Ora 6.30-07.00, 09 Mars 2012, Tiranë

 

Mirë se vini në geton tonë. Eshtë e lezetshme apo jo?!

Tirana zgjohet herët. Vrapon drej asgjëkundit. Ashtu, të gjithë, fshatarë, pseudo-qytetarë shkojmë drejt një objektivi që shpesh herë qëllon të jetë thjesht kafja e mëngjesit. Por gjithsesi këto janë oret e vetme në të cilat qyteti është pothuajse esëll.

50 nga 186 foto të shkrepura.

Didaskalitë vendosini vetë.

_______

Shënim i peshkut: Meqënëse formati i ppu lejon vetëm 30 foto për album, fotot u ndanë në dy pjesë.

Pjesa II 

21 Komente

Paskan dale edhe palmat e famshme smiley

O Anonim,here tjeter laji xhamat e makines ,kur te besh foto nga brendasmiley

Nuk e ka fajin xhami i makines venus, fajin e ka aparati. Ja shifi fotot e alidemsit xham fare. smiley

Mbase ka qen pergjumsh,se mengjes hesapismiley

...oouuuu, edhe ket e the Ket...smiley????? me i llaf po me gju eee.......thx....smiley

smiley po flasim per cilesine e fotove, dmth aparatin.. smiley

aaaaa sorry u keqkuptova, Po nuk e di se pse me erdhi mire.......smiley

Tiranas mooo qefli femrash.. smiley

Faleminderit per fotot! smiley

Zgjodha enkas disa foto te turbullta venus. I pershtateshin me mire ati mengjesi. Nga nje ane turbullia sikur sapo je cuar nga krevati ne mengjes dhe nga ana tjeter drita e diellit qe perplaset mbi ndertesa. Me nje aparat me te mire do ishte shprehur me mire edhe koncepti. Natyrisht pranojme edhe donacione per te permiresuar punene ne te ardhmen. smiley Ne Amerike me kane thene qe kushtojne pak reflekset. Apo jo ketlina? smiley

Olsi me gjithe shpirt per ty smiley nuk kursej per njerezit qe kane talent ne fusha te caktuara, pale ata qe jane te gjithanshem si puna jote me kenaqesi e marr rolin e misionares Nene Tereza..smiley

Je si shpirt! Kur do ma sjellesh? smiley

Ne nje vend si ne, ku turbullira eshte pjese e jetes sone,nuk kane kuptim dhe vlere artistike reflekset ,ashtu si nuk kane vlere lulet ,ne nje vend ne te cilin i hane gomeretsmiley

Kujt i thu refleks ti mer burre. Se refleks eshte si me thene makine me rrota. Mos e ke llafin per kamerat me film, jo dixhitalet?

Ashtu, të gjithë, fshatarë, pseudo-qytetarë

Po mundohesh te na hedhesh hi sive, ti ke mercedes. Plus qe ke harruar kategorine tjeter, ate te tironsave, se si tha ai, ka dy lloj njerzish ne bote, ata qe jane tironca dhe ata qe enderronin sikur te ishin tironca. smiley

Shume fotografi te bukura Anonim. Dhe nuk e kuptoj pesimizmin ne shkrimin tend. Vete fakti qe Tirana eshte rritur kaq shpejt, vete zhurma dhe dendesia, tregon se i ofron qytetareve te atij vendi nje fare shprese qe zonat e tjera nuk ja ofrojne. Dhe kafja ka lezetin e saj, sidomos ne nje shoqeri informale si jona e bazuar ne njohje dhe miqesi. Sa here qe kthehem ne Tirane habitem nga dinamizmi dhe meqenese me duhen 1 ore sa te me mesohen syte.

AK, ta hedh nje poshte deres si Jovani? smiley

Ndalohet venia e posterave

 

Nga Marcin Klimek, pjese e foto-dokumentarit te tij Albania, Terrain Vague.

Thanx Xhib. S'e shoh dot tani nga celi.

E pashe, e pashe. Se qenka nje cik me vale te gjata interneti ketu. Bukur. smiley

Ja dhe "kunder-parrulla":

Kujt i thu refleks ti mer burre. Se refleks eshte si me thene makine me rrota. Mos e ke llafin per kamerat me film, jo dixhitalet?

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).