Kënga të shoqërohet me sa është e mundur edhe me link-un përkatës.

Find x.

smiley

311 Komente

Achtung! Hapesira te tra la la-ja eshte si heshtja te femra, ari i vetem.

Be yourself

tell me 

smiley

per gjithe te interesumit: ky ishte koncepti i pafundesise.

that's all folks (= pafundesia nuk mund te shpjegohet me pafundesi).

ps. gjejme rast te pershendesim gjithe dashuri njerezit e bukur qe na i kane frymezuar keto nocione stereometrike.

 

Da te Bogdo ne volim

 

Da Te Bogdo Ne Volim (Übersetzung):

Sie fragen mich nach Dir
und ich schweige
auf welcher Seite schläfst Du
überlege ich
sie fragen mich nach Dir
und ich stecke
die Hände in die Hosentaschen und
spüre
Du erwachst
und ziehst an
ein weisses Kleid
zum Neuen Jahr
und gehst mit ihm
gehst mit ihm
eh, wenn ich Dich nicht liebte...

Yes I do!

Cof dhe cofja per ket smiley

Anxhela? smiley

Shaniqua smiley

naten!

? Wolfram|Alpha doesn't know how to interpret your input.

smiley delta Mi? baraz me alfa here shuma e... per uje t'ftohte smiley

Ja nje me pak te vjeter me bulevard (jo te Korces, smiley..)

 

Kenge e Ravit kjo smiley

smiley.   po te tremb ajo... sa here qe futet te peshku, habere te mira sjell.smiley

hajde naten e mire..smiley

edhe ca nga une smiley

smiley  smiley  smiley

ps: smiley

smiley

 

sa na kane shkurtu pune keto ikonat

smiley

shkove m'kinema ti mi ?   Apo shkove dhe nuk e gjete Leon smiley

Akoma jo. Po e di qe Leoja atje do jete duke m'pritur mua! smiley

Na gjeni nje konge qe te ve ne gjume mo.

Jane te lutur peshqit te jene pak me te perkore tek postimet muzikore dhe tek Pa censura. Kontributi i moderatoreve eshte vullnetar, sic besoj e dini. Faleminderit paraprakisht per mirekuptimin.

Mos na i lexoni pra mesazhet private, se ne do të mundeshim atëherë të komunikonim edhe atje e jo këtu si ekzibicionistë!... smiley

Betimet nuk bëjnë punë kur mundësinë e keni, apo...?

Je(ni) varur gabim ketu me duket. Por per te shmangur cdo keq-varje, sqaroj qe personalisht parapelqej lexime te tjera. Po ashtu, nese vertet e keni nje shqetesim te tille, nje sugjerim miqesor do te ishte te perdornit poste me zogj e gogla, meqe peshqit s'ditkan te mbajne as syte as gojen te mbyllur.

Hm, po na sugjerohet të përmbahemi në të folur, kur pikërisht ky është qëllimi i këtij forumi. E ç'kuptim do të kish puna vullnetare kur nuk ka punë? Duhej të tregoheshin më zemërgjerë themeluesit e PKsh/së, mendojmë, e të organizonin edhe më moderatorë/e për të mbajtur faqen e jo t'u kërkohej anëtarëve të mbanin gojën. Aq më shumë kur edhe vetë përfitojnë nga popullariteti i faqes. E kam fjalën për Blendin këtu, që na shfaqet ekraneve si tutori i faqes.

Lexohen a nuk lexohen mesazhet, kjo nuk është çështja. Çështja është nëse është e mundur kjo nga adminët. Mendoj se po.

p.s.- Sigurojmë se vërejtja nuk kish aspak përmasa personale. Në erdhi matanë ashtu, kërkojmë menjëherë ndjesë. Sidoqoftë, ajo që shkruanit me leximet e tjera nuk është shumë e saktë: mjafton të hapim dosjen "doreza". Por nuk po duam ta bëjmë kështu, mbi rrogoz. smiley

 

Nuk kam mundesi te lexoj mesazhet private te Peshqve dhe nuk di te ekzistoje nje mundesi e tille. Plus: edhe sikur te ekzistonte, nuk kam asnje interes t'i lexoj.

Une jam 100% i sigurte qe ne kete blog jan lexuar mesazhet private. 

Mire, drejtoju Penarit. Cfare kishte te bente me mua besoj se e sqarova.

Per cfar ti drejtohem?

Që të kemi mundësi të postojmë më shumë tralala dhe paçensurë.

Une s'e kam problem, thjesht bera nje koment relevant. tralalate dhe pacensure postoji, nuk besoj se ka te be kjo me mesazhet privte..

Jo, s'eshte e mundur. Une kam akses ne databazen e faqes, kshuqe doemos edhe mesazhet qe jane brenda, ndersa adminet e tjere jo. 

Sa per PKSH: ja ke fut kot. Biles edhe demshem. Cilesia e faqes vuan nga akuza te tilla si keto te tuat. Sepse ajo puna vullnetare e admineve veshtiresohet, dhe shume te tjere qe do te mund t'a benin, nuk e bejne, se s'duan te trajtohen siç po do ti t'i trajtosh. Kshuqe, falemnerit shume. 

Nëse është kështu siç thua dhe vetëm ti je në gjëndje të lexosh mesazhet private, pa vënë në dyshim integritetin tënd këtu- e pse jo njëherë, ta marrë dreqi?- atëherë pse nuk shënohet kjo asgjëkundi kur robi regjistrohet tek peshku dhe duhej të informohej për privacinë e tij?

Që kjo faqe anon rëndshëm nga e majta, kjo duket që tutje. Jo se duhej të ish e djathta, jo, thjesht do të qe më mirë të mbahej një ekuilibër asnjanës në trajtimin e temave ideologjike.

Duke u nisur nga statistikat e lexuesve dhe anëtarëve të peshkut e ndikimit që ka kjo faqe në opinionin shqiptar, pasi nuk ka tjetër të kësaj natyre e jo patjetër për cilësinë e diskursit këtu, është afërmendsh të të lindin hamendje të natyrave konspirative të llojit të manipulimit të votave etj. Fundja të gjithë e dinë që për propagandë të tillë hidhet para e madhe. Jo se po pohoj që kjo ka ndodhur, apo ndodh, por nëse ju nuk keni transparencën e duhur, nuk do të kishit edhe pse të qaheni nëse dikush mendon se kjo ndodh, apo ka ndodhur vërtet. 

Fundja, me të tilla supozime e gjykime në hava po mbahet edhe peshku vetë. Këtu shahen njerëz publikë me soj e sorollop, këtu merren nëpër gojë e lakohen nga robt e shpisë emra të përveçëm; atëherë pse duhet të jetë vetë Big Brother-i i përjashtuar nga kjo?

Shpresoj të mos e marrësh personalisht, kushdoqofsh.

 

 

O mirazho, pse nuk ja shkru me mesazh keto gjona Penarit? Pra ruaj konfindecialitetin dhe mos na u hap kaq shume ne te tjereve.

Jo mer jo. Nqs ti i beson teorive te konspiracionit, s'ta ka fajin peshku. 

Une thjesht desha te te thoja qe s'eshte hic mire per kete komunitet qe t'i biesh ne qafe x administratori edhe ti thuash qe puna vullnetare qe ben nuk eshte pune. 

Dhe sa per kulture te pergjithshme: ne cdo faqe interneti, dikush tjeter ka mundesi te lexoje ato qe shkruan ti si perdorues. Ne cdo faqe. Pa perjashtim. 

Pse, adminet kane mundesi te lexojne mesazhet private ketu? smiley

Po, mjafton te kene patur interes.

Ophiucus, them qe duhet te te bohet shum qejfi po te ket lexu njeri mesazhet. Une vdiqa te me lexoje njeri mesazhet private, dhe s'po me pjerdh kush. Mor po iu kom dhon passwordin... biles kam lujt edhe sketchin "gjeje kush jam"* edhe meazallah...

*ta them her tjeter po pate interes; e sigurte qe nuk e ke pa, eshte lujt nga gruja e pllum kulles kur ishte ende relativisht e re...

Qejfi s'me behet po as toçi s'ma nin. Thjesht nuk du qe naj Xhaferr, a Xhemol t'fusi duret ke cazzi miei smiley Eshte ceshtje principi.

 

Ma shkruaj kur te duash ate qe do te me thuash, do e lexoj. (une me siguri, por ndoshta edhe Penari smiley )

Mire mesazhet qe e morem vesh, tani po kuptojme qe po na degjojne dhe kenget.. smiley

smiley jo ta dish je e pergjuar.Fshiji s ate dush ti, FBI-ja ti rikuperon smiley

smiley E di qe te shijon kenga me shume keshtu kur je e pergjuar?  smiley

Ka faj Arvizua, ai na hapi pune? smiley

Dmth sa here i cosha mesazhe vetes une, paska qene Penari qe kthete pergjigje smiley

Ishte me ndjenje pergjigja apo e thate ? smiley

Pyete me kenge smiley

Jo, jo se te gjithe kemi mekate kush me shume e kush me pak, kush eshte i pamekat le te hedh mesazhin e pare thote adm. smiley

Mekatet i di vetem prifti ..smiley (jo ky i pergjimeve smiley

Nuk ka naj sekret; psh nji rast, cojsha mesazh: "tputh lala ne dy faqet".
Pergjigja vite: "Faqja nuk u gjet. "
Shpresoj qi nversionin e ardhshem kjo tzvncohet me "Faqka nuk u gjet, por u gjet... Do you want to proceed?"

smiley

Ophiucus, them qe duhet te te bohet shum qejfi po te ket lexu njeri mesazhet. Une vdiqa te me lexoje njeri mesazhet private, dhe s'po me pjerdh kush. Mor po iu kom dhon passwordin... biles kam lujt edhe sketchin "gjeje kush jam"* edhe meazallah...

smiley Cfare njerezish!

e kriptuar eshte kjo smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).