Ministri i Punëve të Jashtme të Haitit, Laurent Lamothe, pas një takimi zyrtar me ministrin e Punëve të Jashtme Enver Hoxhaj, në një konferencë të përbashkët për shtyp kanë bërë publike njohjen zyrtare të pavaresisë së Kosovës nga Haiti, bëri të ditur MPJ përmes një komunikate për media.

Haiti, sipas MPJ-së është shteti i 87-të që e ka njohur pavaresinë e Kosovës.

“Njohja nga ky shtet vjen ne kohen, kur Ministria e Puneve te Jashtme e Republikes se Kosoves ka intensifikuar maksimalisht perpjekjet per te permbyllur procesin e njohjeve te pavaresise se Kosoves”, thuhet në njoftimin e MPJ-së.

10 Komente

lajm i mire! urime!

Urime. Nigjova qe javen tjeter e njeh dhe Sumatra.

Jo po Lampeduza...

edhe sa duhen per te pllotesuar kuorumin e nevojshhem, por jo te domosdoshem ...?

Gjysma+1 e 192 anetareve te OKB , dmth : 192/2 = 96+1 = 97 vende.

Qre prej sodit, Kosoves i duhen edhe 10 njohje dhe eshte anertare e OKB ! smiley

Po dhe nja 87 Te tjera po

Epo po i fus i gote vere tani smiley

Oo kjo e meritoka me te vertete nje dolli.Urime urimesmiley

tobestrakfulla...Enver Hoxha tu bo te mira per kosoven!!!! Kujdes, se do ket nai te futme ktu..Haiti i ngjit vorfnin Kasovës!!!

Te dashur njerez,Gezuar 92 vjetorin e shpalljes se Tiranes Kryeqytet!Ju uroj gjithe te mirat kudo qe ndodheni.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).