14 Shkurt: Love a little ... music!

http://i.mixcloud.com/CBG3lW

The Magnetic Fields - Absolutely Cuckoo

Broken Social Scene - Lover's Spit

Weezer - Buddy Holly

Air - All I Need

Minnie Ripperton - Loving You

Jeff Buckley - Lover, You Should've Come Over

Radiohead - All I Need

Love - Alone Again Or

 

Dëgjim të këndshëm!

Në kopertinë "Because life's poesy is hidden on tiny details" © Eni Turkeshi Photography 

27 Komente

ah c`dhurate e bukursmiley mire se ri-ktheheshsmiley

long live absolute cuckoo square heart music pusher

Po e kom thone une qe grupet me elektronizma jone pa pike fantazie. Ja kaptineradiot dhe ajersat kopjojne njoni-tjetrin.

s'te ngel hatri t'i nigjoj mo vone une keto se tani do iki te shof CH.L.

Jo vetem kopjojne njeri tjetrin, po arrijne ta bejne duke ulur cilesine!

po e degjoj nderkohe. flm square

smiley

O squ.ari, o flo.ri smiley

 

I'm Feelin rough I'm Feelin raw I'm in the prime of my life
Let's make some music make some money find some models for wives
I'll move to Paris, shoot some heroin and fuck with the stars
This is our decision to live fast and die young
We've got the vision, now let's have some fun

Arthur lee do ishte krenar per menyren se si jane rritur bijte e tij... this is our decision, now let's have some fun

 

p.s. eshte matematikisht e vertetuar se po pelqeve radiohead je nje njeri medioker, me shije mediokre, mjeker mediokre, motorr medioker, mendime mediokre, grua mediokre, dashnore mediokre, komshinj medioker, jete mediokre... çdo gje eshte mediokre ne ty, dije, e ka vertetuar shume mire dikush kohe me pare me katrore e siperfaqe katroresh, aq sa jam habitur kur e kam pare.

Po s'ka nevoje per matematicien se dihet qe ata jane manjake dhe duan te vertetojne edhe ate qe fare mire dallohet me sy apo degjohet me veshe. psh keta... kuptohet qe jane nga nje tjeter planet. (planeti heroine) ose kjo...  shiko si kercejne engjejt ne parajse, shih sa te gezuar qe jane dhe se si dashurojne çdogje e çdokend ne kete bote. (iranianet s'dine te jene te gezuar dhe prandaj duhen bombarduar sa me pare me bomba inteligjente) e kupton vete pra qe radiohead ne kete rast jane iranianet e situates dhe qe s'ben fare mire qe na i fute ketu dhe na prishe kete parajse psikedelike ne mendjet tona te mrekullueshme.

(tersi qe me ndjek hap pas hapi e do qe ndonjeri nga adminet te jete fans i radiohead dhe te me fikin llullen si i thone andej nga permeti)

ho me?

kot me pyt, a i run komentet ti (ne rast fshimje)?

na pelqejne radikalet. pasioni mbrohet me jeten smiley 

Thep, une jam me ty edhe e them prej nja 10 vitesh qe Radiohead jane nje tufe idiotesh qaraman, e qe merita e tyre e vetme eshte qe kane lindur ne nje moment boshlliku muzikor. Me keq se ta vetem Coldplay. 

Thepi, po mbase ka nevoje te jesh matematikan. Ti qe s'je, as fan i radiohead, na e hidh njecik ate vertetimin, po deshe. 

Te me falni po s'ju pergjigjem dot te gjitheve se duhet te shkoje te flej. por sidoqofte vertetimi del shume mire duke ndjekur me vemendje nje program te plote lavatriçeje (te bardha 90 grade me paralarje) Une keshilloj (nisur nga eksperienca) nje stol te vogel qe te lejon te njejten lartesi veshtrimi me deren e lavatriçes dhe perqendrim te plote ne rrotullamet e çrregullta e te çmendura te kazanit. (centrifuga eshte nje çike e veshtire si fillim por mesohesh)

Psikedelike

smiley Shendeti mbi te gjitha.

hej eshte faji i Love qe degjova me siper nga ky robi. Kisha vite pa i degjuar dhe me hapi deshiren te degjoja perseri muzike dhe degjo e degjo u karosa

(ore se me ngeli mendja, me u karos eshte llaf i piset apo jo, se po te jete s'do e perdorja, por mendova, po karallo pse e perdorin edhe kur ka femije apo gra me barre rreth e rrotull) ka mundesi nje shpjegim po e diti kush.

Largoju lavatrices thep robi! 

po. ka.

ne origjinal erdhi me antidote. kjo ishte fjala aspi, qe neutralizonte pjesen pasuese. por ne si shqiptare, pastaj...

me kujton ato autombajnat qe vinin nga gjermania lindore me emra te bukur si gloria ose fortschritt qe natyrisht keqlexohej nga myzeqaret. keto vinin bashke me ca motocikleta (java, por edhe mz later). tani ne si shqiptare ua hiqnim motocikletat kombajnes, i perdornim vec, me mendimin u be bytha e kombajnerit per motociklete - ideja ishte qe kur ky te mbaronte punen ne te errur kushedi se ku neper fusha, te kthehje si zotni ne shpi...  idera kaurresh mo .. edhe motocikleten e merrte ndonje i madh... nejse s'di pse dolem ktu. hiku tashti.

Em, te lutem, si e lexonin fortschritt myzeqaret? smiley

Shijo, fortstritin nuk e kam dit, po dum dumin po.....

ne veri, Shkoder, Kukes i kan pas thone tap-tup

ne shqiperine e mesme dum - dum

andej nga myseqeja.....deng - feng...... ecetera e cetera.....

Me ka bere gjithmone pershtypje shprehja e perzjerjes se letrave ne bixhoz andej nga ne:
Ne sepete,me .ivete...
Di gje Beluli(nese nuk je duke festuar tanismiley )

Une them,sparagjykohet motorri nga floket as lulja nga veshet.Po hajt se nderojme zotrat ashtu sic i takon..

aspi a do me thone gjasme?

 

Tani fjala origjinale eshte "kareps".Ne zhargonin e brezit pas '90 eshte perdor si tip trullos,cmend,pa qejf nga trute,marrje mendsh etj.Brenda asaj zone ama.As une se kam marr vesh tamam a eshte fjale e piste.Po ndonje gje do jete.Sdq ta dish se na fute te gjithe ne lavatrice.Me pelqeu shume komenti smileyE keshtu keshtu naten e mire e Gezuar sigurishtsmiley

puh c'atmosfere eshte bo ketu.

psikedelike.

ju pershendes te gjitheve smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).