergatitur ende mjaftueshem, por te tjerat me shijuan plot.

@squari, ne ardhte ndonje "ju paste bo mire!", ta hoqa yllin e ta lashe pa te. smiley

dollapi ishte si xhin i bere ne vaske nen driten e henes dhe une nuk jam ujk, por c'faj kane oret per kete.

asnje faj.

me kufje ne vesh, perpos zhurmes se pertypjeve vetjake, po degjoj edhe kete:

krëk e krëk ia qan jordani,

vajëza çë vjen ga stani.

te njejten gje si tropi, zhgenjim! ndoshta ka nevoje dhe per ca degjime te tjera. ama ajo kenga Neser 2 m'pelqen akoma.

Ajka, na paste bo mire smileysmiley

iiii muzike koti! kane lezet keto konget e Bradit ketu poshte. (shpresoj t'i kesh me ironi keto!)

lere muziken se dhe une per here te pare po e degjoja po nuk na thate as falemnderit qe ju ndihmuam ne moment te veshtire kur shkoni e beni simetri me Kaljarin.

smiley

Rrofsh noschke ma shtove jeten.

 

ta pish dhe me fund madjesmiley

Alo alo 

lose control

bie debore 

venus, rrofsh 100 here per ket kenge. Nuk e kisha degjuar prej 25 vjetesh. Ishte hit ne mbremjet e defrimit te kohes se dulles.smileysmiley

O vagabonde! 

smiley.

smiley.

ncuq.

Ju gjindja pse s'u kurdiset dje?  Para se te firmosja peticionin per SOPA?  

hahahahhaha kom i piksynim vllaj smiley

get rich or die mer daj

the world it's mine ..not yours

(e ndiej tek me shkurtohet gjatesia e vales)

Uh, vlora, c'me bere smiley E bukur n'at zaman thoja dhe une, po kur e ridegjova rastesisht para ca muajsh kete kengen mu qep per mengjese te tera me rradhe. Hap syte, fap motivet e fillimit te Take On Me. Ue, aerobi brenda ne koke smiley

smiley
kur te kap me kshu kengesh gjene mire,po kur te fiksohet ndonje `alo alo ambulanca` qe eshte perdhunim truri i vazhdueshemsmiley
ja dhe nje ex tjeter:
http://youtu.be/CU3Z7r14O_s

sapo degjova shpat kasapin me valle kosovare dhe faaaap gjumi iku per shele.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).