Me “Vendos Diçiturën” Peshku pa ujë ju sfidon të sillni një diçiturë qe i përshtatet sa më mirë fotografisë së rradhës. Vlerësohet humori, inteligjenca dhe interpretimi më i mire.

24 Komente

edhe bredhin e paska rrjepur per nje vit, mire shqiptaret..

ato rekordet e notit, ste bekan hiç keq.smiley  u dukerka akoma me ''fit''  se me 2010-en.smiley

fava, fava dhë sejm...

"cdo gje qe del mbi mue ,e qeth  deri ne rrenje or ti ,cfare thue" smiley

 

Nga viti ne vit une gezoj vitin e ri dhe ndihem me i ri ne shpirt, por ua shkurtoj edhe jeten shqiptareve, jo vetem atyre por edhe bredhit..smiley

ose oshte me fit, ose i ka ron drita me mire, ose te dyja.

si thoshte enveri: kjo puna per partine dhe popullin, te rinon!

si perfundim: vitet tutje, AI tehu.

Time is on my side.

Por nga cdo ane qe ta kapesh, fakti qe sala ka tashme mbi supe "sindromen e Komandantit" - "A eshte mire AI? Po te jete mire AI, s'ka se c'na gjen" - flet me shume se male te tera me fakte, qe ne mentalitetin tone nuk ka ndryshuar asgje. Koha kur udheheqesit shqiptar te clirohen nga fantazma e Enver Hoxhes, do jete indeksi i emancipimit te shoqnise shqiptare.

Gabimisht shume kujtojne qe zhberja e kutit te NJESHIT ishte nje dhunti e Fatos Nanos. F. Nano nuk i bente ato qe bente (doreheqja etj) nga ndonje kulture e perparuar - ai i bente nga pertacia tipike e qejfliut, pijanecit dhe kumarxhiut.

"Pisha te rinon"
Shikoni ndryshimin e nje njeriu qe ha dege pishas.
.

Ku eshte pisha?

Jo te gjithe haloret jane pishasmiley

Ne fakt, dikur njerin nuk e ngriten ne kategori sepse nuk dallonte dot pishen nga bredhi smiley

Mendova se e pate fjalen per kete, por ishte pure coincidence kjo "Pisha te rinon"!

Antiaging Herb Supplement: Pine Pollen Powder
antiagingsuplement.blogspot.com/2008/05/pine-pollen-powder.htmlCached - Similar

12 May 2008 – Pine pollen is a substance-growing cell of a pine tree flower. This product is made of pine tree extract which is rich in nutrition such as protein,amino acids, mineral, enzyme, nucleate acid, falconoid, sugar and polysaccharide. ...

Kryeministri yne, kish vite qe pelliste per diete, mirpo siç duken bathet, kriza tani e detyroi ate te filloje dieten smiley duke e pasqyruar si fillim me pemen e vitit te ri. 

Ka ....  hy ne uje? Jo!  Eshte ..menderosur.

Ne 2010 kryeministri i ka duert e mbledhuna (lidhuna) se ia çane rrashten e krese opozitaret: "duem kutine, hapni kutine", edhe kollaren e ka te zeze, sheje zije, si kostumin, ndersa ne 2011-en, duart i ka te lira dhe pershendet me shampanje shqiptaret per reformat e bame, kollaren e ka gri, ngjyre ma shpresedhanese se e zeza. Pishes se 2010-es ia kane marre gjethet grevistat e opozites ne 2011-en per me i shtrue n'asfalt per mos me u ftof n'tajare...

Cfare t'ju them une Jue , zotrie ....Pini qe te Harroni .Nga dieta ka fillue me me ra te fiket , por sic e shihni une nuk jam peme blini me me ra krejt gjethet . Ndopak edhe kane mete se jam ...Felin ....dreq , me falni , une se pi birren , ....na jemi Halore "

O idriso, une kam thane se ia kane marre gjethet shoket tuej per me i shtrue n'bulevard mos me u ftof n'tajare dhe jo se i kane ra n'toke vetiu si mund t'i binin blinit... ha-ha-ha. Masandej diçitura ime ka kene per fotot"diçitura" e jo per ty qe, ndoshta,mund t'jesh me gjethe...

Mirëqenia e shqiptarëve është rritur ndjeshëm.

Vjet pa verë, sivjet me shampanjë, mot me shampanjë e havjar.

It's all about balls.

Duos habet et (bene) pendentes.

Indeed. smiley 

Mashkull po, dhe i pari shqiptarvet, po. I takon me ju var mire. smiley

Reduktimet ne buxhet preken edhe zbukurimet e Pemes se Vitit te Ri.

 Nje here ne 100 vjet  haloret zvoglohen!

Me lat pa gjume dhe sonte pasi pash mbretin smiley

Pema eshte zvogeluar dhe shemtuar, por jemi mirenojhes te kemi shampanje kete vit. Le te ngreme nga nje ndolli per kete arritje te jashtezakonshme

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).