Ka disa kohe qe me shqeteson kjo ceshtje, mbase gabohem, por sa here qe me duhet te shkoje per te bere kontrollin autoteknik te detyruar te mjetit me vjen ndermend pyetja: po drejtuesit e larte te shtetit, pra ata/ato qe kane ne duart e tyre administrimin e mireqenies tone dhe te vendit ku jetojme, a i nenshtrohen valle ndonje kontrolli shendetesor te detyruar?

Nese, po, cilat jane kriteret, ne cfare baze ligjore mbeshtetet dhe a ka transparence?

Nese jo, a duhet bere nje gje e tille ashtu si dhe me mjetet motorike?

21 Komente

kontrollet duhet ti beje opozita sepse ka eksperience te gjere ne fushen e psikiatrise! Ndermjet kryetarit kokainoman, ish-ministrave te cmeritur te enverit dhe deputeteve me tipare gangsterrlleku, ka shume per te mesuar..

INSIG-u.smiley

Kuazo,ekziston nje lloj kontrolli teknik edhe per qeveritaret.votimet.smiley do thuash ti qe zgjedhjet behen 1 here ne 4 vjet....dakord,po keshtu e ka thuajse gjithe bota...

Mire e ke,duhet te paisen me raport mjeksor,brravo Kryetarit tend e ka siguru nje me Skizofren,ku i dihet kthehet koha e zborrit prape,duhet nje rraport mjeksor smiley

Hahahaha Mirazh e modhe ajo foto me Ramen

si cift "zonjash duken " ahahhahaha

e shoh qe e paskeni mare me te qeshur kete shqetesimin tim. Sic duket edhe kesaj radhe ngre shqetesime te kota apo gjera qe nuk qendrojne. Megjithate une insistoj sepse e di mire se cfare mund te beje nje njeri i dehur, apo i droguar. Ai nuk eshte vetvehtja dhe gjate kohes qe eshte nen efektin e alkolit apo te lendeve narkotike behet i papergjegjshem. Po sikur te jete i alkolizuar, apo me keq akoma i droguar ne menyre konstante? Lexova kushtetuten por nuk thoshte asgje per kete shqetesim timin. 

Kuazimondo, sa me te semure lideret, aq me shum qejf bejne oborrtaret smiley

Nuk e di pse e keni mare me te qeshura kete shqetesimin tim. A thua se vetem une qenkam njeri i pergjegjshem ne kete bote dhe qe kerkoj regulla per te parandaluar te keqen?

O kuazimondo ti je ai qe e garanto! Dmth ti je nje nga ata qe e garantojne. Ato drejtues politike nuk na jane imponuar, i kemi zgjedhur vete, qe te gjithe. Problemi eshte se shumica e atyre garanteve nuk kan asnje ndryshim me "eliten" qeverisese/politike.

Me duket se nuk po e kap thelbin. Nuk po diskutoj zgjedhjen apo regullat e lojes, por po kekoj te di se a ka procedura per te kontrolluar sistematikisht gjendjen shendetesore trupore dhe mendore te drejtueseve te larte dhe nese ka cilat jane ato? Kaq veshtire e keni per ta kuptuar kete gje apo si? Ja psh ti kur ike per ne kanada (nese ke ikur legalisht) krahas te tjerave ju nenshtrove edhe disa kontrolleve/testeve mjekesore te cilat tu imponuan sipas regullave qe caktoi organi kopetent Kanadez. E kur ka procedura per njerez te rendomte si mund te lihen pa kontroll ata qe mund te te bejne gjemen nese shendeti mendor i perkeqesohet? Ne fakt sic edhe e shikon une per shendetin mendor te tyre interesohem se per ate fizik as qe me plas fare. 

Po pse i "rendomte" qenkam une?! smiley

Ne fakt kur erdha ktu (legalisht) nuk me kerkuan t'iu nenshtroja asnje testi. Kshu qe s'di c'te them. 

Sa per temen, nuk ka ndonje test mjeksor qe qeveritaret duhet te kalojne. Nuk besoj se ka ndonje vend ne bote qe e ka kete test. Kjo ngaqe sic e thash, jane vendosur aty me vote, nuk na jane imponuar. Sa per kryeministrin (se e di qe aty e ke ti! smiley ) psh nese shfaq paqendrueshmeri mendore, eshte parlamenti qe ka fuqine ta heqe. Gabimi qe ben ti eshte se ngatarro te qenurit plehre me te qenurit i semure mendore. Politikanet tane jane tmerrsisht te zgjuar, leje c'duken. Nuk eshte e lehte tia mbushesh mendjen i tuf delesh te te ndjekin kemba kembes.

Me fal kuazi ne se e pranonpo them nje variant Prove !

Merr nje tabele me shkopa , ruj nje dite te vrejtur ,  paisu me ombrelle dhe shko protesto para zyres K/Ministrit ose babasqapit

Pornostarja Lefkofe ose left  me ....yyyyyyy ne fund  jashte nga K/ministria  smiley

Pastaj do e kuptosh se kush te mbron . Ndrea jo njehere ! As Margariti  . Aty do  e kuptosh ( po nuk te zuri nonji plumb rikoshete ) se na kemi parlament or tie qe e zgjedhim Vete  qi asht Prova me e sigurte .

Dhe po nuk u binde , kemi Gati KOCEKET e spitaleve qe e vertetojne ! 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).